Aktuálně: 4 563 inzerátů178 383 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 15:12:32 xxx.xxx.60.215
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.06.2023, 15:10:51

Mně bylo tehdy přes 20, což už je drahně let... A tehdy jsem se tedy fest bála, o to víc, že šlo o souseda z baráku...

assil
assil (1595 příspěvků) 13.06.2023, 15:18:20 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

To je právě to, že i ten nedokonaný pokus o znásilnění může být tak traumatizující, že je úplně jedno, že to nebylo "se vším všudy". To si spousta lidí neuvědomuje. Pro toho, kdo zažil, je pak naprosto nepochopitelné a surrealistické, že to někdo zlehčuje a nepřikládá tomu zážitku důležitost.

Druhá věc je, že když to někdo zkusí, nepovede se mu to, ale není už za ten pokus citelně klepnut přes prsty, tak to příště přeci zkusí znovu a lépe, protože podvědomě nemá zábranu.


No jo, vždyť to vidíte i tady, chvd úplně vážně napíše, že znásilnění je tak nějak normální od přírody. Středověk tady a ještě asi dlouho bude.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:21:44 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot.

To, že tím některá nemusí trpět, a nebo že se s tím setkává více žen, než je ve statistikách, není argument pro to, tento problém (částečně?) přehlížet. Stejně jako některá zase tolik nemusí trpět tím, že podlehla nátlaku, tak některá bude zase násobně více trpět tím, že ji osahával ožralej děda. Právě proto, že těch variant je tolik, musíme jako společnost zabránit i té nejlehčí z nich. Tam musí být jasná hranice, a cokoli za tou hranicí musí být trestáno.

...je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy"...

To je jak když řeknete, že je rozdíl, jestli vám manželku na přechodu sejmul střízlivej nebo zhulenej řidič, protože ten zhulenej byl mimo sebe.


O prehlizeni jsem nepsal. Ani nemyslel.  Jen ono jde i o ty vnejsi vlivy. A kdyz to dospiva uz tak daleko, ze otci maji ne zcela ojedinele obavy/strach napriklad "umyt sve dceri od urciteho veku zada" (je to v uvozovkach, nechci uplne rozebirat konkretni ukony a situace), protoze vedi, ze po skolach chodi spousta skvelych aktivistu z neziskoveho sektoru, co vysvetluji jejich detem jak spravne urcit jeste pred pubertou svou sex. orientaci, jak se vyhnout nasili ci zneuzivani apod ... a vedi, co se diky tomu muze stat .. tak to taky neni myslim v poradku.

Zabranit nikdy nezabranime a pomoci nejakych Ist. umluv uz vubec ne, takove umluvy jen podpori vznik dalsich neziskovych zrudnosti, co nadelaji vice skod nezli uzitku. No a ty tresty to je kapitola sama o sobe, hodne slozita.

Kdyz mi manzelku na prechodu sejme ridic zhulenej nebo strizlivej, to jeste nepopisuje plne co se stalo, zase tam muze hrat roli spousta dalsich faktoru.

Jiste, manzelku mi to nevrati, ale kompletni usudek na toho ridice mi jen fakt, jestli byl ozraly nebo strizlivy taky nevytvori.

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 13.06.2023, 15:22:22 xxx.xxx.198.226

assil: Jop, já bych jim ukázala středověk... zavést fyzické tresty, a to by bylo vzorňáků.

Nezbývá než trpělivě vysvětlovat, rozšiřovat obzory, vzdělávat.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:24:34 xxx.xxx.0.1
assil:

No jo, vždyť to vidíte i tady, chvd úplně vážně napíše, že znásilnění je tak nějak normální od přírody. Středověk tady a ještě asi dlouho bude.


Ja nepsal, ze je to tak nejak normalni od prirody. Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich) prameni "z prirody" stejne jako treba zlodejna.

assil
assil (1595 příspěvků) 13.06.2023, 15:33:07 xxx.xxx.121.3
chvd:

Ja nepsal, ze je to tak nejak normalni od prirody. Ale ze nasilne chovani muzu vuci zenam (a ne ze by to spouste zen primo moc vadilo, pokud je to v urcitych mezich) prameni "z prirody" stejne jako treba zlodejna.


