Aktuálně: 4 647 inzerátů177 490 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 30.07.2023, 21:59:22 xxx.xxx.139.178

Zdravím, plný souhlas s AAA.

I já jsem tuhle metodu praktikoval a celkem s úspěchem. Ale pak u vzácnějších a dražších druhů bylo děláno DNA, což je logické. A pro info, shoda byla na 95%

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 30.07.2023, 21:39:40 xxx.xxx.139.178

Zdravím, společný chov je jistě možný, ale vzájemné křížení je hodně pravděpodobné. 

A ochočit samozřejmě jde, hlavně ručně dokrmené mládě, ale s mluvením nevím, za to zvuky a melodie ano.

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 27.07.2023, 14:20:01 xxx.xxx.0.1

Zdravím,   no o žádných měřítkách jsem nikdy neslyšel!  

Krotký papoušek je, když se vás nebojí, přiletí na zavolání, vezme si pamlsek z ruky nebo z pusy, hladím ho jak a kde  chci já, schová se mi pod košili nebo leží semnou v posteli…no a když se do toho ještě naučí nějaké to slovo nebo nějaký zvuk, melodii…tak co víc si přát! 

S pozdravem Zappe 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 27.07.2023, 11:33:20 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  tak společný chov v žádném případě! 

Na vylétaní to by šlo, ale u mláďat a kusů, kteří jsou lichý nespárování. U chovných párů, bych to už neriskoval. 

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 25.07.2023, 11:31:27 xxx.xxx.0.1

Zdravím, tak já občas používám čistý přírodní gel Aloe vera a nebo kousek listu této rostliny ve které je právě tento čistý gel. No a když nic,tak je možné použít i jedlý olej. A rozhodně tímto nikomu neublížite! 👍

S pozdravem Zappe 

Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 18.07.2023, 18:21:10 xxx.xxx.139.178

Zdravím, no že pojede s vámi je jen dobře, ale s tím volným pobytem venku, tak to bych neriskoval! Máte ho teprve měsíc a předpokládám, že na tý chalupě ještě nebyl, takže nové neznámé prostředí! Že se bojíte, aby neuletel, tak to je na místě.

Osobně vůbec nejsem zastáncem nějakých kšírů nebo lanek… ty jsou tak pro psy a nebo dravce! Ale je to každého věc.

Přepravní klec - je to správné řešení a papoušek bude v bezpečí a i s vámi a pak, když budete doma, tak ho pustíte z klece ven za vámi. 

S pozdravem Zappe

https://www.aluhobby.cz/ptactvo/prepravky/

-----------

https://www.alza.cz/pet/terra-international-prepravni-klec-pro-papousky-z-velmi-tvrdeho-hliniku-41-47-46-cm-d7516992.htm?kampan=adwpet_pet_pla_all-mbl-css_pet_zachytna_t_9062897___387296553311_~84753826731~&gclid=Cj0KCQjw8NilBhDOARIsAHzpbLBQ5DNnW2KqyssmGwOO6sg1UVNIku-dEApL49DE___MVIwbafWyCmQaAstAEALw_wcB

------------

https://www.rajpropapousky.cz/klec-pro-prenos-pro-papousky-a-ptaky-montana-cages-travel-cage-platinum/

-------------

https://www.epapousek.cz/prepravni-klec-tc05/

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 18.07.2023, 17:55:53 xxx.xxx.139.178

Zdravím, je úplně jasné, že voliéra je vždy lepší než klec! Papoušci v ní můžou krásně lítat, šplhat, koupat se na dešti, slunit se….

Ale ohledně odchovu bych už tak jednostranný nebyl! Znám hodně případů, kdy ve voliérách roky nic neodchovali a když se přemýstnili do klece, tak zasedli pomalu hned. A takhle to platí pro celou Afriku.

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 13.07.2023, 16:37:40 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  samozřejmě je to u každého páru individuální! Nejsou to andulky,  že se jim dají stejné atypické budky a jede se!  Ale popravdě i ty andulky mají “své dny”😀 nebo, když jsem poprvé viděl duhové,  tak jsem hned koupil 2páry a celkem za  velký peníz, ale odchovu jsem se nedočkal a to jsem zkoušel asi vše možné i nemožné! 

