Aktuálně: 4 931 inzerátů174 219 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 23:19:08 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Bekrice z 18.02.2014, 15:26:49

Dobrý den,

nevím jestli jste to již nevyřešila, ale vypadá to, že si ničíte samočistící bakterie. Pokud každý týden "vše" vyvaříte, tak to je špatné. Filtr, tedy jeho nápň (molitan nebo keramiku nebo uhlí - podle toho co v něm máte) je potřeba jen propláchnout pod tekoucí vlažnou vodou, spíš studenější, ale ne ledovou. Tím si tam uchováte dobré bakterie, které pomáhají vodu čistit. Pokud je akvárko dostatečně velké a nastartujete si dobře toto samočištění, tak bude stačit tak jednou za tři týdny vyměnit 3/4 vody a jen jednou za půl roku vyndat vše a řádně vyčistit (opět koromě náplně fitru). Hodně také záleží čím krmíte a zda v akvárku nebo v nádržce mimo něj. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 23:08:58 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Mischell87 z 07.03.2014, 21:02:01

Jediná rada - pořádný výcvik. Retrívři jsou hraví pořád, se zklidněním nepočítejte, chce to ho naučit co smí a co ne. V tomto věku by ale asi bylo dobré již vyhledat odborného cvičitele, který vám řekne co a jak. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 23:05:09 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Kamila z 05.03.2014, 14:45:12

Dobrý den,

záleží na tom proč si pejska pořizujete. Jestli jako společníka, tak do kotce rozhodně nepatří, ať je to jakékoliv plemeno. Pokud jako hlídače, tak tam být může, ale rozhodně ne jako štěně. V prvních měsících by mělo určitě být s vámi doma. Už se dělá teplo, takže ho budete moci pak pomalu zvykat na kotec, pokud ho chcete mít tam. Dříve jak v šesti měsících bych ho tam ale nedávala a i pak je dobré ho zvykat pomalu, že tam s ním ze začátku budete, pak budete mimo kotec, ale poblíž a pak teprve ho tam nechávat samotného postupně delší a delší dobu. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 22:52:16 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Klára z 11.03.2014, 19:49:49

Tak vidíte, že to bylo ono. Hlavně jí vajíčka neberte, protože byste ji tím nutili do dalšího snášení a přílišné snášení by ji mohlo oslabit. Předpokládám, že je to domácí mazlíček a máte jen ji, takže vajíčka nejsou oplodněná. Já jsem korele vajíčka vždy postupně vyměnila za oblázky, na kterých seděla asi deset dní a pak ji přestaly zajímat. A byl zase na půl roku nebo i rok pokoj. Většinou takto snesla jen asi 4 vajíčka. Když to bylo poprvé a já o tom ještě nic nevěděla, tak jsem jí je brala a ona jich postupně snesla asi osm. Naštěstí to bylo první snášení, takže byla mladá a nic se jí nestalo. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 06.03.2014, 20:16:24 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 06.03.2014, 17:48:47

Dobrý den,

to je v pořádku, že papá jen senegalské proso, ze začátku většinou papoušci jedí jen to, tedy ti domácí. Buďte ráda, že jí alespoň to proso. Občas se stává, že nejedí vůbec, to je pak horší. Klásek prosa jí přidělejte nad misku s ostatním zrním nebo jí kousek dejte do misky s ostatním zrním, ať si ho tam jde loupat. Časem jí zvědavost nedá a zkusí i to ostatní. Mrkev zkoušejte nabízet strouhanou, piškot namočený. Zkuste i jablíčko, hlávkový salát. Dokrmovací směs bych už nedávala, mohlo by se stát, že by se k ní vrátil a zrní nechtěla jíst vůbec. Nebojte se, korelka se naučí jíst i ostatní, nebude chtít jen jednodruhovou stravu. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.03.2014, 23:19:58 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 05.03.2014, 19:30:03

Dobrý večer, Katko,

tak to je šikulka. Amálka zatím na ruku nechce jít, ale přilétne na ní, když jí zavolám a nastavím ji. Je to zajímavé, můžu jí na ruce nosit, přiletí na ní, ale z bidla si na ní zatím přelézt nechce, takže zatím pořád používám T bidlo. Já mám s větvičkami pomalu problém. Tady v okolí skoro všechno ořezali, takže nejde na větvičky dosáhnout. Snad až se to olistí a tím pádem to větve zatíží a budou níž, tak to půjde. Pomalu abych jezdila pro větve kdoví kam 😕. Je tu sice ještě jeden zarostlá park, ale ten neznám, takže bez listů nepoznám co tam roste a nechci riskovat, kdyby to třeba bylo jedovaté.

