Aktuálně: 4 923 inzerátů174 503 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 17:26:26 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já jsem zatím kupoval chovné páry 3x a zatím pokaždé úspěšně, jen u páru senegalců ještě nevím.Byl jsem rozhodnutý sestavit si pár, ale pak jsem vyděl pána co prodával nádherný ´´chovný´´ pár oranžovobřichych senegalců.Tak jsem jue vzal a teď lezouz do budky a krmí se.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 12:59:35 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Taky bych doporučil tu knížku co psal pán na demnou. Má takovou zelenou vazbu a je nan ní tuším andulka. Na vybrání papouška vám to bude stačit , ale pro více informací bych už si potom byt váma koupil jinou knížku(např něco o australských papouškach třeba od vašíčka).Možná by jste mohl začít i s neofemama,kakarikama nebo zpěvákama. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 10:34:43 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jak uchováváte kukuřici v mléčné zralosti. Nikdy jsem to nedělal a dával jsem papouškům až zralou. Předem díky. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 10:31:03 xxx.xxx.80.34
No ve věku 2 roku by už se kroužek měl vybarvovat. Pokud už má za krkem růžové a kroužek se mu už vybarvuje, tak by to měl byt samec. Zkuste vložit foto. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.08.2010, 21:01:08 xxx.xxx.80.34
To musíte podle toho, co se Vám libí. Mi se třeba hodně líbí oranžoví zpěváci, ale protože aktuálně stojí 5 000 pár, tak se mi to zdá zbytečné když příští rok bude cena na polovině jestli né níž. Tak to u mě bylo i s lutinama.Kupoval jsem je za 3 000 a další rok když jsem je odchoval už pára stála 1200 Kč. Zakládejte ale na tom co se vám líbí.Třeba dneska v Přerově bylo zpěváků na výběr tolik, že by jste si určitě vybral. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 08.08.2010, 13:37:17 xxx.xxx.80.34
Řekl bych že celkem dobrá burza. Celkem mě překvapilo množství velkých papoušků. Vyděl jsem nějaké kakaduy(růžové,bílé a šalamounské) a bylo i hodně amazoňanů( venezuelci,žlutolící atd.), 2 páry amazonků černotemených,1 amazonek modrohlavý a jeden šupinkový. Oproti tomu bych řekl že z poicephalusů bylo ptáků celkem málo.Senegalců jsem vyděl snad 6,2 mayeraky,4 konžské a to je všechno.Z austrálie jsem vyděl 3 páry papouška červenokřídlého a nějaké odchovy,2 páry královských a jeden starší samec, jinak zase asi 7 mladých kusů,hodně penantů,nějací kouořví, 1 pár nádherných, pán vedle nás prodával princezky.Přírodní za 1500 a žluté za 3 000.Říkal že než jsme přišli prodal i bílou, ale u té nevím cenu. Bylo dost alexandrů malých a zatím asi nejvíc alexandrů velkých co jsem v Přerově zažil, i když převážně mladé kusy. Byl prodávaný i už sestavený pár alex. velkých.Pán ho prodával jedině dohromadý za 8 500-staří si nejsem jisty. Jediný alexandr čínský,nějací vousáčí a rudohlavého jsem taky nevyděl žádného. Z ar jsem nevyděl dneska ani severy, ani nobilisky. Vždycky v halé někomu něco uletí, ale poprvé jsem tam vyděl letět amazoňana:) (vyděl jsem to z dálky, ale myslím že to byl amazoňan, tipuju nějakého menšího, buď běločelý, nebo žlutolící kteří tam byli. Vzlétl asi doprostřed haly a potom sletěl dolů a narazil do těch zasouvacích vrat.Asi ho po tom nárazu chytili, protože potom už se tam neobjevil. Já jsem byl celkem spokojený. Kolonu jsme nechytli vůbec, takže jsme jeli až k bráně, a i když jsem neprodal všechno (jenom zbylého alexandra(800Kč) a jenom jednoho žlutého zpěváka (200Kč)) fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 18:53:55 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Loni s mi stalo to samé u chovného páru kouřovích. Samec a jeden odchov neměl každý jednu nohu. Druhý kus odchovu a samice byli v přádku. Oba postižení ptáci přežili.Hned jsem jim ránu vydezinfikoval kapkama a otřelk od krve.Nohu měli vytrhnutou a ne ucvaknutou nebo ukousnutou. Později jsem se bavil i s několika myslivcema a všichni mi řekli že i když se o tom lidi pořád hádají, tak nepoznám jestli to udělala kočka, kuna nebo sova. Všechny tři druhy prý sednopu na volieru a ptací se vylekají a sednou si na pletivo kde už jsou snadná kořist. Nejlepší prevence je dvojité pletivo. Oba postížené ptáky jsem dal zadarmo do okrasné voliery a k samici dokoupil nového samce, letos měla bohužekl 4 čisté vajíčka a po
