Aktuálně: 4 911 inzerátů174 416 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Politika...

assil
assil (1502 příspěvků) 13.06.2023, 13:41:19 xxx.xxx.121.3
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


No ovšem podávat to jako kdyby to byl jediný zavražděný široko daleko za posledních 20 let, to je celkem selhání médií.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 13:42:08 xxx.xxx.60.215
balu:

Byl/byla jste u toho? Víte jak se to stalo? Víte, co tomu předcházelo? Kdo opravdu zaútočil první a čím? Kolik bylo účastníků potyčky na každé straně?


Přesně Balu, děkuji!👍

Ono ŽÍT BRNO je tu možná pro mnohé velká neznámá... A ta známá romská "férovka" také...

Jinak, pokud budete mít chuť, projděte vlákno Diabetes, Balu je to strašně smutné...☹️

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 13:44:58 xxx.xxx.60.215
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


Orionko, i Vás odkážu, máte-li tedy zájem, na vlákno Diabetes...

Ano, v Brně umřel člověk, je to hrůza... Ale pevně doufám, že si to nepřevezme Soudce Lynch, a že se to prostě řádně prošetří... Mmch i Romové umí s nožem "pěkně" zacházet, mám pocit, že neuplyne týden, aby v médiích takováto událost nebyla popsána.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 13:49:40 xxx.xxx.82.160

@assil : první selhání medií bylo, že psala "cizinec z východu". Měli napsat rovnou.....

Nevšimla jsem si, že by média vytvářela dojem, že je to jediná vražda za 20 let. Někde jsem i viděla doloženou statistiku. 

Neměla jsem moc času....ale o žádnou bitku nešlo, policie tam byla do 5 minut a útočníka zadržela. Policajtů tam bylo něurekom, chystala se velká akce. 

@ balu :Je mi líto, že máte s cikány špatné zkušenosti, ale můžu vás ujistit, že bude hůř.

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 13:52:18 xxx.xxx.11.197
chvd:

Tak ono "(ne)prokazane" (a dalsi slova) z hlediska prava/soudnictvi neznamena to same jako z hlediska bezne chapaneho vyznamu slova.

Pri souzeni hraje navic roli mnoho dalsich faktoru, treba i ta mira realneho prokazani dle subjektivniho vyhodnoceni soudce. Navic bez detailni znalosti spisu je tezko hodnotit. Napr. Na linkovanem webu jsem nahodne kliknul na pripad "nezletile znasilnene vnucky pritelkyne souzeneho". No a hned  v popisu udalosti se docteme, ze "deda" alkoholik se ozral a pry sahal poskozene mezi nohy.Myslim na prvni pohled je zrejme, ze je to tak trochu jine znasilneni nez to, co si pod tim pojmem clovek na prvni dobrou predstavi.  A ted "babo sud".


Tak pro tu holku je to asi fuk, jestli jí mezi nohy sahal ožralý děda nebo někdo jiný. V rodině je to právě nejhorší, to se nezletilá holka těžko ubrání, když je otec nebo děda přirozená autorita, tam se prostě blbě odporuje a kolikrát se ani matka nezastane. Asi jste ještě neměl moc příležitostí se s tímto setkat, to byste mluvil jinak.

orionka - taky to trochu jinak vnímám u těch holek, co šly dobrovolně na tu akci na koncertě Rammstein. Je tu ale spousta otázek.

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 13:54:16 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

A napadení nožem nic neomlouvá.


Tak to bych si teda troufla odporovat. Kdybych toho byla schopná, tak se teda nožem bránit budu a je mně naprosto fuk, co ten druhej, když mi bude chtít ublížit.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 13:55:57 xxx.xxx.60.215
orionka:

@assil : první selhání medií bylo, že psala "cizinec z východu". Měli napsat rovnou.....

Nevšimla jsem si, že by média vytvářela dojem, že je to jediná vražda za 20 let. Někde jsem i viděla doloženou statistiku. 

Neměla jsem moc času....ale o žádnou bitku nešlo, policie tam byla do 5 minut a útočníka zadržela. Policajtů tam bylo něurekom, chystala se velká akce. 

@ balu :Je mi líto, že máte s cikány špatné zkušenosti, ale můžu vás ujistit, že bude hůř.


Jak to myslíte, že bude hůř? My už zde v Brně jsme na romská ghetta tak nějak zvyklí. Já okradená několikrát, navíc loupežně se zraněním, moje stará máma, když ještě žila, okradená asi 5x...

Ani Policie, ani soudy NIC. Vlastně jo, to moje přepadení, kdy mě Romák chytil do kravaty a pak se nechtěně zamkli/zabouchli v baráku u nás ve vestibulu!crazy Když to zjistili, prokopli sklo, jeden se pořezal. Policie přijela po dlooouhé době a BEZ psa, přestože byla všude krev!!! Přesto po pár letech mi přišlo předvolání k soudu, jakožto korunní svědkyně. Vůbec jsem netušila, o co go, až tam jsem zjistila, že jednoho podle DNA chytili. Ani už nevím, kolik vyfasoval... Ale jinak krádeže Policie zadokumentuje...a řekne: Je nám líto...

