Aktuálně: 4 761 inzerátů176 567 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 22:06:43 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Krmila jsem Lukullus (to je stejné, ale levnější) a psovi to nestačilo, měl to jako přílohu k masu. 24 protein, 10 tuk, zbytek cukry, to je prostě blbé. A jako 18 % masa, za to bych jim nedala ani pade.


Hledala jste nekdy , co je povazovano za "maso" pro tyto ucely? Ja jen v lidske strave a i tam je to "maso" docela zajimave.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 22:04:43 xxx.xxx.0.1
Anet10:

Měla ty vzorky 3 dny a chutnaly, zhltla je během minuty, no ale to ona hltá všechno. Hovínka zatím po těch 3 dnech luxusní, ale za 3 dny asi nepoznám, co?


A co myslite, kdyz dane psovi presolenej hovezi steak pomazany treba hovinkem bylozravce? Bude mu chutnat?

Detem chutna mc donald? ruzny sladkosti, chipsy a podobny veci?

A nechate to detem jako hlavni stravu?

Jinymi slovy to, ze psovi neco chutna nemusi znamenat, ze je to pro nej OK.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 22:00:22 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

to je ale chyba i v pochopení podstaty věci, jak může mít servis periodu 45 dní, když v tý době dojnice stihne nanejvýš dvě říje a vysokoužitkové mohou být rády, když vůbec do té doby říjí jednou. ale blbost a nevědomost není způsobena sociálními sítěmi. člověk může být blbej jako troky i bez připojení k internetu.


Panenko skakava. Ty socilani site a digitalni doba pusobi trochu jinak nez na co narazite v tomhle prispevku. Seriozne se tyhle problematice venuje dost lidi v neurologii a podobnych vedach.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 21:54:39 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Nemluvím o tom, kdo se vydal jakou cestou. Doufám, že lidí, kteří nechají psy zápasit a zbytečně se točit na řetěze ubývá. Ten pes umí mnohem víc než tohle.

Vidíte množit jako "cokoli, co je tomu podobné" nebo "správně by to plemeno mělo být povahou/vzhledově takto". Ale tady je dnes jiný problém... spousta lidí si opravdu tiskne papíry. A tiskne je už dlouho, to se pak nelze divit, že je v chovu něco, co popisujete. To tam prostě nemá co dělat.

A dá se to aspoň trochu roztřídit takhle - proč nemáte papíry od xy? Protože pes neprošel posouzením a zjizvené psy nikdo nezapíše. 

A to je prostě o těch papírech. To roztřídím a pak se teprve budu dívat, co mi zbylo, které povahy z toho mikro zbytku se mi líbí.


No ale pitbull byl puvodne pes na psi zapasy. A to je tak "vyjimecne" urceni, ze pokud je to urceni dnes jine, tak to vlastne ani neni to "plemeno". Ono teda to plemeno asi nebylo nikdy, protoze je dost pravdepodobne, ze bylo selektovano vlastne na "uchylku", coz je diskutabilni, jestli vlastne lze.

No jasne, mi prijde, ze v¨Vy pisete o tom chovu obecne jakoze jak by to melo byt a ano to by bylo krasne a ja zas pisi s orientaci na ty neduhy. Navic taky pokud hodnotime pozitivni/negativni vliv PP, tak bude rozdil, jak pisete vetsinou Vy, ze Vam to pri vyberu psy umozni to a ono...a ja to zase pomijim a hodnotim spise, co to prinasi psum celkove... a pak jsou ty pohledy proste jine.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 21:03:31 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

V nabídce jsou psi jen jednoho "chovatele", rodiče vrhu viz foto, to si mám koupit? Ještě že má aspoň nějaké papíry, jinak bych ty fotky nenašla, že... vítěz mnoha zápasů... 

    Obrázek Obrázek

Vubec nevim, jak to myslite, nebot si nejsem jist, jak na to plemeno pohlizite :) Jakoze co od nej cekate.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 20:58:12 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

No a to je vo tom papíru. Protože. Kdo má pitbulla, který je potomek pitbullů; uchované vzorky DNA, papíry původní org.? Chov pitbullů je v naprostém pořádku. Je to papírový chov a nemoci nějak nikde. Není to divné? A ty psy si chci právě koupit.

A teď ty papíry. ADBA se lepší, i standard mají podobný původnímu (UKC), ale ostatní v tomto nemají ani nejmenší slovo. Schválně se podívejte, co je v nabídce. Vidíte nějaké pitbully? Já ne. Až daleko, daleko odsud.