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 18:51:13 xxx.xxx.80.34
Mám jen lutina, ale krásné silné kusy a jak vydíte podle přízpěvku co jsem psal tak po perfektních rodičích.Rodiče mám celý rok venku mám je ve 4 m dlouhé volieře. Nejspíš je povezu v neděli do Přerova. Ještě mám druhý pár-samec je lutino a samice nějaká holandská mutace kterou jsem si od tam přivezl, po pravdě ani nevím jaká to je. Letos ještě nic neměli, ale pořád se krmí, takže příští rok čekám mladé a jsem dost zvědaví co z toho vyleze. Pokud by jste měl zájem tak mi napište na mail:fojtikiflip@seznam.cz Nebo zavolejte: 775961221
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 18:21:08 xxx.xxx.80.34
Mi křik taky nevadí.Bydlíme sice na kraji vesnice, ale i tak máme ze tří stran domy a ze čtvrté strany cestu a za ní je zhned základní škola, takže jsem zkoušel vybírat tíšší druhy a zatím si nikdo nestěžoval. Sousedi se semtam příjdou na papoušky podívat a všechno je v klidu, ale musím vybírat ty tišší. Hodně se mi líbí a uvažuju o alexandrech čínských, ale ti už jsou zase z té hlasitější skupiny. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 18:13:34 xxx.xxx.80.34
Tak ti vějířoví jsou hodně hluční. Měl jsem možnost srovnat a když se rozeřvali, tak překřičeli i ary zelenokřídlé arakangy, i když rozdíl nebyl zas až tak velký :) Později se přidali i ostatní amazoňani a to už ary téměř nešly slyšet:) Určitě jsou i nějaké tíšší druhy amazoňanů, ale asi jich bude málo.Myslím že třeba amazoňan běločelý, nebo žlutolící nebudou nejhlučnější, i když sen tan si určitě pořvou. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 16:40:38 xxx.xxx.80.34
Amazoňany jsem slyšel protože strejda jich má docela dost, ale je to podle druhu amazoňana. Třeba amazoňan vějířoví je asi jeden z nejhlučnějších amazoňanů, takže takhle to srovnat nejde. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.08.2010, 16:16:19 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já mám letos sedm mladých a z dvou hnízd od jednoho páru. Samice mi snesla a už začala zahřívat další 4 vajíčka ještě než vyletělo poslední mladé z druhého hnízda z budky takže letos víjmečně nechávám i třetí hnízdo. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 18.07.2010, 16:03:59 xxx.xxx.80.34
Takže eklektuse ještě nemám, ale začíáme dělatz klec.Měl jsem připravenou koupenou klec, ale nakonec jsme se rozhodli že uděláme sami a větší.Myslíte že bude stačit klec(voliera) o velikosti 1,4x1,5 a výška (bude to v šikmině která začíná v 90-ti centimentrech) 90-150 cm nebo udělat větší?Bude často puštěný , ale i tak jsme chtěli co největší klec? Bude z hliníkovích profilů,dole bude mít šuplík na čištění a dvoje dvířka-jedny menší a druhé větší. Díky fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.06.2010, 21:40:26 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Hodně lidí senegalce chová jen v malých boxech (1x1x1) atd. Mám je v stejně velké volieře jak máte vy.Jsou to krásní papoušci.Koupíl jsem sestavený pár před měsícem a něco a už se páří a lezou do budky. Senegalce jsem měl už před rokem ale musel jsem je prodat, takže jsem si je koupil po druhé. fylip
fylip
fylip (1289 příspěvků) 30.06.2010, 14:13:41 xxx.xxx.80.34
Fotky tady určitě dám :) Podle strejdy ho můžu dostat za 40,50 ale i 60 dnů, že je to individuální. Pán Doubek to tam měl zařízené krásně. Vyděli jsme ty závěsné voliery, v kterých má ty eklektuse a amazonky, a s taťkou jsme se domluvily, že až bude prodlužovat dilnu, tak se udělá nad šopkou kde mám teď senegalce a alexandry něco podobného.Chtěl bych tam potom přestěhovat právě senegalce a dokoupit nějaké alexandry, nejspíš černohlavé a vousaté.Těch černohlavích bylo hodně v Holandsku ve Zwolle, a za perfektní cenu i chovné páry, já bych si ale stejně koupil mladé.V holandsku se dal koupit chovný pár už i za 5000 Kč( v přepočtu).Uvažuju i o něčem dalším z poicephalu nejspíš mayeráky, ale to se ještě rozhodne, zatím to je jenom takové plánování. fylip fylip