Aktuálně: 4 957 inzerátů174 120 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Kuřecí kosti

chvd
chvd (389 příspěvků) 22.06.2023, 22:12:00 xxx.xxx.0.1
sutrik:

Nejde jen o absolutní množství vápníku. Ale hlavně o poměr vápníku a fosforu. Např. v masu, vnitřnostech, tvarohu je více fosforu než vápníku. A to je špatně, více fosforu než vápníku zhoršuje vstřebávání (nejen) vápníku. A tělo si vápník doplňuje z kostí a zubů, tj dochází k úbytku vápníku z míst, kde je třeba.


Ne, neni to spatne. Kdyz se krmi s mirou, nic se neprehani a psuv metabolismus funguje normalne/standardne, pes nema zdravotni problemy, neni preci duvod mit nejake vetsi obavy.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 23.06.2023, 09:33:58 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 22.06.2023, 22:12:00

Ty prosím už nepiš k věcem o kterejch bic nevíš. Zatím nevíš nic o ničem ale ke všemu tuna keců. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.06.2023, 09:36:24 xxx.xxx.226.6
Doron:

Prosím pěkně, kdyby někdo,  kdo odchovával štěníka většího plemene, mohl dát nástin jídelníčku, byla bych moc vděčná.

Mám tříměsíční briardě a bojím se, abych něco nepokazila.

Zatím krmím hlavně kuřecí čtvrtky, dávám mu ty s křidélkem a odřezávám částečně prsa.  Dostává taky jogurt , občas sardinky ve vlastní šťávě, dneska jsem uvařila vepřový s rýží a se špenátem, hodím mu občas patku žitnýho chleba, k poslední večeři většinou Yoggies. Zeleninu a ovoce nechce.

Dost roste, je spíš hubenější.

Myslíte, že dělám nějakou zásadní chybu?

Mám na něco dávat pozor ?


Zkuste napsat Xerxový - SZ, snad tam chodí. Ta přece Doguje.

Doron
Doron (1776 příspěvků) 23.06.2023, 09:58:50 xxx.xxx.162.50
hmn:

doron, skelety skelety a zase skelety


Tak jo . Díky :). Já dávám velkejm psům teď často to kuře a malýmu z něj dělám v podstatě takovej skelet seříznutím těch prsíček. Tak nakoupím skelety ve velkým. 

 

eena
eena (176 příspěvků) 23.06.2023, 10:08:09 xxx.xxx.231.241

Doron a čo kŕmite ako základ? Ja teda naozaj nie som ukážka tabuľkového a predpísaného spôsobu kŕmenia, ale pár veľkých psov už u nás vyrástlo a dožilo sa aj vysokého veku. A surové kosti som dávala vždy - samozrejme s mierou a kým boli malí tak základom boli toľko zatracované granule pre šteňatá veľkých plemien - ono pri tých gigantoch je potrebné trochu ten ich rast "brzdiť" aby nevznikol neskôr problém. A ustrážiť správne pomery živín je podľa mňa hotová veda. Takže u nás základom boli granule a tie som dopĺňala "mňamkami" akými boli a sú : kuracie krídla, krky z hydiny, zajačie trupy Na dlhšie zabavenie dostávali hrubé hovädzie alebo bravčové kosti, sušené uši, šľachy, držky... Lebo krídelko bolo maximálne na dva hryzy a krk sa predsa dal zblajznúť aj na jediný hryz. Čo som strážila bolo to, aby pes bol štíhly - obézny pes má zarobené na problémy s kĺbami. A nepohyblivé teliatko nie je sranda - to nevezmete pod pazuchu a ide sa ... 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 23.06.2023, 11:15:54 xxx.xxx.227.193

myslím, že relativně malý pastevák (já vím, že to zní divně, ale jsou i větší, než briard) nebude mít růstové problémy. Obecně pastevci umí vyžít z mála a nejsou tak hákliví na chybky ve výživě, jako třeba ta doga...

Krmila jsem štěně kombinovaně - granule pro mamuty a k tomu skelety s mletou zeleninou. A to vše do jedné misky. Občas pro změnu nejakou svalovinu, kus jater - ale jinak opravdu skelety (nejčastěji "polévková směs" - občas v tom byly i krky, žaludky... i zbytky stehenních řízků byly přibaleny). Jinak klasická vylepšení typu - kydanec jogurtu, vajíčko... A v době extrémního růstu (Yoda nabíral 10 kilo za měsíc a to je děsně moc - a to jsem ho držela zkrátka) jsem přidávala vitamín C (pomalu vstřebávací). 

Nyní už v misce ubyly granule a přibylo maso. Už to není jen chudý ořez, ale většinou celé kuře, odkrojky hovězího, nějaké ty žaludky a srdíčka v akci... 

Pamlsky jsem nějak nepřepočítávala ... dostával kdeco (játrové sušenky, které vlastně doplňují i přísun vnitřností, sušené maso, piškoty, kousky sýra) ale s ohledem na kila štěněte to nebylo až tak moc velké procento krmné dávky.

