Aktuálně: 4 710 inzerátů176 650 diskuzních příspěvků17 782 uživatelů
chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:26:54 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

Vetsiho debilka aby pohledal. Jste jeste nekde reglej, ze bych se sel pokochat?


Clovek by nemel tak skarede psat o svem otci.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:21:32 xxx.xxx.0.1

Leithian:

Jojo. Me spíš fascinuje jak by tu některým nevadila registrace a kontroly ale proč by mě sakra měl o chovu třeba krajty tmavé poučovat člověk co ji nerozezná od hroznýše natož jiných krajt a už tuplem netuší co potřebuje.


To je zajimava myslenka. Neco jako se pozastavovat, proc O resortu zdravotnictvi ma rozhodovat clovek, ktery neumi treba vytrhnout zub.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:18:11 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Překlad pro chvd:

"Nikdo nepláče, to za prvé.

A za druhé, kdo vám bránil si to forum také zálohovat (možná je k dispozici k nahlédnutí / stažení ještě na webu timemachine

- pozn. překl.: to je dobrovolná dárcovská aktivita nějaké skupiny lidí, která ukládá na servery náhledy různých webů v určitých časových obdobích, a pak jsou tyto náhledy k dispozici, pokud se web změní, jsou to takové časové "fotky" toho webu - já to znám jako wayback machine, asi je jich víc)

a začít diskutovat a citovat (tj. poté, co si to stáhnete někde na svůj server a zpřístupníte ostatním)? Nikdo. Pláče ten, kdo pro věc (míněno zálohu a zprostředkování těch informací) nic nedělá."

Snad jsem vystihal mastňáčkovu myšlenku. Stačí to tak?


Dik za preklad. Me nejvice zmatla 62myslenka, ze kdo pro neco nic nedela, tak place. To bych ocenil klidne letenkou do Stockholmu.

Dekuji Vam kazdopadne.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:11:43 xxx.xxx.0.1
assil:

Zbejvalo, ale zbytky se dávaly praseti, psovi se kupovalo maso. loughing


Se vsadim, ze ti psi uz nezijou. A to je jen proto, ze dostavali maso misto kosti :p

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 17:08:30 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

Kolovratek hadr.


Jakou spojitost ma kolovratek s hadrem? Nerozumim, ale prijde mi, jako bych tu tusil 62 chromozomu? Co myslite?

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 16:57:01 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

Nikdo nelka, to za prve. 

A za druhe, kdo vam branil zazalohovat si to forum ( mozna na timemachine jeste je ) a zacit diskutovat a citovat? Nikdo. Lka ten, kdo pro vec nic nedela. 


Prosim vysvetlit. Zkousel jsem translater, ale nerozpoznal jazyk.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 13:15:30 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

K jaké věci by se mělo psát na diskusi? Diskuse je ZÁBAVA. Je to jen tlachání. Pokud jste se domníval, že to má být něco jiného, tak jste byl ošálen :-)


Aha, tady bude zakopany pes.

Na tlachani je spise chat nebo treba soc. site, ty urcite tady drtiva vetsina "diskuterek" zna dobre.

Tohle se odjakziva jmenuje diskuzni forum, a tak jiz z nazvu samotneho vyplyva, ze by melo slouzit k diskuzi

Treba na wiki pisi o diskuzi toto:

Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor několika osob o určitém tématu, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 10:46:00 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Vidíte to hrozně černě. Zkuste hledat to pozitivní. 

V granulách je to změřené, normálně přes krev a odpad, nic zvláštního, tam záleží, kolik kalorií a bla bla.

Nebojím, no, není to jediné a pravidelné jídlo a nejsem štěně ani březí. :-)


Jak to muze byt v granulich zmerene? Jednou je tam min, zobaku, podruhe vic, potreti zas nejedu pul linky nebo zrovna chybi treba kureci zdechlinky do kurecich granuli nebo jsou uz moc rozlozeny ...

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 10:02:37 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Ale chvd, co to děláte. :-) Nemluvíme přece o psech krmených granulou.

Tam je jasné, že kost by je mohla i zabít (bez legrace). 

Bavíme se o psech krmených "masem" - čím nahradit kosti, kde vzít vápník.

Aj v těch granulách máte odpovědi... každé mají jiné množství Ca a jinou využitelnost.

Takže o čem jsme to... jo, i v těch granulách jsou kosti. Akorát rozemleté.

A teda sůl často zapomínám koupit, taveňák u nás nevedeme, cpeme se převážně rybami... akorát Megy se musí pstruh i losos upéct, ale prostě tady se polotovary, masoxy, vegeta a tak nehraje. Klidně můžu psovi shrnout můj talíř... jenže ono to nechce nic, jen blbé kuře furt.

Svět je hrozně špatný, že jo. :-) Ale každý jeden z nás tvoří ten svět. 