Jste úplně mimo a takováhle debata fakt nemá smysl, to už bychom se dostali akorát k tomu co za násilí je pro vás OK a co už ne. Holt jsou lidi jako já, pro které není OK žádné násilí.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:35:45 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

To je právě to, že i ten nedokonaný pokus o znásilnění může být tak traumatizující, že je úplně jedno, že to nebylo "se vším všudy". To si spousta lidí neuvědomuje. Pro toho, kdo zažil, je pak naprosto nepochopitelné a surrealistické, že to někdo zlehčuje a nepřikládá tomu zážitku důležitost.

Druhá věc je, že když to někdo zkusí, nepovede se mu to, ale není už za ten pokus citelně klepnut přes prsty, tak to příště přeci zkusí znovu a lépe, protože podvědomě nemá zábranu.


Samozrejme, a pro nekoho muze byt zcela traumatizujici, kdyz mu nekdo jiny vynada treba na foru. Nebo treba par facek od rodice. Protoze, jak jsem jiz nekolikrat napsal, kazdy jsme jiny.

Nicmene jaksi cim razantnejsi invaze, tim vetsi pravdepodobnost horsi traumatizace. Ostatne i proto maji ty trestni sazby nejaka rozpeti.

Ano, kdyz nekdo nekomu da vychovnou facku vetsinou to ma take lehci nasledky nez kdyz ho vezme vychovne po hlave lesenovou trubkou. Ale tim nepopiram, ze nekdo muze byt vice traumatizovan z te facky. A prehlizet by se nemelo ani jedno. Na druhou stranu vseho s mirou uz kvuli tech obeti. Ono se to tem holkam drive v prumeru zvladalo lepe, kdyz nebyly dopredu informovane, velmi casto zcela nesetrne, neodborne a skodlive, o tom, "jak je strasne, kdyz se jich opacne pohlavi dotkne" Opet se nesnazim nic zlehcit.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:38:18 xxx.xxx.0.1
assil:

Jste úplně mimo a takováhle debata fakt nemá smysl, to už bychom se dostali akorát k tomu co za násilí je pro vás OK a co už ne. Holt jsou lidi jako já, pro které není OK žádné násilí.


 Ja nekde psal o tom, ze je pro me nejake nasili OK? Ale chapu..... kdyz uz nevim, co napsat k tematu a prosazeni sve myslenky, je lepe oprit se do toho, jehoz myslenka se mi nelibi.

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 13.06.2023, 15:38:39 xxx.xxx.198.226

chvd: pořád lepší, když se otec bude ostýchat své dceři umýt záda, než když bude vychýlená ručička společenského povědomí od normálu na druhou stranu - co vy na to?

O Ist. úmluvě se tu vůbec zase nebavím já, já o ní nic nevím.

Pokud bude mít stát pocit, že neziskovky dělají víc škody než užitku, tak se stát má zasadit o to, aby byly jasně dané hranice a definice. Řešení není nechat to růst jak roští v lese, řešení je společnost kultivovat.

Pokud jediný rozdíl v okolnostech těch řidičů by byl vliv návykové látky, tak byste měl jasno. Chci ukázat, že právě proto, že následky různého jednání jsou u různých ovlivněných osob různé, lze posuzovat pouze podle záměru či skutkové podstaty, nikoli podle toho, jaký následek by to snad mohlo nebo nemohlo zanechat na dotčeném jedinci. Výsledkem je přejetá manželka, není důležité, kolik dětí v tom příběhu přišlo o matku (trest se od toho neodvíjí). A pokud řidiče před přechodem zrovna stihnul infarkt, tak samozřejmě podobnou okolnost nemůžeme naroubovat na pohlavní zneužití či znásilnění. Měla to být analogie, ale není samozřejmě dokonalá. To, že analogie, na které vysvětluji svůj názor, není přesná, ještě neznamená, že můj názor není validní.

Buggyra
Buggyra (3338 příspěvků) 13.06.2023, 15:41:57 xxx.xxx.198.226

Ono se to tem holkam drive v prumeru zvladalo lepe, kdyz nebyly dopredu informovane...

A to vám řekla konkrétně která z nich, že se jí to zvládalo dříve lépe, když nebyla dopředu informovaná?

Třeba o tom, na jakou linku si může zavolat o pomoc? Nebo že má nárok na psychologickou podporu a kde nejbližší intervenční centrum najde? Nebo že existuje komunita lidí s podobnými zážitky, která jí může pomoci? Že má možnost azylu, pokud ji ohrožuje někdo z jejího okolí?

