Aktuálně: 4 931 inzerátů174 236 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.04.2011, 17:37:07 xxx.xxx.81.125
Zdravím Martine, tomu já říkám voliéry, moc pěkný, a ne ty úzký nudle, co často bývají. A ta zahrádka před nimi, to se mají aspoň na co dívat :-)
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.04.2011, 17:27:08 xxx.xxx.81.125
Zdravím, jedovaté to pro papopušky rozhodně není, takže když jim občas dáte trošku, neuškodí jim to. Ovšem jak píše Orina, cukr a také konzervanty, ty při častém podávání škodit mohou. Moji papoušci mi také občas ukradnou kousek, když jím kompot (ovšem domácí, takže bez konzervantů) nebo i tu přesnídávku. Ale není to denně, takže myslím, že jim to neškodí, navíc jsou skoro pořád puštěni, takže se pohybují také dost. V zimě jim kompotované ovoce (broskev, meruňka) dávám také, protože čerstvé, které je samozřejmě nejlepší, v obchodě není.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 07.04.2011, 22:16:13 xxx.xxx.81.125
pro 64.255 za tři dny by se již měla rozkoukat a jíst. Buď může být nemocná, což poznáte že sedí stále na jednom místě jakoby načepýřená, nebo je odebraná příliš brzo. Jestli je to mladá korelka (má nožičky spíš do růžova než do šeda), tak zkuste dát řidší stravu. Dokrmovací směs asi nemáte (ta by byla nejlepší), takže zkuste uvařit kašičku jako se dělá dětem z dětské krupičky, ale místo mléka dejte vodu. Nesmí být moc hustá. To jí zkuste nabídnout buď injekční stříkačkou přes mřížku nebo pokud se bude bát, tak do mělké mističky dát na dno. Ale tak, aby si do toho nemohla kadit. Také jí na mističku můžete dát namočený piškot. Pak poodstupte, aby se nebála a z dálky pozorujte jestli k tomu půjde. Může to trvat i dýl. Pokud by se do toho pustila, tak jí budete muset dávat ještě pár dní i tuto tekutou stravu, do které můžete přidat i nastrouhanou mrkev nebo jablko. A samozřejmě i zrní tam musí stále mít.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 01.04.2011, 20:39:08 xxx.xxx.81.125
Letošní jaro je opravdu silné. Větev, která je uříznutá již týden a je z ní ptačí strom, zasazená do suché hlíny a kamení se rozhodla kvést. Jediná větvička jejíž pupeny zatím odolaly papouščímu náletu, protože je až dole, dnes vykvetla:
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 30.03.2011, 18:40:06 xxx.xxx.81.125
pro Ruzu5: možná že těch nápadů je pomálu proto, že ti kteří nechodí na chat se to sem bojí dát. Ale Ty jsi líheň na nápady, takže se máme pořád na co těšit. Jo ten řetěz nedopadl, protože když jsem to utahovala, tak se mi ty uschlé kousky skoro všechny rozpadly. Za to jsem udělala těm mým potvůrkám podivným nový papouščí strom. U nás prořezávali velký park a na chodníku byla spousta větví, tak jsem nakopla našeho Béďu (Favorit) a nabrala si jednak větve na bidla do všech klecí a jednak jednu velikou větev na strom. Také dva silnější kmínky na ten řetěz, který musím začít znova :-(. Tady je nový strom:
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 27.03.2011, 22:48:37 xxx.xxx.81.125
pro Lukáše: já používám podestýlku z kukuřičných vřeten, ale mám to doma v pokojové voliéře a v klecích. Pokud máte venkovní voliéry nebo i vnitřní velké, tak by se vám to asi nevyplatilo, leda byste si je dělal sám. Je výborně nasákavá, takže trus téměř hned uschne a nezapáchá to. Navíc se nasáklé kusy jakoby slepí, takže se dají snadno lopatkou vybrat a nahradit trochou čisté podestýlky. Vypadá takto:
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 26.03.2011, 23:10:21 xxx.xxx.81.125
zdravím, mému samci se kroužek vybarvil ve dvou letech. Prý se to trošku dá poznat podle tvaru hlavičky, samci ji mívají placatější. Řekla bych, že by to mohl být pár, na fotkách 1 a2 by měl podle tvaru hlavičky být samec ten vlevo. Ale na 100% to není, musíte si počkat alespoň do dvou let nebo test DNA.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 26.03.2011, 23:02:52 xxx.xxx.81.125
