Aktuálně: 4 665 inzerátů177 744 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Politika...

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:57:48 xxx.xxx.82.160

A ještě jednu....ta je už úplně stupidní. Školní výlet, děti 9 let. S nimi jeden z tatínků, měl tam i svoji dcerku. Večer šel děti zkontrolovat, přikryl tu svoji a přikryl i tu vedle. Ta se svěřila rodičům, že byl u postele a sahal na ni. Rodiče z toho udělali velkou aferu. Měl dost kliku, že v zaměstnání neměl s dětmi nic společného, nemohl být v zaměstnání postižený. Ale vyšetřování a tahanice kolem toho byly docela dlouho. Je to už dávno, ty devítileté děti už jsou dospělé. Dnes by ho možná zavřeli a dceru mu odebrali. 

Dopadne to tak, že nikdo nebude chtít s dětmi pracovat, protože jednou nohou v kriminále stále.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 19:07:29 xxx.xxx.82.160

Osobně se myslím, že informovat dítě je naprosto v pořádku. A nemusí to být 30 minut denně. Prostě přiměřeně věku. Nevarovat vůbec není v dnešní době zrovna dobrej nápad.

Přiměřeně věku. A nejenom vykládat, to může dítě spíš vyděsit. Když byla vnučka malá, bylo to takové ňůně nesmělé, tiché. Tak jsme se učily řvát. Řvát, jako hulákat. Kdyby na tebe někdo cizí mluvil, začni řvát, pořádně nahlas, to je jedno, co ti bude říkat...řvi. A v lese se učila řvát, pořádně nahlas, aby jí to přešlo "do krve". Nekníkej, nahlas a pořádně. Naštěstí to nikdy nepotřebovala. Ale přišlo mi to lepší než nic.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 13.06.2023, 19:51:28 xxx.xxx.61.64
chvd:

Ja nepsal, ze je to tak nejak normalni od prirody. Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich) prameni "z prirody" stejne jako treba zlodejna.


"Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich)...

Tak toto je síla! Použiju slova Orionky: Chvilku jsem tu nebyla a teda tento názor - nemám slov!!!!👎

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 13.06.2023, 19:56:08 xxx.xxx.61.64
Hladislav:

Štefan Svitek a Vladimír Lulek. Taky alkohol a taky ubodali nevinné lidi. Ukrajinec by zasloužil stejný trest jako oni.


Znáte opravdu příběh Svitka????

Větší zrůdu tento stát a možná i svět nepoznal!!!!

Jsem, i díky svému povolání, hooodně otrlá, ale přečíst si Svitkův případ - to je nejhorší noční můra! To byl naprostý úchyl, který se vůbec neměl narodit nebo měl být záhy vymiškován....

Týral zvířata, ale co udělal s vlastní rodinou, dětmi a NENAROZENÝM PLODEM - TO NEMÁ OPRAVDU OBDOBY!!!

Edit: Vymiškován + stereotaktická operace neboli lobotomie by možná udělala tohoto tvora nějak únosným...

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 13.06.2023, 20:06:30 xxx.xxx.61.64
orionka:

Nečetla jsem tu vaši diskuzi celou, ale.......

Když se vrátím k Ferrimu a slečnám. Jestliže slečna celý večer s pánem chlastá, pak s ním odejde na pokoj v hotelu ( nebo domů )......Ne, nemyslím, že pak si musí nechat všechno líbit, ale kdyby nechtěla, tak udělá takový povyk....v hotelovém pokoji....i kdyby ho měla kopnout do rozkroku a vykopnout zamčené dveře. Nebylo to v černém lese a nedržel jí u hlavy pistoli. A nebylo jí 13, ale byla dospělá. Ne si za půl roku vzpomenout, že ji vlastně znásilnil, protože ona říkala nééé. 

Kamarádka jela stopem. Ve chvíli, kdy ještě byli v civilizaci a pán jí sáhnul na koleno, žádala okamžité zastavení..."ale, ale děvenko, přece nebude tak zle, to jsi taková citlivka" Než odjeli z civilizace, když projížděli vesnicí, rozbila mu okno u auta. Zastavil a vykopnul ji z auta.


Heleďte, ne každý takto reaguje...

Vždyť se i u zvířat bavíme o tzv. freezingu. A já jako dítě na úlek, strach a dokonce jednou na oplzlosti jakéhosi úchyla tím freezingem zareagovala... Naštěstí jen mlel hubou sprostoty... Ale ne každá umí ztropit povyk, kopnout do rozkroku, řvát, bránit se...

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:11:17 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

"Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich)...

