Aktuálně: 4 789 inzerátů176 102 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Jak se vám venčí?

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 04.04.2024, 19:21:10 xxx.xxx.221.216

No tak já, jak se zdá, jsem po odchodu mojí Sáry schopná vyděsit samu sebe naprosto iracionálně na tři doby teď hned.

Jako už jsem si myslela, že mám to období paniky, které začalo optickým klamem v době, kdy byla Jessinka štěndo a Gina mlaďoch, za sebou. Poněvadž mám pasteveckou potvoru, bílou smrt, tak koho, čeho bych se bála? Jako vím, že ten pocit bezpečí… i když do toho levelu, co jsem měla se Sárou, to má daleko… je opravdu subjektivní, ale zaplať pánbůh za něj, protože mohu svobodně chodit po lesních stezkách, po cestách kolem lesa bez té šílené úzkosti, přecházející v panický strach, který nejsem schopná ovlivnit, a nakonec zbabělý útěk.

No a tak minule přijedu z práce docela pozdě, ale tak vezmu psy ven na rychlý čůranda na kopec. Kousek jdu po chodníku kolem silnice, pak chodník zatočí k lesíku a mezi chodníkem a silnicí je širokej travnatej pás se stromy s keři a na druhé straně pás lesa. Už bylo notně šero, ale je tam veřejné osvětlení tak pohodička… no a když jsme se vraceli, tak už les byl v temnotě…. a ta pastevecká čůza, co si ničeho nevšímá, tak se najednou zastaví, zvedne hlavu a kouká do temnoty lesa a zavrčela… ne zavrčela..  zaduněla. To mi ještě mozek myslel racionálně, tak si říkám, že tam možná stojí srna s nebo prase, které nevidím… no a jdu dál a copak si ten můj mozek vymyslí?… tak jestli sázíte na masového vraha a nebo sexuálního maniaka, tak jste vedle jak ta jedle. .. to by bylo móc reálný… kdepák,  mě napadla jiná specialitka… hejkal…no tak svýmu mozku říkám.. prosím tě.. hejkal.. ten neexistuje a ani nevím jak by měl vypadat… tak fajn, rušíme hejkala a prej co takhle Jóžin z bážin…možná si někdo z vás pamatuje na ten klip k písničce Ivana Mládka a tak si Jóžina vybavíte… no tak mně začalo být tak nepříjemně, normálně jsem se bála otočit, že by tam ten Jóžin mohl stát, i když vím, že to je blbost, že jsem hodila pastevce na záda… obrazně řečeno… a normálně jsem utekla… jakože jsem doopravdy běžela…

Jako vždycky jsem byla nebojácná reálně uvažující ženská… nebyla jsem bojácná ani jako děcko. Ale přijde mi, že se Sárou se to asi nějak pokazilo, že jsem si zvykla, že Sára je odvážná za nás obě a naopak já nesmím mít strach, protože Sára je vždy ve střehu a na múj strach reaguje radikálnosti  a reaktivností vůči světu… se Sárou by mě klidně Jóžin přijít na mysl, ale nepokračovalo by to ke strachu… mám Sáru… lidi možná koukají pod postel, jestli tam není bubák a bubák kouká pod postel, jestli tam není Sára…no a Gina, i když už dospělá, tak tu zázračnou moc nemá. Ale na druhou stranu se můžu lekat a bát jak chci a Gině je to šumák…to u Sáry jsem si to musela kurňa hlídat. Takže na jednu stranu je super, že mám tzv. měkkýho pastevce, neboť život s takovým psem je v civilizaci jednodušší ..  na druhou stranu je to na prdlačku…pro mě, neboť uteču před imaginárním Jožinem z bažin..  a nebó se ze mě stal blázen.

