Aktuálně: 4 521 inzerátů178 389 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 22:01:14 xxx.xxx.80.34
Paně cone nemáte zač. Mám víc fotek, ještě vložím, jenom jsem uspal bráchu, je nemocný...
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:38:46 xxx.xxx.80.34
17) Krásní alexandrři velcí. Samec přírodní (tuším že byl štěpitelný do žluta) a smice žlutá. Tahle mutace se mi kromě žlutých rkálováků taky ještě líbí :)
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:29:08 xxx.xxx.80.34
14) Aspoň něco z austrálie... Té jsem moc nefotiul, a hlavn jsem zabíral větší papoušky.... Barnardi Límcoví
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:13:58 xxx.xxx.80.34
11) Kakadu žlutočečelatý. Na fotce to nejde tak poznat, ale ve skutečnosti byl strašně velký.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:10:43 xxx.xxx.80.34
10) Amazoňan Kubánsky Kabunci tam byli nádherní,bylo jich tam hdoěna někteří a za poměrně dobré ceny.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 21:01:17 xxx.xxx.80.34
Rychard už mi asi týden vleze na ruku kdykoliv mu jí dám, bere z ruky už dýl, a neklove. Pěkně se chová i k ostatním z rodiny, dokonce i k malému bráchovi. Jediná nevýhoda je že ještě neumí porádně ovládat let, i kdyřž je většinu dne puštěný venku, takže často naráží do zdí atd... Myslím že tomu se ale nedá zabránit a časem se let naučí ovládat :) ... fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 20:50:20 xxx.xxx.80.34
4)žlutí králováci. Bohužel vybarveného samce jsem nestihl vyfotit byl brzo prodaný, takže jen mladé a ještě ze zadu...
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 20:44:08 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, V Sobotu se konala burza v Holandském městě Zwolle. Tato burza je 2x do roka. Slyšel jsem že je to burza zaměřená hlavně na drobotinu, ale podle mě to je s papouškama ve zwolle na hodně vysoké úrovni.Poprvé jsem tam jel na letos v únoru. Řekl bych že v zimě tam bylo o hodně víc papoušků než teď na podzim, to mě celkem překvapilo. My jsme jeli na burzu i s pauzama něco málo přez 12 hodin tam a zpátky to bylo pod 12 hodin (bydlíme na hranici s polskem, kousek od Opavy). Něco málo jsem nafotil, a to i z drobotiny. Hodně se mi líbili Pyrury, o kterých jsem uvažoval že koupím a kterých tam byl velký výběr, ale zatím o nich nemám nic přečteného, a něměl jsem pro ně ani nachystanou volieru, takže jsem je nakonec nevzal. Vzal jsem si ale krásný letošní kroužkovaný pár papoušků mnohobarívch, bohužel samec ráno po příjezdu umřel a zůstala mi samice ke které budu muset samce dokoupit tady. Jinak z velkých papoušků bylo docela dost amazoňanů, Kakadu a eklektusů. Velké ary byly pouze tři. Jedna arakanga,jedna zelenokřídlá a ararauna. Těšil jsem se že se podívam na nějaké dlouhokřídlé papoušky, ale to mě dost sklamalo že jich taky nebylo tolik jako v zimě. Ze senegalců se poměrně vybrat dalo, ale majeráku bylo o hodně míň i když pěkní. Nějaké hnědohlavé jsem viděl, a konžských taky pár byl, z toho jsem viděl 3 opravdukrásné kusy, které mám i na fotkách, takže uvidíte. Mutace se mi moc nelíbí, a radči mám přírodní papoušky, ale v Holandsku jsou některé opravdu krásné. Nejpěknější mutační papoušek jakého jsem kdy viděl byl asi vybarvený samec žlutého králováka, kterého jsem si bohužel nestihl vyfotit, protože byl brzo prodaný, takže na fotce mám jen žluté mladé.Ještě z amazoňanů byli i Amazoňani magny, ale řekl bych že to spíš byli oratrixi. Zbytek ale uvidíte na fotkách... fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 23.09.2010, 19:09:33 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já jsem taky uvažoval o žakovi, ale žako se mi nelíbí. Nakonec jsem si koupil pro mě nejpěknějšího papouška- samce eklektuse. Koupil jsem ho jako třicetideního a strejda mi ho dokrmil... když jsem si ho cca před měsícem přivezl, tak byl dost agresivní kloval nevlezl na ruku a byl plachý, teďka už asi týden vleze na ruku kdykoliv mu jí dám a hraje si i se všema ostatníma z rodiny včetně 5-ti letého bráchy, i když zatím věří nejvíc mi... U eklektuse by pro vás byla ta víhoda že má málo pudru v peří. Já nemám prach skoro žádný. Neváhoda možná je trošku řídčí trus, protže eklektus potřebuje hdoně ovoce (je příbuzný k lorium) ale ani to u mě nejde zatím nějak extrmně poznat... Zatím u me za ten měsíc doslova ani jednou hlasitě nezařval spíš si jenom tak potichounce popískává.Jestli budete chtít eklektuse, tak si ale kupte samce, smice je v páru dominantnější a i jako mazlíček je údajně agresivní. Jinak pokud vám jde hodně o ten hluk, tak je možné že jsem jen trefil na tichého eklektuse, nebo to je jen tím že je to mládě, snad napíše ještě někdo kdo ho mám jako mazlíčka. Velikostí je přibližně stejně velký jako žako, podle formy. Já mám tu nejmenší. Jestli vám jde ale o ten hluk hodně, tak by byli nejlepší nějací poicephalusi(konžské,hnědohlavé,majeráky,senegalské) Jsou to nádherní papoušci a senegalci jsou mojí nejoblíbenější papoušci z těch co chovám v párech, a hlevně jsou potichu. Já o mojích senegalcích ani nevím že je mám :) Sem tam vydají skřek, ale to je tak cca 6x za den. fylip
Obrázek