Tak toto je síla! Použiju slova Orionky: Chvilku jsem tu nebyla a teda tento názor - nemám slov!!!!thumb-down


Chvd to možná ani nemyslí úplně blbě. Možná to jen neobratně píše. Ony opravdu existují ženy, které "potřebují jednou za týden dostat ( jak to napsat ? ) nařezáno", aby byly spokojené a nemyslely si, že je chlap srab.

Sledovala jsem kdysi nějaký dokument o násilí v rodinách ( Třeštíková ? možná ne ). Když ženu, která od manžela mnohokrát kvůli násilí odcházela, konečně přesvědčili, aby odešla definitivně...co udělala? Našla si partnera, který ji opět mlátil a od toho odejít odmítla. Není to normální, ale je to. Některé ženy potřebují partnera za každou cenu - doslova. Nejhorší je, když mu tolerují i násilí na dětech, zvlášť na dcerách.

Anonymní (neregistrovaný) 13.06.2023, 20:14:01 xxx.xxx.24.50

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ani-neplakala-vylozene-narikala-tinder-rande-skoncilo-znasilnenim-232435#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kromě jakýchkoli zákonů by měla hlavně probíhat osvěta ve vychově. Stokrát a jednou tydně by mělo být holkám od útlého věku vtloukáno do hlavy, že když jde k chlapovi domů, může se stát, že po ní něco bude chtít (i když na to nemá pravo), že jít někam s úplně cizím chlapem, kde není přehled, může být velké riziko.

Měli bychom mladé dívky učit být na sebe opatrné a tohle mě úplně děsí, že se tak často zas neděje-vidím ve svém okolí.

A ten hajzl z odkazu  by měl být zavřený až zčerná....ale scházet se s cizím člověkem první schůzky někde, kde člověk v případě potřeby nemůže jednoduše zmizet...to mi nejde na rozum.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 13.06.2023, 20:15:36 xxx.xxx.61.64
orionka:

Chvd to možná ani nemyslí úplně blbě. Možná to jen neobratně píše. Ony opravdu existují ženy, které \'potřebují jednou za týden dostat ( jak to napsat ? ) nařezáno\', aby byly spokojené a nemyslely si, že je chlap srab.

Sledovala jsem kdysi nějaký dokument o násilí v rodinách ( Třeštíková ? možná ne ). Když ženu, která od manžela mnohokrát kvůli násilí odcházela, konečně přesvědčili, aby odešla definitivně...co udělala? Našla si partnera, který ji opět mlátil a od toho odejít odmítla. Není to normální, ale je to. Některé ženy potřebují partnera za každou cenu - doslova. Nejhorší je, když mu tolerují i násilí na dětech, zvlášť na dcerách.


Tak říká se to, že si žena podvědomě hledá stále stejné partnery...a řada hledá třeba i charakterově své táty.

I já, když se zamyslím, tak všichni mí muži v mém životě byli povahově jak přes kopírák...

Teda ono to je asi vzájemné, i já asi přitahuji/přitahovala jsem vždy stejný typ mužů.🥰

Ale uff, dát mi chlap třeba jen jediný mírný pohlavek, tak nazdar, do pár minut by se pakoval.

EDIT: Orionko, nevzpomenete si, o jaký dokument šlo?? Třeštíkové filmy mám moc ráda...

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 13.06.2023, 20:21:35 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Tak říká se to, že si žena podvědomě hledá stále stejné partnery...a řada hledá třeba i charakterově své táty.

I já, když se zamyslím, tak všichni mí muži v mém životě byli povahově jak přes kopírák...

Teda ono to je asi vzájemné, i já asi přitahuji/přitahovala jsem vždy stejný typ mužů.love

Ale uff, dát mi chlap třeba jen jediný mírný pohlavek, tak nazdar, do pár minut by se pakoval.

EDIT: Orionko, nevzpomenete si, o jaký dokument šlo?? Třeštíkové filmy mám moc ráda...


Ano, je to přesně tak. Není to o tom, že by žena potřebovala dostat nařezáno, ale právě o tom, že si podvědomě hledá stejné nebo podobné partnery. Ale občas se některé z toho podaří vymanit a najde si normálního chlapa.

Nakonec stačí se podívat i na muže, kteří jsou několikrát rozvedení, ty partnerky jsou kolikrát taky úplně stejné typy. Někdy se člověk i nechtě dostane do trapasu, když tu dvojici dlouho nevidí a ani si nevšímne , že proběhla výměna. 😄

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 13.06.2023, 20:22:38 xxx.xxx.61.64
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 13.06.2023, 20:11:17

https://www.youtube.com/watch?v=X-uhLFz_4W4

Nemáte náhodou na mysli toto? Tedy omlouvám se, neumím asi vložit odkaz. Je to na YT a jmenuje se to To všechno z lásky. Viděla jsem několikrát...velmi smutné... A jestli si dobře pamatuji, tak taková hezká žena z dokumentu se jednoho tyrana zbavila, dalšího si našla...a v závěrečných titulkách pak bylo, že krátký čas po natáčení ta žena spáchala sebevraždu.☹️

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:24:33 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

Heleďte, ne každý takto reaguje...

