Aktuálně: 4 923 inzerátů174 509 diskuzních příspěvků17 753 uživatelů

Jak se vám venčí?

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 17.04.2024, 14:48:27 xxx.xxx.177.249
Anet10:

Nějaký čas jsem tu nebyla, ale Sarah moc vám to sluší, jste moc hezká žena,u CHerynky se mi  líbí ten její usměvavý výraz a gratuluju k úspěchu🌹


A hlavně Sarah vypadá nejméně o 20 let mladší!!!👍👌

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 17.04.2024, 18:01:50 xxx.xxx.5.144
sutrik:

Díky za pochvalu. Čekala jsem horší čas.  Nikdy jsem takovou vzdálenost nešla. Kdysi dávno jsem šla 40 km, bez návyku na chůzi, všude jsem jezdila na kole. Byla jsem týden totálně zlámaná. Mile mě teď překvapilo, že kromě jednoho puchýře jsem v cajku. Že bude Bonnie v pořádku, jsem čekala. Už včera pár hodin po příjezdu domů se honila s piraňou a vypadala úplně normálně.

Limit je 24 hodin. Šli to i pomaleji než já. A běželi to mnohem rychleji. Jsem časově v polovině žen, nejrychlejší ženy to měly za 5 hodin! A trasu přes 92 km uběhla nejrychlejší žena za 12 hodin a fousek. 😲

Foto z poloviny, cca 23. km. Na to malé černé se těžko zaostřuje, s oranžovým postrojem je to téměř nemožné.

Obrázek

Docela mě zajímá jaký byl terén, asfalt, kopce?

Mě to poslední dobou láka, ale nejspíš by mě to zabilo 😄. Jednou jsem šla netrénovaná 30 km a nemohla jsem pak na záda. V poslední době jsem šla 17km   naročným terénem, tedy půl trasy a poslední dva km jsem si říkala, že mě to už neba. No a teď jsem byla nemocná a pak dcera ,tak jsem moc nechodila a pak jsem šla asi 9 km a měla totálně vše namožené. Trasa byla do kopce a já hnala, jak urvanej vagón. Takže jsem totální chcípáček, ale přesto mě laká něco takového vyzkoušet.    🙂

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 17.04.2024, 23:24:31 xxx.xxx.221.216

Naše dnešní prochajda mi ukázala, že jsem furt ještě vycukaná z Ginina bouřlivého období…pořád ve mně v určitých situacích, kdy Gina dělala divadlo, hrkne a bojim…bojim, že to divadlo bude znovu a to i když …a teď ťukám na dřevo, abych to nezakřikla…je to v poho.

První situace, kdy ve mně hrklo bylo, když jsme z asfaltky za posledním barákem vcházeli na úzkou polňačku za zahradama…slyším, že jede po cestě čtyřkola a protože je na té cestě opravdu málo míst, kde se dá někam z cesty alespoň kousek uhnout, tak říkám fajn…počkáme na tý asfaltce až vyjedou…a čekáme, ale ona nejela jen čtyřkola, ještě než se vůbec objevila v dohledu, tak před ní běžel samojed jako předvoj….a jako běžící pes proti nám, to je asi nej výzva…teda o malinkej stupínek výš je štěkající běžící pes proti…to je nej.

No tak si říkám “potěš koště”…a koště mě teda potěšilo, protože se nic zvláštního nestalo…nevypadala jsem jako debul, kterej má na vodítkách vyvádějící nevychovance…všechno bylo v klidu, samojedík přiběhl k nám, hezky jsme se pozdravili, pak projela rodinka (3 lidi) na čtyřkole, zavolali si pesana a frčeli s ním dál.

Druhá věc, kdy ve mně hrklo, byla na louce….potkali jsme terénní motorky.  Přiblížily se zničehož nic takovým fofrem, že jsem stihla přivolat Matese a připnout ho na vodítko…Gina na flexině, tak to už jsem jí teda nestihla přepnout na normální vodítko….možná si některé z vás ještě z Fauny pamatují, jak jsem řešila Gininy šílený reakce na terénní motorky, pokud jsme je potkaly v přírodě…to byla fakty fuška jí udržet a v případě, že zrovna byla nějaká vůle na stopovačce a nebo vodítku, tak to bylo i o zdraví a zavánělo to vykloubeným ramenem…byli jsme prakticky hned u cesty …motorky nás míjeli ve vzdálenosti pár metrů…no jak přijížděly, tak první, co mě napadlo bylo “Ty pitcho, tak to nedám…” (poslední setkání s terénními motorkami bylo snad před dvěma lety nebo i déle a divadlo bylo)…zasekla jsem flexi a byla připravená na to, že brzdou budu já, až upadnu do polohy ležícího střelce….a světe div se, madam zvedla hlavu od země až když projely a podívala se na mě tím svým pohledem “Vidělas to? Co to bylo?”…já jí odpověděla jako vždycky “motorky…no”, Gina udělala to svoje vtipný gesto…zavrtěla hlavou, jako když se člověk nad něčím podivuje “to jsou věci” a pokračovala si v čuchání.

