Aktuálně: 4 931 inzerátů174 222 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 08:41:54 xxx.xxx.2.199

Neviděla jsem zprávy. V zájmu zachování duševního zdraví tv nesleduji už pár let. Je jedno, kdo to byl, nemělo by se to politizovat. A mělo by se sdělit, z kterého státu byl. A bylo by po dohadech. Stejně se v Čechách nic neutají. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 09:13:34 xxx.xxx.0.1

No pro naprostou vetsinu obyvatelstva tady zustavaji defacto utajene naprosto zakladni informace o zcela beznych vecech kolem nas a nasich zivotu.

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 09:45:56 xxx.xxx.58.238
Anonymní:

bodnul do břicha a do zad


Synek měl smůlu na spolucestující. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:13:37 xxx.xxx.2.199

Záleží na tom, kdy tu ZŠ navštěvoval. Mnozí 20- neurčí správně události let 1918, 1938, 1948, 1968....když vyberu jen "osmičkové" roky. A těch polopravd, mlžení, zamlčování a nakonec i lží v souvislosti s dějinami.....

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:17:29 xxx.xxx.2.199

Odpověď je na příspěvek 11. 6. 18,37. Vypadla citace.

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:20:57 xxx.xxx.2.199

Anonym jsem jen na telefonu. Jak se vrátím k počítači....

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:22:22 xxx.xxx.58.238
Anonymní:

Záleží na tom, kdy tu ZŠ navštěvoval. Mnozí 20- neurčí správně události let 1918, 1938, 1948, 1968....když vyberu jen "osmičkové" roky. A těch polopravd, mlžení, zamlčování a nakonec i lží v souvislosti s dějinami.....


neverend

Rapotačka (neregistrovaný) 12.06.2023, 10:53:42 xxx.xxx.224.165

Neverend

Právě  jsem ty Lidice zmínila, protože jsem slyšela rozhovor a z toho vyplynulo, že ano,

že tuší, že nějaká válka kdysi, nějaký Lidice - něco ...

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 11:02:28 xxx.xxx.2.199

Hlavně to všechno nacisti z Nacistánu. A nebyli to nakonec naši předci, když se musíme poučit z jejich zločinů a ten Terezín je vlastně v Čechach? 

balu
balu (1534 příspěvků) 12.06.2023, 11:27:44 xxx.xxx.72.176
Anonymní:

Hlavně to všechno nacisti z Nacistánu. A nebyli to nakonec naši předci, když se musíme poučit z jejich zločinů a ten Terezín je vlastně v Čechach? 


Možná vaši předci... mého předka Němci, nacisti, nejprve vyhnali ze Sudet a pak zavřeli, jen náhodou přežil a po válce se vrátil vyhublý, nemocný tyfem. V naší rodině se Němcům říká "hakoši"...

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 11:41:36 xxx.xxx.2.199

Hele, vy to pletete. To přece naši předci vyhnali Němce ze Sudet. Sice už se jim za to 30 let omlouváme...ale stačí to?

A teď se jim ještě omluvíme za to, že jsme jim podstrčili Terezín.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.06.2023, 12:57:41 xxx.xxx.65.248

Zrovna jsem si říkala, že spuštění vlákna politika spolu s možností vkládat příspěvky neregistrovanými uživateli je poměrně tenký led. Na ifauně jsem si (tenkrát také ještě jako neregistrovaná) sledovala čistě psí informace, takže netuším, jako tam tohle vlákno přežívalo, zda čisté nebo smáčené do stoky nenávisti. 

Také jsem myslela, že založení politiky pod psa se bude primárně vztahovat na zákonodárství vztahující se k chovatelství této zvěře. 

Třeba minulý týden jsem se z médií dozvěděla, že s největší pravděpodobností už nikdy nepojedu do svých milovaných Vysokých Tater. Chystá se schválení zákona, že pes tam bude smět jít s člověkem pouze po asfaltových cestách. Ani v dnešní době plné dronů a kamer není možné ohlídat několik arogantních nevychovanců, kteří nechají své psy honit zvěř, takže plošný zákaz. No a na asfaltku mezi cyklisty a mimo chladivý stín prostě tlapky dřít nejdeme...

 

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 13:08:17 xxx.xxx.2.199

Nevím, kdy vstup se psy do TANAPU povolili ( jestli vůbec). Ještě v 90tkách (po osamostatnění) byl vstup se psy zakázán.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 12.06.2023, 13:20:37 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 12.06.2023, 12:57:41

A možná tak vyrazíte do jiných slovenských hor, CHKO a národních parků, kde je daleko méně lidí a slovenský duch tam pulzuje daleko více a nebudte tak hlídaná :) osobně jezdím na SK každý rok, pokaždé někam jinak a ze zásady se TANAPu vyhývám veeeelkým obloukem, ten už nedokáže dát ten klid a uvědomění si sebe sama, to, kvůli čemu se do hor jezdí.

