Aktuálně: 4 699 inzerátů176 884 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 20.04.2024, 14:30:50 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

to u nás taky - ale osada Jizerka je vyhlášená mrazová kotlina - a narcisy před Hnojákem jsou jedním ze symbolů Jizerských hor. Chodíme na ně každoročně - většinou tedy o květnových svátcích, letos je to nějak podivné🙃


Doplním sdělení X. Jen tak pro představu, kdo to neznáte  - Jizerka Hnojový dům a narcisy.

(Nechci se chlubit cizím peřím, fotka není moje, je stažená. Najít mojí by určitě trvalo hooodně déle. )

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 20.04.2024, 14:17:45 xxx.xxx.64.54
balu:

Teda, vy jste neměla jednoduchý život. S kým jste to žila  - “čtení zdržuje od práce”, "nemohla přečíst ani časopis”??


Já jsem taky hodně četla do 20. Jak přišly děti…..moc času nebylo. Knížku jsem vzala večer a končila, když děti vstávaly….Ten den pak vypadal. 

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 20.04.2024, 14:09:01 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Stejně by mě zajímalo, jestli se někdy dozvíme, jak to bylo DOOPRAVDY s COVIDem a následně s vakcínami… Speciálně Pfizer by mě zajímal…

Jinak závažnost původní verze a prvních mutací COVIDu ani náhodou nepodceňuji, to je asi jasné.


Něco málo ke Covidu z Německa. Mluví anglicky a má to titulky - když se k tomu chcete vracet. ( Nekomentuju, dostalo se to ke mně náhodou, nevyhledávám - je to houby platné )

https://bezpressu.news/videa/nemeckem-otrasaji-nove-dokumenty-z-doby-covidu-rki-files/

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 21:40:20 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já myslím, že si vzájemně rozumíme a že tady všichni víme, jaká měla být správná odpověď. Jen vím, jak třeba naši studenti jsou schopni nás chytit za slovíčko a na jednom ne zcela jasně napsaném výraze se točit a hádat třeba o bod u testu. To jsem tím chtěla říct, nic víc. Že to měl někdo ohlídat, aby ty formulace nebyly přece jen (trochu) zpochybnitelné. U nás třeba při tvorbě testových otázek je dokonce trojkontrola. Jeden vymyslí otázky, pak to jde na prvokontrolu k někomu jinému a finální kontrolu dělá ještě někdo třetí. Což je z mého pohledu už naprosto zbytečné (ta třetí kontrola).


Vždyť to tvoří speciální firma. Za dost veliké peníze - no firma. Proč ne MŠ. Asi jich je tam málo. Že chyby dělají to je fakt. Prý byly ty přijímačky hodně těžké, ale jestli tohle rozporují, nevím. 

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 21:31:36 xxx.xxx.64.54
efe:

Třikrát hurá, sehnala jsem na zítra volnou paní na trimování! Baru už je fakt zarostlá a drbe se, u nás v salonu první volný termín až v červenci, proto už jsem zvažovala, že si jí otrimuju sama… Tak mám vyřešeno.


Navíc salony většinou netrimují, je to hodně pracné a trvá to dlouho. Za tu dobu sjedou mašinkou 3 psy. Není to složité, lze to po chvilkách doma. A pak dojít jen k někomu šikovnému na dokončení úpravy.

Ono jí to zas naroste 🙂

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 21:19:12 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Orionko, ptala jsem se matematičky. Ta otázka fakt není položena zcela explicitně a korektně.

Všichni víme, že zásady mají pH vyšší než 7. Ale logicky vzato mají tedy pH i vyšší než je číslovka 5. 


Já tomu takhle matematicky taky rozumím. Ale mezi hodnotami 5 až 7 nejsou zásady, ale kyseliny. Ale na gympl se nechystám, tak je mi to fuk. Ano vyšší než číslovka, ale tam o číslovky nejde. Tam jde o to, jestli děti vědí, kde je hodnota neutrálních látek, což je jasných 7. Čili opačně, zásada nemůže mít ph nižší než7

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 18:21:07 xxx.xxx.64.54

Speciálně Pfizer by mě zajímal…

Na Pfizeru je rozhodně zajímavé to, že jich Uršula nasmlouvala 10 na každého občana EU, a to včetně nemluvňat. A doteď se to snad leje do kanálu ( obrazně, skutečně se to musí draze likvidovat). Hlavně je to zaplacené. Odkaz nemám, třeba někdo to tvrzení zpochybní.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 18:11:58 xxx.xxx.64.54
balu:

No jo, kdyby byli politici placeni průměrnou mzdou, tak by se tam nikdo nehrnul. A že ta průměrná mzda není malá.


Ono spoustě z nich jde o to veslo, ne o peníze. Někteří se v nich topí……Co se týče průměrné mzdy - jde o to, jak ji zvedají třeba milionové padáky. Teď jsem zaregistrovala, že stíhaný v Dozimetru, vyhozený z DP dostane na odchodnou 1300000. Vážený průměr se to myslím jmenuje : % lidí, kteří dosáhnou na….., % dalších, kteří dosáhnou na…..Už jsem ze školy dávno.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 18:05:00 xxx.xxx.64.54

 Megí :  7 je sice i víc než 5, ale tak to funguje v matice. V chemii nemůžete použít množinu, ale jen osu. Vlevo od 7 jsou kyseliny, vpravo ( to je vyšší než 7) jsou zásady. Víc než 5 je taky 5,5 a to není zásada, ale kyselina. Takže víc než 5 není správná odpověď.

Z těch návodných otázek jasně vyplývalo, že chtějí vědět, že neutrální je 7 a to je ten důležitý bod na ose. Aspoň tak to vidím já.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 08:57:50 xxx.xxx.64.54

Tak třeba ta “Karlovka” je nápadně-nenápadně velice důležitá. Podle nabídky nemusí vědět přesně, ale kam zařadit Karla IV. by měli určitě vědět !

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 08:51:44 xxx.xxx.64.54

Dodám : Nemám teď čas se zamyslet, ale na první myšlenku : Mám dojem, že současný je první, který nebyl před nástupem vězněn, nebo aspoň stíhán. Beneš ? Aspoň v exilu, před druhým mandátem. Taky důležité. Jasné, že vyhověl minulému i současnému režimu.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 08:48:51 xxx.xxx.64.54

Dík, teď jsem to objevila : Tak takhle - Pro Balu : Taky 10/10. Ale přišly mi otázky takové plytké - divné - snadné….na zájemce o stř. školu, s těmi nápovědmi v dalších možnostech.

Pro Megí : Tak zrovna Husák je docela složitá a poučná postava našich dějin. Jak se ten svět točí. Nakonec i Svoboda a Havel. Mohlo by se to jmenovat “z kriminálu na Hrad”. I když Svoboda nebyl zavřený, ale to jen díky tomu, že by to Sověti nedopustili. Aby jim někdo věznil Hrdinu. Tak byl jen v nemilosti a ve “vyhnanství”. Celý tenhle “kolotoč” je důležitější, než že byl před Havlem zrovna Husák. Možná kdyby jim nabídli 3 letopočty - měli by stejnou potíž. 

Ten test nebyl těžký, jen divný.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.04.2024, 08:31:24 xxx.xxx.64.54
Daja:

Ha nevidím reakci😉


Protože zmizela v propadlišti internetu a znovu jí psát nebudu. Její smysl spočíval v tom, že úmyslné zpomalování řidiče za vámi je fuj a nemuselo by se vyplatit.