Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 27.01.2011, 15:49:05 xxx.xxx.81.125
pro Vendu: no, vypadá to na krásnou tyrkysovou, i když možná ještě zesvětlá a bude to tmavě zelená. Ale ta modrá hlavička říká, že tam ten odstín do modra asi zůstane. Možná měl sameček nějakého modrého předka. Ta druhá vypadá na šedivou. Já také nejsem odborník, ale líbí se mi. Dokrmujete je sama?
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 19.01.2011, 18:37:05 xxx.xxx.81.125
pro Růzu5: můžete mi prosím říci čím jste pospojovala ten větvový řetěz? A jak dlouho vydrží? Já to provrtávám a navlíknu na provaz, ale ti moji kousalové si libují v tom, že ho jako první překoušou. Takže furt navlíkám a navazuji a zase navlíkám :-)
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 19.01.2011, 18:34:19 xxx.xxx.81.125
Pro všechny "fotkaře": to je nádhera, všechny fotečky jsou moc pěkné a je to fuk odkud jsou. Ne každý si je dokáže najít ať už z časových nebo jiných důvodů, takže když jsou moc pěkně, patří sem.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 16.01.2011, 21:51:42 xxx.xxx.81.125
Zdravím, především se připravte na to, že jakmile by zjistili, že tam je druhý, začnou se přivolávat, takže velký hluk.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 16.01.2011, 20:06:36 xxx.xxx.81.125
pro Lukáše zdravím, nevím jestli je to stejné, ale moje korela když byla již před koncem svého života (měla mozkovou nemoc) a už se téměř nedokázala sama živit, takže jsem ji dokrmovala, přestala si čistit kloaku a u očíček jí začaly také vypadávat peříčka. Myslím, že to bylo vysílením organismu, jak bojoval s nemocí, takže snad by pomohly nějaké vitamíny a pestrá a výživná strava. Možná jí ostatní andulky toho moc nenechávaly.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.01.2011, 22:18:01 xxx.xxx.81.125
Myslím, že ti dravci ty provázky mají z jiného důvodu, a to, aby je za ně mohl majitel držet na místě na rukavici, aby mu nepochodovali po ruce výše a neporanili ho drápy. Jsou to krátké provázky a chovatel je drží pouze když má dravce na rukavici.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.01.2011, 10:13:11 xxx.xxx.81.125
pro marsoun: to brusné bidlo má povrch jako kůra, ale narozdíl od kůry není měkké, takže se do něj nedělají rýhy, ale obrušuje právě drápky. Ta obyčejná barevná betonová bidla jsou určitě spíš na poranění, hlavně asi když se kousek ulomí. Mníška jsem ještě neměla, takže nevím jak je to u něj s drápky, ale korelám jsem je zastřihovala tak jednou do roka a měli také větve. U alexů jim rostou nějak víc. Kanárkovi, který na strom moc nelétá je musím zastřihovat častěji, přestože má v kleci také větve. Asi také záleží jestli víc šplhají, jenom sedění nebo chození po větvích moc nepomáhá k obroušení drápků.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.01.2011, 22:48:16 xxx.xxx.81.125
pro anonyma 30.34 a Adf: je znát, že jste nikdy neměl/a v ruce kvalitní brusné bidlo, které vůbec nevypadá jako smirk či beton, ale na omak je jako kůra stromů. Moji alexové si na něj často chodějí čistit i zobáček, takže jim to nepříjemné určitě není. Přikládám foto:
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.01.2011, 22:39:40 xxx.xxx.81.125
