Aktuálně: 4 632 inzerátů177 950 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2010, 19:00:47 xxx.xxx.80.34
Neviděl. Určitě bych si je i vyfotil, protože jsem je naživo ještě nikdy neměl možnost vidět, ale ani jednoho jsemtam nezahlédl. Celkově jak už jsem psal se mi zdálo že bylo o hodně míň ptáků než v únoru. Až budu mít možnost tak tady vložím fotky. Teď mi nejde na počítači internet, tak píšu z počítače od mamky a nechci fotky vkládat i tady, když už je mám nahoře... Hned jak to půjde tak je ale vložím.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.09.2010, 17:27:53 xxx.xxx.80.34
Mate moc pěkné Pane Šiška. Taky bych měl příští rok stavět nové voliery pro afriku. Tatťka chce prodlužovat dílnu, takže se zároveň s tím zateplí šopka a natáhne se tam topení. V druhém patře potom budou zálety asi 4 volier které by měly byt 2m dlouhé 1m široké a výška podle šikminy. Výlety budou závěšené ve vzduchu a tam zatím rozměry nejsou jisté, ale asi 1,5 metru délka,1m šířka a 1m výška. Chtěl bych tam přesunout ze spodu senegalce a do další dát mayeraky a papoušky konžské. Dál možná z Holandska dovést alexandry černohlavé. Teď jich tam bylo sice míň než v únoru, ale i tak o hodně levnější a hezčí než u nás. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.09.2010, 22:20:40 xxx.xxx.80.34
Já třeba jeden týden v kuse zbírám. Po škole vždycky zajedu kousek od domu kde rostě hodně jeřabin a bezu a tam trhám. Loni jsem měl nasušenou jednu kartonovou bednu od pračky. Dá se to v pohodě. Jenom bych se chtěl zeptat jestli třeba někdo jeřabiny a bez i zavařujete? Díky fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.09.2010, 13:04:01 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Mužou se dávat. Já dávam bez i jeřabiny a ne zimu je taky suším at mám i na jaro :) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 13.09.2010, 15:18:00 xxx.xxx.80.34
Tak dneska jsem okroužkoval třetí hnízdo zpěváků :) Ještě tam mají dvě vajíčka, ale podle prosvícení je jedno prázdné, zatím jsem ho tam lae radči nechal... Teď jdu nasbírat kukuřici na ziámu :) Ještě není uplně zrala, takže je měká a zkusím jí zavařit na zimu pro senegalce a později i na jaro pro austrálii. Králováci se po kukuřici v mléčné zralosti mohli utlouct :) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 22:00:02 xxx.xxx.80.34
Na ty zlotohlavé jsem zapoměl :) Taky jsem ještě vynechal Lory žlutohřbeté ráno tam byla celá pára, potom už jsem je tam nevyděl.Na Marakanu jsem taky zapoměl.Ještě jsem tam nenapsal dva papoušky hnědohlavé. A to je už snad všechno :) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 15:08:59 xxx.xxx.80.34
V pyrurách se nevyznám a jednotlivé druhy od sebe bohužel nepoznám. Poznám maximálně že to je pyrura, ale to je tak všechno-druh neurčím. Už jsem si ale řekl že si musím sehnat nějakou knížku o pyrurách a uvydím :) Dneska se mi tam jedny líbily, bohužel nevím jaké to byly. Ptal jsem se kolem přenosky, ale majitele jsem nenašel. Vyděl jsem tam víc pyrur a určitě to nebyl všechno jeden druh, snad tady bude někdo kdo se v nich trošku vyzná :). fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 11:35:35 xxx.xxx.80.34
Tak jak se Vám líbil Přerov? Podle mě nejlepší burza za poslední hodně dlouhou dobu. Strašně moc ptáků a hlavně velcí papoušci. Z amazoňanů jsem vyděl pár žlutolících, hodně běločelích obě albifrons i nany, 1 nádherný hodně žlutý modročelý a pěkných modročelých bylo víc, 2 surinamci,hodně venezuelců,2 žlukrcí a myslím že jsem vyděl i jednoho žlutorameného. Za amazonků byly černotemení, bělobřiší a modrohlaví po párech až na modrohlavé toho jsem vyděl jenom jednoho. Dneska jsem tam vyděl asi nejvíc kakaduu co tam kdy bylo. Jedna klec byla plná kakaduu růžovích,potom byly šalamounští, 2 kakaduové bílý, několik žlutočečelatých a to je asi všechno z kakaduu. Vyděl jsem ary nobillis, 2 ary severy a 2 ararauny.V hale byl jeden samec Eklektuse solomonensis a venku byl celý pár, asi polychloros.Bylo dost žaků samé konga, až na jednoho liberyjského. Z poicephalusů bylo dost pěkných senegalců,vyděl jsem i