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 04.04.2024, 22:34:28 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.04.2024, 19:21:10

Tak Jožin mě nenapadl, ale na podivné síly dokážu sebe taky vyděsit.  Zvlášt když pak jdeme stejným místem s dcerou, já, si na to už nevzpomněla, protože mluvím s dcerou a nemám čas myslet na nic jiného a ona se mě dcera najednou chytne a řekne “mami, já mám strach” “proč?” “Ten les je divnej, jakoby mrtvej” a já si najednou uvědomila, že je to totéž místo na naší 8 km dlouhé procházce, kde jsem před časem iracionální strach dostala i já…no tak jsem pak pátrala v kronikách, našla jsem údajnou informaci, že v blízkém lese byl snad hromadný hrob protestatnů, ale historický fakt to nebyl, spíš nějaká pověst a pak jsem teda na mapě v tom místě našla křížek, který jsme my z cesty neviděly, ale šly jsme kolem. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.04.2024, 19:22:09 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 05.04.2024, 18:28:18

Ale von je vopravdu vypranej😱 a vypadá, že ví, že mu to sluší🙂. 

Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 05.04.2024, 19:22:17 xxx:xxx.6a77:6212

my dneska dopoledne obešli kousek Jizerek (asi deset horských kiláčků) - neb jsem si práci odložila na večer (řeším kolize v rozvrzích na další rok) a na zítřek (laborky s dálkaři). Zítra tedy bude s psíkem procházka jen kratičká ráno, zato na neděli chystám pořádné protažení tlapátek směr Šluknovsko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.04.2024, 19:25:32 xxx.xxx.119.6

Kometa,

Kůň se bojí dvou věcí. Věcí, které se hýbou a věcí, které se nehýbou.

…nebo tak nějak.

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 05.04.2024, 20:50:02 xxx.xxx.221.216

My teda dneska žádná prochajda. Sundavala jsem koberec v ložnici a trochu to tam přeorganizovala, komplexních vélikej úklid, vyhazování všeho zbytečného… do toho půl dne jela pračka, přála jsem přehozy a bylo hezky, tak to venku pěkně schlo, takže jsem furt lítala dolů, nahoru, na zahradu, že zahrady… no co budu povídat… pesani jsou z té práce víc hotoví než z prochajdy. Matěj už tak před hodinou “omdlel” a spí a to normálně chodí spát tak v deset večer. Skorem ani nevečeřel. Tak jsem nasypala do misky grancle, kdyby se v noci probral z bezvědomí a dostal hlad.

Doron
Doron (1863 příspěvků) 05.04.2024, 23:04:50 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.04.2024, 22:22:13

Děkuju mockrát 🥰 !  Ona to tak těžká nemoc zase není. Jen ty záchvaty kašle jsou vysilující.

Kdyby to na vás přišlo , tak rychle antibiotika, mně zázračně pomohl Klacid .

impact
impact (421 příspěvků) 06.04.2024, 08:05:31 xxx.xxx.25.168
Sardullah:

Teda stejně máte můj obdiv, že zvládáte takovou smečku 👍


Já se upřímně taky někdy obdivuji, že je radši nenahážu do Moravy a neuteču. 😂 

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 06.04.2024, 08:11:35 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.04.2024, 23:04:50

Doron, jak dlouho to prosím celé trvalo s tím černým kašlem? Kamarádka má, měly jsme se sejít, ale bojím, protože mám před orto operací, tak to setkání asi vzdám, abych se nenakazila

A doufám, že už budete dobrá 🍀

janaa
janaa (385 příspěvků) 06.04.2024, 14:07:56 xxx:xxx.5e4:3fac

Máme na zahradě dudka chocholatého. Tak jsem měla k blonckám proslov,ať ho neruší. On tady stejně asi jen prolítává při návratu na hnízdiště,ale stejně mě to moc potěšilo,dlouho jsem ho neviděla,a u nás nebývají. Předváděl se mi v celé nádheře😍 ale vyfotit se nenechal,pacholek

Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 06.04.2024, 14:49:13 xxx:xxx.ff0a:2eba
janaa:

Máme na zahradě dudka chocholatého. Tak jsem měla k blonckám proslov,ať ho neruší. On tady stejně asi jen prolítává při návratu na hnízdiště,ale stejně mě to moc potěšilo,dlouho jsem ho neviděla,a u nás nebývají. Předváděl se mi v celé nádheře😍 ale vyfotit se nenechal,pacholek


gratuluju. Ty znám jen ze zahraničí - Španělsko, Francie… tam jich byla spousta. Ale u nás vidět nejsou, ještě jsem na ně štěstí neměla


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.