pro Majku: no je to fešák a strom má nádherný. Ti moji mazlíci mají podobný, jen ho mám ve velkém květináči a na vrchu je papír, na kterém je kukuřičná podestýlka kam také často bobčí, protože tráví na svém stromě hodně času. Jinak před klecemi a pod stromem mám také lino, které se velmi dobře udržuje. Také proto, že jsou to velcí nepořádníci a lino se prostě lehce zamete.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.01.2011, 22:31:37 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, moji mazlíčci mají i brusné bidlo, i větve na obrušování. Přesto jim zhruba jednou za půl roku musím drápky přistříhnout. Pokud se chcete podívat, tak na stránkách mého papouška (viz má www) je video jak mu je stříhám. Jde pouze o zvyk. Hlavně nesmíte stříhat moc, jenom špičičku, tak asi 1 mm. Používám obyčejné manikůrové nůžtičky, ovšem musí být ostré, aby drápek neštípaly, ale stříhaly. Ovšem pokud nemáte zručné ruce nebo se příliš bojíte, pak pokud nepomohou větve, raději zkuste veterináře.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.01.2011, 22:22:27 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, co se týká kšír, tak na ně se musí papoušek prý zvykat od malinka. Ale ani já nejsem příznivcem "venčení" papouška. Hodně k tomu přispívají i filmy, kde choději s papoušky na rameni po městě. Jenomže to je právě jen ve filmu, kde je papoušek na ruch města a filmování cvičený. Papoušek, který je zvyklý doma, má tam své teritorium, ten se bude venku cítit velmi špatně a bude ve stresu, který mu může ublížit. Navíc pokud by si i zvykl, tak v zimě byste s ním ven nemohla, když není zvyklý žít ve venkovní voliéře, potom by mu to zase chybělo a byl by velmi neklidný A co se týká toho uvázání, tak to je opravdu nebezpečné Zkuste si přivázat provázek k prstýnku a pak jen spusťte ruku volně tak, aby vám ji zastavila délka provázku a pokud si nevyvrknete prst, tak si ten pocit zdesetinásobte a hned budete vědět, jaké by to bylo pro papouška. Výše zmiňovaný Ráj papoušku také prodává kšíry, takže nevím jestli se tam ptát na radu.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 04.01.2011, 18:29:20 xxx.xxx.81.125
Pro piti: dobrý den, trošku podobnou zkušenost mám s korelou - najednou vždy asi 2-3 hodiny stále "vyplazovala" jazyk a jako by měla něco v krku nebo nozdrech. Pak jsem zjistila pozorováním, že má asi alergii na jahody, stalo se to vždy asi půl hodiny po tom co je snědla. Přestala jsem jí je dávat a zmizelo to. Ale ara je proti ní o dost větší, raději byste měla navštívit toho veterináře. Pokud bydlíte na západ od Prahy, tak dobrý veterinář pro ptáky je na klinice ve Stodůlkách, MVDr. Duchek. Jsou tam moc příjemní.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 04.01.2011, 18:18:56 xxx.xxx.81.125
Pro sunflowersman: děkuji, ale nevím jak to zjistit jestli je postříkaný nebo ne. Koupila jsem ho tam kde prodávali stromky, takže netuším jestli je něčím cákaný. Ale když si čichnu přímo mezi jehličí, tak cítím jen vůni pryskyřice a žádný jiný pach. Pomůže když tak pro jistotu osprchování celého stromku?
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 03.01.2011, 19:09:47 xxx.xxx.81.125
Přeji všem hezký rok 2011 ! Prosím, můžete mi říci, jestli mohu alexandrům malým, dvěma domácím mazlíčkům, nechat na okusování a pro zábavu vánoční stromeček po odstrojení? Je to jedlička a nevím jestli tam mám nechat i to jehličí. Nikdy jsem jim větve z jehličnanů nedávala, takže o tom nic nevím. Jehličky nejsou vůbec pichlavé (zatím), ale stejně nevím jestli je raději nedat pryč. Děkuji.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 28.12.2010, 18:53:52 xxx.xxx.81.125
pro Ladislava nebojte se papoušků, pokud si můžete a chcete pořídit dva, je to pro ně mnohem lepší a nebude jim vadit Vaše delší nepřítomnost. A podle Vašeho psaní to vypadá, že budou mít vše co potřebují. Je moc dobře, že o nich nejdříve čtete a pak se rozhodnete. A věřte, že Vám přinesou hodně radosti. A i když třeba někdy přijdete z práce nazlobený, stačí je pustit a chvíli pozorovat jaké kousky vyvádějí a hned budete mít lepší náladu. Zkuste si na webu také najít stránky chovatelů přímo o druhu, který si vyberete, bývají tam zajímavé rady.