Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 26.07.2024, 13:12:31 xxx.xxx.64.54

Pak jsem ho malinko jednou rukou objala a druhou drbala a ve vteřině záchvat vrčení a ostře po mně vyjel. Pak se zas ve vteřině uklidní a hraje si dál. Je to fakt zvláštní.

Různí psi mají různé “libůstky”

Naše fena nesnášela, když se jí fouklo “do obličeje”. Od nás to se zřejmou nelibostí strpěla, cizímu byla schopna vyjet do obličeje. I když nekousla.

Můj pes nesnášel, když jsem ho zvedala do náruče ( a nebylo to potřeba- na veterině neprotestoval), sice nechňapal, ale nelibě vrčel.

A pak jsem znala NO. Vycvičený obranář. Přišel si pro pohlazení, nechal se podrbat, pomazlit, ale cizí ruka se nesměla přiblížit k obojku. To vyrazil docela ošklivě.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 25.07.2024, 19:26:03 xxx.xxx.64.54
Lenocka:

Noo v ČR asi ne. Většina výstav je hlášená přes DogOffice a tam nelze jen tak změnit majitele. Takže pokud by se dala “zablokovat” přímo tam, tak smůla.

Ovšem v zahraničí je to asi jinak. Tam nejezdím, takže nevím.


Je snad zablokovaná ona a ne pes. Když pošle handlera, tak může být pes normálně na výstavě. Jinak to nedává smyl.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 24.07.2024, 17:23:31 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Niki, já jsem vyloženě změnila místo. Ale hodně obecně řečeno: Spíš to nejde a dře, než že by to šlo a nedřelo…😟


Fíkovnice, říkejte si “Dělám, co mě živí!!”

Náplň práce vám dali ? To se snad musí. Aspoň rámcovou. A pak už je na vás, abyste si práci vymyslela, když nedají konkrétní. 

Lepší když si můžete práci vymyslet, než aby ji na vás navalili tolik, že byste to tahala domů a dodělávala po večerech.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 24.07.2024, 17:00:53 xxx.xxx.64.54

Z dlouhých Par. listů cituji jen Kotrbu :

https://www.facebook.com/stepan.kotrba/posts/10220275915408135?ref=embed_post

Pro koho je i to dlouhé, tak jen krátký citát :

Jestli chcete žít v emigraci zde, jste vítáni. Ale nezanášejte nám sem ukrajinské zvyky. Nepijte vodku na rohu ulice, nespěte ožralí v parku, neperte se s krajany ani s Rusy, a to ani o politické názory. O Putina tím méně. O vaše politické názory nikdo nestojí. O vaši vlajku také ne. Přijali jsme vás, protože jste byli v nouzi a nechtěli jste umírat.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 23.07.2024, 22:14:57 xxx.xxx.64.54
Sardullah:

No a to já jsem si po spuštění videa myslela, že to nejhorší je to vláčení a dle mého nešetrné zacházení-zvedání, tam už mi přišlo, že vystavovatelka se už na fenku zlobila, žádná snaha spíše psa nějak uklidnit, poskytnout podporu nebo nějaké gesto “tak dneska jsme neměly den, ale i tak jsi moje milovaná holčička”…ten konec jsem ani ve snu nečekala. 

Prostě, když už jsme dojeli na výstavu, tak se budeš předvádět a basta fidli…


A tam ji měla posuzovatelka vyrazit z kruhu !

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 14:00:41 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Ježíš. To je dost podobný, jak kdysi dávno u nás, kdy tchýně upekla psa na zelenině. Ale nebyl můj, jen teda jsem byla dost v šoku.


Sorry. Králík x pes, to je tedy rozdíl !🤪

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 13:34:56 xxx.xxx.64.54
biaca:

Vím, že to nesouvisí přímo s inzercí psů - ale kvůli práci prodávat, králíka, který stačí dvakrát denně nakrmit nebo mu nechat krmivo. Spíše neuvážené rozhodnutí a uvědomění, že to nebude pouze mazlíček na pomazlení, ale potřebuje rovněž péči. 

