Aktuálně: 4 683 inzerátů176 738 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 21.04.2024, 11:05:45 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Tak u nás snad hodinu (no, možná 45min) hustě sněžilo také!!!

Ale ty kroupy v takové kose mě teda dostaly.

Mám čerstvě prořezané stromy na zahradě, asi se mám smířit s tím, že všechno pomrzlo, že? 😟 Průřez byl dělaný po několika letech, zaplaceno ještě nemám…a cenu netuším, jen se jí už dopředu děsím!


Poslala bych vás na školení k děvčatům (Buggyra, Canka ), mají to pěkně srovnané v hlavě i v hospodářství (?)

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 21.04.2024, 11:00:08 xxx.xxx.64.54

Tak u nás na dnešek nasněžilo do květů ( ne moc, tak centimetr, dva) a zmrzlo úplně všechno. I buky mají listy svěšené, ale ty se vzpamatují. Snad. Sice sluníčko svítí, ale na teploměru 2 nad nulou. Takový pěkný zimní slunovrat. Jen to zelené nesedí.

Kdyby se rychle oteplilo, mohly by po letech zase vylézt kačenky české. Aspoň něco.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 21.04.2024, 10:26:55 xxx.xxx.64.54
Rapotačka:

P. Kratochvíl

https://www.youtube.com/watch?v=zgDGQKuIOf8


I kdybyste žádný odkaz nerozklikávali, tak tohle si pusťte. Mluví člověk, který někde byl, něco zažil, něco dokázal. Srovnejte ho s Lipavským, s Klvaňou, s Bendou a nakonec i s Vondrou. ( U Vondry si při rozhovorech, v debatách…..třeba na CNN všímejte řeči těla. Rozvalí se na židli, jako…..) 

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 21.04.2024, 09:38:53 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

o kom, o čem? bobo je ing. z vse + postgr. a mpa je ing., ale její cv je docela zajímavý, chápu, proč není čas na deti… este ji neni 40, este si to rozmysli… nebyt v te strane, tak neni takova, v jadru je to dobry clovek


Jednak - ani 3 tituly z někoho neudělají chytrého člověka. Co se takových jako je MPA - vyrostly hrozně rychle, nic si v politice, a vlastně ani v životě, neodpracovaly, najednou mají hodně peněz ( a to je přece….!!!) a chybí jim inteligence, pokora a neuvědomují si, že nikomu strom do nebe nevyrostl.

Toho hodného člověka myslíte ironicky ? A s těmi dětmi ? Když se rozhodla, ať to nechá tak.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 21.04.2024, 09:34:04 xxx.xxx.64.54
N:

Za pár dní vyjdou články, kde Putin tajně ty unesené děti doparavil do Německa, aby to nyní mohla využít prokremelská propaganda jako lež.😄 Takových blábolů už v médiích bylo. Vzpomeňme na dřevěné makety zbraní s kterými údajně bojovali Rusové a po stažení byly nalezeny na bojišti.😄 Další čeho byly noviny plné byly ty “staré šroty” co Rusové používají a je to předzvěst brzké porážky.😄 Stejně na tom byl i cukr že prý není v Rusku a obchody zejí prázdnotou. Kolikrát Putin umíral ani nelze spočítat a na kolik nemocí už vůbec ne.😄 Realita je však zcela jiná jak je zřejmé. 


To je možné. Ale ve skutečnosti, i kdyby 100x vyšlo najevo, že to není pravda, tak v lidech už to zůstane. A stejně, když neunesli tyhle, určitě unesli nějaké jiné. O únosu psali kolikrát dokola, aby lidi přesvědčili a kde proběhlo dementi - nevím. Stačí být dva, tři dny mimo. A pak, kdo je největší dezinformátor !

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 22:08:55 xxx.xxx.64.54

Já to zas otočím jinam. Teď jsem se doslechla, že ty “Putinem” unesené děti - odsoudil to mezinárodní soud i frekventantky zdejších diskuzí - se našly i se svými matkami v Německu, kde jsou celou dobu, po kterou je Ukrajina postrádala. Údajně to zveřejnil německý tisk. Slyšel to ještě někdo? 