Co se chcete klikáním naučit? Není to dopsané.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.03.2014, 23:05:00 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele val z 05.03.2014, 14:14:48

Myslím, že to není žádné neštěstí. Amálka také není socializovaná, ale mně to nevadí, mám dost trpělivosti a myslím, že i zkušeností, abychom to spolu časem zvládly. Někdy to trvá déle, každý papoušek je jiný. Ale spousta lidí to vzdá příliš brzy. Před lety jsem měla korelu (Šalamouna), která byla dokrmená rodiči, takže o nějakém kontaktu s lidmi nebyla vůbec řeč. Trvalo mi 3 roky, než se mi podařilo ji přesvědčit, že mi může důvěřovat. Pak to byl neskutečný mazel a asi zatím můj nejmilejší papoušek.

Včera mne Amálka překvapila, jak si již dovede spojit význam slov. U jídla je to jasné, ale včera si hrála takovým způsobem, že seděla na bidle poblíž jedné provazové hračky a vždycky do ní kousla a pak řekla "nekousej" a zase do ní kousla a zase řekla "nekousej" nebo "nekousej Amálko". Toto jí bavilo víc jak půl minuty. Dokonce se občas na mne podívala co já tomu říkám. Musela jsem se smát.

Ten křik by se dal odnaučit, třeba pomocí klikru, když už jste s ním pracovali. Ale chce to TRPĚLIVOST. Já s křikem zatím problém nemám, Amálka místo křičení štěká 😄. Na noc ji zakrývám zpředu a ze strany kde by na mne mohla vidět. Takže ráno si jen žvatlá. Přes den, když musím někam odejít z pokoje, tak jí jednak říkám "čau, já přijdu", jednak jí pouštím slabě rádio. Už si na to zvykla a štěká jen když v předsíni začnou naše holky štěkat nebo když slyší, že jsem přišla domů, protože to mne holky vítají také štěkotem.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 02.03.2014, 23:33:06 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 25.02.2014, 13:04:39

Dobrý den,

ne každý papoušek je mazel a většina papoušků nemá klasické hlazení ráda. Papoušek není pejsek. I když jsou samozřejmě výjimky, třeba kakaduové to milují. Záleží hodně na povaze papouška, zda byl dokrmován ručně a jakým způsobem, také v době dospívání bývají nevrlejší. Většinou papoušci mívají radši drbání na hlavičce a za ní na krku. Dá se to naučit, ale chce to hodně času a trpělivosti, zvláště, když je papoušek již starší. To co ho chcete naučit si musíte "rozkrokovat", tedy celý úkon rozdělit na malé krůčky a formou odměn za správné chování ho to po těch krůčcích naučit. Nejdřív zjistěte co má moc rád (možná to již víte), třeba kousek oříšku, piškotu, semínka slunečnice, nějaké ovoce nebo zeleninu, někdy funguje i oblíbená hračka. Ale já mám lepší zkušenost s jídlem. A pak již můžete začít. Třeba to drbání. Tam kde bývá v klidu, rád tam sedává, tam za ním jděte a v jedné ruce držte tu odměnu tak, aby ji viděl. Na druhé ruce stočte prsty dovnitř, jako kdybyste v dlani držela pingpongový míček (nepůsobí to tak útočně jako natažené prsty), palec víc dovnitř, aby netrčel. Pak tuto ruku pomalu přibližujte k němu do místa kde nějak zareaguje. Může to být ohnání se nebo odlet, jak píšete. Tuto vzdálenost si zapamatujte a podruhé se těsně před tímto místem s rukou zastavte. Pokud je papoušek v klidu, dejte mu odměnu. To několikrát zopakujte, až se papoušek bude cítit dobře, i když k němu takto přibližujete ruku. Pak zkuste ruku přiblížit o kousíček blíž a pokud zůstane v klidu, dejte mu odměnu. A zase párkrát zopakovat. A takto po krůčcích docílíte toho co chcete. Necvičte s ním moc dlouho, ale zato pravidelně. Některý papoušek zareaguje rychle, jiný chce více času. Jak říkám, chce to trpělivost.

