Aktuálně: 4 796 inzerátů176 123 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Jak se vám venčí?

Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 22.03.2024, 15:59:10 xxx:xxx.1edd:d33c

tak dneska naše oblíbená jarní procházka k Valtinovským rybníkům. Jeřábi nezklamali - řvali a přelétali a postávali na polích - jen  tedy letos dost daleko. Kachen i labutí málo, lysky a potápky chyběly, volavky jen popelavé, nově přibyli kormoráni. Nad Zaječím rybníkem kroužil luňák. No a největší zážitek byl na lesním Smolném rybníce - bohužel bez fotek, neb jsme stáli a zírali, jak párek káňat (najednou byla tak maličká) zaháněl mořského orla.

Druhý cíl - klid před zvěří se opět nezdařil - neb tam, co vždycky srnky byly byl párek pracujících traktorů… 

janaa
janaa (386 příspěvků) 22.03.2024, 20:49:02 xxx:xxx.476b:8046
Xerxova:

tak dneska naše oblíbená jarní procházka k Valtinovským rybníkům. Jeřábi nezklamali - řvali a přelétali a postávali na polích - jen  tedy letos dost daleko. Kachen i labutí málo, lysky a potápky chyběly, volavky jen popelavé, nově přibyli kormoráni. Nad Zaječím rybníkem kroužil luňák. No a největší zážitek byl na lesním Smolném rybníce - bohužel bez fotek, neb jsme stáli a zírali, jak párek káňat (najednou byla tak maličká) zaháněl mořského orla.

Druhý cíl - klid před zvěří se opět nezdařil - neb tam, co vždycky srnky byly byl párek pracujících traktorů… 


Ony ty rybníky byly přes zimu vypuštěné, tak ptáci zimovali jinde,bude trvat,než se vrátí

Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 22.03.2024, 21:06:42 xxx:xxx.1edd:d33c
janaa:

Ony ty rybníky byly přes zimu vypuštěné, tak ptáci zimovali jinde,bude trvat,než se vrátí


to by dávalo smysl. Jediný ještě nedopuštěný byl ten největší Hrubý rybník. Smolný, Labutí i Zaječí rybník byly až po okraj - tak plné jsem je ještě nezažila. No - moc hezká procházka to byla. Jen holt dnes bez srnčí zvěře a i bez prasátek (ta jsme tam potkali ještě s Nightem - křížila nám cestu a bylo jich hodně). Zajímavé je, že ovečky s jehňaty i telátka Yodu nechala zcela v klidu. I kočky před hospodou vzorně ignoroval.

efe
efe (1083 příspěvků) 23.03.2024, 08:15:37 xxx.xxx.64.15

Xerxová na zvěř přeci musíte k nám 🤣
Mě dnes právě před zvěří udělala Barča radost. Učím jí, místo aby se vyvěsila na vodítku, tak aby si sedla a v klidu jenom koukala. Přímo před zvěří jsme měli zatím možnost to trénovat jenom dvakrát. Dneska ráno v lese jsme potkali srnce, chvíli se věšela a pak si najednou sama od sebe sedla! Udělala mi hroznou radost.

Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 23.03.2024, 09:46:02 xxx:xxx.a459:8950
efe:

Xerxová na zvěř přeci musíte k nám 🤣
Mě dnes právě před zvěří udělala Barča radost. Učím jí, místo aby se vyvěsila na vodítku, tak aby si sedla a v klidu jenom koukala. Přímo před zvěří jsme měli zatím možnost to trénovat jenom dvakrát. Dneska ráno v lese jsme potkali srnce, chvíli se věšela a pak si najednou sama od sebe sedla! Udělala mi hroznou radost.

Obrázek Obrázek

nojo - když se věší Baruška, je to výrazně jednodušší, než když se zcvokne Yodislav. Alespoň nemusím utrácet za posilovnu 😄 I když odvolání od veverky v neděli v Jizerkách zvládnul na jedničku… tak se třeba zase zpátky naučí ignorovat i ty kopytníky… Štve mě to - neb jeho předchůdci už v tomto věku na tom byli podstatně lépe. Ale zase neměli dvě puberty a zblázněné hormony (mimochodem stále ještě blokace testosteronu trvá - psychicky už je “jiný” od půlky ledna, ale varlata ještě nedorostla. A pak že u mamutů to bude mít kratší účinnost…)

acher
acher (670 příspěvků) 23.03.2024, 10:26:33 xxx.xxx.222.196

Dlouho jsem zde nebyla,koukám,co mám nezkouknutých příspěvků,ale není čas.Tak jen nějakou fotku z ranní procházky a náš letošní adoptivní přírůstek.Už se vyléčila,přibrala a už vypadá jako kočka a ne žebřińák.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 23.03.2024, 11:08:39 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 23.03.2024, 09:46:02

Tak u nás je “nácvik” na srny jednodušší…spíš jsem překvapená, když žádnou nepotkáme. A není vzácností, když srny stojí docela blízko místa kudy procházíme a čučí.  Minule taky takhle stály asi 20 metrů od nás. Psi si jich ani nevšimli, protože srny stály štronzo. A tak říkám psům…hele srnky. Gina po nich jukla a prej no jo no srnky a hleděla si svého. Mates je takovej plašan…"jé hele vidíš to…srnky…", není v klidu, ale je ovladatelný. 