Vždyť se i u zvířat bavíme o tzv. freezingu. A já jako dítě na úlek, strach a dokonce jednou na oplzlosti jakéhosi úchyla tím freezingem zareagovala... Naštěstí jen mlel hubou sprostoty... Ale ne každá umí ztropit povyk, kopnout do rozkroku, řvát, bránit se...


Vy zas na mě cizím slovem....A přesně o tom by měla být výchova. Ne vykládat holčičkám, co všechno by jim mohl někdo udělat a kam jim smí a kam nesmí sahat. Vyděsit je? Mnohem účinější ( podle mě ) je, jak se mají chovat, když si myslí, že je něco v nepořádku. Naučit je reagovat a opakovat to s nimi, neboť opakování je....znáte to. Malé naučit křičet, řvát, hulákat a ty starší poslat na karate, či jiné bojové sporty. Zvlášť, když nechodí domů zrovna v poledne, ale mají spoustu večerních aktivit ( když v zimě je tma...). Jo a vyndat sluchátka z uší a sledovat, co se kolem nich děje, vyhnout se hlučné skupině, vědět, kam se lze uchýlit v případě nebezpečí - vrátnice podniků, recepce hotelů......nechodit pustou ulicí po chodníku kolem vchodů do domů, ale prostředkem ulice a mít přehled. Jo a říká se, že při napadení nekřičet "pomóc" - to všichni honem zavřou okna, ale "hoří" - to se všichni vykloní, aby viděli kde.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 13.06.2023, 20:26:09 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

https://www.youtube.com/watch?v=X-uhLFz_4W4

Nemáte náhodou na mysli toto? Tedy omlouvám se, neumím asi vložit odkaz. Je to na YT a jmenuje se to To všechno z lásky. Viděla jsem několikrát...velmi smutné... A jestli si dobře pamatuji, tak taková hezká žena z dokumentu se jednoho tyrana zbavila, dalšího si našla...a v závěrečných titulkách pak bylo, že krátký čas po natáčení ta žena spáchala sebevraždu.sad-face


Myslím, že to měla orionka na mysli, viděla jsem to taky.

Jinak co se týká stopařek, to vždy bylo i v minulosti docela riskantní a i já si v mladých letech stopla na cestu ze školy tak maximálně traktor. 😄

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:48:52 xxx.xxx.82.160
Anonymní:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ani-neplakala-vylozene-narikala-tinder-rande-skoncilo-znasilnenim-232435#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kromě jakýchkoli zákonů by měla hlavně probíhat osvěta ve vychově. Stokrát a jednou tydně by mělo být holkám od útlého věku vtloukáno do hlavy, že když jde k chlapovi domů, může se stát, že po ní něco bude chtít (i když na to nemá pravo), že jít někam s úplně cizím chlapem, kde není přehled, může být velké riziko.

Měli bychom mladé dívky učit být na sebe opatrné a tohle mě úplně děsí, že se tak často zas neděje-vidím ve svém okolí.

A ten hajzl z odkazu  by měl být zavřený až zčerná....ale scházet se s cizím člověkem první schůzky někde, kde člověk v případě potřeby nemůže jednoduše zmizet...to mi nejde na rozum.


Také nechci říct, že si za to může sama.....to rozhodně ne, ale k určitému selhání došlo. Nepostřehla jsem, jak byla mladá. Ale přece s takovým štěstím, že jde na první rande by se měla svěřit - matce ( jestli byla ještě doma ), kamarádkám....

Už když si s ním psala, měli blízcí vědět, ať už rodiče, nebo ty kamarádky. Někdo měl na to první rande "dohlídnout". Bohužel to byla asi velmi uzavřená osoba.

A vybavit se pepřákem, nebo paralyzerem, by měla být samozřejmost. ( Když jsme byly mladé, nosily jsme aspoň svazek klíčů.)

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 20:50:42 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

https://www.youtube.com/watch?v=X-uhLFz_4W4

Nemáte náhodou na mysli toto? Tedy omlouvám se, neumím asi vložit odkaz. Je to na YT a jmenuje se to To všechno z lásky. Viděla jsem několikrát...velmi smutné... A jestli si dobře pamatuji, tak taková hezká žena z dokumentu se jednoho tyrana zbavila, dalšího si našla...a v závěrečných titulkách pak bylo, že krátký čas po natáčení ta žena spáchala sebevraždu.sad-face


Třeba někdy kouknu. Je to možné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.