Aktuálně: 4 710 inzerátů176 644 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
chvd
chvd (389 příspěvků) 26.06.2023, 09:10:17 xxx.xxx.0.1

megi the pes

Když jsme v té diskuzi, zkuste, milý chvd, neodkazovat na search gůgl, to pak tu diskuzi, žádnou nemusí nikdo zakládat, ale dát něco víc než "to bych nedělal".  

Milá Megi-the-pes, to neodkazovani na verejne pristupne zdroje je Vas pohled na vec, ja to v tomto konkretnim pripade vidim prave naopak. Presto Vam nenapisi, jako Vy mi, ze mate zkusit to nedelat. Ja bych tu odvahu moc nemel, napsat nekomu, co je fajn pro vyzivu jeho psa. Proc?

1.Kazdy by mel byt za sebe a sve zvire zodpovedny sam, tudiz mi prijde fair tazatele pouze nasmerovat a informovat ho o moznych chybach.

2.Psat konkretni potraviny, taky neni reseni, protoze  problematika stravovani, vhodnych a nevhodnych potravin je velmi siroka.

2a.Jednak tedy lehce dochazi k tomu, ze tazatel vezme nejakou jednu konkretni radu za svou a drzi se ji krecovite bez ohledu na cely zbytek problematiky. A muze nadelat vice skody nez uzitku.

2b.Druhak nazory na vhodnost te ci one potraviny se meni velmi casto (obdobne jako v lidske vyzive), mnohdy s kazdou novou studii. takze treba jestli jist ci nejist vejce, to se nazor a doporuceni odborniku zmenilo nejmene 10x za muj zivot od jednoznacneho ano po rezolutni ne. 

3.Pokud clovek neni vylozene biochemik a odbornik na psi metabolismus, ma IMO nejlepsi dohledat si co mozna nejrelevantnejsi informace * prave na tom googlu ci pomoci te AI. Na diskuznich forech pak samozrejme muze ziskat info o par osobnich zkusenostech par chovatelu, nicmene to info muze byt taky zcela zcestne.

4.Zastavam nazor, ze rozumna cesta byva v duchu "vseho s mirou". Pes neni auto, abych do nej musel lit bud naftu nebo benzin.

5. Pokud nekdo vychazi z nazoru, ze on se te vyzive musi venovat vice, protoze ma psa velkeho plemene, ktery ma zvlastni pozadavky na vyzivu a on je zodpovedny chovatel, tak se o to zajima, tak me napada otazka, jestli teda kdyz je tak zodpovedny a vedel o zvlastnich pozadavcich dopredu, tak proc zodpovedne neodmitnul podporit chov plemen, ktere uz z podstaty nejsou zdravotne OK. Ono pak muzete mnohdy krmit cimkoliv a pes sejne do 7 let zemre nebot proste az tak moc jsme my lide to plemeno uz doj**ali a presto mu klidne vystavujeme "PP", ktery je tak protezovany moudrymi chovateli, jak psa bez PP neporizovat...ale to uz jsem hodne odbocil.

Ty duvody by se daly psat dalsi a dalsi, ale nebudu, proste mam nazor, ze je to slkozite tema a kdyz ho nekdo resi, tak at mam ciste svedomi, radeji ho pouze nasmeruji, kde hledat relevantni info  a upozornim na chyby, kterych se nedopoustet.

Vy, milá Megi-the-pes pisete konkretnosti odpovidajici informacim, ktere jste dohledala a vyhodnotila Vy, coz muze snadno zpusobit skody.

Kdyz treba napisete

téměř vynechat maso, neb to je hromada fosforu

vyzniva to, jako by "maso" bylo apriori spatne, neb je v nem ten hrozny fosfor.A pokud zadavatel vezme tohle jako premisu pro vyber krmeni, bude to dost mozna se zviretem horsi, nez kdyby se o vyzivu proste nezajimal.

Je to proste prislis komplikovane tema, abych udilel nejake tipy na konkretni pozivatiny v ramci postu na netu. Neni to totiz jen o tech pozivatinach, ale take o konkretnim psojedinci.