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:47:19 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

chvd: pořád lepší, když se otec bude ostýchat své dceři umýt záda, než když bude vychýlená ručička společenského povědomí od normálu na druhou stranu - co vy na to?


---konec citace----

No nevím, co si presne predstavit pod tou vychylenou ruckou. Protoze naprosta vetsina otcu nema tendenci se. intervenovat sve potomky, tudiz jim je docela jedno, jestli jim spolecenska dohoda takovou intervenci umoznuje ci ne.

Pokud se standardni/normalni otec bude bat sahnout na sve dite kvuli tomu, ze by z toho mohlo byt nakonec neco jako zneuzivani .... tak to podle me rozhodne dobre neni.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 16:03:52 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Ono se to tem holkam drive v prumeru zvladalo lepe, kdyz nebyly dopredu informovane...

A to vám řekla konkrétně která z nich, že se jí to zvládalo dříve lépe, když nebyla dopředu informovaná?

Třeba o tom, na jakou linku si může zavolat o pomoc? Nebo že má nárok na psychologickou podporu a kde nejbližší intervenční centrum najde? Nebo že existuje komunita lidí s podobnými zážitky, která jí může pomoci? Že má možnost azylu, pokud ji ohrožuje někdo z jejího okolí?


Zadna mi to nerekla, to jsem vypozoroval a dovodil. Je to spatne?

Ano, to vse muze byt hodne spatne. zejmena pak pro citlivejsi dusi, ve ktere to muze zpusobit obavy z budoucnosti. Zejmena pokud se k ni informace dostanou nesetrne, necitilive a neodborne. A myslite si, ze dejme tomu dnesni prumerne dite ve velu 10 let by si neporadilo samo, nezjistilo by, kam se obratit o pomoc? Prumerne dite si je schopno v tom veku zalozit facebook, vydavat se za nekoho jineho, poridit si drogy, efektivne a ucelove lhat rodicum ci celemu okoli, rezat se pro pocit zadostiucineni ...samozrejme jen, kdyz chce a zdaleka ne vsechny neco takoveho chteji. Zásadní roli pro to, co chce, skoro vzdy hrajou vnejsi ovlivnujici faktory. A dam jiny samozrejme extremni priklad. Kdyz budete holcice od peti let davat dennodenni kazani aspon 30min o tom, ze si ma davat pozor na to, aby na ni nejaky muz nesahl, hlavne ne tam dole a tam nahore a ze kdyz se tak stane, tak to musi hnedle hlasit .....co myslite, jak moc to tu divenku ovlivni? jak se bude chovat v beznych i z tohoto pohledu krizovych situacich treba oproti divce, ktera se do svych treba 10 let vubec ani nedoslechne, ze se neco takoveho deje?  Neboli obecne, ano hraje obrovskou roli, jak sve potomky ovlivnujeme, pripadne nechame ovlivnovat jinymi.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 16:05:38 xxx.xxx.0.1

Pokud bude mít stát pocit, že neziskovky dělají víc škody než užitku, tak se stát má zasadit o to, aby byly jasně dané hranice a definice. Řešení není nechat to růst jak roští v lese, řešení je společnost kultivovat.


No to je samozrejme krasna teorie, ale realita je prave uplne jina.

Hladislav (neregistrovaný) 13.06.2023, 16:06:54 xxx.xxx.4.61

Štefan Svitek a Vladimír Lulek. Taky alkohol a taky ubodali nevinné lidi. Ukrajinec by zasloužil stejný trest jako oni.

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 13.06.2023, 16:12:52 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 13.06.2023, 16:03:52

Osobně se myslím, že informovat dítě je naprosto v pořádku. A nemusí to být 30 minut denně. Prostě přiměřeně věku. Nevarovat vůbec není v dnešní době zrovna dobrej nápad.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 16:18:54 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Pokud jediný rozdíl v okolnostech těch řidičů by byl vliv návykové látky, tak byste měl jasno. Chci ukázat, že právě proto, že následky různého jednání jsou u různých ovlivněných osob různé, lze posuzovat pouze podle záměru či skutkové podstaty, nikoli podle toho, jaký následek by to snad mohlo nebo nemohlo zanechat na dotčeném jedinci. Výsledkem je přejetá manželka, není důležité, kolik dětí v tom příběhu přišlo o matku (trest se od toho neodvíjí). A pokud řidiče před přechodem zrovna stihnul infarkt, tak samozřejmě podobnou okolnost nemůžeme naroubovat na pohlavní zneužití či znásilnění. Měla to být analogie, ale není samozřejmě dokonalá. To, že analogie, na které vysvětluji svůj názor, není přesná, ještě neznamená, že můj názor není validní.


