Aktuálně: 4 957 inzerátů174 116 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kuřecí kosti

R.K. (neregistrovaný) 22.06.2023, 09:59:23 xxx.xxx.39.261

Dáváte svým psům kuřecí kosti nebo raději ne?

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 22.06.2023, 11:25:37 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.06.2023, 10:25:04

....byla jsem se s kamarádkou podívat na vrh dobrmánků před odběrem, a krasně žrali syrová kuřecí křídla...

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.06.2023, 11:53:25 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele R.K. z 22.06.2023, 09:59:23

Dávám a ano pouze syrové -  jen u seniorů to trošku omezím, když vidím, že by byly potíže, ale i naše bábrdle cca dvanáctiletá si ráda dá. 

Kdy kosti také omezím je po operaci, a kastraci zvlášť. aby tělo mělo hladké trávení a následné vyměšování. To pak nějakou dobu nedávám vůbec.

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 12:13:47 xxx.xxx.0.1

Ja nedavam. A nikdy jsem to nedelal, prijde mi to jako uplna zbytecnost. Snad jedine pro zabavu nebo kvuli "dentalni hygiene" nebo za nejakym jinym ucelem, treba pri foceni. Navic jedine kosti zvirat z nejakeho overeneho nejlepe domaciho chovu. Protoze dnes ty kosti velmi casti nejsou uz ani kosti, tak pak se nabizi otazka, jestli budou vlastne k necemu dobre z hlediska vyzivy.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 22.06.2023, 12:37:47 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 22.06.2023, 12:13:47

čím byste dotoval potřebu vápníku pro rostoucí štěně mamuta?? Prostě mi další doga vyrostla převážně na syrových kuřecích skeletech - já vím, že babišovská kuřata nejsou značka ideál... ale pořád mi to přijde lepší, než nějaké granule či krmné masové směsi neznámého původu dotovat "syntetickým vápníkem"... Hospodářství nemám, domácí zdroje tudíž nejsou...

Opravdu by mě to zajímalo

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.06.2023, 12:38:13 xxx.xxx.226.6

chvd

si myslim, že ten vápník, fosfor a další tam tak nějak budou seskládaný asi v nejpřirozenějším poměru. A podle mě je prostě pro šelmu přirozený  zkonzumovat kořist celou. A když vidím, jak si každej z našich psů rád zahlodá, pokouše, tak pokud to nedělá problémy (trávicí, hltání), tak nevidím důvod psu to kuře vykošťovat a prdnu mu to celý. 

kometa
kometa (4187 příspěvků) 22.06.2023, 12:45:39 xxx.xxx.224.101
chvd:

Ja nedavam. A nikdy jsem to nedelal, prijde mi to jako uplna zbytecnost. Snad jedine pro zabavu nebo kvuli "dentalni hygiene" nebo za nejakym jinym ucelem, treba pri foceni. Navic jedine kosti zvirat z nejakeho overeneho nejlepe domaciho chovu. Protoze dnes ty kosti velmi casti nejsou uz ani kosti, tak pak se nabizi otazka, jestli budou vlastne k necemu dobre z hlediska vyzivy.


Vy jste zase chytrej. Zpochybňujete tady názory dlouholetých chovatelů. Kolik psů jste už měl?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.06.2023, 13:30:47 xxx.xxx.226.6

chvd:

. Navic jedine kosti zvirat z nejakeho overeneho nejlepe domaciho chovu. Protoze dnes ty kosti velmi casti nejsou uz ani kosti, tak pak se nabizi otazka, jestli budou vlastne k necemu dobre z hlediska vyzivy.


ale tak.... to bys pak nemohl toho psa krmit vůbec, páč prostě šécko už je dneska humáč. Pro mě rozdíl králičí bobky vs. flákota je v tom, že ano maso může být stejné a to i úplně stejné, kvalitativně i humáčově /i když i tak si myslím, že to maso, co jde ke krmení přímo je pořád ještě lepčejší, než to co nadrtěj do těch králičích bobků/, ale pořád vidím - oproti králičímu bobku - do jsem do tý misky dala, můžu si vybrat, že kupuju vyloženě maso v kuse, ne neověřenou mletinu. A tenhle způsob - kdy to maso vidím, cítím, držím v ruce mi přijde pro psa zdravotně bezpečnější než králičí bobky umělohmotný, kde to, co má maso v sobě přirozeně, musí do bobků po tom procesu nastříkat uměle. A zpátky ke kostem - pořád je to dle mýho zase nejlepší cesta dodat vyváženě minerály - přirozený, ne chemický.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.06.2023, 13:31:53 xxx.xxx.226.6
kometa:

Vy jste zase chytrej. Zpochybňujete tady názory dlouholetých chovatelů. Kolik psů jste už měl?


Já myslím, že můžete být v klidu, to bude možná směřovaný k Zrzavcům - to je náš letitej spor vo kosti. Já se vo ně hrozně hdrlim. 🙂

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 16:06:10 xxx.xxx.0.1
Xerxova:

čím byste dotoval potřebu vápníku pro rostoucí štěně mamuta?? Prostě mi další doga vyrostla převážně na syrových kuřecích skeletech - já vím, že babišovská kuřata nejsou značka ideál... ale pořád mi to přijde lepší, než nějaké granule či krmné masové směsi neznámého původu dotovat \'syntetickým vápníkem\'... Hospodářství nemám, domácí zdroje tudíž nejsou...

