Aktuálně: 4 928 inzerátů174 518 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.08.2010, 16:23:53 xxx.xxx.80.34
O tom jsem tay přemýšlel. Vím že se to tak dělá, když samec rozbíjí vajíčka, tak jenom ať umí krmit samici z jiné voliery-ze zadu v budce by byl otvor s pletivem a jeto, ale u těch mladých bych to asi nedělal. Nevím. Mužete zkusit.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 22:32:44 xxx.xxx.80.34
Máte pravdu tak toje.Je to jak už jsem psal nějaký zlozvyk nebo porucha psychyky...Možná zkuste vyměnit samici.Víte že samec páří dobře.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 22:13:55 xxx.xxx.80.34
Myslím že tomu zabránit nejde. Bylo to tady probírano už hodně krat a pokaždé to k ničemu nevedlo. Je to nemoc, nebo spíš nějaký zlozvyk který ptáky neodnaučíte. Jedině dokrmit ručně. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 21:36:16 xxx.xxx.80.34
Pán nemusí byt jenom z Přerovska.Myslel jsem na burze v Přerově, a tam jezdí lidi téměř z celé republiky. Myslím ale že by jste sehnal. Jakou máte formu eklektuse? Pokud by jste chtěl můžu vám dát kontakt na chovatele eklektusu možná o nečem bude vědět.Když tak mi napište na mail, mám ho v profilu. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 21:10:04 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Nevím co to jsou za lidi kteří to mužou udělat.Měl jste je ve větší volieře nebo oba v větší kleci? Já jsem si v neděli přivezl na ochočení samce eklektuse. Pokud jde o tu samici, tak vím že asi před 2 měsícema se v Přerově samice prodávala cena byla tuším 6 tisíc poddruh šalamounský.Cena byla nízká protože špatně letala.Kontakt na toho pána ale nemám, jenom jsem se s ním bavil. Možná vám tady někdo pomuže a dá vám kontakt... Přeju vm ať samici najdete. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 21:03:18 xxx.xxx.80.34
A ještě foto mojich senegalcu které jsem tu ještě nedával. Už asi 2 měsíce lezou do budky a poslení dobou se páří a krmí se, takže čekám vajíčka, tak doufám že se to podaří :) Mají přistup ven i dovnitř.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.08.2010, 20:55:29 xxx.xxx.80.34
Letos jsem musel dokrmovat 2 alexandry malé ručně, protože se rodiče porvali a samce který je krmil jsem musel oddělit a ošetřovat. Už jsou oba prodání, tak ale aspoň nějaké fotky :) Brácha s jedním z nich.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 25.08.2010, 23:39:46 xxx.xxx.80.34
Marty: Kdyby jste chtěl, tak znám chovatele který odchovává nany, a i letos má dost odchovu.Když tak napište na mail. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.08.2010, 21:00:08 xxx.xxx.80.34
Marty: Fotky už mám nafocene vložím. Přerov byl slabí, ale řekl bych že hodně kvalitních papoušků. Dost alexandrů velkých a opravdu hodně penantu. Nějací senegalci alexandři vousatí, Konžské jsem nevyděl,jeden oškubaný samec eklektuse a jeden kakaduu růžoví. Pán který stal naproti mě měl v přenosce 3 mladé králováky, a 3 červenokřídlé a všechno prodal. Jeden amazonek černotemený a 2 žaci. Myslím že jsem vyděl 3 mayeraky, ale to si nejsem jistý. Nějací horští a jeden barnard límcoví. To je asi všechno. Burza byla ale slabá i proto, že nebylo moc prodejců. Potřeboval jsem kroužky na zpěváky a nebyl anijeden prodejce. To je asi tak všechno k Přerovu. Dokument mám stažený a viděl jsem ho. Taky jsem to pochytil a myslím že proto je taky tak složitý na odchov-jvuli delce volier. Myslím ale že i tak čím větší klec tím lepší. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.08.2010, 15:24:23 xxx.xxx.80.34
Marty tak už ho mám doma. Dneska hned po Přerově jsem si ho přivezl. Hned jak nabiju foťak tak vložím foto. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 23:53:34 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Do dřeva bych jednoduše(i když to chcete bez vrtání) navrtal šroubek a na něho zavěsil budkuZe zadu na budku stačí dát takoví kovoví trojúhelník, nebo provázek ale ten trojůhelník je lepší,dostane se koupit v nějakých stavebninách.Přikládám foto.I když se tam vrtá, tak vám na to stačí normální aku vrtačka a pár šroubků a máte to navrtané dosla za necelích 5 minut. Ty otvory bych zadělal buď pletivem nebo soolitem.Pletivem-Vystřihl bych si přesný tvar otvoru, a na každé straně přidal třeba 4cm.Ty 4cm bych pak přesně na každé straně ohnul a vsunul do otvoru a jsou ohnuté strany směrem ve , ale ať jsou přitisknuté na zdi.Potom bych si uřezal malou lištu o výšce otvoru a z venku jí zaklínil mezi vrch a spodek pletiva, tak aby nešlo uvolnit a bylo zaklíněné ke zdi.Další možnost je obít z jedné strany soolit pletivem(Soolit musí být děrkovaný) a přilepit ho lepidlem na zeď v místě kde je díra, tak aby bylo lepidlo ze zadu.Pletiv bych na soolit nabil víc ať se k samotnému dřevu nedostanou a nerozklou ho.Pokud by jste se chtěla pojistit aby neuletěli, tak bych to samé udělal i na druhé straně zdi(z venku) Já jsem lepidlem na zeď lepil letos u senegalcu dřevěný držák na bydýlka, a zatím drží perfektně. Zítra se zeptam tať ky co to bylo za lepidlo a napišu to sem. Jinak mám víc nápadů, ale ty jsou tak nejjednoduší. fylip
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 19:51:05 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Dneska jsem jenom tak projížděl internet a našel jsem (zřejmě Chorvatskou) stranku eklektus.com Celou jsem si jí projel a hodně se mi líbily velké voliery a krásní papoušci které pán má. Nejvíc mě ale zaujmul amazoňan modročelý kterého tam má na obrázku. Nevím jestli je ten papoušek opravdu jeho, ale je nádherný.Tak žlutého amazoňana modročelého jsem ještě nevyděl. V Holandsku ve Zwolle byl jeden o kterém jsem si myslel že je hodně žlutý, ale v porovnání s tímhle zas tak nebyl. Tady je odkaz http://www.eklektus.com/vstop.html Od tam se můžete podívat i na zbytek stránky, ale najede vám to přímo na toho Amazoňana. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 19:35:26 xxx.xxx.80.34
Tak to bych nedělal.Záleží na velikosti voliery, ale i kdyby byla hodně velká tak ne.Jednu dobu jsem musel mít na týden u sebe 2 páry penantů.Nebylo to v době hnízdění a samice ye navzájem nemohly vystát.Na zemi bylo každý den dost peří.Nakonec jsem je oddělil a jeden pár musel zbívající tři dny zůstat v kleci. Mimo hnizdní sezonu by jste je do větší voliery eventualně mohl(a) dat spolu a při hnízdění je to prakticky nemožné bez konfliktů. Penanty mám se zpěvákama a to je v pohodě, alůe s jinýma roselama, nebo celkově jinýma většíma papouškama bych neměl odvahu je chovat. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 17:59:43 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Pokud byl na dokrmení, tak bych řekl že to možné je. Záleží ale dost na stáří v jakém papouška kupoval. fylip