Posuzuje se preci i podle jinych faktoru, treba recidiva, zpusobilost dusevni , osobni pohled posuzujiciho..

Tak zamer u toho opileho muze byt tezko zjistitelny, treba nahoda, omyl, nemotornost, treba nikoliv, treba naopak. Skutkova podstata je alle vylozene pravni termin, ja se snazil psat spise v duchu realneho zivota. Protoze resit zde v detailech pravo se mi nechce a ani na to nemam. A v tom realnem zivote to muze byt jakkoliv, ale nejake pravdepodobnosti funguji a byvaji primo umerne necemu napr. trauma byva umerne mire te intervence. Tusim ze asi stejne, jako to je s nasledky podle toho, jak velky pes me pokouse.

 

 

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 16:26:39 xxx.xxx.0.1
Sarah01:

Osobně se myslím, že informovat dítě je naprosto v pořádku. A nemusí to být 30 minut denně. Prostě přiměřeně věku. Nevarovat vůbec není v dnešní době zrovna dobrej nápad.


Ja pro ilustraci uvadel extremni priklad.

Informovat jiste je v poradku, nicmene v duchu "vseho s mirou".

Kdyz je to mimo miru, dusledky vypadaji mnohdy hrozive, alespon pro mne.Napriklad kdyz prepubertalni (a bez zkusenosti se sexem) deti jsou tlaceny vlastnimi rodici k diskuzi o sve sex identite treba v podstate jen proto, ze jejich nej kamarad, s kterym travi spoustu casu je stejneho pohlavi. (dal jsem zamerne priklad z jine nez zneuzivaci oblasti, kdy ale mechanismus ovlivnovani je dosti analogicky)

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:41:19 xxx.xxx.82.160

Nečetla jsem tu vaši diskuzi celou, ale.......

Když se vrátím k Ferrimu a slečnám. Jestliže slečna celý večer s pánem chlastá, pak s ním odejde na pokoj v hotelu ( nebo domů )......Ne, nemyslím, že pak si musí nechat všechno líbit, ale kdyby nechtěla, tak udělá takový povyk....v hotelovém pokoji....i kdyby ho měla kopnout do rozkroku a vykopnout zamčené dveře. Nebylo to v černém lese a nedržel jí u hlavy pistoli. A nebylo jí 13, ale byla dospělá. Ne si za půl roku vzpomenout, že ji vlastně znásilnil, protože ona říkala nééé. 

Kamarádka jela stopem. Ve chvíli, kdy ještě byli v civilizaci a pán jí sáhnul na koleno, žádala okamžité zastavení..."ale, ale děvenko, přece nebude tak zle, to jsi taková citlivka" Než odjeli z civilizace, když projížděli vesnicí, rozbila mu okno u auta. Zastavil a vykopnul ji z auta.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:46:46 xxx.xxx.82.160

Taky jsem zažila takový "pokus". Taky jsem si za něj mohla víceméně sama. Na baru ( pití jsme si zásadně platily ). Přidali se k nám docela zajímaví "kluci". Když jsme zjistily, že jsou to šífáci -

"jéé na šífu jsme ještě nebyly, vemte nás na šíf". A šlo se na šíf. Nebyly jsme úplně blbé a nemínily jsme na šíf dojít. Když jim to došlo, trochu s námi otloukali zeď.....Jel kolem taxik, Péťo zastav. A odvezl nás domů. Byly jsme potvory a skoro jsme na to v té ulici ku přístavu dojely.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 18:51:19 xxx.xxx.82.160

A ještě jedna historka. Dva kamarádi, vychovatelé na intru. Chlapecký intr, jedno patro holky. Patro se při večerce na noc zamykalo. Vychovatel byl pěkný mladý "kluk". A chovanka ho před večerkou chodila uhánět, nebyl vůl, aby si s ní něco začal, tak si to vymyslela. Vyhodili je oba-ty vychovatele. Studentku ne.

 

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.