několik mayeráků, ale moc pěkných ne. Potom ještě dva konžské. Překvapilo mě kolik bylo patagoncu. Několik jich bylo fakt nádherných.Z alexandrů bylo hodně rudohlavích a vousatých,hodně alexandrů velkých a řekl bych že i čínských, ale žádného krasavce čínského jsem nevyděl. Byli tam 2 černohlaví, a jeden skořicoví alexandr velký udajně štěpitelný do modra. Z austrálie jako vždycky hodně penantů. Horských jsem moc nevyděl. Něco málo červenokřídlých a dost králováků. Byl tam jeden nádherně vybarvený samec papouška královského. Jinak tam byly 3 papoušci amboinsti,nějaké princezky,nádherní, pestré, Barnardi límcovi a dva klonkurské jsem vyděl. Koupil jsem si 2 knížky o amazoncích, takže pro mě perfektní burza :) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.09.2010, 16:42:22 xxx.xxx.80.34
No první už tam jsou kolem 6, my tam přijíždíme tak kolem 7 a to už je hala téměř plná.Nemusíte ale jezdit tak brzo, ale myslím že když chcete druh který tam tak často není, tak by se vyplatilo přijed dřív, aby vám jí brzo někdo nevykoupuil. Prodejce ale může taky přijed až po vás, takže to je risk ale lepší je určitě přijed řív. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.09.2010, 15:08:40 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já každý rok suším jeřabiny a už se na ně letoy chystám. Letos bych chtěl nasušit i černý bez. Jeřabiny mi bere hlavně austrálie, afrika o ně nemá zájem.Nejvíc je berou asi červenokřídlý a králováci. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.09.2010, 15:06:44 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, V pyrurách se nevyznám, takže nevím jestli v Přerově modrohlavé jsou. Jezdím do Přerova každý termín. Zkuzte ale dát inzerát buď tady, nebo taky na ifauna.cz a potom se domluvte na předání v Přerově a když se nikdo neozvě tak se jeďte podívat jestli tam náhodou někdo nebude mít samici na stole. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.09.2010, 15:03:51 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Už se tady hpodněkrt řešilo, že veterinářů na papoušky je unáš málo. Byli tady vyjmenovaní myslím 3 nejlepší, z toho jsem si zapamatoval jen Pana doktora Tukače a ten je z Brna. Potom tady byla jmenována ještě nějaká Paní doktorka, ale jmeno ani místo ordinace už nevím. Zkuste zapátrat v Tématech a uvydíte jestli něco najdete. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 07.09.2010, 12:00:40 xxx.xxx.80.34
Možná by šlo zkusit i 2-3 páry králováků. Pán o kterém píšu víš s alexandrama chová pohromadě taky králováky , a také odchovává.Nevím přesné rozměry volier v jakých je má, ale budou podobné jako ta vaše.Nevím ale jak to bude fungovat u vás.Musel by jste jít určitě do mladých ptáků.Koupít třeba osm kusů dát je spárovat, a poslední pár prodát a nechat v té volieře jen ty tři páry.Určitě jsou v kolonii pěkní ale i ti Latamové Vlaštovčí. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.09.2010, 13:04:06 xxx.xxx.80.34
Taky si myslím že duhoví budou víc. Zatím jsem je vyděl jenom na obrázku a určitě bych je jednou chtěl vydět i naživo. Jsou to krásní alexandrři. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.09.2010, 13:02:53 xxx.xxx.80.34
Já myslím že pokuď se ten zobák neloupůe nějak extremně moc tak to nic nejní. Měl jsem mladého senegalce, a taky semu loupakzobák, a ještě pořád žije a aktuálně má 3 mladé :) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.09.2010, 12:57:00 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, mníšci jsou krásní, ale nevýhoda je hlučnost, ale v hejnu se dají chovat i Latamy Vlaštovčí, kteří taky vydrží zimu venku bez problému. Znám pána který chová ve velké kolonii taky alexandry čínské a a vdruhé alexandry velké. Obojí mu bez problému odchovává, ale myslím že to už je rizikovější. Je ale nádherné vydět tu volieru plnou číňanů a zvlášť teď na jaře. Letos měl od číňanů 26 mladých :)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 05.09.2010, 01:48:48 xxx.xxx.80.34
Ano muže. Minulí rok jsme brali z burzy ve Zwolle amazoňany žlutolíci,alexandry černohlavé,rudohlavé a králováky.