Aktuálně: 4 699 inzerátů176 884 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 26.02.2024, 18:55:51 xxx.xxx.64.54

Tak to přece jen hodím do politiky :

Balu napsala :Ono záleží co všechno hodnotíte. Jestli dětství a mládí jen z hlediska rodiny a kamarádů, tak to bylo fajn, určitě lepší než dnes, kdy se jede moc na výkon, některá děcka mají každý den kroužek a hraní s kamarády a lítání po venku v podstatě neznají. Ve sportu se jede taky na výkon, já chodila do Sokola pro radost, žádné soutěžení, ale prostě si zacvičit. Na druhou stranu ve škole do nás valili komunistickou propagandu, každý do Jisker, každý do Pionýra, později do SSM. Když jsem odmítla být pionýrkou, bylo z toho ve škole pozdvižení a volali si rodiče do školy. Při přihlášce na střední školu hrál roli dělnický původ a politické smýšlení rodičů. Dovolená v zahraničí? Výlet do zahraničí? Na nákup do Rakouska nebo Bavorska? Kdepak!Jen do východního bloku. I Jugoslávie byla možná jen na devizový příslib a výjezdní doložku. Naši žádali několikrát, ale nikdy jsme nemohli jet celá rodina, tak jsme nejeli. Itálie? Řecko? Jen prověření soudruzi mohli do Jugošky a na západ s celou rodinou. Dnes jezdí kdo chce kam chce, pro děcka je k dispozici Erasmus, můžou cestovat, poznávat. Nejsme v kleci.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 26.02.2024, 18:43:26 xxx.xxx.64.54
Rapotačka:

https://www.facebook.com/reel/769774908020766


Tak on Macinka taky není úplně košér. Proč se vysmívá jeho hnědé košili, mně taky nevadí jeho bílá.

A abych pravdu řekla s tím růstem nerůstem si nejsem moc jistá. Když vycházím z toho, že nikomu strom do nebe nevyrost…..Jak to vede EU, je to blbě, ale zase - něco se vymyslet musí a výsměchem se to nevyřeší. A jak vidno ve světě - on ten kapitalizmus současného typu, taky není spásný ( Francie, USA, Blízký východ, migrace…… )

Škoda Kryla, ten to měl v hlavě srovnaný, on znal už tenkrát úskalí kapitalizmu….měl to z první ruky, frajer to byl. Jenže nebyl vybrán.

Nevím, co si kdo pamatujete…..On se hlásil ( snad rovnou z letiště  ) u Havla….."tak běž a zpívej "a za poradkyni si vzal Báru Št.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 26.02.2024, 18:05:21 xxx.xxx.64.54

Někdy sbírám celou myš, někdy střevo, někdy hlavu. Nejhorší je zdechlina pod postelí, pozná se tak, že smrdí, někdy se kvůli ní musí stěhovat nábytek. To se stane, když mi kocour přinese živou - dárek a kouká proč ječím, ať to chytí. Nechytí, daroval ji mně.  Když mi přinese mrtvou, chlubí se, vytahuje, chce pochvalu a vyměnit za pamlsek, případně kus masa.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 20:16:35 xxx.xxx.64.54

Taky byla dřív vzácnost vidět straku, sojku. Teď jsou jich plná města. Podobně nebylo tolik kvíčal. A s hřivnáči máte pravdu. Kdysi jsem lezla ve Dvoře po parku, abych ulovila fotku, důkaz, že jsem je opravdu viděla. Teď jsou k vidění dost často.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 20:11:59 xxx.xxx.64.54
Bobca:

Z hlívy dělám “držkovku”..a tyhle “lupeny” bych i obalila na řízek,nebo na kmíně,jak tu někdo psal..


Dík, já vzala jen malinko, normálně přidám do bramboračky. Ouška se suší.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 20:07:53 xxx.xxx.64.54

Kdo hledá pravdu ve víně, nesmí to vzdát hned po první sklínce.

Vědci zjistili, že sklenička vína denně je nejen zdravá, ale hlavně málo.

Cyril a Metoděj se chystají na Moravu : Ty vem bibli Cyrile a já opatrně ponesu ten vercajk na pálení švestek.