Tam nej problém co já vidím, že občas se stane, že srna nám přeběhne přes cestu opravdu pár metrů před námi…vystartuje z křoví a přeběhne přes cestu …to opravdu zafunguje nejdřív instinkt a pes vyběhne. Naštěstí já hned volám a hlavinka taky po tom prvním hurá startu začne fungovat, ale není to z mého pohledu ideál. V tomhle je třeba zlatá pyrenejka, která musí chodit na vodítku, protože přivolání nemá 100%, ale co se týče zvěře, tak je excelentní…jukne po srně, jukne na mě jakože “vidělas to??…” a vůbec jí to netankuje…

Jako spousta lidí nemůže pustit psa na volno kvůlivá zvěři…my máme zvěř na salámu…ale takový křovíčko na obzoru to je problém. Minule někdo vyhodil pod most kudy pravidelně chodíme kus nějakýho koberce a to už monitorovala zdaleka a pokud by nebyla na vodítku, tak by to prostě šla omrknout. Což by asi ani nebyl takový problém. Problém je, že až by zkontrolovala koberec, tak by na dalším obzoru mohlo být něco podezřelého…pak by si mohla jít zaběhat s nějakým běžcem, šla by pozdravit nějakého psa…šla by se podívat, co tam ty srnky žerou na zemi, jestli tam nemají něco zajímavého…a pak by s úsměvem přiklusala k paničce s infarktem…

Ona reaguje na povel ať už zastavovací a nebo přivolávací z 90% nebo dnes už se nebojím říct, že je to klidně 95%, je naučená, že pokud zůstanu stát, tak během chvilinky sama přichází ke mně i bez povelu, ale prostě těch 5-10% vlastního názoru je tak obrovský číslo…ono i kdyby to bylo jen 1%, tak to jedno procento bude ve chvíli krizovky, kdy jí člověk bude potřebovat odvolat/přivolat a ona neposlechne. A tady opravdu platí, že pokud přivolání není 100%, tak nemám přivolání. Jako Matěj taky nemá přivolání ještě na 100%, když ho něco zaujme, ale je zastavitelný, což stačí, protože pak je prostor pro to ho v klidu přivolat. Gina je v tu chvíli, kdy si něco zamane, nezastavitelná…

impact
impact (421 příspěvků) 23.03.2024, 15:17:19 xxx.xxx.11.39

Dneska krásných dvanáct kiláčků. ☀️

Potkali jsme jen tři splašený cyklisty a pár lesáků. Evidentně turisticky ne moc oblíbená trasa. Tam budeme jezdit častěji. 😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 23.03.2024, 19:30:19 xxx:xxx.cc5d:255

nedělní Jizerky se zbytky sněhu už jsem vywebila, úterní Modlivý důl s jaterníky jsem vywebila… ale ještě něco se najde. Jednak výpravy za humna a jednak včerejší Valtinovské rybníky

nejprve Yodislav - na “pláži” ještě nenapuštěného rybníka se chlapec trochu rozjel…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 23.03.2024, 19:32:06 xxx:xxx.cc5d:255

a teď ty nepsí - jarní… každý rybník se jiný… i když jsou si podobné  Na čtvrté fotce jsou kromě labutí i uječení jeřábi… jen holt pro dobré oči

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 23.03.2024, 19:57:13 xxx.xxx.15.85

U nás dnes žádná procházka, ale celé dopoledne na zahradě, že nás vyhnal déšť a pes úplně kaput. Byla to pro něj změna, hodím se s dětma, pomáhal sázet a prostě měl moc práce.

Daja
Daja (424 příspěvků) 24.03.2024, 05:07:51 xxx:xxx.5c48:de7a

U nás v městě máme hodně zajíců dokonce jsem včera vydělá jak zajíc si hraje s pejskem na honěnou a to doslova a písmene. Pán seděl na bobku a pejsek s zajícem lítal sem a tam, opravdu zajíc honil psa😄

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 24.03.2024, 08:00:45 xxx.xxx.20.192
Dublinbarzoj:

Yodova tlama si žije vlastním životem. Je prostě kouzelný, šťastný pes😁


ano..taky pěkné přirovnání👍..A to kouzlo okamžiku zachycení👌

Jinak-Xerxova,vy máte ty fotky fakt nádherné,neuvažovala jste je někam poslat?Jsou různé soutěže…Nejenom Yoda,ale ta příroda!..ne každý ví,co a jak fotit..

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 24.03.2024, 08:20:19 xxx.xxx.64.54
Dublinbarzoj:

Yodova tlama si žije vlastním životem. Je prostě kouzelný, šťastný pes😁


Že psovi lítají uši, to už jsem zažila mockrát. Ale jen Yodovi lítají pysky. Chtěla jsem to podotknout už několikrát, jenže to správné slovo…."Huba" mi přišlo neuctivé, “pusa” nepatřičné. Dnes mě tedy napadly “pysky”. Ale “tlama” je ten správný výraz !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.