pro Lukáše: pokud jsou to ty drobné (vypadají jako granulky), tak ty by šly, ale nevím jestli budou mít dobrou nasákavost trusu, když jsou lisované. Dřevo jim neublíží, jen se v něm můžou držet různé breberky.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 26.03.2011, 22:35:04 xxx.xxx.81.125
zdravím, je to fešanda. Můžete k ní klidně pořídit další, ale vzhledem k tomu, že jí budete také chtít asi ochočit, tak bych doporučovala mladou korelku. U starší by ochočování bylo horší. Co se týká pohlaví, tak se mi doma snášely víc dvě samičky než dva samci. Vaše vypadá na samičku, takže pohlaví by mohlo být jedno. V každém případě ale musíte zpočátku dát novou korelku do vlastní klece a teprve až se okoukají a nebudou se puštěné ven prát, tak je můžete zkusit dát k sobě (asi po měsíci až dvou). Je dobré než je dáte spolu, tak v té kleci přeházet krmítka, bidýlka a hračky, aby to pro obě bylo nové prostředí. Záleží na povaze každého jednotlivce, takže se může stát, že si ani pár nesedne a nebudou se snášet, ale korely jsou snášenlivější papoušci, takže to nepředpokládám.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 25.03.2011, 13:21:50 xxx.xxx.81.125
Zdravím Pepo, dvouletý papoušek není tak starý, takže se ochočit dá, ovšem chce to hodně času a trpělivosti. Bude to trvat určitě déle než u mláděte a hodně záleží na povaze papouška, na jeho bázlivosti a také dominanci. Alexandři jsou dost tvrdohlaví, ale také hodně zvědaví, což můžete využít.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 25.03.2011, 13:05:41 xxx.xxx.81.125
Tohle mi dělávala samička na jaře často, když byla sama. Jakmile se venku začali ozývat ptáčkové, tak se s nimi hádala a asi volala partnera. Jediné co pomáhalo, dostatek pohybu, tzn. dlouhé denní pouštění z klece a zábava i mimo ni - věnování se jí, hračky, větvičky. Pokud byly korely dvě, tento problém nenastával. Většinou si začaly probírat peří a vzájemně se krmit, i když to byly dvě samice.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 23.03.2011, 22:35:30 xxx.xxx.81.125
Dobrý večer, bude to asi jejich obvyklá zábava. Roselu jsem sice ještě neměla, ale korely mi rády lezly po kleci hlavou dolů a alexandři, které mám nyní, ti zase rádi visí ze stropu klece hlavou dolů. Kanáři, ti se zase nejraději houpají na houpačce, které si zase alexové skoro nevšímají. Ale co jsem vypozorovala, tak většinou když dělaly nějakou činnost stále dokola, značilo to, že se nudí. Tím ovšem nemyslím brebentění, u toho vydrží můj Robík někdy i půl hodiny a "mele" dokola pořád svoje 4 slova, která umí. Co se týká dna, tak alexandři na dno skoro vůbec nechodí, jen když si tam jdou pro krabičku nebo větvičku na hraní. Zato korely ty byly na dně v jednom kuse a přehrabovaly se tam ve slupkách od zrní a hledaly poklady. Andulky zase skákaly pořád nahoru a dolů, na dno a až na nejvyšší bidlo. Záleží asi na tom jakým způsobem se živí ve volné přírodě.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 23.03.2011, 22:17:28 xxx.xxx.81.125
Hani, moje voliéra je také nahoře otvírací, ale můj alex tam nechodil sedat, protože má hned vedle další klec a také papouščí strom. Takže už ji neotvírám a mají tam nahoře přidělané brusné bidlo. Zkuste tam Pepíkovi přidělat třeba kolíčkem na prádlo klas senegalského prosa. To většina papoušků miluje. Co se týká nechtění do klece, to přijde. Nyní se Pepíček cítí v kleci bezpečně a okolí ještě dobře nezná, takže se do klece rád vrací právě kvůli bezpečí. Až okolí pořádně pozná, nebude se mu tam také chtít. Já to řeším tak, že nedávám mimo klec žádné misky s jídlem, takže papoušci vědí, že jídlo mají tam a tak většinou problém s vrácením do klece není. Hlavně si zabezpečte ty skříně, aby tam nemohl zapadnout až začne veškerý prostor prozkoumávat.