Ve Veroně : Co tě ke mně přivádí v tuto noční hodinu Romeo ? Půjč mi litr do desátého !

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 19:43:27 xxx.xxx.64.54
Bobca:

mě to jde otevřít,když vyjedu z okna FB nahoře křížkem..Nemám žádnou sociální síť-obejdu se..Okomentované je to sice“vtipně”,ale jinak je to fakt smutné,kam jsme došli..Já tu dobu zažila....Za mě-bylo líp🙂


Já tu dobu taky zažila. Ve srovnání s dnešními mladými jsme měli pohodový život bez stresů.  Dnes mají hroznou honičku. Dokud jsou mladí, zvládají. Ale jak se to na nich podepisuje?

Radši pssst, nebo nás vypískají 🙂)

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 19:35:02 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

Mám docela velkou hortenzii u chalupy v zemi už cca 10 let. Zasypávám jenom na “bázi” hrabankou z tújí. Letos dostala zabrat, nejdřív chytla holomráz, potom ji těžký mokrý sníh rozlámal, jestli teď přijde ještě mráz….bojím, bojím. Jednu nechávám v květináči, je v chodbě, celá zelená, jak ji budu otužovat, aby ji slunko nespálilo …..? ?. Pro ni jsem nenašla venku vhodné místo. Kdysi jsem zkoušela zasadit 3 další - postupně, na různá místa, ale nevydržela žádná. Jakoby nějaká vyšší moc ( 🙂) říkala “ jedna ti stačí”.  V květináči v chodbě zimuje už několikátý rok, ale letos je místo lehce napučelá, celá zelená.


Loňské foto. Jedna u domu, druhá v květináči.

Obrázek Obrázek
orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 18:39:42 xxx.xxx.64.54

Mně dali v lékárně na průjem Imodium. Ale co vím, jestli by ho mohla kočka?

Hlavně musí veterinář přijít na to, co v organismu špatně funguje a způsobuje průjem !

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 18:22:02 xxx.xxx.64.54

Taky mám své oblíbené mraveniště. Jenže po zimě je ve stavu rozhrabaném ( ptáci, možná i jezevec - ???), tak jsem zvědavá, jestli v útrobách něco přežilo a objeví se. Zatím nic, ale tady je zima ( i na čepici 🙂)

E: Jednou by to stačilo, ale nevidím “smazat”

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 18:22:02 xxx.xxx.64.54

Taky mám své oblíbené mraveniště. Jenže po zimě je ve stavu rozhrabaném ( ptáci, možná i jezevec - ???), tak jsem zvědavá, jestli v útrobách něco přežilo a objeví se. Zatím nic, ale tady je zima ( i na čepici 🙂)

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 18:18:57 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 25.02.2024, 18:01:24

Neva, tenhle ( Vidlák ) šel otevřít i mně a fakt jsem se nasmála !

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 18:15:25 xxx.xxx.64.54

Tak jsem si našla outlovku ( pestrou), asi jsem ji kdysi u nás taky fotila právě pro ty barvy, jenže těmhle houbám já říkám “choroš” všem.  Polepším se. 

Ještě taky oranžové houbičky - nakonec jsem je identifikovala jako penízovku, ale ty byly na velikém pahýlu ( asi javoru ) snad 3 m vysoko ☹️

Edit : Nevím proč te strom zas leží, otočila jsem, potvrdila jsem a stejně lehl.

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 14:26:48 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Takový ocásek a srst i barvu má podengo. Mě napad, protože jsem o něm nevěděla moc, myslela jsem, že voříšek, hledala jsem a on to je to, plemeno. Kde se vzal? Lidé se tam zbavují nechtěných psů. Protože pak to přece je problém osad. Takže to může být i ten bordík, i jakýkoli jiný.
Moc hezká je. 


Hlavně si s novou paničkou sedly jak p…..(asi poklice -🙂) na hrnec !

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 25.02.2024, 14:21:38 xxx.xxx.64.54

Ze zahrady - na houby :

Sbíráte zimní houby? Mám tady ouška ( ještě jsem je nesbírala, tak nevím ), našla jsem hlívu - nevím……co s tím ?

Obrázek Obrázek