*tema vyzivy je pomerne apoliticke + neideologicke, takze prave jeho analyza pomoci te mnou navrhovane genericke AI, z vysledku trochu "ubrat" v duchu zohledneni toho, ze informace na internetu, z kterych genericke AI cerpaji budou min. trochu prosakle vysledky marketingu prodejcu krmeni a doplnku pro zvirata a pomerne slusna "reserse" problematiky muze byt hotova.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 18:58:58 xxx.xxx.0.1
kometa:

Kinolog je přes kina?


V podstate ano. Pred casem jsem to pouzival pro oznacovani odborniku pejskaru na podobnych forech jako je toto.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 17:44:49 xxx.xxx.0.1
Kilian:

Výborně....hlavně neživit


No zvire byste mela zivit, jinak by mohlo pojit. To je mrzute, pokud mate nejaka zvirata a nezivite je.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 17:43:21 xxx.xxx.0.1
Kilian:

....myslím, že nemá cenu vést s Vámi  jakoukoli diskuzi, takže Vám nebudu odpovídat....

 


Tak jiste, jak neni co rict k tematu, co taky zbyva.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:52:44 xxx.xxx.0.1
Leithian:

Prosím jdi někam kde o tvé názory budou stát. Zvířata nevlastníš, rád je nemáš takže fakt nechápu proč tu jsi. Krom snahy aby si tě nekdo všiml. 


prosim jdi jinam, kde o tve nazory budou stat, zvirat vlastnis milion, nestaras se o ne, nemas je rada a radeji travis cas psanim hlouposti na internetu, takze nechapu, proc tu jsi, takze jdi jinam, protoze si to preji a tim padem jdi jinam, protoze si to preji a kdyz si to preji tak ty jdi protoze zvirata vlastnis a nestaras se o ne dobre a schvalujes tyrani zvirat kastrovanim

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:24:43 xxx.xxx.0.1
kometa:

A ptám se admina. Vím, že se to už řešilo. Jak je možné likovat vlastní příspěvek?


Jako kterykoliv jiny. Kliknete na ten "palec hore"

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:24:01 xxx.xxx.0.1
kometa:

Vyhláška 21/2013 Sb.


Diky. Takze vyhlaska, na to bude kazdy kaslat, je to nekontrolovatelne, skoronesankciovatelne a nevymahatelne..navic komu by se do toho chtelo.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:15:48 xxx.xxx.0.1
kometa:

Já tomu pořád nerozumím.

Mít kočku (kocoura) jenom doma je týrání. Nechat kočku (kocoura) běhat po venku je nezodpovědné, protože jako nekastráti (kastrace je mrzačení) se budou množit. 

Tak jaké konkrétní řešení navrhujete? Všechny kočky pozabíjet?


Ja psal, ze mit kocku jenom doma je tyrani? Nechat ji behat po venku nemusi byt vzdy nezodpovedne.

Proc hned takove krajni reseni? Proste upravit chov a drzeni zvirat tak, aby pravni normy hraly realne ve prospech zvirat, kocek psu i ostatnich. A zakladem vseho je zacit byt zodpovedni. Nebo se tak aspon chovat. Pokud nebudeme, zadne seznamy, kastrace ci cokoliv jineho nema potencial situaci smysluplne vyresit ku prospechu zvirat.

Uplne konkretni reseni je samozrejme problem napsat, protoze takovy popis by musel byt velmi obsahly, detailni. Jakekoliv komplexni reseni nejde jen tak vysypat z rukavu.

Osobne bych sel nejakym smerem omezeni chovu ve smyslu, aby nebylo jedno, kdyz clovek zvirata bezhlave mnozi nebo necha je mnozit se.Chov by musel byt drazsi (tohle mozna uz nebude platit, protoze on se realne prodrazuje se vsim ostatnim v teto dobe) a tim padem i drazsi zvirata. Ta, co uz draha jsou, tak ne, ale ta levna jsou problem. To by samozrejme predpokladalo, ze zvirata budou dobre evidovana a to predpoklada zase dalsi veci, ktere predpokladaji dalsi, coz samozrejme nejsem ani schopen vsechno domyslet. ostatne systemove zmeny nedelava jeden clovek :) A urcite by sly vymyslet i jine smery, jak situaci osetrit a upravit, jen to bychom my skveli chovatele, drzitele a lide obecne museli chtit tak ucinit.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:02:32 xxx.xxx.0.1
kometa:

A to je špatně, že přibývají kastrované kočky?

