Aktuálně: 4 911 inzerátů174 419 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Politika...

cupity (neregistrovaný) 12.06.2023, 15:34:17 xxx.xxx.22.139

"Ale tak já jsem po SK prochodila víc krajiny než jen ty provařené Tatry. 🙂 Navíc zásadně mimo sezonu (také mi tam třeba dva týdny pršelo a to má člověk pak hory prakticky sám pro sebe).  Se psem se dosud smělo striktně na vodítku. Nyní to bude na vodítku po asfaltce. Takže ono vlastně asi nejde o ochranu volné zvěře jako o úplné vytlačení psů z těch hor. Kde nebude žádný pes, tam nemůže být volně pobíhající pes. 

Já se na druhou stranu nedivím. Z mého okolí má stoprocentní přivolání možná 1 % majitelů, tak 30 % má psa vychovaného a ovladatelného. Zbytek je katastrofa. Jen čistě hypoteticky: myslím, že kdyby byly zavedené povinné zkoušky pro všechny majitele psů ve smyslu: první atestace před pubertou, druhá po pubertě - jen základní poslušnost, vlastně jen to přivolání a v případě neúspěchu odstupňovaná pokuta (nezvládněš poprvé, je to za X, nezvládneš podruhé, je to za X+Y atd.), tak by ČR hned měla dost peněz na zalátání rozpočtu. 

Někdo může argumentovat, že psa z vodítka nepouští, tak nepotřebuje přivolání, ale to je asi jako že když autem jedu ze vsi do vsi, nepotřebuji znát pravidla z kruhového objezdu... Nepuštění z vodítka kolem mě jsou buď absolutní asociálové, které jejich majitelé vytáhli z nějakého příšerného průseru/útulku nebo bišonci přivázaní k nějaké babičce. Jinak si to běhá všechno, jak je libo.

A jen dodávám, že já nejsem to 1 %. Nemám stoprocentní přivolání. Když leží třeba půl kuřete vyhozená pod balkonem, nastává u nich selektivní hluchota. Stejně tak moje feny nezvládají dobře projít v klidu vedle malého střapatého psa. Malý střapatý pes je opakovaně pokousal. Takže ano, v těto případech prostě musí nastoupit vodítko. A kdybych dělala zkoušky vedle malého střapatého psa nebo pečeného kuřete, vždycky propadnu."

Řidičák na psa, jinak pes zabaven. 😄

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 16:03:15 xxx.xxx.2.199

A ty zabavené budou dávat vám. 😁

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 18:11:27 xxx.xxx.224.165
KikVolfova:

Právě jsem na Youtube shlédla na kanále Inovace republiky konferenci týkající se Istanbulské úmluvy. Záběr je široký, osobně nesouzním se vším, co mě ale šokovalo, byla řeč od tranzice dětí až po relativizaci pedofilie. Nechci šířit paniku, ale - víte o tom něco víc? Nepřehání ti lidé, kteří říkají, že se celou záležitost snaží ukazovat v pravém světle? Je tady někdo, kdo o tom ví víc a dokáže říci, jak moc je to závažné?


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771/diskuse/predplatitelu

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771 

Rap.

chvd
chvd (389 příspěvků) 12.06.2023, 18:16:52 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.06.2023, 18:11:27

Je to obdobne zavazne jako se spoustou jinych pravnich noirem, ktere jiz plati. Treba ty z oblasti zdravotnictvi, prenosnych nemoci apod. Kdyz si umanou, udelaji s nami cokoliv. Naschvaluji si to vsechno dopredu, aby to mohli v nejake mire pouzit, az se jim to bude hodit.

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 18:37:35 xxx.xxx.16.217
chvd:

Je to obdobne zavazne jako se spoustou jinych pravnich noirem, ktere jiz plati. Treba ty z oblasti zdravotnictvi, prenosnych nemoci apod. Kdyz si umanou, udelaji s nami cokoliv. Naschvaluji si to vsechno dopredu, aby to mohli v nejake mire pouzit, az se jim to bude hodit.


Prakticky stav při covidu.

Anonymní (neregistrovaný) 12.06.2023, 18:47:51 xxx.xxx.16.217
Sarah01:

100% přivolání má málo psů, skoro žádnej, bych řekla. Ale nejhorší je, že ti lidi to dělají schválně. Teď je třeba na FB toto téma ohledně psů na volno v Tatrách hodně diskutované a tam si teda fakt počtete, včetně příspěvků, proč by panička ohaře v Praze na Petříně nepustila fenu vyběhat, když ji jinak přece neunaví. rolling-eyes Nebo názor, že srnce se přece nic nestane, pes ji stejně nechytí a a aspoň se proběhne. To bylo myslím i tady napsáno, že se s tím někdo setkal. Takže se pak není čemu divit, když bude plošný zákaz pro všechny.


Proběhne, ale vlítne na silnici a zahyne, nebo někoho ohrozí.clapping-hands

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 12.06.2023, 19:53:28 xxx.xxx.61.179
Thielli:

Zrovna jsem si říkala, že spuštění vlákna politika spolu s možností vkládat příspěvky neregistrovanými uživateli je poměrně tenký led. Na ifauně jsem si (tenkrát také ještě jako neregistrovaná) sledovala čistě psí informace, takže netuším, jako tam tohle vlákno přežívalo, zda čisté nebo smáčené do stoky nenávisti. 

