Aktuálně: 4 536 inzerátů178 238 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Jak se vám venčí?

Dafi
Dafi (82 příspěvků) 06.04.2024, 21:41:46 xxx.xxx.136.20

dudek u nás na dvoře asi před 3 lety.myslivec/ostraha v  práci z toho byl úplně vedle,mám ho i na papírové fotce-jednou za čas vyvolávám fotky

Xerxova
Xerxova (806 příspěvků) 06.04.2024, 22:20:50 xxx:xxx.ff0a:2eba

a teď ty nepsí venčící - nedělní Kamenice a Josefodolská přehrada (viditelnost ještě saharská), pátá fotka je Příšovická pískovna ze středy a za naší magnólií jsou včerejší Jizerky. Bílá Desná (po tragickém protržení přehrady byla regulována již jen řadou pravidelných fotogenických stupňů občas proložených nějakým tím vodopádkem) a od rozhledny na Světlém vrchu jsme dolů klesali po Mariánských schodech. Jsou staré, ošlapané žulové, je jich 365 a děsně klouzaly…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
acher
acher (675 příspěvků) 07.04.2024, 10:21:17 xxx.xxx.222.196
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 06.04.2024, 21:32:44

Nádhera,u nás asi před třemi lety běhal po zahradě,ale od té doby jsem ho tu neviděla.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (153 příspěvků) 07.04.2024, 10:50:13 xxx.xxx.95.109
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 06.04.2024, 21:26:44

Jj, jsme kousek, dcera chodí do Bruntálu na gympl , už jsem uvažovala, že napíšu SZ, jestli neuděláme venčící sraz

Sarah01
Sarah01 (1678 příspěvků) 07.04.2024, 12:02:41 xxx.xxx.162.253
Dublinbarzoj:

Jj, jsme kousek, dcera chodí do Bruntálu na gympl , už jsem uvažovala, že napíšu SZ, jestli neuděláme venčící sraz


Tak to by byla paráda, jsem pro. 👍

sutrik
sutrik (334 příspěvků) 07.04.2024, 15:39:57 xxx.xxx.69.103

Rýmička se mě drží už týden, tak v týdnu jsme s ratloraptorem chodili jen na krátké procházky. Až o víkendu jsme dali delší. Ale ne tak dlouhé, jak bych si představovala. A pomalou chůzí. Musím být cajk do pátku, snad to vyjde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (806 příspěvků) 07.04.2024, 17:09:17 xxx:xxx.35b3:fb7f

dnešní dvacetikilometrová procházka vedrem po Zadní zemi

lipová alej z Lipové - zatopený žulový lom - dole je Lobendava - Anenský vrch - kaple svaté Anny otvorem ve dveřích - zajímavá Getsemanská zahrada - Yoda měl ještě hodně sil - křížovou cestu opravuje obec Lobendava - po neznačené cestě na vrch Jáchym - zdejší areál opravily Lesy ČR - zastavení zůstala v původní němčině - kaple svatého Jáchyma - Yoda už se s narůstajícími kilometry i narůstající teplotou klidní - oběd na hraniční stezce - Třípanský kámen (hranice Čech, Saska a Lužice) - jasně zelené jaro - zaniklý hřbitov v Liščí (torzo kaple prosvítá v hustém křáčí) - Zámecký rybník - zámek Lipová (nesmírně cenná a zajímavá stavba… bohužel německý lazaret, český domov důchodců, vojenská posádka a následně i špatný prodej… teď pracují, snaží se… ale obnovit vše půjde ztuha) - Lipová má ty prastaré lípy všude (a nové taky vysazují kde se dá)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (806 příspěvků) 08.04.2024, 21:58:16 xxx:xxx.ff0a:2eba

je první dekáda dubna - a my si dali večerní dvě deci veltlínu na terase, nad námi létali netopýři, při krátké poslední procházce jsme potkali dvakrát kunu (stejnou - už je asi městsky oprásklá, tak se přesouvá bez nějakého šíleného zdrhání) - všechno kvete a je v půl desáté dvacet stupňů nad nulou… Skoro se těším, že přijde změna - déšť a spadnou teploty na normální aprílové počasí… 

Sarah01
Sarah01 (1678 příspěvků) 09.04.2024, 06:40:11 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 08.04.2024, 21:58:16

Mně to teda zas až tak nevadí, nemusím topit a na zahradě se dá už teď udělat spousta práce, v létě třeba bude větší klid. Ale každopádně to není normální, aby v dubnu bylo takovéto počasí, je sucho v době, kdy většinou má pršet, co pak bude v tom létě. Zatím je tráva pěkně zelená, o víkendu už jsem musela posekat, ale na jak dlouho.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 09.04.2024, 21:40:54 xxx.xxx.0.42

My- teda hlavně já, pánika to tak nějak nebere 😀 - venčíme tiše ščastlivě. Stařenka má momentálně  “drajf” a řítí se ščastlivě prostorem zase Fpřééd!. Před Velikonočkama měla takovou lehčí slabost a teď jezdí jak életrická myša. Tak jsem skromně ščastlivá. Nic víc nepotřebuju. Navíc Taliprtka je celkem funkční. Fotky nemám žádný, takže to nikoho asi moc zajímat nebude, ale to mi neva, já jsem spokojená 😀

Efe, co je to za ušní houbu?

Vlastně co se ptám!! Mě už houby nezajímaj vlastně!!!!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.