Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kuřecí kosti

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 26.06.2023, 14:56:07 xxx.xxx.210.23

"Tak Ca - vyuzitelny - je preci i v jine strave. Ano, je ho tam treba mene, nicmene spousta psu ty kosti nedostane za cely zivot a jsou v pohode. Tedy nejspise jim Ca nechybi."

Kde je ta spousta psů, co nedostane kosti celý život? Dostávají granule? Co jí, kde žijí? Můj pes nejí zeleninu, ovoce, přílohy. Je to silný balík s ultra silnou kostrou, tedy měl by do toho narůst. Na svalovině? Ne, to opravdu nejde. A esi se sama před sebou nemám propadnout do kanálu, tak prostě nebudu kupovat dobré maso a na to sypat roboran, pro mě je to nesmysl. Nebo koupit kuře a vykostit. Koupit žebra a vykostit. Protože já nekupuji takové ty polystyrenové tácky s kuřetem rozebraným na atomy. Je to pro mě nesmyslné co do eko bio plýtvání hrůza.

Knedlíky a svíčková, ananas, šlehačka... :-) Proč by to pes nemohl jíst? Pokud není omáčka přesolená a není takhle přesolená 5x denně, tak nevím, co je špatně. Špatně je, že mi nikdo neuvaří svíčkovou. ☹️

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 26.06.2023, 15:08:31 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.06.2023, 14:56:07

Tady Hujerová! Kam chceš dodat tu svíčkovou? Já jí tedy vařím jen jednou do roka na Boží Hod, kdy si beru "eko-bio-chlupy-batika" maso z farmy od známé, pak to vařím rodině od oka (resp. ze zkušenosti), protože já maso už několik let nejím, stačí, co ho sežerou naši čokli... ale prý je výborná. upside

Ale protože jsem asociál, který se s lidmi nesnese, musela bych ji nechat na smluveném místě někde na pařezu. (Jestli mě totiž něco děsí, pak je to když ke mně doskotačí nějaký pejskař a ptá se, zda může jít s námi 😊 ...tak těm, co mě neznají, stále vysvětluji, že venčení je čas, který patří mým psům a tím pádem ho nehodlám strávit žvaněním s někým cizím 😄)

Ještě musím ale připsat něco k těm kuřecím kostem, abych nebyla nařčena, že nepíšu k tématu... tak kostmi z koncentráku tedy nekrmíme. Snažíme se nekrmit ničím, co je z koncentráku... není to úplně jednoduché.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 26.06.2023, 16:10:23 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 26.06.2023, 15:08:31

😄 to maso nepotřebuji (bílkoviny nahradím vajíčkem, barf, ne), mně chutná ta omáčka :-)

No neasi, jdu ven a za chvíli se tam stahuje půl vesnice, já dostávám kopřivku a z vycházky nemám nic, zrovna jdu, v tento čas by všici mohli být v penny, shání kuřecí kosti.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 26.06.2023, 16:38:13 xxx.xxx.189.104

OT

(Jestli mě totiž něco děsí, pak je to když ke mně doskotačí nějaký pejskař a ptá se, zda může jít s námi 😊 ...tak těm, co mě neznají, stále vysvětluji, že venčení je čas, který patří mým psům a tím pádem ho nehodlám strávit žvaněním s někým cizím 

No neasi, jdu ven a za chvíli se tam stahuje půl vesnice, já dostávám kopřivku a z vycházky nemám nic, zrovna jdu, v tento čas by všici mohli být v penny, shání kuřecí kosti.

Tak to neznám, ode mne se naopak všichni snaží odskotačit. Vyhnout se obloukem. A pokud ne a pokud vidím, že má Gina problém, tak odskotačím já, protože Gina ač je za normální situace psomil a nemá se psy absolutně žádný problém, tak pokud má sebou Matese, tak sranda a kamarádčoft končí, protože Mates je JEJÍ a tak na něj nemá kdo co sahat (myšleno lidi) a kdo co si k němu čuchat (myšleno psy). Což dá očividně najevo tak, že nikdo nemá tendenci za námi přiskotačit. 

Doron
Doron (1774 příspěvků) 26.06.2023, 16:47:01 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.06.2023, 14:56:07

Já taky můžu dodat svíčkou, jako nevařím vůbec špatně :)!