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/204259-prodam-kralika/


Já asi budu ošklivá až hnusná. Synek ( dávno již tomu ) dostal bílého králíčka na hraní a on rostl a rostl….a protože chlapec byl malý a citlivý, tak králík “utekl” a tchýně ho udělala na paprice.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 11:52:51 xxx.xxx.64.54
LK:

U vás neexistuje tzv. “červená známka”? Aspoň v našom meste/okrese to funguje tak, že pokiaľ pes niekoho napadne, dostane tzv. “červenú známku” a majiteľ by mal ísť na cvičák - teda pokiaľ nechce prísť o psa, pri druhom napadnutí je pes odobratý a …


U nás většina psů nenosí známku žádnou. Myslím všeobecně v ČR ( možná s výjimkou Brna, v Brně jsem si všimla, že tam na psí pořádek MP dost dbá ). Na vsi při přihlášení psa ani žádnou nedostanete. Necháte si udělat štítek s tel. č. a ten pověsíte psu na obojek - pokud ho nosí.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 11:48:32 xxx.xxx.64.54
balu:

Já ovšem také ne. Jestli jste si nevšimla, tohle je, podle mě zcela adekvátní,  reakce na příslušný příspěvek megi.


Ba ne, vy jste Megí napadla (když sepisujete ta svá moudra a chytrosti,) a přitom jsem napsala já, že tam jeli s myšlenkou psa zastřelit. Aspoň se tak - podle videa - chovali.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 11:39:04 xxx.xxx.64.54
balu:

No tak hlavně, že neplýtváte písmenky, když sepisujete ta svá moudra a chytrosti, aniž byste měla relevantní informace. 


Ani já, ani Megí nikoho nenapadá. Tak proč takhle ?

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 11:38:06 xxx.xxx.64.54

Vypůjčím si z diskuze pod článkem návrh řešení :

Většina psů zaútočí na někoho, kdo bude fyzicky napadat, třeba taháním, strkáním, jeho páníčka. K tomuto úkolu, plus další služby jako např. ochrana pozemků, pátrání po lovné zvěři apod. byli psi domestikováni. Chci-li tedy zpacifikovat opilého agresora, musím nejdřív odchytit jeho psa do odchytové smyčky, jenže k tomu nejsou běžní pořádkoví policisté zřejmě vybaveni. Na druhou stranu by standardní vožení takové pomůcky ve služebním autě neměl být problém

A dodám, že za tím účelem byli voláni. Ani by tu tyč nemuseli vozit stále.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 11:05:47 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

balu, já nejsem rozhořčená, já se ptám, esi teď takhle budeme řešit problémové psy

je jich tu hodně, hodně moc


Vedle ve vsi porvali dva bulterieři  ( ne angličtí , nějací - nerozeznávám - pit, staf, kříženec….)- jasně na volno, křížence na vodítku. Vypadal podobně, jako Idorek po střetu s bachnou. Zastřelit, ale počkáme, až tam bude fesťák.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 10:57:22 xxx.xxx.64.54
balu:

Z rozhořčených komentářů některých diskutujících dam to vypadá, že u toho byly osobně. 


Nebyla jsem tam osobně, ale (podle toho, co jsem viděla na videu ) není v pořádku střílet a zastřelit psa na festivalu v hájku plném lidí. A nic na tom nemění, že chlapa se psem odehnali poněkud stranou.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 10:54:54 xxx.xxx.64.54
impact:

Ten pes byl momentálně úplně v klidu.

A to nevadí, že je střední část videa vyseknutá, aby nebylo vidět, co konkrétně se stalo? Nevadí, že. Hlavní je vědět, jak to bylo. 😏


Možná vyseknutá. Já se tedy opravím : Podle toho, co jsem viděla….i podle toho, co bylo slyšet na videu. Než na něj “nastoupili” policajti, byl pes v klidu. Ti tam zjevně přišli s úmyslem psa i majitele vyprovokovat a psa střelit. 

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 10:51:24 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 22.07.2024, 09:58:33

Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa

Vždyť vy se mnou de facto souhlasíte.

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 22.07.2024, 10:45:06 xxx.xxx.64.54
impact:

To je Váš názor a klidně ho mějte. Je mi to vcelku jedno. 

Ale i já budu mít s dovolením svůj názor, který jsem si vytvořila v posledních pár týdnech na základě rozhovorů s konkrétními policisty. 🙃 Věc je daleko hlubší, než ne-střelení nějakého psa a to, že Vy o ní nic nevíte, ještě neznamená, že mě musíte peskovat, že to tak není. 😂


Já vás přece nepeskuju, ani vám váš názor neberu. Jste usoudila z mé jedné věty ? Jen jsem vyslovila svůj.