Vše zlé je k něčemu dobré :))

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.06.2023, 14:41:14 xxx.xxx.65.248

Ale tak já jsem po SK prochodila víc krajiny než jen ty provařené Tatry. 🙂 Navíc zásadně mimo sezonu (také mi tam třeba dva týdny pršelo a to má člověk pak hory prakticky sám pro sebe).  Se psem se dosud smělo striktně na vodítku. Nyní to bude na vodítku po asfaltce. Takže ono vlastně asi nejde o ochranu volné zvěře jako o úplné vytlačení psů z těch hor. Kde nebude žádný pes, tam nemůže být volně pobíhající pes. 

Já se na druhou stranu nedivím. Z mého okolí má stoprocentní přivolání možná 1 % majitelů, tak 30 % má psa vychovaného a ovladatelného. Zbytek je katastrofa. Jen čistě hypoteticky: myslím, že kdyby byly zavedené povinné zkoušky pro všechny majitele psů ve smyslu: první atestace před pubertou, druhá po pubertě - jen základní poslušnost, vlastně jen to přivolání a v případě neúspěchu odstupňovaná pokuta (nezvládněš poprvé, je to za X, nezvládneš podruhé, je to za X+Y atd.), tak by ČR hned měla dost peněz na zalátání rozpočtu. 

Někdo může argumentovat, že psa z vodítka nepouští, tak nepotřebuje přivolání, ale to je asi jako že když autem jedu ze vsi do vsi, nepotřebuji znát pravidla z kruhového objezdu... Nepuštění z vodítka kolem mě jsou buď absolutní asociálové, které jejich majitelé vytáhli z nějakého příšerného průseru/útulku nebo bišonci přivázaní k nějaké babičce. Jinak si to běhá všechno, jak je libo.

A jen dodávám, že já nejsem to 1 %. Nemám stoprocentní přivolání. Když leží třeba půl kuřete vyhozená pod balkonem, nastává u nich selektivní hluchota. Stejně tak moje feny nezvládají dobře projít v klidu vedle malého střapatého psa. Malý střapatý pes je opakovaně pokousal. Takže ano, v těto případech prostě musí nastoupit vodítko. A kdybych dělala zkoušky vedle malého střapatého psa nebo pečeného kuřete, vždycky propadnu.

 

Sarah01
Sarah01 (1528 příspěvků) 12.06.2023, 14:55:59 xxx.xxx.217.40

100% přivolání má málo psů, skoro žádnej, bych řekla. Ale nejhorší je, že ti lidi to dělají schválně. Teď je třeba na FB toto téma ohledně psů na volno v Tatrách hodně diskutované a tam si teda fakt počtete, včetně příspěvků, proč by panička ohaře v Praze na Petříně nepustila fenu vyběhat, když ji jinak přece neunaví. 🙄 Nebo názor, že srnce se přece nic nestane, pes ji stejně nechytí a a aspoň se proběhne. To bylo myslím i tady napsáno, že se s tím někdo setkal. Takže se pak není čemu divit, když bude plošný zákaz pro všechny.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 12.06.2023, 14:57:25 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 12.06.2023, 14:41:14

Já osobně se tomu zákazu nedivím vůbec a absolutně. 

Já jsem to jedno procento :)), jehož vlastní pes poslechne na za 99,9 % (to 0,1 si nechávám jen protože mám úctu k vlastnímu myšlení svého psa:)), a dokonce chápe, že se chodí po chodníku/lesní cestě a když chce sejít, většinou se "zeptá" nebo naznačí, že tam něco je a zajímá ho to. Není to ani tak, že bych byla výborný cvičitel, ale měla jsem za 1. kliku jako prase, za 2. jsem si pořídila psa úplně přesně svým schopnostem a životnímu stylu. Za 3. jsem si prostě na toho psa dělám čas. 

Zároveň dělám už nějaký ten pátek do OŽP a moc dobře vím, jaké má tohle lidské chování následky. A kolik stojí času, peněz alidských zdrojů tyhle následky řešit. 

Takže to bohužel asi jinak řešit nejde a osobně i když nejsem příznivce jakýchkoli zákazů a spíš osvěty a dobrého příkladu, tady je to bohužel na místě. Na Čechy, Poláky, Slováky atd. stejně nic jiného neplatí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.