Ale k dotazu -  u mě jednou pár senegálců zasedl ve 2letech, byl to můj odchov a perfektně vše zvládli👍, ale jinak hnízdí   po 3roce života a i déle,  ale to už bych přemýšlel o nějaké změně(budka,místo,teplota,vlhkost,výživa,bílkoviny, minerály,naklíčené) a pak teda už jen výměna partnerů. 

A to samé platí i o budkách. U každého si nějakou vyberou a proto je dobré dát jim na výběr kmenovou i prkennou, stojatou, nebo stojatou ve tvaru L, ležatou nebo šikmou. Jestli nám to dovolí prostor!

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 13.07.2023, 14:24:47 xxx.xxx.9.9

Zdravím,  tak samozřejmě je to hodně důležité a nutné! A v žádném případě to nemůže vadit, když teda to nepřeženete a neutopíte je tam.

Byl jsem u chovatelů, kteří měli budky ve výletech a stříkali na ně vodu zahradní hadicí.

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 11.07.2023, 10:16:35 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  no jak už jsem psal, tak  nemyslím si, že pro začátečníky je senegálec vhodný! Má nepředvídatelnou pubertu a jeho kousnutí už hodně bolí! 

Já bych doporučil  korely - jsou hodné, mírné, učenlivé, cenově dostupné a na výběr je hodně mutaci. 

No a hlavně se naberou zkušenosti a pak je to už o něčem jiném. 

S pozdravem Zappe 

Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 11.07.2023, 08:41:57 xxx.xxx.0.1

Zdravím, tak dle mých zkušeností, opravdu senegálcům stačí na odchov klec 100cmx100cmx60cm a budka zvenčí v tmavém rohu. Vaše teplota bude nedostačující  pro zdárný odchov! Minimální teplota by měla být kolem 15°C, u mne neklesla pod 20°C a nikdy žádný problém! Ale jsou i další faktory úspěchu - klid, světelný režim, vlhkost(nutné při líhnutí), kvalitní výživa, ovoce a zelenina, bílkoviny, minerály , okusy, vitamíny(Supervit D).

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 06.07.2023, 17:17:25 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 06.07.2023, 16:36:05

Nebudu se s vámi dohadovat! Váš názor a můj názor a zkušenosti! 

Jinak nikdo nepsal o nějakých 20hodinách “vězení”! A vy teda vidíte na mích foto nějaké to týrání?! Neznám nikoho, kdo by se zvířeti mohl věnovat nonstop a že přijdu z práce za 8 až 10h, jak jsem psal, nic negativního jsem nikdy nepozoroval, ale pravdou je, že pak byl semnou venku jak dlouho chtěl. A je škoda, že by jste nechtěla být mým zvířetem nebo by jste měla super péči a výživu. 😀

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 06.07.2023, 15:47:38 xxx.xxx.0.1

Zdravím,  no u tutoho problemu se jistě jen tak neshodneme.

Ano, každé rozhodnutí je těžké pro obě strany. Ale radit okamžitě ho prodat nebo darovat? No to není řešení. Co když to není papoušek  “za pár korun”, nebo není až tolik prostoru, je to jinak miláček-jen ten křik…! 

A že je sám a je to “týrání”, tak to určitě není! Papoušek se naučí svůj režim, kdy půjde ven, kdy bude pamlsek, kdy bude koupání…ale tomu všemu se musí učit a např. já sprchuji pravidelné každou neděli a už v kleci mu říkám, že bude "cáky cák" a asi po měsíci pochopil a teď je v klidu.Nebo, když něco udělá dobře, tak ještě před pamlskem ho chválím, vezmu si ho na prst a ještě mu dávám na zobáček pusinky a pak pamlsek. Prostě každou činnost s ním si musíte pojmenovat a používat! 

A je očividné, že je na vás hodně fixovaný, takže asi vše bude  na vás! A soužití s jiným zvířetem nebude problém, ale musí si pomalu na sebe zvykat!