Co se týká té devastace všeho kolem sebe, tak u číňanů je to známé. Zkuste mu udělat co nejvíce míst, kde bude mít co kousat - papouščí strom, bidlo s hračkami a podobně a hlavně dostatek větví na okus. Když začne kousat třeba do nábytku, nemá cenu na něj křičet, to ho spíš posílí, protože si myslí, že je to hra (získal Vaši pozornost). Spíš ho v tu chvíli zkuste odlákat pomocí pamlsku na připravený papouščí strom či bidýlko.

Ty uši, to už bude jeho zlozvyk. Nejlepší snad, nenechávat ho sedět na rameni, uši jsou velké lákadlo v této poloze.

Hodně štěstí a trpělivosti přeje Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 02.03.2014, 18:05:25 xxx.xxx.1.158

Zdravím všechny!

Tak naše Amálka už ukazovátko nekouše, už pochopila, že se ho má jenom dotknout. Ale taky to chce občas ošulit a jen se k němu natáhne a hned zase zpátky a juká kde je odměna. Ale má smůlu, odměnu dostává jen když se dotkne. Už ale přejde za ukazovátkem i přes celou klec. Teď jí učím, aby mne nechodila kousat, když jí chci přivázat do klece větvičku nebo kus klasu senegalského prosa. Když je v kleci a já jí to tam chci zvenčí přivázat, tak jde hned bránit klec a chce kousat. Včera jsme začali a dneska se již párkrát nenatáhla k mé ruce, která se začala dotýkat klece u krmítek. Ale jen asi dvakrát. Ale myslím, že to půjde. Už ví, že kliknutí je odměna a jenom když se neožene po mé ruce, tak ji dostane. Je to ale mrška. Ona se po mně ožene a hned řekne "nekousej Amálko". Takže asi dobře ví co nemá dělat. Jenomže je to zatím silnější než ona, tak se to musí naučit ovládat a uvědomit si, že ruka jí do klece dává dobroty a nechce jí nic ukrást 🙂. Ale myslím, že se to poddá. Je hodně učenlivá.

Pro Val: to je škoda, že žakouška chcete prodat. A to jste nevěděli kolik máte času, když jste si ho pořizovali? Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 24.02.2014, 19:16:13 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Alois z 23.02.2014, 18:37:31

Někdo to doporučuje, ale já nic zvláštního nepřídávám. Moji papoušci měli vždy dostatek ovoce a zeleniny a nikdy problémy s přepeřením neměli. A měla jsem různé druhy za těch téměř 30 let. Jen to rosení, to je třeba častější, jak píše Katka. Nebo koupání, podle toho co mají radši. Moje korela se vůbec koupat nechtěla, tak tam jsem musela rosit já. Oproti tomu alexandr, jakmile viděl koupací misku, už tam byl, ani jsem kolikrát ještě nestačila do ní nalít vodu :-). (jedná se o domácí mazlíčky)

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 22.02.2014, 17:56:03 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Alois z 22.02.2014, 15:14:41

Zdravím,

mám amazoňana modročelého, stáří 11 měsíců. V září, ve věku asi půl roku začal také pomalinku přepeřovat, zatím jen na bříšku a vypadalo to stejně jako hrudník na Vašich fotkách. Nyní již přepeřuje úplně, ale tak jak vypadá ocas toho Vašeho, to tedy nevypadá. Ten ocásek u Vás vypadá spíš jako když si ho oštipuje sám, což může být začátek vyškubávání si peří. Má dostatek větviček na okus a zábavy? Tohle většinou začínají dělat z nudy. Přikládám fotky toho mého z věku asi 6ti měsíců - hruď i ocásek. Eva

Obrázek Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 19.02.2014, 17:14:01 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele z 18.02.2014, 18:27:01

Já bych pro odčervení raději volila Panacur 2,5%. Mám s ním dobré zkušenosti. Česnek já nepoužívám, protože vemte si jak zničí ruce jenom když ho loupete. Co to teprve musí udělat s papouščím trávícím ústrojím. Myslím, že vyloženě jedovatý pro ně není, ale raději to neriskuji.

