Aktuálně: 4 818 inzerátů175 889 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 20.08.2009, 18:32:34 xxx.xxx.99.254
Omlouvám se že odbočím od tématu peří... Já mám alexe malého a i když je ručně dokrmený občas bývá slušně hlučný- ale nic s čím bychom nepočítali. Jak jsem teď četla, že ptačího kámoše nikdy nenahradím..kdybych pořídila i našemu dalšího ručně dokrmeného, nebudou pak dělat moc veliký rámus?? Sousedi jsou dost pruďasi...
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 14.08.2009, 22:15:27 xxx.xxx.99.254
Máme mladého papouška alexandra malého. Po počátečním částečném dokrmování jsme přešli na směs zrnin, ovoce a zeleninu- vše přijímá ochotně a rád. Ale vůbec nepije.. Nevím jestli mu stačí voda z ovoce a zeleniny.. trus má v pořádku, jen aby z toho nebyly časem problémy. Můžete mi někdo poradit jak jej máme donutit pít? Děkuji.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 13.08.2009, 22:29:02 xxx.xxx.99.254
Ti kakarici jsou moc krásní..:o))
Já mám doma jen jednoho alexíčka- vymazleného. Ale zase se má jako prase v žitě- dostal i vlastní stromeček.
Na fotce je skoro prázdný, ale teď na něm suším jeřabiny, má ny něm i pověšené hračky- stejně ale nejraději ožírá můj řetízek..:o)
Obrázek
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 12.08.2009, 02:54:37 xxx.xxx.99.254
Vidíte, taky jsem se chtěla zeptat, ale bylo mi blbé pořád se vyptávat.
Papoušek se chodí koupat sám a rád, nebo ho to musím naučit?? My to zkoušeli s naším mazlínkem zatím jenom jednou- kravál jako bychom mu trhali peří a polovonu dne se s námi "nebavil"... Jestli ho to musíme nějak postupně naučit, poradíte mi někdo jak?? Děkuji.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 11.08.2009, 05:28:06 xxx.xxx.99.254
No Orino, s těma kočkama souhlasím, i velcí psi jdou cítit, ale já mám pidipsy a je to v pohodě.
Dovolenou už kvůli nim škrtám pěkně dlouho- hlídání sice mám, ale v termínu dovolenky mi začnou pokaždé hárat, tak je nikdo nechce..:o))
A jinak papouch mi doma dělá pořádný chlívek, hlavně když ho zavřu do klece tak to bere jako trest a vyhazuje zrní... a že to umí pěkně daleko.
S tou chovatelskou úchylkou je to asi u všech lidí stejné. Taky už jsem přemýšlela o dalších ptáčcích- strašně se mi zalíbily amadiny....
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 02.08.2009, 16:29:16 xxx.xxx.89.111
No možná jak kteří- my kupovali dokrmeného alexíka právě proto, aby to byl domácí mazel. A taky jsme za to zaplatili- a bez repání bych ty peníze dala znovu.
A ano, vcelku si dokážu představit co to obnáší, dokrmovali jsme jej doma asi ještě 2 týdny- stříkačkou nám to nešlo, takže přes lžičku...kaše byla naprosto všude. Takže před těmi co dokrmují opravdu smekám, i když klučina který nám prodával měl nakrmeno během pár vteřin- přímo do volátka...:o)), holt kdo umí ten umí...Ale i tak, jak jsou malinkatí, krmí se často..
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 27.07.2009, 18:22:11 xxx.xxx.99.254
Myslím že toto téma a možná řešení problémů by zajímalo spoustu lidí.... My máme papouška chvilku, ale stejně i když je dokrmený tak občas klovne ( nebo spíše štípne)- myslím že u nás je to tím že je malý a možná neodhadne sílu- jinak nevím..:o)
Každopádně bych taky uvítala radu jak v takovém případě reagovat, abych něco nepokazila..
O psech toho vím spoustu, o papoušcích se teprve učím, tak abychom se doma vyvarovali zbytečných chyb.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 25.07.2009, 00:00:00 xxx.xxx.99.254
Mě je toho ptáčka tedy upřímně líto- co to má za život, neproletí se, chůze taky nic moc- tohle už bych považovala za týrání zvířat!!
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 24.07.2009, 00:00:03 xxx.xxx.99.254
Orino, moc hezké..:o)- mě se stejně nejvíce líbí ta hodně barevná- žlutá hlavička, modro bílé tělíčko...parádní..

Pro wakowewerku- andulky přece nejsou nikde zvlášť drahé, na burzách jsou jich opravdu mraky, tak zkusit třeba tam ( třeba 9.8. v Přerově). Brala bych to jako záchranu jedné andulky od výkupu...o))

paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 23.07.2009, 19:53:49 xxx.xxx.75.102
Každý chov který je jen na prachy nestojí za nic. Teď jsem byla poprvé v životě na burze v Přerově...jak někdo může mít plnou dodávku andulek?? Nebo v hale, kde jeden "chovatel" prodával odchovy alexandrů malých- většina oškubaná a v hrozném stavu- a o kousek dále další prodával krásné kusy. Že se ten "taky chovatel" nechytal za hlavu...:o/
A to není jen o papoušcích- já chovám psy a vůbec jsem nepochopila jak někdo může na té burze prodávat štěňata- třeba malé ( asi) krysaříky venku v bedně- že byla ráno zima to mu zřejmě vůbec nevadilo, však prodávající měl přeci bundu, ne??!!...
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 23.07.2009, 19:46:42 xxx.xxx.75.102
No já ani tak nemyslím na procházku, ale na to, aby mi neuletěl až budeme sedět odpoledne na zahradě... Už jsem vymyslela super bidýlko, táta bude porážet kroucenou vrbu.
Nemyslím že by se na tom prolétával, jen jako bezpečnostní prvek proti ulétnutí. Snad to není špatný nápad- pokud to nepůjde, budeme muset vymyslet něco jiného.
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 23.07.2009, 01:59:14 xxx.xxx.99.254
Zdravím, tak jaké tedy máte zkušenosti po určité době?? Koupi kšírů zvažuji- ne proto že bych neměla čas, nebo chtěla našeho malého papouška týrat...ale občas jezdíme za rodinou na víkend a tam trávíme většinu času na zahradě- těžko můžu nechat papouška doma celý víkend samotného. Tak jsem myslela, jestli by to nebylo dobré řešení. Jinak voliéru hned vynechte- já bydlím v paneláku a naši určitě nebudou stavět voliéru kvůli pár dnům v roce..:o))
paradoxys
paradoxys (14 příspěvků) 13.07.2009, 21:47:20 xxx.xxx.75.102
Nevím, možná většina lidí nechce andulku, protože dlouhá léta jsme mohli sehnat jen ji, nebo korelu a roselu- ostatní papoušci byli hodně vyjímeční- tak možná proto. Neříkám že je ošklivá, hloupá, nebo něco takového, jen je teď větší výběr..