Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů
chvd
chvd (389 příspěvků) 23.08.2023, 05:18:27 xxx:xxx.9894:c5da
Fikovnice:

🤣

Tak to trávíme víkendy podobně!!!


Ja si k tomu poustim dokolecka Dopesick a The Pharmacist a zapijim to Tramalem.

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.08.2023, 13:22:05 xxx:xxx.9894:c5da
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.08.2023, 13:13:42

To neumim posoudit, nesnazim se zjistovat, kdo je kdo a co ma v realu za milasty 🙂

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.08.2023, 13:21:01 xxx:xxx.9894:c5da
assil:

Tak on se vám nikdo chlubit nebude, že v pátek večer místo flašky vína zahulí nebo šňupne. Neb prostě na rozdíl od toho vína to není společensky přijatelné. 


Jo, to je opet presne , teda ta druha myslenka o spolecenske prijatelnosti, pritom ten alkohol je mnohem vetsi metlou nasi spolecnosti.

Osobne jsem jedinkrat v zivote zkousel udajne “hasis”, ale myslim, ze to bylo seno nebot jsem zadne ucinky necitil, leda bych je eliminoval silou podvedomi… Nicmene mam dost znamych, kteri uzivaji (ne opiaty) a mnozi z nich jsou super lidi. Pak znam lidi, co chlastaji, taky mi znami a diky tomu chlastu super nejsou. Pak znam lidi zavisle na lecivech, hlavne ty opiaty a spol. a to taky neni hezky pohled.

A pak znam docela dobre sebe. Od mala prase tlusty … hodne mi to vadi, dela mi to problemy a nepodarilo se mi toho nikdy zbavit, asi slaba vule, malo zasadovosti (kourit jsem oproti dokazal prestat bez problemu na pet a osm let ci tak nejak) …no proc to pisu…rikam si..v cem teda ze je jiny likvidovat se gandzou, koksem nebo chlastem a nebo byt jak prase ….stejna stupidita ne?

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.08.2023, 13:10:37 xxx:xxx.9894:c5da
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.08.2023, 06:53:02

Tak to je hotovy sweet dream. Zni to sice logicky, ale predikce typu, ze zviratkovi lide jsou zodpovedni IMO nejsou moc korektni. To ale neni nikterak mysleno proti zdejsimu “kolektivu”, ten ale rozhodne neni ilustracnim vzorkem “provozovatelu” zviratek.

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.08.2023, 13:06:41 xxx:xxx.9894:c5da
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.08.2023, 23:13:59

Jedine OxyContin a v nedeluuu snad i Fentanyl.

chvd
chvd (389 příspěvků) 10.07.2023, 12:25:35 xxx.xxx.0.1

Megi-the-pes

Děláte, jako kdyby neorganizovaný chov neprodukoval mrzáčky, 

to jsem nepsal, ale jde o neco jineho. O to, ze kdyz je tem chov rozdeleny, lidi vice spekuluji a roste poptavka po psu obecne. A to je pro psy spatne.

nešlechtil. Každá produkce je šlechtění. 

to je asi o vyznamu slova, ja beru slechteni jako cilenou cinnost

Zajímavé, že téměř každá čivava z toho lepšího neorg. chovu má nafouknutou hlavu a buď má kilo, nebo 10 kg. To je šlechtěním. Je to dědičné. 

je to tim dedenim, ne slechtenim..ale zalezi jak kdo vnimame vyznam onoho slova

Kdyby si ten lepší chovatel, co nevede papíry, papíry zavedl, aspoň doma v obýváku napsat tužtičkou do sešitku, věděl by, že tyto rodiče má vyřadit. Jenže takto by měl strašně velkou spotřebu, nevyplatí se mu to.

mnohy by to nevedel, mnohy by to neudelal protoze nechce mnohy chovatel psu s PP to taky neudela, radsi zfixluje papiry nebo psy…je to o lidech, ne o chovu s PP ci bez

chvd
chvd (389 příspěvků) 10.07.2023, 08:01:43 xxx.xxx.0.1
hmn:

“Osvěta jede docela dost minimálně posledních 10 let”

já na té osvětě vidím jeden problém - nevysvětluje pojem PLEMENO a smysl organizovaného chovu. Co dělá psa příslušníkem plemene, že to nejsou jenom chlupy, že to není jen to, co člověk vidí, ale i to, co nevidí, neboli genotyp, a co je schováno v tom PP, které je založeno na oné, více či méně (bohužel), organizovanosti (sběr dat, proces uchovnění, nějaké ty požadavky na rodičovský pár). 