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 13:57:22 xxx.xxx.11.197
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


No, já jsem tam nebyla, tak těžko soudit. Ale...v Brně v té jejich čtvrti ani teď nejste v bezpečí, zkuste si tam jít. A fakt si nepouštějí jenom muziku nahlas.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 13:57:56 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

Tak to bych si teda troufla odporovat. Kdybych toho byla schopná, tak se teda nožem bránit budu a je mně naprosto fuk, co ten druhej, když mi bude chtít ublížit.


Ali, a chápeš ty anonymní příspěvky??👎

A že jich je zrovna v této politické debatě...

Jinak s Fidem je to zlé...😢

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:05 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

No, já jsem tam nebyla, tak těžko soudit. Ale...v Brně v té jejich čtvrti ani teď nejste v bezpečí, zkuste si tam jít. A fakt si nepouštějí jenom muziku nahlas.


Bohužel, píšeš naprostou pravdu. Myslím, že i řidiči MHD se jich bojí a nechají je dělat, co se jim zachce, včetně té muziky na 120 dB...

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:16 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jak to myslíte, že bude hůř? My už zde v Brně jsme na romská ghetta tak nějak zvyklí. Já okradená několikrát, navíc loupežně se zraněním, moje stará máma, když ještě žila, okradená asi 5x...

Ani Policie, ani soudy NIC. Vlastně jo, to moje přepadení, kdy mě Romák chytil do kravaty a pak se nechtěně zamkli/zabouchli v baráku u nás ve vestibulu!crazy Když to zjistili, prokopli sklo, jeden se pořezal. Policie přijela po dlooouhé době a BEZ psa, přestože byla všude krev!!! Přesto po pár letech mi přišlo předvolání k soudu, jakožto korunní svědkyně. Vůbec jsem netušila, o co go, až tam jsem zjistila, že jednoho podle DNA chytili. Ani už nevím, kolik vyfasoval... Ale jinak krádeže Policie zadokumentuje...a řekne: Je nám líto...


Tady v jedné čtvrti nápodobně, syn známýho šel ze školy a přišel domů bez mobilu s roztrhaným oblečením a rozbitým nosem.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 14:02:08 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

Tady v jedné čtvrti nápodobně, syn známýho šel ze školy a přišel domů bez mobilu s roztrhaným oblečením a rozbitým nosem.


Jo, severní Morava je také proslulá...přesto myslím, že ti brněnští mají jednu z nejhorších pověstí.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 14:05:18 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.06.2023, 13:57:22

To nebylo v žádné "jejich čtvrti", to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 14:08:19 xxx.xxx.11.197
orionka:

To nebylo v žádné \'jejich čtvrti\', to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).


Ale já vím, kde to bylo, já uváděla tu jejich čtvrť jako příklad, že tam je to na denním pořádku, tohleto byla jednorázová akce na přehradě, kdysi jsem tam byla taky, sjíždí se tam pomalu celý Brno na ten ohňostroj.

balu
balu (1545 příspěvků) 13.06.2023, 14:08:29 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

Bohužel, píšeš naprostou pravdu. Myslím, že i řidiči MHD se jich bojí a nechají je dělat, co se jim zachce, včetně té muziky na 120 dB...


Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 14:11:05 xxx.xxx.11.197
balu:

Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.


Ano, byla jsem svědkem toho, jak nastoupili do tramvaje, zařvali v zadní části na sedící cestující, ať vypadnou, že si chtějí sednout a ti lidi se všichni přesunuli do přední části vozu. A řidič je asi rád, že sedí zavřený v relativním bezpečí v kukani.

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 13.06.2023, 14:21:52 xxx.xxx.198.226
orionka:

Ještě se přidám k těm znásilněním.

Kamarádku v mladých letech znásilnil - bylo to u parkoviště, za křovím, 50 m od rozsícených oken. Na krku měla nůž a zlomil jí obě ruce. Ani nešpítla. Nešla z hospody, šla z odpolední směny. Bylo to asi 200 m od vrátnice firmy. To bylo znásilnění.

To, co předvádí slečny od Ferriho......( i když moc to nesleduju, mávla jsem nad tím rukou )


Říkat, že pokud někdo pod nátlakem zneužil jiného člověka, tak to není znásilnění, protože mu u toho zlomil pouze duši, a nikoli ruku, to je docela neinformovaný názor. Fakt vám nepřeju, abyste někdy musela utěšovat člověka, který těmto názorům čelí po podobném zážitku (nedejbože dlouhodobém). Odhlédnu-li od Ferriho slečen, o kterémžto případu nic nevím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.