Jako jasně…pasteveček, co vyhodnocoval každou nezvyklou věc nebo  osobu jako podezřelou a že je tedy nutné zasáhnout, tak už je dospělej a jen tak něco ho nerozhází, ale pořád mi ještě v situacích, kdy čekám problém a žádnej se nekoná, padne brada a nevěřím vlastním očím….pořád čekám od Giny takovou tu zradu…fintu fň…jakože ukolébám paničku, že jsem slušně vychovaná holka a až to nebude čekat, tak bude překvápko v podobě bouřlivého divadelního představení….což teda v mládí také prováděla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 06:38:11 xxx.xxx.8.4
Fikovnice:

Teda Jani, ten Mates vyrostl do krasavce!!!👍


Děkujeme ta pochvalu. A tak co si budem… prostě berňáček… na druhou stranu, když koukám na fotky jeho bráchy, tak mi přijde jeho bráchua mohutnější. Je možný, že ho Mates ještě dožene, ale vlastně by mi ani nevadilo, kdyby ne… myslím, že když zůstane “lehčí” tak je to do budoucna spíš výhoda. Nevím možná fotky zkreslujou, možná je i můj pohled na Matěje zkreslené tím, že ho vidím vedle Giny… minule jsme na veterině potkali půlročního berňáčka a jeho majitelka říkala o Matesovi, že prej je obrovskej… no teda rak tady objektivně nemá pravdu. To jí jen přišlo v porovnání s jejím štěnětem,

Navíc teď někde v blízkém okolí zřejmě hárá nějaká fena, neboť je z něj takovej ukňouránek… i s jídlem to není žádná hitparáda … tak doufám, že bude zase brzy “ normální”. A budeme zase hezky papkat.

Doron
Doron (1802 příspěvků) 18.04.2024, 10:29:02 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.04.2024, 23:24:31

Mates má takovej milej, vstříctnej výraz🙂.

Ginuška je taková pastevecká “ princezna”. 😅

Je fajn, že se už tak srovnala. Jste dobrá.👍

Myslím, že u pastevců je hodně důležitý respektovat období strachu a odvahy, jak je pes v období strachu vystavený nějakému silnému ohrožujícímu podnětu, drží se ho to dlouho.

Teď už je z ní holt dospělá , sebevědomá a zkušená  holka a už jí hned tak něco nerozhodí.👍

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 11:37:56 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.04.2024, 10:29:02

Je fajn, že se už tak srovnala. Jste dobrá.👍

No ráda bych si poplácala na rameno a jako nebudu kecat i jsem si na rameno často klepala, neboť takovou Kanimůru, to jsem ještě nezažila. Ale defakto jediné, co je asi moje zásluha je teda netahání na vodítku, protože když se dnes ohlédnu a objektivně zhodnotím, tak u zbytku prostě stačilo počkat až z toho telecího období vyroste… což teda v jejím případě trvalo óbr dlouho. Jediné v čem jsem dobrá je, že jsem to ustála psychicky, neboť to s ní bylo fakt na palici. Kolikrát se mi i chtělo vzteky a zoufalstvím brečet, ale ani to člověk nemůže, protože musí být kontinuálně klidnej a nad věcí … to se mi u žádnýho psa předtím ani potom nestalo…no dneska už se tomu člověk zasměje a dává to k dobru jako veselé historky z natáčení, ale v reálném čase to byly opravdu pocity zmaru a zoufalství.

Takže vlastně ano, jsem dobrá, že jsem se z tý bílý potvory nezbláznila.

Na druhou stranu jsem si vlastně ani ve snu nepředstavovala, že z tý kousavý, umanutý, nekomunikativní potvory… teda pardón z roztomiloučkého štěňátka…a z tý fakt děsný poberťačky bláznivý,  nakonec vyroste něžňoučká mazlinda, která sice má pořád svojí hlavu, ale komunikuje, dá se s ní na spoustě věcí domluvit.

Třeba teď jsme se domluvily, že vyčešeme pravý bok včetně kejtičky a zadele, což jsou problémové partie na česání… hlavně ta zadel, to se Gině nelíbí a zadarmo si to nenechá vyčesat ani omylem a v poho, stačil mi na to pytlík piškotů.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 12:12:18 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 18.04.2024, 11:42:27

Po tomhle se mi někdy malinkatě zasteskne, s jednim psem to šlo, se třeba už je to takový složitější. Ne že by to nešlo, ale je to jinčí.