Tady máme teda ještě jiný problém, co se netýká ani tak moc papíru; jo, jeho zneužití = psi v katastrofálním stavu, ale mají ten papír se slavnými jmény.

Ale je to výborný příklad, proč u psa hledat, číst, mluvit, vzdělávat se, než něco koupím. Protože esi koupím psa, který neprošel aspoň bonitací (a to většina klubů právě nemá), riskuji, že

nedostanu toho psa, u kterého se mohu spolehnout, že nejde po lidech. Nedostanu toho psa, kterého rodiče pracují jako lovci prasat ve společnosti jiných psů. Nedostanu pitbulla. 

Bez kouknutí do databáze nevím, co kupuji. Nemám šanci, nežiji ve Státech. Např.

A pořídit zrovna tohoto psa někde na bazosi, to pak budeme na Nově.

 


No ja ty pitbuly uz nesleduji dosti let, takze nevim, v presne v jakem stavu je ten chov nyni. Ale v dobe radove tak pred dekadou slo to mnozeni vice smery. Jedni zustavali verni tomu, ze pitbul je pes do pitu, ale skoro absolutne kaslali na vse ostatni, at uz exterier, vztah k lidem apod.No a druzi zacali ustupovat od myslenky, ze pitbul patri do pitu. Nevim, jak se to vyvijelo dal, nebot mi obe ty tendence prisly "podivne". Obe mely vlastne tvorily nove plemeno.A mezi tim byla spousta mnozicu, co to pojali po svem a vytvorili si svuj marketing a mnozili proste ty sve pitbuly.

Nevim, jestli to dobre chapu, ale vy se rozhlizite po "pitbullovi", jehoz rodice jsou nebo byli lovci prasat? Nebo to blbe chapu? To by byl tedy velky posun v pohledu na pitbulla.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 20:41:34 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

jo náhodně někde získat psa. ne v útulku a prostě ho koupit někde ze sklepa, protože PP nebo bez PP je jedno. jo, to dává smysl podobně jako s těma kočkama. asi je cílem argumentace, že nejlepší je žádný pes život je utrpení, radši nežít. 


Ze ho koupit nahodne, jste vymyslela Vy. No kdyz Vam to dava smysl, tak jo. Jen pak tezko chtit po cloveku, aby reagoval aspon trochu smysluplne na ty, co predvadeji toto. Chapete ni? :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:12:30 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.


Vse je otazka miry. PP rusi smysluplne hranice pro miru.

Bylo to videt treba u pitbullu. Jak se rozmohly nejruznejsi ABDA a dalsi PP printeri, plemeno slo do ....

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:08:11 xxx.xxx.0.1

Pes je pes a PP je vymysl lidsky nadutosti.

Jo a tim, ze si vezmete psa z utulku, udelate misto dalsimu. Pak muzete zalozit novy utulek pro milion pejsku a to zachrani tooooliku pejsku, co uz se omrzeli nebo proste jen odrostli ze steneciho vzezreni. A vsichni ti, co je odlozili, budou vedet, ze je novy velky utulek a hodne lidicek ochotnych brat od tama pejsky, tak ze si mohou poridit nove dve stendohracky nebo tam dat treba Fika, co uz je nemocnej a starost o nej je financne i casove narocna.

 

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:01:53 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

ne, tyhle neúvahy byly vždycky. jsou to prostě neúvahy, někteří lidé nemají přirozenou schopnost toho aha, to je divný a jiní jsou líní se trochu zamyslet.


Tak to se vyjimecne neshodneme. Jaj :)

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 17:00:59 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

však chov bez PP je množírna, vždycky a bez výjimky. množina množírna má vlastní podmnožinu chov bez PP. Bohužel doplňkem množiny množíren jsou některé chs. 


Mnozirna je i chov s PP uplne stejne jako chov bez PP.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:59:41 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

A tak pod FCI (a jinými) jsou také množírny. Mně třeba o papíry nejde. Jenže na to je pozdě, 150 200 let už je máme. A já se chci vyhnout nejhorším nemocem, jak to mám udělat? Mám dát na dobré slovo majitelů fenky a pejska, že jsou v pohodě?


Jednoduse, nepodporovat chov psu, u kterych jsme ty nemoci "naslechtili". Tedy si takoveho psa neporidit.