Jináč je od Vás moc hezký, že vždycky shromáždíte fakta a dodáte je sem v takový zhuštěný a srozumitelný podobě :)!🌺

Doron
Doron (1774 příspěvků) 26.06.2023, 16:50:58 xxx.xxx.162.50
megi-the-pes:

Ani u mých slépek nevím, kolik PŘESNĚ je v jejich kostech čeho. Pohledem vidím, že jedna je vypasená jak prasík, jedna je hrozně tenká, zdá se mi starší než ostatní. A tam budou kosti tvrdé, už bych je psovi nedávala, budou se štípat jak sviňa, leda do mixéru, jenže se mi včera rozbil...  A to se také ví, že starší kost je taková.   

Kdybychom brali vše takto, přesně na mikrogramy, tak se nikam nedostaneme, leda do Kromclu, a to nejde, neb tam nedávno chtěla odejít polovina lékařů, kdo ví, co bude dál, to bych si pomohla.

Bere se, že obecně kupujeme pro psy jídlo v tesku, barfshopu a tak. Kuřata nežijí ani měsíc a průměrně - a s tím počítáme - je v jejich kostech tolik Ca a tolik P.

Jasně, nepotřebuje kosti. Já operuji s tím, že jako zdroj vápníku, zábavy a možná čištění zubů je lepší kost než cokoli z lahvičky. Být v té lahvičce drcená kost a znát zdroj, tak pro psy staré nebo nemocné to řešení je. Ale čím jiným ten Ca získat? Chci se vyhnout zbytečné chemii.  

Jistě že se snažím hledat zdroje dobré, u mě neprojde ani prací prášek typu ariel colgate převlečená vyrážka.

Nemyslím si, že pes žere kosti. Psi jedli vždy zbytky. Až na psy šlechty atp. Ale hlavně to byly kaše, obilí, luštěninové placky, mléčné věci.  Dnes mají hromadu masa... říkám krmím masem = svalovina, vnitřnosti, chrupavky, kůže, chlupy, tuk, kosti... ale dnes je to fakt nemocné celé, psovi se dá od každého druhu masa, ovoce, oleje, semínka, ... vyfotit na insta... Raději ať si lid z diskuze odnese to, že ty kosti potřeba jsou. :-)

Pro psy se doporučení také mění. V poslední době právě hodně. Konečně. Strašné bludy se šířily. Už ale i veterináři uznali, že granule senior nic dobrého senior psům nepřinášejí, taky že z kupy proteinu nezemře pes na ledviny a tak. A pár let už taky víme, proč nám psi hynuli na srdce. 

Jo, je to takové vtipné, jak říkají - nejezte to a to, cholesterol, jezte ryby. Pak nejezte ryby, jsou tam těžké kovy. Ale omega 3. A zabijte se mezitím vysokým obsahem vit. A. Že lid nezná míru, neumí třídit informace, se ví. Na to jsou dobré i ty diskuze, mně to hodně dalo, protože jak vidím, že hromada lidí něco opakuje, ale vlastně neví proč, kde je toho zdroj, tak hned vím, že je to blbost. :D A jdu pátrat. Ale to je na dlouho, někoho to nebaví... 

Mě zajímá ta historie psů, jejich využití, jídlo pro ně... A tam je jeden takový obrovský rozdíl... Psi dnes jsou (někteří) namáháni o dost víc. Jsou nízcí, takže dýchají ten hnus z aut, máchají se v kdejaké kaluži, chceme po nich špičkové sportovní výkony, ...a to prostě znamená jiné nároky na výživu než u psa, který bydlel v hraběcí stáji a jednou za týden/měsíc vyběhl na lov divočáků nebo dělal doprovod kočáru.

Jo, víme toho hodně a čím víc, tím víc blbostí vymýšlíme. :-) Můj obranný/kompenzační mechanismus dělá to, že až zjistím hodně moc, zjednoduší mi to a řekne - hele, berem průměr, nazdar.

Tak si tady píšeme romány a já bych ale pořád chtěla vědět, čím ty kosti nahradit. :-)

 


Megi, Vy jste tak nedovtipná..

Chvd již přece mnohokrát odpověděl...

Kosti chce nahradit JINOU STRAVOU přece :))))!

hmn
hmn (1023 příspěvků) 26.06.2023, 17:24:18 xxx.xxx.42.22

"Špatně je, že mi nikdo neuvaří svíčkovou"

TAK! Toto je problém! budu se muset vzchopit k akci.......

a ještě - že mi nikdo neusmaží koblihy. Dyndám u mámy, už několik let, na dotaz "co chceš na narozeniny/Vánoce".... a nic! 🙄 

 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 26.06.2023, 18:13:45 xxx.xxx.189.104
Doron:

Megi, Vy jste tak nedovtipná..

