Aktuálně: 4 653 inzerátů177 539 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Jak se vám venčí?

Dafi
Dafi (82 příspěvků) 10.04.2024, 12:00:47 xxx.xxx.136.20

Ajuško-tak jistě,povinností správnýho kynologa,je svýho pejska včas dopravit pod peřinku,to je jasný🙂

Žeryk má mucho fobii,tak ted leží u vany na předložce,tam mcha nedolítne,jinak se před nimi schovává do boudy…

Aluška (neregistrovaný) 10.04.2024, 19:59:33 xxx.xxx.168.20
Dafi:

Ajuško-tak jistě,povinností správnýho kynologa,je svýho pejska včas dopravit pod peřinku,to je jasný🙂

Žeryk má mucho fobii,tak ted leží u vany na předložce,tam mcha nedolítne,jinak se před nimi schovává do boudy…


No prostě jí potřebuju mít každej večer pod peřinou 😀, kdo ví co si zažila za těch 5 let na Slovensku…..

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 10.04.2024, 23:48:02 xxx.xxx.62.63
Aluška:

No prostě jí potřebuju mít každej večer pod peřinou 😀, kdo ví co si zažila za těch 5 let na Slovensku…..

Obrázek Obrázek Obrázek

To je jasný, že jí to musíte nyní vynahradit a držet jí v noci za pacinku 🤭.

Já teda se psem v posteli nespím, ale taky by mě zneklidňovalo nechat pejsana přes noc venku a moc bych se nevyspala. Takhle vím, že spí na posteli po našich, kde se jí teda tenhle víkend budou rozvalovat tchýňoví a ona chuděrka bude muset spinkat v pelíšku. 

Láskyplné přikrývání jsem si ani u jednoho psa neužila. Všichni se odkopávali. U Maliny jen pod stanem. To jí v noci kontroluji, jestli je teplá a jak se mi zdá, že jí začíná být zima, už na ní dávám slaboučkou deku. Pak zkontroluji nad ránem a popřípadě přidám další deku. Někdy zamačkám dítě do spacáku, aby mi taky nenastydlo a pak zkontroluji muže, jestli se mi v tom super zimním spacáku, co on má, neuvařil 🙂. 

Mi
Mi (199 příspěvků) 11.04.2024, 05:32:45 xxx:xxx.ff0b:d5da
lupus4:

Vy jste viděla poštolku lovit drobné ptactvo ? Nepletete si to čirou náhodou s krahulíky ?  V případě nouze to možné je, ale zatím jsem to neviděl…😉

a dudek 

Obrázek Obrázek Obrázek

Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily. 

Mi
Mi (199 příspěvků) 11.04.2024, 05:46:55 xxx:xxx.ff0b:d5da
janaa:

Poštolky,ani straky drobné ptactvo běžně neloví. Straky umí vybrat hnízdo. Poštolky loví hlavně hlodavce,i když je pravda, že ve městech i ty ptáčky lovit můžou,když je hlad a hlodavců nedostatek. Ale nikdy jsem to neviděla.

Jinak u nás je všeho možného tvorstva dostatek. I na zahradě, pravda je, že má hektar a je skoro celá taková přírodní, takže pro zvířátka paráda. Ale ten dudek mi dnes udělal obr radost


Viděla jsem straku uklovat mladého kosa a na chatě několikrát kos zabil malého slepýše. Bydlím na sídlišti,na periferii,blízko les a drobní ptáci skoro vymizeli. Zato kafky,straky a poštolky jsou  přemnožené.Už tady jsou vidět jen sporadicky kos a občas sýkorka,vrabec vůbec,kdysi zvonek pěnkava,hýl,roky jsem nezahlédla. Byla tady i spousta jiřiček,každým rokem jich přiletí méně,jsem zvědavá co letos. Po ránu žádný zpěv jako kdysi.Smutné….

Sardullah
Sardullah (1022 příspěvků) 11.04.2024, 07:31:01 xxx.xxx.221.216

Tak u mě na zahradě drobní ptáčkové ano… hlavně teda vrabci, Sýkory, kosáci a pak méně drobné hrdličky. Straky vídám často, ale spíš na střchách okolo, ještě jsem je neviděla, že by dřepěly u nás na zahradě… sojka to samý. Dravci nad mojí zahradou téměř nelítají. Navíc mají “moji “ ptáci obrannou pozemní jednotku… Ginu… ta teda hlídá i vzdušný prostor. 