S pozdravem Zappe 

https://zoomagazin.cz/jak-odnaucit-papouska-kricet/

-----------

https://www.ifauna.cz/clanky/580-jak-odnaucit-papouska-kricet.html

-----------

https://www.papousci.com/clanek/kakadu-jako-spolecnik-cloveka-9-cast-jak-omezit-krik

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 05.07.2023, 23:25:28 xxx.xxx.0.1

Zdravím, nevím jakou radu chcete? 

Jsem zastáncem názoru, že by neměli být krmeni jenom granulemi. Maximálně tak půl na půl. 

Já je dávám spíš jako pamlsek 3 - 5granulek na misku. Nepozoruji nějaké klady ani zápory! 

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 05.07.2023, 22:43:26 xxx.xxx.0.1

Zdravím, tak jestli na tohle existuje nějaký fígl, nevím, neslyšel jsem. 

U mě nebyl problém s mrkví jen u Austrálie, ale Afrika a Amerika, tak to nebylo nic moc! Vymýšlel jsem strouhanou, krájenou na kostičky větší nebo menší, na hranolky asi 2 - 3cm a nic, ale i ostatní zelenina taky nic moc. Pak jsem jí dával do košíků , tak to bylo o něco lepší.   No a pak se mi povedla cesta do Indie a navštívil jsem pár chovatelů a  viděl jsem,  že používají na to takové  dráty, na jednom konci očko otevřené pro zavěšení a na druhém asi 3cm ohnutý konec, přes který se napichuje zelenina i ovoce a pak se tento konec zasune do pletiva. No já jsem viděl na netu a koupil tohle viz.foto a super, funguje! 👍 

S pozdravem Zappe 

Obrázek
zjarda
zjarda (133 příspěvků) 02.07.2023, 08:19:11 xxx.xxx.139.178

Zdravím, no ono se to tak někdy dělá, aby se mu teda pomohlo, ale myslím, že problém bude s VLHKOSTÍ a Jestli je máte doma, tak aspoň týden před líhnutím třeba vlhčit rozprašovačem budku! A vlastně i když by byli venku, tak při takovém horkém počasí, třeba vlhčit!

A teď trochu k vám – já jsem vám odpověděl stejně jako ti předemnou a odpověď jste dostala na vše, ale vy jste si je ani nepřečtela nebo jinak by jste se nemohla ptát na to samé a navíc tohle je vaše druhé stejné téma! Co takhle Google? Je tam toho dost.

S pozdravem Zappe 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 29.06.2023, 09:03:39 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak určitě to není zbytečně téma. 

Co popisuješ, tak to je v pořádku, ale jeho chování už moc ne a připadá mi to jako by chtěl být venku a mít pozornost. Předpokládám, že si ho bereš z klece ven a čím víc tím líp! No a musí mít svůj režim a své hranice. No a když zlobí a kouše, když ho máš venku, tak šup do klece a pohrozit, že to se nedělá(ty,ty,ty zlobidlo...) A když si nedá říct a v kleci vyvádí, tak ho klidně zakrýt dekou nebo osuškou, ale NÉ na celý den... Tak zatím jen tolik.

S pozdravem Zappe

PS: https://youtube.com/watch?v=Uj9lIOOi82Q&feature=share  

 

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 29.06.2023, 08:31:32 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak v tomto věku určitě NÉ! 

Dokrmujete poprvé a to je ono. Mohla jste si zjistit z netu nebo u chovatele jak na to! No, ale jinak - předpokládám, že používáte stříkačku a teda, když krmíte, tak musíte pomalu, aby stačil polykat a jemně ho držte z obou stran za hlavičku nebo jak jste zjistila, tak mládě při krmení s tou hlavičkou dělá celkem rychlé, ale přirozené pohyby a když není fixované, tak máte kaši všude. 

S pozdravem Zappe 

PS: https://youtube.com/watch?v=LydT-nwQUOk&feature=share  ---- jen jedno video z mnoha dalších!