Já to velmi vítám.


Spatne je to, ze je kastrujeme diky sve nezodpovednosti a proto, abychom si ulehcili zivot.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 14:01:41 xxx.xxx.0.1
kometa:

A zase likujete vlastní příspěvek.

A ano, preventivní kastrace mi přijde jako dobré řešení. Lepší, než udávat měsíční koťata - protože jsou přece tak roztomilá (mimochodem, dle zákona mají jít od matky nejdřív ve třech), která budou u neznalých majitelů plodit další koťata.

A nekonečný příběh se opakuje.

Ale vy zvířátka milujete, že jo? I za cenu, že budou trpět.


Ano, likuji. Uplne je miluji.Navic je prijemne mit like od moudre osoby.

mimochodem, dle zákona mají jít od matky nejdřív ve třech

Podle jakeho zakona, prosim?

Netvrdim, ze zviratka obecne miluji.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 13:30:04 xxx.xxx.0.1
Kilian:

....no nejprve jsem se nad všemi těmi názory pozastavila, ale pak jsem seznala,  že buď tomu opravdu nerozumí nebo má zvláštní způsob humoru anebo jde o provokaci, asi kombinace všeho a tak je nejlepší nereagovat....


A tady jste se pozastavila konkretne nad kterym nazorem, ktery svedci o tom, ze tomu nerozumim nebo si delam legraci?

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 13:27:54 xxx.xxx.0.1
kometa:

A ta nejrůznější strava konkrétně?


To je jako vazne mysleny dotaz?

Mam jako na to tema udelat studii? Nebo nakopirovat tabulku? Bych predpokladal, ze 10+ clovek v nasi panevropske civilizaci je standardne schopen takoveto zakladni informace dohledat na netu, kdyz uz se tedy na nem pohybuje. A ze bude i vedet, ze neni dobry drzet se jen jednoho zdroje. Takze bych predpokladal, ze si to automaticky bud vygoogli  nebo treba da dotaz nejake genericke AI.

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:52:13 xxx.xxx.0.1
kometa:

Ne, lvi si dají jenom tolik antilop, kolik potřebují k přežití. A ten zbytek antilop se množí pro další generace lvů.

Prostě přírodní rovnováha, o které určitě víte. A která fungovala, dokud do ní nezačal fušovat člověk.


Jiste, ze to vim, ale Vy jste psala tohle:(coz je dost jine nez co pisete nyni)

kometa:

Lvi nikdy nevyžerou všechny antilopy, neb by následně pomřeli hlady.

Dokonale zlikvidovat živočišný druh umí jen člověk. A to ne z hladu.

a na to jsem reagoval

chvd
chvd (389 příspěvků) 25.06.2023, 11:40:13 xxx.xxx.0.1
kometa:

Zoo není zábavní park. Kdy jste naposled v nějaké byl(a)? A ve které?


Ale mel by byt, minimalne z casti, pokud se to ma uzivit.

Jak uz jsem psal, aspon v nejake casti udelat lidem nejaky program/nabidku, za kterou by se daly inkasovat finance, ktere by umoznily chod ZOO. Mozna to tak v nekterych ZOO funguje, ale jak to znam ja, coz uz jsem taky psal, jsou ZOO jako pracka a rozkradacka penez, jako ostatne skoro vse, kde to jde. ZOO v te dnesni podobe jsou IMO opravdova zbytecnost, to uz mi prijdou zajimacejsi a prinosnejsi nektere cirkusy.

K zachrane zvirat ma slouzit zachranna stanice, k vyzkumu treba univerzity, vyzkumne organizace.

A to tady o ZOO pisi negativne, i kdyz tam rad chodim a jsou pro mne zdrojem zabavy.

Ale vsechno by melo mit hlavu a patu a ZOO jsou minimalne mnohdy proste k nicemu-pro zvirata rozhodne.