Co se teda rozšířilo je holub hřivnáč. Toho jsem začala vídat pár let zpátky v parku… teď už jich je v parku relativně hodně a vídám je i mimo park.

bambule
bambule (422 příspěvků) 11.04.2024, 08:04:16 xxx.xxx.234.116

My teda máme hoooodně vrabců, nějaké ty sýkorky, kosů dost,špačky,  hrdličky, hřivnáče a opravdu poslední dva roky pozoruji enormní nárůst počtu strak. Na kostele mají základnu poštolky. Hrdlička nám chodí každé ráno vrkat na komín. Nese se nám to do kuchyně, jakoby tam s námi seděla u stolu. Loni v létě jsme měli u pítka na zahradě nastraženou fotopast a to byla teprve přehlídka všeho možného. Letos plánuju pořídit na pítko solární fontánku, tak snad se jim to bude líbit aspoň tolik co loni.

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.04.2024, 08:22:38 xxx.xxx.220.12
Mi:

Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily. 


včera při venčení na sídlišti mi přistála poštolka téměř před nohama cca 5m , ani nevím odkud , no přistála, ona se tam skoro rozplácla, rozhlídla se a odletěla, asi útok na myš- na místě dopadu byly myší díry, nic neodnesla a ani nic tam po ní nezbylo…jinak je pravda, máme na sídlišti gangy strak a sojek, nějak moc hřivnáčů, hrdličky i polodivoké kočky tu jsou, ale  drobné ptactvo stále zachováno…

acher
acher (675 příspěvků) 11.04.2024, 08:33:12 xxx.xxx.222.196
Mi:

Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily. 


Viděla jsem z zimě poštolku ulovit kosa.Pár metrů ode mě na silnici,ještě jsem koukala jestli ho vůbec odnese.Nejdříve s ním popolétla kousek za potok a potom s ním odlétla.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.04.2024, 09:23:33 xxx.xxx.112.173

musím pochválit Mojinku - včera poprvé sídliště, velké parkoviště plné aut, vstup do paneláku, schody, byt. Byt jen prošňupala, nesnažila se cokoliv rozkousat, nezavalila mi maminku, kost se nesnažila kamkoliv zahrabat a byla ochotna ji v klidu zpracovávat v obýváku, takže byla víc než hoďku uzemněná a zcela zaměstnaná. Pak přesun k mladým, kde na víc než dvě hodiny zcela vytuhla, takže babka mohla být 100% babka.

no šikulka moje šikovná…..🥰
(jako je mi jasné, že to je normál, ale s Mojou člověk nikdy neví…..😎)
 

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 11.04.2024, 16:29:40 xxx:xxx.56e4:f7d

ráno šedivák, pak krásně jasno. A tak jsme odpoledne zajeli na Jizerku, neboť letos si prý narcisy před Hnojovým domem pospíšily. A opravdu kvetou - skoro o měsíc dřív. 

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 11.04.2024, 19:58:38 xxx:xxx.56e4:f7d
acher:

U nás už jsou narcisy odkvetlé,ale jinak to kvete všechno.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

to u nás taky - ale osada Jizerka je vyhlášená mrazová kotlina - a narcisy před Hnojákem jsou jedním ze symbolů Jizerských hor. Chodíme na ně každoročně - většinou tedy o květnových svátcích, letos je to nějak podivné🙃

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 11.04.2024, 21:30:53 xxx.xxx.62.63

1. května už neseženeme rozkvetlý strom, pod kterým by se dalo dát pusu. Třešen už mi kvete a jabloň podle mě během víkendu taky a kvete mi i rododendron, takle bzry mi ještě nikdy nekvetl, já ho mívala vždy velmi pozdě, třeba až koncem května, začátkem června.

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.04.2024, 08:02:56 xxx.xxx.220.12

Já si vždycky říkala,  kde vzali ty rozkvetlé šeříky aby vítaly Ruskou armádu, při datumu 8. - 9 . května . To je takové moje ultimátní . Některý rok to vyšlo, jiný ani náhodou. No, letos už bude asi po. U nás na jihu  někde šeřík už taky kvete (celodenní slunné stanoviště) jinde je teprve květenství sotva rozrostlé. 

balu
balu (1650 příspěvků) 12.04.2024, 08:15:28 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 12.04.2024, 08:02:56

U nás na jihu šeřík kvete už nějaký ten den. Kvete nám třešeň, jabloně, kvetou rododendrony a chystají se azalky. Narcisy a tulipány jsou odkvetlé. Petrklíče v truhlíku na okně úplně odcházejí, nesvědčí jim teplo, budeme místo nich sázet muškáty. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.