Aktuálně: 4 536 inzerátů178 239 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Jak se vám venčí?

sutrik
sutrik (334 příspěvků) 16.03.2024, 21:47:37 xxx.xxx.6.144

Další výlet v Železných horách. 

S pesankou jsme dojely vlakem do Vrbatova Kostelce (hezké je to i o stanici dál, jít už od Prosetína). Vyšly jsme po modré turistické podél říčky Žejbro (foto 2 a 3) do Podskály (4). Odtud je hezká procházka přes Podlažice (tam vznikla Codex gigas, Ďáblova kniha) do Chrasti. 

Foto 7 - pohled zpět z protějšího svahu nás Podskálu a na skále obec Skálu.

My jsme se vydaly jiným směrem, pokračovaly jsme z Podskály po zelené turistické přes Silnici. Kdysi jsem kdesi četla, že tam vznikla u nás jedna z prvních asfaltových silnic. Už si nepamatuju přesně a nedaří se mi to najít, tak snad nekecám. Má to být část právě z dnešní turistické trasy. 

Šly jsme stále po zelené na Smrček a neznačenými cestičkami a cestami do Nasavrk.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 17.03.2024, 11:35:36 xxx.xxx.205.61

RudaS (písečák a velmi uznávaný kaktusář )je na výpravě v Chile a poslal fota tamních “volnopsů”

vliv labíků je na některých hodně patrný

Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (806 příspěvků) 17.03.2024, 15:27:46 xxx:xxx.5807:a31e

dnešní Jizerky: Bílá Smědá - mělo být jasno - křížek Effenbergerů - Yoda si sníh užíval - hádanka - já vím, co to je… - vrchoviště Klečové louky - hatě děsně klouzaly, neboť mrzlo - kousek od Knejpy bylo sněhu dost - pes žebrá moji svačinu, svoji již vdechnul - konečně ustoupil mrak a vylezla namrzlá Jizera - cesty mokré - hatě kluzké (tady Yoda opravdu bruslil) - sluníčko konečně vylezlo - ale ve stínu bylo ledové království

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact (453 příspěvků) 17.03.2024, 19:40:24 xxx.xxx.11.39
efe:

Postrádám zrzavýho fousáče - už má svoje doma?


Asi mimikry v tom listí. Já ho tam vidím třikrát. A taky je otrimovanej, tak nevypadá jak smeták. 😀

Svoje doma bohužel nemá. Ani jeden zájemce. 😔

Obrázek Obrázek
efe
efe (1121 příspěvků) 17.03.2024, 19:53:13 xxx.xxx.64.15
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 17.03.2024, 19:40:24

Ajoooo 🤣 na mobilu sem ho fakt neviděla. 
To mě mrzí, že ještě nikoho nezaujal 😢

Xerxova
Xerxova (806 příspěvků) 17.03.2024, 19:57:12 xxx:xxx.7778:3d46
efe:

Ajoooo 🤣 na mobilu sem ho fakt neviděla. 
To mě mrzí, že ještě nikoho nezaujal 😢


myslíš, že máš málo zrzavých fousáčů ?? 😉

sutrik
sutrik (334 příspěvků) 17.03.2024, 19:57:19 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 17.03.2024, 19:53:13

Já ho taky přehlédla. Na počítači 😀

Oba (zrzavej i černej) vypadají sympaticky. A rošťácky. Nevím, jakou mají povahu, ale socializovaný se psy jsou perfektně. Nechápu, že je zrzoun (nevím, jak černej) bez zájemců. Malý, zdravý, socializovaný pes. Vždyť je to ideál.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 17.03.2024, 21:11:55 xxx.xxx.62.173
sutrik:

Další výlet v Železných horách. 

S pesankou jsme dojely vlakem do Vrbatova Kostelce (hezké je to i o stanici dál, jít už od Prosetína). Vyšly jsme po modré turistické podél říčky Žejbro (foto 2 a 3) do Podskály (4). Odtud je hezká procházka přes Podlažice (tam vznikla Codex gigas, Ďáblova kniha) do Chrasti. 

Foto 7 - pohled zpět z protějšího svahu nás Podskálu a na skále obec Skálu.

My jsme se vydaly jiným směrem, pokračovaly jsme z Podskály po zelené turistické přes Silnici. Kdysi jsem kdesi četla, že tam vznikla u nás jedna z prvních asfaltových silnic. Už si nepamatuju přesně a nedaří se mi to najít, tak snad nekecám. Má to být část právě z dnešní turistické trasy. 

Šly jsme stále po zelené na Smrček a neznačenými cestičkami a cestami do Nasavrk.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Šutříku, video jsem si pouštěla několikrát a je: 👌

A jdu si je pustit asi pošesté (tentokrát na nervy)…😉

sutrik
sutrik (334 příspěvků) 17.03.2024, 21:19:27 xxx.xxx.91.90
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.03.2024, 21:11:55

Přidávám pro zlepšení nálady jedno kočičí z minulého týdne. V zimě si holky spolu nehrály.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 17.03.2024, 21:24:47 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 17.03.2024, 21:19:27

A já myslela, že je to kocouřisko - kluk!