Chvd již přece mnohokrát odpověděl...

Kosti chce nahradit JINOU STRAVOU přece :))))!


Kosti zásadně nahrazuji makovým koláčem....😜

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 26.06.2023, 20:30:20 xxx.xxx.210.23

Tak přesně takto mi matka dvacet let plete svetr.

Koblihy! Vy mě chcete zabít.

Tam by se dal importovat vyváženě Ca a P skrze tvaroh. Ale ten se dává na vdolky? Takže zítra koblihy, pozítří vdolky, dnes byl šrot se skořápkami, můj pes totiž nemá co jíst, nedostává najíst, žere trávu před co nejvíce svědky a užírá slepicím. Pozítří makové koláče. Ne, to už popozítří. To je život. Doma mi řekli, že se nemám cpát sladkým furt. Ale když to je ten vápník?  Není náhodou v javorovém sirupu?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 26.06.2023, 20:41:26 xxx.xxx.42.22

"Tam by se dal importovat vyváženě Ca a P skrze tvaroh"

och, z toho neusnu, koblihy a tvaroh?! NIKDY! Povidla, jedině povidla, švestková,domácí.....🥰....a jo, vápník tam je! 🙂

eena
eena (176 příspěvků) 27.06.2023, 08:28:04 xxx.xxx.231.241

Niekedy dávno som čítala niečo o tom, že psom kosti áno, ale iba vtedy ak boli na kosti naučení od mala, pretože iba do určitého veku sa im v tráviacom systéme vyvíja ak dobre pamätám "ihličkový" reflex, ktorý práve slúži na trávenie a posun kostí (tak aby nenarobili šarapatu) v tráviacom trakte. Z toho mi ako laikovi vyšlo, že proste "všeho s mírou". Teda aj šteňatá dostávali kosti aj starším psom ich dám (občas - a podľa toho či ich aktuálne mám). Problémy som zaznamenala iba ak ich bolo priveľa alebo u starých psov. A fakt je že jediný pes, ktorý naozaj nemohol kosti bol ten, ktorý ich ako šteňa nikdy nedostal lebo to sa nemá ... (ten ostal u nás akosi zabudnutý extra nóbl paničkou, ktorá si akosi nestíhala preň prísť a nakoniec usúdila, že mu u nás bude lepšie). No a naša dáma včera okrem svojej večere zblajzla aj zvyšok bryndzových halušiek a tiež pozerala či by sa ešte niečo také super nenašlo ☺

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:04:57 xxx.xxx.0.1

Kde je ta spousta psů, co nedostane kosti celý život?

vsude kolem, rekl bych, ze jich je vetsina, docela zasadni vetsina

Dostávají granule?

ponejvice...

Co jí, kde žijí?

vsechno mozne, ponejvice ty granule, ale to jsou preci obecne zname veci, ziji ruzne, povetsinou tam, kde jejich panickove

Můj pes nejí zeleninu, ovoce, přílohy. Je to silný balík s ultra silnou kostrou, tedy měl by do toho narůst. Na svalovině? Ne, to opravdu nejde. A esi se sama před sebou nemám propadnout do kanálu, tak prostě nebudu kupovat dobré maso a na to sypat roboran, pro mě je to nesmysl. Nebo koupit kuře a vykostit. Koupit žebra a vykostit. Protože já nekupuji takové ty polystyrenové tácky s kuřetem rozebraným na atomy. Je to pro mě nesmyslné co do eko bio plýtvání hrůza.

Ale ja Vam preci ani nevycitam, ze to delate spatne a ani netvrdim, ze to musite delat jinak.

Knedlíky a svíčková, ananas, šlehačka... :-) Proč by to pes nemohl jíst? Pokud není omáčka přesolená a není takhle přesolená 5x denně, tak nevím, co je špatně. Špatně je, že mi nikdo neuvaří svíčkovou.

Tak presolene bychom nemeli jsit ani my a jime to, dneska uz "od decka" ...presolene, preslazene....takze i ten pes by to prezil podobne jako my v prumeru. Ja bych Vam svickovou uvaril, ale jsem linej jak veš, tak pardon :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:10:36 xxx.xxx.0.1

Sardullah:

Téma této diskuze jsou k,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,u, fosforu.....