Také jsem myslela, že založení politiky pod psa se bude primárně vztahovat na zákonodárství vztahující se k chovatelství této zvěře. 

Třeba minulý týden jsem se z médií dozvěděla, že s největší pravděpodobností už nikdy nepojedu do svých milovaných Vysokých Tater. Chystá se schválení zákona, že pes tam bude smět jít s člověkem pouze po asfaltových cestách. Ani v dnešní době plné dronů a kamer není možné ohlídat několik arogantních nevychovanců, kteří nechají své psy honit zvěř, takže plošný zákaz. No a na asfaltku mezi cyklisty a mimo chladivý stín prostě tlapky dřít nejdeme...

 


No, možná raději ani nechtějte vědět, jak politika na iFAUNĚ občas vypadala... Neříkám, že pořád, ale mlelo se to tam...

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.06.2023, 22:29:15 xxx.xxx.76.203

Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mi v noci pod rouškou tmy vykálel před branku... 🤢

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 12.06.2023, 23:53:55 xxx.xxx.34.160

Thielli:

Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mi v noci pod rouškou tmy vykálel před branku...

hmn
hmn (1028 příspěvků) 13.06.2023, 06:52:09 xxx.xxx.0.224

Thielli:

"Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mai v noci pod rouškou tmy vykálel před branku..."

a co z toho splňuje rysy kálení před branku? :

- nepřihlášení? rapotacka tam podapsána je...

- odkaz bez komentáře? není třeba vše a za každou cenu komentovat, ne?

- že jde o parlamentní listy? no alespoň víme, co rapotacka ráda čte.....

kde je problém?

 

EDIT: zde je aktuální problém v tom, že se k citaci nevkládá i text pisatele. Již chápu příspěvek janajanajana

Buggyra
Buggyra (3221 příspěvků) 13.06.2023, 07:55:18 xxx.xxx.198.226
Sarah01:

Jak editujete? Na to jsem teda ještě nepřišla.


Jde to pět minut po přidání příspěvku - u příspěvku se objeví v pravém dolním rohu červený čtvereček s tužtičkou. Po pěti minutách zmizí.

assil
assil (1502 příspěvků) 13.06.2023, 09:21:50 xxx.xxx.121.3
Rapotačka:

Oprava:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771/diskuse/predplatitelu

...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Usmev-zirani-gesto-I-za-to-pry-muze-byt-muz-nahlasen-Dle-Istanbulske-umluvy-737771

 

 


Jasně, ve všech těch zemích, kde to podepsali, chudáci muži jsou odsuzováni jak na běžícím páse. 🙂

Zatímco stav u nás, kde se mlátěj a znásilňujou ženský i děti v podstatě beztrestně, tak je to správně a nějaká EU nám nemá co nařizovat.

https://www.beztrestu.cz/rozsudky

Do 30. března 2022 ji ratifikovalo 36 států (AlbánieAndorraRakouskoBelgieBosna a HercegovinaChorvatskoKyprDánskoEstonskoFinskoFrancieGruzieNěmeckoItálieŘeckoIslandIrskoLichtenštejnskoLucemburskoMaltaMonakoČerná HoraNizozemskoNorskoPolskoPortugalskoMoldavskoRumunskoSan MarinoSrbskoSlovinskoŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoSeverní MakedonieTurecko) a dalších 9 států, včetně Česka, ji podepsalo.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 10:50:18 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 13.06.2023, 09:21:50

Nekdo tu psal, ze jsou odsuzovani jak na bezicim pase?

Oni se u nas mlati a znasilnuji zeny a deti beztrestne? To je obdobne silna myslenka, jakobych napsal, ze za to mohou ty zensky, protoze to nasili resi zpusobem: "ale kdyz ja ho miluju" apod.

 A to uplne pomijim vsechny ty pripady, kdy si radoby obet vse vymysli, a ze jich neni malo, zvlast v dnesni dobe.

Anonymní (neregistrovaný) 13.06.2023, 11:02:09 xxx.xxx.16.217
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 13.06.2023, 10:50:18

Tak, tak. Ženský ničí životy jediným slovem.

Sarah01
Sarah01 (1534 příspěvků) 13.06.2023, 11:18:35 xxx.xxx.11.197
chvd:

Nekdo tu psal, ze jsou odsuzovani jak na bezicim pase?

Oni se u nas mlati a znasilnuji zeny a deti beztrestne? To je obdobne silna myslenka, jakobych napsal, ze za to mohou ty zensky, protoze to nasili resi zpusobem: \'ale kdyz ja ho miluju\' apod.

 A to uplne pomijim vsechny ty pripady, kdy si radoby obet vse vymysli, a ze jich neni malo, zvlast v dnesni dobe.


Za prokázané znásilnění jenom podmínka? Trochu málo, ne? 

Uznávám, že dokazování je obtížný. Ale každý extrém je špatně.

 

EDIT: Mně ale točí taky odsouzení za dopravní nehody, za smrťáky, tam je to teda fakt masakr. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.