Šutříku, kdybyste mě teď viděla!😀 Pustila jsem si to hned a u toho se pitomě uculovala! Děkuji za zlepšení nálady!👍

lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 18.03.2024, 14:24:39 xxx.xxx.205.61

dnes u nás skoro ažuro, u řeky se honí konipasové, horský i bílý, na řece “opuštění” kačeři březňaček, dokonce i jeden “zapomenutej” hohol, v lese řvou hřivnáči a datlové a drobotina + první drozd😉…ledňáček, vydry a nutrie nikde 😟

janaa
janaa (401 příspěvků) 18.03.2024, 14:54:13 xxx:xxx.14dc:f7e3

Dneska jsem měla zážitek. Ráno na normoš procházku se čtyřma, teď odpol jsem šla na chvíli pocvičit s mladou. Z dálky jsem viděla,že po louce jde paní s kříženkou leona a kavkazáka,někde jsem tu o ní už psala,tak jsem si Cácu dala na vodítko. Čuba od pohledu tak šedesát kilo a na flexině,takže paní vycouvala hodně daleko a začala jí uklidňovat,protože fena na nás začala vrčet a cenit zuby. Naštěstí se tedy nerozhodla za námi rozběhnout,protože si umím představit,jak by jí paní udržela. Tak jsem slušně pozdravila a následoval rozhovor:

-to chodíte s každým psem zvlášť?

-ne, ráno chodíme na společnou, teď jdu jen cvičit

- a ráno teda berete všechny

- ne, osm jich neberu,tak čtyři,pět

-jak to děláte s vodítkama

-s jakejma vodítkama

- no,přece je nemůžete mít navolno,takovejch psů

-no,ale já je mám na volno,oni poslechnou

- to není možný,že poslechnou,to je hrozně nebezbečný a nezodpovědný

Jojo,jsem postrach okolí😂

Sardullah
Sardullah (1040 příspěvků) 18.03.2024, 15:28:44 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 18.03.2024, 14:54:13

Jako udržet velkýho psa, co někam vermomocí chce na flexině…to mi přijde o hubu. Já flexi používám…na berňuchu třeba v parku, kde se na volno nesmí, tak se alespoň proběhne na flexi. Na Ginu tam, kde mám přehled široko daleko, abych za ní nemusela lozit ke každýmu křovíčku, když je nevypustitelná…a to teda mám ještě uchem flexiny provlečený normální vodítko, které mám přes plece…kdyby došlo na nejhorší a vyškubla se mi - vylítla by mi flexi z ruky, tak holt pojedu za Ginou v poloze ležícího střelce, protože to bych určo neustála, ale prostě jí za žádnej svět nenechám upláchnout. Pokud vidím psa, tak automaticky přepínám na normální vodítko, protože nikdy nevím, co ta moje pastevecká palice vymyslí…stejně tak, pokud už jdeme někde, kde je to nepřehledný tak jde na klasický vodítko.

Jako paní se ani nedivím, že se diví, jak ukočírujete psy na volno. Třeba nikdy neměla psa, co na volno poslouchá a tak jí to přijde jako sci-fi. A prostě posuzuje dle pořekadla “podle tebe soudím tebe” a když si představí svojí čubu a ještě třeba +3 takové, tak jí to opravdu jako nezodpovědnost může připadat.

Já jsem se třeba často setkávala (když jsem měla berbery) s tím, že když jsem řekla, že je pouštím na volno, tak že se mě lidi ptali “a to ti neutečou??” taky měli pocit, že když má člověk víc než jednoho psa, tak že se to nedá ukočírovat….

janaa
janaa (401 příspěvků) 18.03.2024, 15:59:46 xxx:xxx.14dc:f7e3
Sardullah:

Jako udržet velkýho psa, co někam vermomocí chce na flexině…to mi přijde o hubu. Já flexi používám…na berňuchu třeba v parku, kde se na volno nesmí, tak se alespoň proběhne na flexi. Na Ginu tam, kde mám přehled široko daleko, abych za ní nemusela lozit ke každýmu křovíčku, když je nevypustitelná…a to teda mám ještě uchem flexiny provlečený normální vodítko, které mám přes plece…kdyby došlo na nejhorší a vyškubla se mi - vylítla by mi flexi z ruky, tak holt pojedu za Ginou v poloze ležícího střelce, protože to bych určo neustála, ale prostě jí za žádnej svět nenechám upláchnout. Pokud vidím psa, tak automaticky přepínám na normální vodítko, protože nikdy nevím, co ta moje pastevecká palice vymyslí…stejně tak, pokud už jdeme někde, kde je to nepřehledný tak jde na klasický vodítko.

Jako paní se ani nedivím, že se diví, jak ukočírujete psy na volno. Třeba nikdy neměla psa, co na volno poslouchá a tak jí to přijde jako sci-fi. A prostě posuzuje dle pořekadla “podle tebe soudím tebe” a když si představí svojí čubu a ještě třeba +3 takové, tak jí to opravdu jako nezodpovědnost může připadat.

Já jsem se třeba často setkávala (když jsem měla berbery) s tím, že když jsem řekla, že je pouštím na volno, tak že se mě lidi ptali “a to ti neutečou??” taky měli pocit, že když má člověk víc než jednoho psa, tak že se to nedá ukočírovat….


No,tak ona je to hlavně madam, co nejdřív venčila fenu tak,že dojela autem k nám nad barák na pole,tam fenu vypustila po cestě k nám,nechala jí,aby lítala okolo našeho plotu,rvala ho a provokovala naše psy, a jela za ní v tom autě. S argumentem,že se tak hezky proběhne😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.