Nejsem úzkostná - klidně i štěně dostane zbytky (speciálně nežravá vnoučata jsou skvělý zdroj pochutin). Čím víc různých věcí se štěně naučí žrát, tím menší jsou později problémy se zažíváním. Použijte zdravý selský rozum - nic se nesmí přehánět a míň je často lepší varianta. Nehrotit příliš doplňků... a hlavně koukat na to štěně. Aktivní, veselé, s pevnými bobky, nesmrdící... je v pohodě. Prošlapů byste si jistě všimla... pak to chce zpozornět...

eena
eena (176 příspěvků) 23.06.2023, 12:42:28 xxx.xxx.231.241
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 23.06.2023, 11:15:54

ja som tak rada, že tu nie som jediná, ktorá tak extra nerieši čo bude pes žrať ☺ V podstate kŕmim rovnako ako vy a musím poklopať tiež nám vyrástli obríci (aj jedna "akože" doga- tá má teraz už 9 rokov a je to už riadna babička).

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 23.06.2023, 13:37:35 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 23.06.2023, 13:26:29

ano - třeba taková vepřová packa umí psa dobře ucpat... I na kosti zvyklému dogounovi jsem ji sekerou sekala podélně napůl. Asi to nutné nebylo - ale raději opět platí míň než víc.

I proto v dotazu na výživu rostoucích štěňat zmiňuji víceméně stále kuřecí skelety. Protože při rychlosti růstu komerčního drůbežího masa jsou to kosti měkké, a je ve skeletu i hodně chrupavčitých částí. Není to ideální - ale když ten vápník je potřeba někde vzít... a není ho potřeba málo

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 23.06.2023, 13:38:19 xxx.xxx.27.178
eena:

ja som tak rada, že tu nie som jediná, ktorá tak extra nerieši čo bude pes žrať ☺ V podstate kŕmim rovnako ako vy a musím poklopať tiež nám vyrástli obríci (aj jedna "akože" doga- tá má teraz už 9 rokov a je to už riadna babička).


:) já jsem dítě z myslivecké rodiny. Takže pes nejen mazlíček, ale taktéž pracovní zvíře. Psům se vždy vařilo, granule byla druhotný druh potravy. někdy si dali i zbytky od oběda.

Psi fungovali a sloužili ve zdraví dlouhé roky.

Posledních roky se bavím nad hysterií ohledně chovu psů na sociálních sítích, především co se krmení týče. Nejvíce jsou tímto zasažené slečny, které si vychovaly jendu borderu a fertik, tenhle typ hlásí nejvíc mouder. Anebo zapřísáhlí barfisté, zeptáte se na dotaz ohledně krmení, a tahle sorta lidí odpovídá jen otázkou. a proč nebarfujete? :D

Jen běda, jak to někdo dělá "po staru", to je skorem za tyrana.

Doron
Doron (1776 příspěvků) 23.06.2023, 15:24:29 xxx.xxx.2.191

Moc vám, holky,  děkuju za cenné rady a uklidnění :)🌹

Nebyla jsem dřív tak nervózní okolo krmení, ale různé diskuze, ještě na ifauně mě nalomily.

Asi je to dobře, protože jsem mazánkům dávala moc čisté svaloviny, což u dospěláků asi tak nevadí, ale malýmu by mohl vápník chybět, i když neroste tak rychle jako dogátka paní Xerxové.

A je fakt, že Framovi úplně nejoblíbenější žrádlo jsou právě ty skelety nebo kosti na okusování, tak možná sám dává najevo, co potřebuje.

Jste moc hodné, ono je to někdy tak, že čím víc toho člověk ví, tím je úzkostnější , děkuju za podporu, selský rozum zapojím :)).

kometa
kometa (4188 příspěvků) 25.06.2023, 08:52:18 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Já myslím, že můžete být v klidu, to bude možná směřovaný k Zrzavcům - to je náš letitej spor vo kosti. Já se vo ně hrozně hdrlim. \'smile\'


Já jsem v klidu. Mě víc číli názory chvd, že kastarce venkovních koček je mrzačení. Ale ne zase tak, abych z toho měla tik v oku.

kometa
kometa (4188 příspěvků) 25.06.2023, 08:54:19 xxx.xxx.147.163
chvd:

Psi stravu.

Vapnik je obsazen v v nejruznejsi strave.

Proste si nemyslim, ze pes potrebuje zrovna kosti k zivotu stuj co stuj.


A ta nejrůznější strava konkrétně?

kometa
kometa (4188 příspěvků) 25.06.2023, 08:55:47 xxx.xxx.147.163
Leithian:

Ty prosím už nepiš k věcem o kterejch bic nevíš. Zatím nevíš nic o ničem ale ke všemu tuna keců. 


Neví. Ale diskuze běží. 

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 25.06.2023, 09:01:52 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 25.06.2023, 08:52:18

....no nejprve jsem se nad všemi těmi názory pozastavila, ale pak jsem seznala,  že buď tomu opravdu nerozumí nebo má zvláštní způsob humoru anebo jde o provokaci, asi kombinace všeho a tak je nejlepší nereagovat....

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 25.06.2023, 09:07:21 xxx.xxx.0.1

....krmila jsem krky, ale diky hltavosti se pes málem udusil, tak jsem začala kupovat mleté skelety krůtí  ale ty co jsem v barfprodejnach kupovala mi připadají v čím dál horší kvalitě a tak mi kamarád namlel kuřecí z běžného obchodu a nadělal mi porce..přidávám k porci mletého hovězího a zažívání motýla vypadá velmi spokojeně....mrzí mně, že si nemůže užít chrouání krku nebo skeletú, ale je schopen se udusit, tak alespoň takhle.....


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.