Reknete, ze neni sobecke a hnusne, porodit si psa plemene, ktere vim, ze se doziva treba 6 let. Testy jsou testy...kdyz budeme chovat jen na testovanyh, zase logicky naslechtime nejakou novou nemoc, kterou zatim netestujeme. A kdy teda prestaneme mnozit? Az bude treba udelat 50 testu a to uz se nevyplati?

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:52:50 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

to není digitální dobou, ale prostě nedostatkem terénní praxe. nějaké příklady ve škole nebo úlohy prostě často nejsou nijak spojené s tím, jak to vypadá v reálném životě. když člověk nevidí na vlastní oči, jak rychle v krávě zmizí kilo čehokoliv, tak mu to prostě nedojde, že je to špatně

stejně jako já nevím počítání dávek. když člověk z ordinace ví, že něco se dávkuje inzulínkou a z trojčlenky mu vyleze deset kubíků. tak tuší, že někde udělal chybu, kdo ale neví, tak ani netuší.


Samozrejme mate pravdu, krom toho, ze to neni digitalni dobou. Konkretne takove ty "neuvahy" typu dat zvireti vypit x vod denne, kdyz nadoji 8x ....to je prave dusledek her, aplikaci, soc. siti apod...A neobjevil jsem to ja kupodivu.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:47:31 xxx.xxx.0.1
kometa:

Příspěvky chvd jsou vždycky k ničemu.


Tak samozrejme. Ale ja kdyz to pisi, tak taky nepredpokladam, ze si me prispevky precte napriklad kazda stenice, co leze kolem monitoru a bude hnedle chytrejsi.

Zajimave, ze nyni Vam vubec neprijde spatne psat si s anonymem :D

To je ale bžunda koukat na ty pokrytce, jak si mysli, ze jsou potrebni.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:39:43 xxx.xxx.0.1
Ivus:

Teda když to čtu - 90l vody za den, tak si říkám, jak se mi vyplatilo přivést pitnou vodu z potůčku do vany sunglasses 

90l bych každý den na pastvinu fakt nosit nechtěla. 

A oni ti studenti nemají praxi? Jako kdyby viděla, že krávě donese jedno kilo sena a kráva to slupne na dvě kousnutí a kouká co dostane dál, tak přece takovou blbost nemůže vypustit, ne? 


No muze, dela to hodne ta digitalni doba. Mladi jsou nauceni vzdy resit dokola jen nejaky dilci problem a nejsou trenovani k reseni v souvislostech ci vetsich celcich.

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:32:41 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Úplně vedle. Můj nejoblíbenější pes není pod FCI, ale pod jednou ještě starší. Tohle vlákno je o cenách - aby kupující viděl, že papírový pes; testovaný pes na to nejhorší nestojí zas o tolik víc než ten, co mi umře na ataxii. Dáte sem nějakou cenu?


Ja Vam jen chtel vysvetlit, proc je to podle mne spatne, ale OK, nebudu Vam to tu plnit necim, co tu nechcete. Cenu nedam, nesleduji je. Podle mne jsou psi dnes prakticky "zdarma".

chvd
chvd (389 příspěvků) 29.06.2023, 16:27:15 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Když tak koukám, kolik stojí produkty množíren, kdyby tu někdo napsal, kolik stojí nepodpoření množky... Je tu inz. na shih-tzu, kecy o rodičích s PP, cena dohodou, na jiném portále mají uvedeno 17 tisíc. Boxer to samé - 15 tisíc, JRT stejné výmysly (ale možná jsou rodiče opravdu s papíry, neb "chovatel" má chovku basetů) a 7900 Kč.

O kolik víc (možná i méně) korun potřebuji, abych měla opravdu psa, kterého chci, a nepodpořila týrání zvířat?


Proc porad pisete v duchu, jakoby to, ze si nekdo zaregistruje CHS u FCI, delalo jejich odchovy automaticky lepsimi.

ANo chapu, ze je to zazite ve spolecnosti, ale neni to vubec pravda a psum tyto postoje rozhodne vubec nepomahaji.

Znama ma treba cca rocni šicku-psa. Podle zdejsiho pohledu naletela neb za nej dala pomerne hodne, uz si cisla nepamatuji, ale byl bez PP po rodicich s PP :))) za cenu s PP(bez predpokladu chovu), ale ac naletela, pes je to skvely ....vitalitou uplna bordera. Takze podle mne podporila nejakou za CHS se schovavajici mnozku, ale pes je skvely. Bohuzel ona neni skvelůa panicka, ale to se neni cemu divit, bo to je oupa standard.