To děláme aj pro psy krmené masem. Nejdřív mletá svalovina, pak pomlít kosti, větší kosti, celá kráva. A je to. 


Co bych delal, odpovidam na Vase otazky.

Mnozstvi Ca a jeho vyuzitelnost je v granulich(drtive vetsine z nich) spise hypoteticka.

Nejak moc tomu zbytku nerozumim.

A lososa se nebojite? Vite, kolik v tom je P? A jak je to maso zchemizovane?

Jiste, ze kazdy jeden z nas tvori ten svet. A co s tim? jakoze Vam prijde racionalni obetovat se kvuli tupe vetsine?

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:55:14 xxx.xxx.0.1

megi-the-pes:

Ty krávy... asi jste neviděli žádný horor. Já bohužel jo. Netvoři voškliví zdegenerovaný zretardovatělý, mluvit to neumí, tři ruce, ale rozmnožuje se furt! 

A seznam nebude. Prostě nebude. Ze stejného důvodu, jako neskončí psí množírny. Politici v tom maj prachy.


Ja videl (nejen) za covidu nekolik hororu. Vetsinou na "lidsky veterine"

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:51:39 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Tak ona je to náhodou pravda, vzali to tam trochu vážně, restarurace bez palmového oleje, pivovar, záchrana severního bílého nebo jak se jmenuje nosorožce. Jsou jediní na světě, co ho mají, v přírodě už není. Ale. Mají dvě samice, žádného samce, pouze schovaný gen. materiál. Takže se to dělá uměle. Plán je, aby ty dvě nezabili asi, odeberou vajíčka, vloží do jiné nosorožkyně (podobný model), přimíchají materiál zemřelého samce a čekáme.

Je tohle správné? Trošku to nechápu. Asi že neznám nosorožce nebo nevim. 


Mozna to tam osefoval Andrew a Future Life, kdo vi?

Jo holt ta veda a akdemicky sektor v EU obecne, je to narez, kam to vsechno smeruje.

Buhvi, co delaji s tema zviratama. Je to tu cim dal tim lepsi. Nova doba, lepsi

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:33:47 xxx.xxx.0.1
J5:

Ano to máte pravdu. Je to marné ale je to škoda. Mně ani tak nevadí jiný názor, viz. třeba Megi. Té se také zadařilo s tím uzavřením a ohromným množstvím úhynů. Přestože si tu dobu velice dobře pamatuji, jdu si tak maximálně ověřit zda jsem někde něco nepřehlédl, protože vím že názor Megi je dobré brát v úvahu a spokojím se s vědomím že chyba není u mne (někdy tedy).

Ovšem vehementní prosazování názoru vybudovaného pravděpodobně na bulváru, článcích typu "vědci zjistili", "je vědecky dokázáno" a okořeněných zelenou agitkou, tak to na mně působí jak červený hadr přímo před nosem. Navíc hrozí nebezpečí že někteří pohodlnější či méně zvídaví lidé takové nesmysly vezmou za své, vždyť kdo by chtěl trápit ta ubohá žvížátka když je tak jednoduché je zachránit.


Tak aspon je videt, ktere typy organismu tyhle petshitctni aktivity podporuji.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:29:52 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Se sobě vysmíváš sama, jinak nevím... Tohle bude trápit všechny. Kromě černého trhu, ten poroste jak sviňa. O omezení, co se dotýká mých slépek a psa, mohu napsat knížku... 

A co si myslíte, že udělá petice? Čeká se teprve na výběr agentury, která má vyhodnocovat, esi je to potřeba. Je to samozřejmě krávovina, potřeba je neg. seznam a vymáhání dodržování, tak jak u všeho.

Docela legrační je, jak "evropa" si zakáže to a tamto, ale zbytek světa jede dál, nepřestane se chovat, obchodovat, jenom pár děcek, co se lepí k obrazům a blokují silnici záchranářům, bude mít foto v novinách... a pak potopa. No debullita.

Kdo to spustil? Aktivisti pošahaní. Nebylo by lepší mluvit s nimi? Myslím jako jednu z každé strany. To pomáhá!


Presne, jedni aktivisti to spusti.Druzi aktivisti, rovnez ovce zase beci opacnym smerem a oboji je uplne k "H". Protoze to vsechno delaji urednici a jinde nepouzitelni neziskovkari. Pak to tu podle toho vypada, ponevadz tohle samozrejme neni jen  u zvirat.

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:27:22 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Hele lidičky. Jděte se hádat jinam. Komu je u zadku že nám zakazou vše chovat nemusí tu bejt. Komu to jedno není ať sem adekvátně přispěje. Tudíž megi, assil, chvd. Jděte prudit jinam. Já se jen budu tlemit až vám ti nahoře hrábnou na něco co bude vadit vám. Pak najednou to bude fujky. Teď vás to netrápí tak se vysmivate. No dojde na všechny 


na ty Vase OT, utoky a urazky evidentne nedojde tady nikdy.