Asi zase kauza, o které se nedozvíme, jak to vlastně bylo.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 21:58:12 xxx.xxx.64.54
Aluška:

Tak ještě zlomenina stehenní kosti a přestává se mi líbit ta kůže na zádech, začínají se dělat černé fleky a je cítit ☹️. V pátek mu to propláchli a očistili, nohu zafixovali. Hned zítra tam pojedu, mají pohotovost. V pondělí ráno jedem za chirurgem s nožkou.

Obrázek

Chudík psík. Dala bych tam palec, který držím, ale já se v těch emotikonech nevyznám.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 21:51:46 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Tak toto kdybych si vytáhla, tak řeknu jen:"Na shledanou po prázdninách!"😄


Francouzská poezie? Zlatá otázka. Já si vytáhla Majerovou a taky jsem musela bojovat!

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 19:05:44 xxx.xxx.64.54
kometa:

Teoreticky ano. Ale musela bych se zeptat kolegyň, jak vlastně ty děti připravují. Nikdy jsem se nad tím nezamýšlela. Jenom vím, že seznam dvaceti knih z osmdesáti předkládají k maturitě.


Co vím od vnuka, tak 10 a 10. Našich a světových autorů. A maximálně 2 od stejného autora. A vnuk tvrdil, že jiné než uvedené knížky nezkouší. Ale asi to má každá škola jinak. Zdálo se mi to málo, vlastně 5 a 5 , a o ostatních nemuset mít šajn.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 17:56:16 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Zbraně Ukrajině budeme dodávat tak dlouho, dokud nevypukne mír. 

To je prostě úplně blbé.


Však jsem psala, kašlete na to, co je tam napsáno. Hledejte sympaťáka.😕

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 17:39:02 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

zítra ráno by to na Jizerce muselo stát za návštěvu - narcisy kvetou, dneska tam napadla solidní sněhová vrstva a zítra má sluníčko svítit a mrznout… Ale už máme přezuté autíčko a to bych z Kořenova na Mořinu neriskovala… takže si na žluté květy z mrazivého čerstvého sněhu musíme zajít chuť


Tak jedině busem na Smědavu…..to je na dlouho. 🙂)

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 17:34:38 xxx.xxx.64.54

Já fantasmagorické ( jak jim říkám-bez urážky ) moc nemusím. Protože se občas zúčastňuji Ručníkového dne, přečíst Adamsova Stopařova průvodce bylo pro mě těžkou povinností. 🙂

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 17:18:39 xxx.xxx.64.54

U nás už neprší, přeháňky jsou sněhové. Je tu někdo ze Šumavy ? (Vlastně asi Lupus na chaloupce). Tam prý je 30 cm sněhu. Tak jestli nekecaj.

Mrzlo na převčírem, i na včera, jak se zatáhlo, tak se teplota drží malinko nad nulou. Škody na stromech nevypadají fatálně. Hrušeň je v plném květu, bílá. Jenže nevím, jestli nemám lézt na štafle se štětcem a hrát si na Mičurina. Nic nelítá, opylení se nekoná.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 17:00:00 xxx.xxx.64.54
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 20.04.2024, 15:41:15

Remarque toho má hodně, něco ano, něco ne.

Na západní frontě - nikdy mě nezaujalo, Tři kamarády jsme kolem 17. hltali a Miluj bližního svého až později.

orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 14:30:50 xxx.xxx.64.54
Xerxova:

to u nás taky - ale osada Jizerka je vyhlášená mrazová kotlina - a narcisy před Hnojákem jsou jedním ze symbolů Jizerských hor. Chodíme na ně každoročně - většinou tedy o květnových svátcích, letos je to nějak podivné🙃


Doplním sdělení X. Jen tak pro představu, kdo to neznáte  - Jizerka Hnojový dům a narcisy.

(Nechci se chlubit cizím peřím, fotka není moje, je stažená. Najít mojí by určitě trvalo hooodně déle. )

Obrázek
orionka-2
orionka-2 (529 příspěvků) 20.04.2024, 14:17:45 xxx.xxx.64.54
balu:

Teda, vy jste neměla jednoduchý život. S kým jste to žila  - “čtení zdržuje od práce”, "nemohla přečíst ani časopis”??


Já jsem taky hodně četla do 20. Jak přišly děti…..moc času nebylo. Knížku jsem vzala večer a končila, když děti vstávaly….Ten den pak vypadal.