Tak presne...ono hlavne my a hlavne nase deti, o ktere se preci tak zodpovedne starame, by nemeli jist ani presolene, ani preslazene, ani ultraprocesovane potraviny a presto....jak ta foodora, bolt, wolt, mc hovnald a podobni prodejci ochuceneho "PVC" frci ....

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 09:11:57 xxx.xxx.0.1
Doron:

Megi, Vy jste tak nedovtipná..

Chvd již přece mnohokrát odpověděl...

Kosti chce nahradit JINOU STRAVOU přece :))))!


A? Jakoze jsou kosti nenahraditelne? Oh my :)

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 27.06.2023, 09:21:00 xxx.xxx.210.23

Ale chvd, co to děláte. :-) Nemluvíme přece o psech krmených granulou.

Tam je jasné, že kost by je mohla i zabít (bez legrace). 

Bavíme se o psech krmených "masem" - čím nahradit kosti, kde vzít vápník.

Aj v těch granulách máte odpovědi... každé mají jiné množství Ca a jinou využitelnost.

Takže o čem jsme to... jo, i v těch granulách jsou kosti. Akorát rozemleté.

A teda sůl často zapomínám koupit, taveňák u nás nevedeme, cpeme se převážně rybami... akorát Megy se musí pstruh i losos upéct, ale prostě tady se polotovary, masoxy, vegeta a tak nehraje. Klidně můžu psovi shrnout můj talíř... jenže ono to nechce nic, jen blbé kuře furt.

Svět je hrozně špatný, že jo. :-) Ale každý jeden z nás tvoří ten svět. 

To děláme aj pro psy krmené masem. Nejdřív mletá svalovina, pak pomlít kosti, větší kosti, celá kráva. A je to. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 10:02:37 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Ale chvd, co to děláte. :-) Nemluvíme přece o psech krmených granulou.

Tam je jasné, že kost by je mohla i zabít (bez legrace). 

Bavíme se o psech krmených "masem" - čím nahradit kosti, kde vzít vápník.

Aj v těch granulách máte odpovědi... každé mají jiné množství Ca a jinou využitelnost.

Takže o čem jsme to... jo, i v těch granulách jsou kosti. Akorát rozemleté.

A teda sůl často zapomínám koupit, taveňák u nás nevedeme, cpeme se převážně rybami... akorát Megy se musí pstruh i losos upéct, ale prostě tady se polotovary, masoxy, vegeta a tak nehraje. Klidně můžu psovi shrnout můj talíř... jenže ono to nechce nic, jen blbé kuře furt.

Svět je hrozně špatný, že jo. :-) Ale každý jeden z nás tvoří ten svět. 

To děláme aj pro psy krmené masem. Nejdřív mletá svalovina, pak pomlít kosti, větší kosti, celá kráva. A je to. 


Co bych delal, odpovidam na Vase otazky.

Mnozstvi Ca a jeho vyuzitelnost je v granulich(drtive vetsine z nich) spise hypoteticka.

Nejak moc tomu zbytku nerozumim.

A lososa se nebojite? Vite, kolik v tom je P? A jak je to maso zchemizovane?

Jiste, ze kazdy jeden z nas tvori ten svet. A co s tim? jakoze Vam prijde racionalni obetovat se kvuli tupe vetsine?

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 27.06.2023, 10:28:58 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 27.06.2023, 10:02:37

Vidíte to hrozně černě. Zkuste hledat to pozitivní. 

V granulách je to změřené, normálně přes krev a odpad, nic zvláštního, tam záleží, kolik kalorií a bla bla.

Nebojím, no, není to jediné a pravidelné jídlo a nejsem štěně ani březí. :-)

chvd
chvd (389 příspěvků) 27.06.2023, 10:46:00 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Vidíte to hrozně černě. Zkuste hledat to pozitivní. 

V granulách je to změřené, normálně přes krev a odpad, nic zvláštního, tam záleží, kolik kalorií a bla bla.

Nebojím, no, není to jediné a pravidelné jídlo a nejsem štěně ani březí. :-)


Jak to muze byt v granulich zmerene? Jednou je tam min, zobaku, podruhe vic, potreti zas nejedu pul linky nebo zrovna chybi treba kureci zdechlinky do kurecich granuli nebo jsou uz moc rozlozeny ...

kometa
kometa (4181 příspěvků) 27.06.2023, 10:52:15 xxx.xxx.224.101
Sardullah:

Kosti zásadně nahrazuji makovým koláčem....tongue-wink


A nejsou psi lehce zfetovaní?😜 Pokud vím, odvar z makovic se dával miminkům, aby spinkala.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.