Opravdu by mě to zajímalo


A proc je treba dotovat? Nestaci davat stravu, v ktere je dostatek vyuzitelneho vapniku? Nevim, ptam se. nebo jste to myslela tak, ze jak zabezpecit dostatek vapniku?

Nebo jak budete vedet, ze ho v normalni/bezne/ stavajici strave nema dostatek?

To dilema co popisujete...to je podle me silne relativni, co je lepsi a co horsi, netvrdim tak ani tak. Na tohle nejsou obecne rady IMO.

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 16:09:09 xxx.xxx.0.1
kometa:

Vy jste zase chytrej. Zpochybňujete tady názory dlouholetých chovatelů. Kolik psů jste už měl?


To je zase skvelej argument. nazor jak vino :)

Doron
Doron (1776 příspěvků) 22.06.2023, 16:10:30 xxx.xxx.16.31
chvd:

A proc je treba dotovat? Nestaci davat stravu, v ktere je dostatek vyuzitelneho vapniku? Nevim, ptam se. nebo jste to myslela tak, ze jak zabezpecit dostatek vapniku?

Nebo jak budete vedet, ze ho v normalni/bezne/stavajici strave nema dostatek?

To dilema co popisujete...to je podle me silne relativni, co je lepsi a co horsi, netvrdim tak ani tak. Na tohle nejsou obecne rady IMO.

 


A jakou stravu?

Jaký zdroj vápníku, kromě kostí, máte konkrétně na mysli ?

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 16:18:36 xxx.xxx.0.1

ale tak.... to bys pak nemohl toho psa krmit vůbec

no presne tak to ale delam,

pořád je to dle mýho zase nejlepší cesta dodat vyváženě minerály - přirozený, ne chemický.

no a ja o tom presvedcen nejsem :) ale hlavne , nechci to tu s tebou prosim resit

 

bobky vubec neresim, to je jasny

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 16:26:20 xxx.xxx.0.1
Doron:

A jakou stravu?

Jaký zdroj vápníku, kromě kostí, máte konkrétně na mysli ?

 

 


Psi stravu.

Vapnik je obsazen v v nejruznejsi strave.

Proste si nemyslim, ze pes potrebuje zrovna kosti k zivotu stuj co stuj.

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 16:38:16 xxx.xxx.0.1
Zrzavci:

chvd

si myslim, že ten vápník, fosfor a další tam tak nějak budou seskládaný asi v nejpřirozenějším poměru. A podle mě je prostě pro šelmu přirozený  zkonzumovat kořist celou. A když vidím, jak si každej z našich psů rád zahlodá, pokouše, tak pokud to nedělá problémy (trávicí, hltání), tak nevidím důvod psu to kuře vykošťovat a prdnu mu to celý. 


Nevim, co ma byt ten nejprirozenejsi pomer. Nicmene organismus ma metabolismus, kterej si za standardni situace mmj i ty pomery resi. Takze podobne jako u lidi, drzet se hesla "vseho s mirou" by nemelo delat problemy. Selmy nutne nekonzumujou celou korist.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 22.06.2023, 16:51:10 xxx.xxx.244.25
R.K.:

Dáváte svým psům kuřecí kosti nebo raději ne?


Pokud máte kuřata z "koncentráku" tedy z obchodu tak ta nemají tvrdé kosti protože žijí jem 29 dní , ale jestli máte kuřata domácí tak ty bych nedával nedávali jsme je ani našim čoklíkům protože byly jako kámen.

😉 ML.

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 22.06.2023, 19:03:18 xxx.xxx.161.25
chvd:

Psi stravu.

Vapnik je obsazen v v nejruznejsi strave.

Proste si nemyslim, ze pes potrebuje zrovna kosti k zivotu stuj co stuj.


Nejde jen o absolutní množství vápníku. Ale hlavně o poměr vápníku a fosforu. Např. v masu, vnitřnostech, tvarohu je více fosforu než vápníku. A to je špatně, více fosforu než vápníku zhoršuje vstřebávání (nejen) vápníku. A tělo si vápník doplňuje z kostí a zubů, tj dochází k úbytku vápníku z míst, kde je třeba.

Doron
Doron (1776 příspěvků) 22.06.2023, 20:15:18 xxx.xxx.162.50

Prosím pěkně, kdyby někdo,  kdo odchovával štěníka většího plemene, mohl dát nástin jídelníčku, byla bych moc vděčná.

Mám tříměsíční briardě a bojím se, abych něco nepokazila.

Zatím krmím hlavně kuřecí čtvrtky, dávám mu ty s křidélkem a odřezávám částečně prsa.  Dostává taky jogurt , občas sardinky ve vlastní šťávě, dneska jsem uvařila vepřový s rýží a se špenátem, hodím mu občas patku žitnýho chleba, k poslední večeři většinou Yoggies. Zeleninu a ovoce nechce.

Dost roste, je spíš hubenější.

Myslíte, že dělám nějakou zásadní chybu?

Mám na něco dávat pozor ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.