A může si za to i ten organizovaný chov, páč ne každý klub se stará jak by bylo záhodno


Jaky je smysl organizovaneho chovu?

Dokazat vyslechtit co nejvice geneticky zmrzacenych plemen?

Rict kupujicimu “mi psi jsou lepsi, protoze k nim mam bumážku?” a tim zpusobit oziveni trhu?

Dat moznost kazdemu pablbovi hrat si nanekoho, kdo se venuje “chovu” a tedy slechti plemena? 

Vygenerovat co nejvice utulku, odstrcenych psu apod?

Co jeste?

Tohle jsou totiz presne veci, ktere ten chov zpusobuje.

Vyplyva to jaksi ze zakladniho lidskeho premysleni, zakladnich zakonitosti trhu v nasi spolecnosti.

chvd
chvd (389 příspěvků) 10.07.2023, 07:55:36 xxx.xxx.0.1
Sardullah:

Ad množírny….dokud lidi nebudou kupovat štěňata s rozmyslem. Dokud si nezačnou zjišťavat, jaká rizika přináší nákup štěňat bez PP (určitě se asi najdou i množky s PP, ale těch bude dle mého minimum) a nezačnou o tom přemýšlet, tak se to dle mého nezlepší. Množírna je prostě byznys….a dokud na taková štěňata budou kupci, tak budou i množírny.

Takže za mě prostě to chce rapidně přitlačit na osvětu. A taky změnit v podvědomí lidí dogma, že PP je dobrý jen v případě, že chci se psem chodit na výstavu, pokud ne, tak mi stačí štěně bez PP…je to přeci to samé, jen levnější a když ty “papíry” vlastně nepotřebuju.

Taky je potřeba, aby si lidi uvědomili, že to není tak, že si přijedou pro štěně a “chovatel” je zavede přímo do té strašlivé množírny. Oni přeci nekupují štěně z množky, oni si ho koupili od té příjemné paní v načančaném obýváku…akorát teda neviděli maminku, protože umřela..je zrovna na veterině…nemůžou jí ukázat, protože nemá ráda cizí lidi….

Prostě myslím, že by se to mělo masivněji medializovat a nejen ty hrozné záběry, kdy se odebírají psy z množky, ale i prosté výpovědi lidí, kteří z neznalosti nalítli, přestože si mysleli, že jim by se to NIKDY nestalo a přestože oni by přeci štěndo z množky nekoupili….

Nejsmutnější na tom je, že pak takovýhle nový páníček s křížkem po funuse začne gůglit, když už je problém a štěně doma….škoda…kdyby to udělal předtím nákupem.

Myslím, že inzertní portál se může pokusit podezřelé inzeráty omezovat, ale zamezit tomu úplně?? To by se opravdu mohli inzerovat pouze psi s PP.

Protože ono inzerát, kde je nabízeno čistokrevné štěně bez PP, může být pravdivý. Jeho rodiče skutečně můžou mít průkaz původu a žijí v dobrých podmínkách. štěně je opravdu vymazlené atd atd. Může se jednat o neplánované nakrytí třeba v případě, že majitel vlastní psa i fenu a prostě to neuhlídal a nebo …každá fena by měla mít jednou za život štěňata…a nebo prostě se majitel fenky rozhodne, že ta štěňata chce….a můžeme takového “chovatele” nazývat množitelem, ale tak nějak cítíme, že tohle není ten hlavní problém, že ten hlavní problém jsou ty množírny, kde jsou psi jen stroje na výrobu štěňat za minimální náklady a tudíž často žijí v naprosto otřesných podmínkách.  A tady už teda nastává nějaká minimálně detektivní práce s tím oddělit zrno od plev.

Ale garantovat, že nabízená štěňata nejsou z množírny, to podle mě na 100% nejde. 


Bohuzel nikoliv. Existence PP jakozto institutu rozdeluje psy na trabanty a bavoraky(domnele) a zpusobuje v dusledky vsechny odpovidajici nasledky.

V naproste vetsine jsou ty nasledky a dopady pro psi populaci negativni. V ramci chovu s PP jsme dokazali vyslechtit jiz mnoho odnozi mutantu, hybridu, krpatcu ci mrzaku za ucelem nasi vlastni potechy a honeni si nad tim vesmes naaadhernym exterierem.