Pro val: Nevím jak je to s toxicitou třešní, ale já ji běžně používám a papouškům nevadí, tedy nikdy jsme neměli problémy. Ale myslím, že stejně jako u lidí co nevadí jednomu, to může druhému působit problém. Záleží asi na každém jedinci.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.02.2014, 15:00:38 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Kateřina z 11.02.2014, 13:19:08

Dobrý den,

bohužel toto Vám může nejlépe říci veterinář. Hubnutí bez příčiny většinou provází rakovinu, ale nechci Vás děsit, může to být třeba jen špatné vstřebávání živin z potravy. Skutečně nejlíp vyšetřit u veterináře. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.02.2014, 14:57:49 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Toník z 12.02.2014, 22:59:39

Myslím, že jde jen o zvyk. Mně se také vzhledově více líbily ty předešlé, ale na těchto je zase spousta výborných funkcí, zvláště ve vyhledávání ať již článků nebo přímo zvířátka, u mne papoušků. Takže tu bývám déle než na těch minulých. Eva

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.02.2014, 14:54:17 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele val z 11.02.2014, 21:28:47

To věřím, že je to boj. Jedině ho snad zabavit nějakou dobrůtkou a takovou tou tyčinkou do uší namočenou v olejíčku mu při tom mazat ten zobáček. To by se mohlo zdařit.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.02.2014, 14:50:35 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele meda z 12.02.2014, 11:52:14

Zdravím,

nejlepší je to z těch per, myslím, že je to i nejméně stresu pro papouška. Sice s Vámi nebude chvíli mluvit, ale to myslím oba přežijete :-). Mně testovali amazoňana ještě u chovatele, protože jsem chtěla holku. Dělali to v brně na Veterinární a farmaceutické univerzitě a zároveň dělali i testy na PBFD.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.02.2014, 12:32:38 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele val z 09.02.2014, 17:47:30

Můj amazoňan ho taky všude strká a chce se protahovat těmi nejmenšími otvory a to má velikou klec a je často puštěný. Myslím, že klec to moc nevyřeší, stejně tam ten zobáček bude strkat dál. Samozřejmě čím větší klec, tím lépe. Pokud ho nemá vyloženě zraněný, tak se zregeneruje sám. Ovšem kvůli estetickému vzhledu myslím, že tím olejíčkem nic nezkazíte. Jen je zobáček chvíli lesklý a tím nejsou znát chvíli ani škrábance.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.02.2014, 12:19:44 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 06.02.2014, 21:50:34

A teď si představte, kdyby ještě bylo léto a otevřené okno. To teprve člověka poleje pot :-(. To se mi stalo s minulým papouškem. Naštěstí jsou všude záclony, takže neuletěl. Proto Amálku nejdříve cvičím na povel "pojď sem". Člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 22.09.2011, 18:24:51 xxx.xxx.81.125
Zdravím Ivano, blahopřeji k úspěchu s alexem. Já mám doma dva, z nichž jeden je také starý tři roky, druhému je rok. Zapomněla jste napsat dotaz. Nebo jste se jen chtěla svým mazlíčkem? Je čím, protože zrazení papoušci získávají k člověku opětovnou důvěru velmi těžko. Moc Vám to přeji, protože já si s těmi svými dareby užiju hodně legrace. Takovýchto chovatelů jen houšť. Eva
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.07.2011, 21:59:07 xxx.xxx.81.125
Pokud ten kus nábytku je lakovaný nebo něčím napuštěný a dostali ho zrovna v době přepeřování, tak by to mohla být příčina poruchy opeření. Letky a ocas vyměňují jindy než drobná pírka. Zkusila bych to vyndat a nahradit normální větví třeba z ovocného stromu. Ovoce jsem naučila jíst mou korelku díky papouščí "chamtivosti". Pokud je ochočená, tak si nakrájejte ovoce na menší kousky, vemte si korelku k sobě, třeba na rameno nebo na ruku, prostě kde ráda sedává. Pak pomalu, aniž byste si jí všímal začněte jíst kousky ovoce. Většinou neodolají a když vidí, že ho jíte vy, tak to chtějí hned taky. Po pár týdnech už mi ovoce jedla sama. Viděla jsem to kdysi v televizi a vyzkoušela, fungovalo to.