Vahine
Vahine (467 příspěvků) 18.04.2024, 13:32:46 xxx.xxx.59.164
Zrzavci:

Po tomhle se mi někdy malinkatě zasteskne, s jednim psem to šlo, se třeba už je to takový složitější. Ne že by to nešlo, ale je to jinčí.


No to jo, se třema…jednoho Rumouška jsme tu teď potkali a já si na Vás hnedka vzpomněla… no a bělouš malinko hlídal 🐶

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 13:45:26 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 18.04.2024, 13:32:46

Jéje vižliště! Heh když si vzpomenu, jak Ešátor si ve městech získával své publikum, když šel do koše házet odpadky, kupovat si štramberský uši a tatranky a jiný ptákoviny  😀 , teď bychom mohli vystupovat tak leda jako pojízdnej cirkus 😀 . Hluchá Bubrdle a pomatená Talířová /i když trošku kecám, když byli dva, taky jsme občas s duem R+T někam vyrazili. Rumíček by odpadky šel vyhodit svědomitě, Tali by taky běžela, že jde vyhazovat, protože to taky umí, ale pak by viděla otevřenou cukrárnu a vyloupila by jim výlohu  😀

Pěkná čestná stráž. Hezčí, než originály 😀

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 18.04.2024, 14:32:46 xxx.xxx.38.164
balu:

Vaše Ori je nádherná!!!


Děkuju, že se líbí, moje představa o budoucím štěněti byla trochu jiná, původně jsem chtěla drobnější fenku, proto jsem nebrala psa a taky tuto barvu VQ-vlkošedý tmavé znaky, sytý pigment, viz foto psa. Tenkrát jsem nesehnala, nebyli. Tak mám velkou a světlé znaky. U nás na cvičáku je takové tmavé štěně, no nádhera sama.

Obrázek
Kilian
Kilian (968 příspěvků) 18.04.2024, 15:03:59 xxx:xxx.5435:ffa9
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.04.2024, 13:45:26

…potkávám pravidelně vižláka na procházce, běhá tam s pánem….vždycky na chvilku u nás zastaví, tedy ten vižlák a nechá se pomazlik, pak zase letí za svým běžícím panem….tak si na vás vždycky vzpomenu….

Sardullah
Sardullah (976 příspěvků) 18.04.2024, 15:20:05 xxx.xxx.221.216
Anet10:

Děkuju, že se líbí, moje představa o budoucím štěněti byla trochu jiná, původně jsem chtěla drobnější fenku, proto jsem nebrala psa a taky tuto barvu VQ-vlkošedý tmavé znaky, sytý pigment, viz foto psa. Tenkrát jsem nesehnala, nebyli. Tak mám velkou a světlé znaky. U nás na cvičáku je takové tmavé štěně, no nádhera sama.

Obrázek

Jo jo… člověk míní a pánbůh mění. Když jsme se rozhodli pořídit si afgána, tak já chtěla bílého nebo stříbrného, no a v té době byla všechna dostupná štěňata tmavá a nebo písková a tak jsem měla černého s pálením a pak jsme se jednoho dne potkali s lidmi, kteří vedli na vodítku můj nesplněný sen, bílého afgána… no a co byste řekli… oni zase chtěli černého a řízením osudu měli bělouše.

A vůbec nemluvím o pyrenejce. Já chtěla nejraději čistě bílou záležitost.. Gina teda nebyla čistě bílá, alespoň ale ty její flekance byly šedý a ne zrzavý, ty se mi teda líbí že všeho nejmíň, až bych řekla, že spíše nelíbí. No a naše bílé štěňátko s šedými fleky si klíďo brďo přesrstilo a kde byl šedivým flekům konec, měla je zrzavý a začali jsme jí pracovně říkat stračeno.

To samý, když jsme si brali kavkazandu Jessí… jedna feňule hnědá a druhá šedá s hodně tmavou hlavou, tak jsem si vzala tu  šedou a tramtadadá Jessinka se nakonec vyloupla do hněda.

balu
balu (1546 příspěvků) 18.04.2024, 18:55:49 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 18.04.2024, 14:32:46

Anet, Ori je nádherná, světlá je tak akorát, vynikne na ní ta vlkošedá kresba. Je hrozně sympatická v obličeji. Někteří vlkošedí mají v obličeji takový trochu primitivní výraz, Ori ne. Zajímavé, že mi to stejně  připadá i u jiných plemen, kde se vyskytují vlkošedí psi, např. u kavkazanů.

Ten tmavý pes je též nádherný. Brala bych oba. Ale bude to muset být až v příštím životě. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.