Mnozky mohou existovat prave proto, ze existuji jako domnely ekvivalent pro ty, co nejakou tu behajici hracku/doplnek chteji, ale nechteji moc investovat. Nikdy nenaucite tuhle nasi populaci pablbu, ze to levnejsi reseni moc nebyva.

Problem je v nas, v nasi az dekadentni spolecnosti. Dokud se nezmenime my, resit mnozky je zcela "OT".

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 04:08:44 xxx.xxx.0.1

Protoze do toho "masa" se vleze skoro vsechno. Navic je hodne dulezita i kvalita, jak dlouho to trva, nez se to "maso" vubec dostane ke zpracovani, v jakem je stavu. Navic ty "mensi znacky" mnohdy vubec nemusi it paru, co v tech pytlich prodavaji. Aspon teda jeste pred cca 10 lety to tak bylo.

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:50:09 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Ano.


Tak pak je preci ale jedno, kolik je tam napsano procent masa, ne?

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:48:49 xxx.xxx.0.1
lesakm:

Tak naštěstí Amíci nejsou tak lhostejní k tomu co se někde děje a díky tomu svými bombami a děly zachraňovali Evropu v obou světových válkách a nebýt jich nikdy by kupříkladu ani žádné českoslonensko nikdy nevzniklo. smileML.


jakoze pomahaji druhym kvuli nich, ne kvuli sobe?

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:44:25 xxx.xxx.0.1
JanaJanaJanaJana:

Koller byl vždycky na pováženou, ale jak se spřáhnul s tím havlem a pouští jen strach a všichni do puntíku jsou špatný + nedá lidem žádné řešení, tak už mě přestal bavit.

To už si radši pustím Štefce, ten jeho pohled je podstatně střízlivější.

Nicméně celkově mám teď radši lidi, kteří jen neříkají, jak je všechno špatně a v řiti, ale dávají i nějakou cestu, jak se s tím v osobní rovině může člověk vypořádat - čili Hogenová, Cílek, Robejšek apod. 

Tý negace už je prostě moc.


Jo davaji cestu, ale ona nefunguje ani jim samotnym , natoz aby fungovala spolecnosti. Pro zmeny musi byt dosazeno vule celku a ta tady neni. Treba jen kvuli te pohodlnosti, nezajmu, spinkani na ruzich ..

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:42:15 xxx.xxx.0.1
C:

Lidi sou slepí, třeba ty pozitivní seznamy pro zvířata. Větší hrůza snad nemohla přijít.


Ale kdepak, vzdyt je to fuk. Nefunguje,diky nam, ani to co uz mame, nebude fungovat ani tohle.

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:40:53 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Všimli jste si, jak jsou si ti exvládní poradci podobní? Staněk říká stejné věci... a když se podíváte na ty výroky, musím říct, že jsou některé blbé. Z toho všeho tam svítí - nemám rád Skálu, nemám rád Baštu, nemám rád Konečnou, nemám rád Babiše, z osiva GMO nemůže nic vyrůst, nemám rád SPD, mám rád PRO, nemám rád PRO, nemám rád šmouly. Dokud jen mluví, ale nemá žádnou stranu s pořádnou podporou, nikoho nezajímá. Mě zajímá - proč ti lidé v těch vládách, před revolucí i pak, tak špatných, pracovali? Pro mě zrada. Vemte se s Pavlikem za ruce a běžte.

https://voda235.webnode.cz/ing-martin-koller/


Proc tam pracovali? No mnozi prisli s nejakou vizi, pak zjistili, ze to neni, co cekali a pak bud byli vykopnuti, nebo se prizpusobili nebo se jim povedlo vycouvat. Takhle to funguje od vrchu az dolu rekneme na uroven obecnich zastupitelstvi mest.

chvd
chvd (389 příspěvků) 30.06.2023, 03:35:54 xxx.xxx.0.1
orionka:

Tak to už mě napadlo několikrát. Jaké on má krytí. Párkrát jsem se domnívala, že je v bezpečném zahraničí ( co to dnes je? ), ale byl párkrát v rozhovoru jasně v ČR.

Srovnejte : Kratochvíl, Skála.

Zvláštní povolenka, aby dokazoval "svobodu slova"? Zvláštní povolenka, aby udržoval lidi ve strachu? Odváděl pozornost od jiného?

 Fakt je, že on bere politiky u nás "po hubě" jedním šmahem, na nikom nenechá nit suchou.


To je ono, my bezvyznamni stejne nikdy vedet nebudeme:)