Aktuálně: 4 521 inzerátů178 418 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 14:25:07 xxx.xxx.60.215
balu:

Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.


Ano, já s Vámi naprosto souhlasím. Já tím jen chtěla ilustrovat, že tohoto etnika se bojí téměř každý. V diskuzích se psalo, že UA mají jinou mentalitu než třeba my nebo Němci. Nevím, a nechci usuzovat z jednoho případu, byť tedy skončil zabitím/vraždou. Ale vím, že já konkrétně bych se bála Romy okřiknout kvůli muzice, byť by mi vadila sebevíc.

balu
balu (1658 příspěvků) 13.06.2023, 14:25:57 xxx.xxx.72.176
orionka:

To nebylo v žádné "jejich čtvrti", to bylo ( aspoň podle medií jsem to tak pochopila ) na zastávce MHD cestou na přehradu na ohňostroj. Všude policejní posily a dost lidí. Proto útočníka taky během 5 minut  (asi - já jim to neměřila ) měli. Bystrc se to tam jmenuje? To snad není cikánská čtvrť. Ale brňák nejsem.

Poslední vražda, kterou v Brně pamatuju, byla na Lesné. A mám pocit ( velmi nejasný ), že vraždil cizinec - rozhodně ne UA ! Je to už hodně let ( 25?).


My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, jak se cikáni chovají v MHD. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 14:27:16 xxx.xxx.0.1
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


Co kdyz mu treba nabidl moznost preziti, pokud mu da penezenku?

Co kdyz mu treba rekl, ze tu gandzu mu musi zaplatit i kdyz je to jetel?

Co kdyz 100 jinak?

O tom to prave je, ne? Ze nevime a mohlo to byt jakkoliv.

balu
balu (1658 příspěvků) 13.06.2023, 14:31:23 xxx.xxx.72.176
Fikovnice:

Ano, já s Vámi naprosto souhlasím. Já tím jen chtěla ilustrovat, že tohoto etnika se bojí téměř každý. V diskuzích se psalo, že UA mají jinou mentalitu než třeba my nebo Němci. Nevím, a nechci usuzovat z jednoho případu, byť tedy skončil zabitím/vraždou. Ale vím, že já konkrétně bych se bála Romy okřiknout kvůli muzice, byť by mi vadila sebevíc.


Ano, to máte pravdu. Je to hrozné, bojíme se jich. Nejen proto, že útočí v tlupách v duchu hesla - "tobě je třicet nás je třicet" , ale i proto, že jsou díky různým neziskovkovým křiklounům nedotknutelní. A ohradí-li se bílý člověk, je hned onálepkován jako rasista. 

Mně je celkem jedno, jestli se spolu budou tesat Ukrajinci s cikány, vlastně to bude celkem zajímavé - dvě protežované skupiny...

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 14:34:42 xxx.xxx.60.215
balu:

Ano, to máte pravdu. Je to hrozné, bojíme se jich. Nejen proto, že útočí v tlupách v duchu hesla - "tobě je třicet nás je třicet" , ale i proto, že jsou díky různým neziskovkovým křiklounům nedotknutelní. A ohradí-li se bílý člověk, je hned onálepkován jako rasista. 

Mně je celkem jedno, jestli se spolu budou tesat Ukrajinci s cikány, vlastně to bude celkem zajímavé - dvě protežované skupiny...


Jj, také si tak nějak myslím, že se to možná teď "rozjede" ještě víc...

Já byla dřív lidumil a těm dvěma Cikánům jsem na jejich prosbu chtěla dát nějaké peníze - drobné. Vytáhla jsem peněženku a už to jelo - viz to přepadení popisované výše u nás ve vstupu do baráku. Mmch vytipovali si mě v šalině a šli za mnou od zastávky až k baráku...

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 14:39:06 xxx.xxx.60.215

A ještě umřel Berger z Formanových Vlasů, což je pro mě nejlepší Formanův film...

Tak jsem si pustila tu závěrečnou scénu nástupu do letadla...a to byl tak extrémně silný filmový moment, že i když to vidím popadesáté, nemám slov.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 14:40:44 xxx.xxx.0.1
Sarah01:

Tak pro tu holku je to asi fuk, jestli jí mezi nohy sahal ožralý děda nebo někdo jiný. V rodině je to právě nejhorší, to se nezletilá holka těžko ubrání, když je otec nebo děda přirozená autorita, tam se prostě blbě odporuje a kolikrát se ani matka nezastane. Asi jste ještě neměl moc příležitostí se s tímto setkat, to byste mluvil jinak.

orionka - taky to trochu jinak vnímám u těch holek, co šly dobrovolně na tu akci na koncertě Rammstein. Je tu ale spousta otázek.


Ja to myslel tak, ze je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy". A pro celou takovou skalu pripadů navic se zohlednenim dalsich faktoru je treba proste najit misto v rozsahu trestni sazby.

Jak to je ci neni jedno te ci one holce je vec velmi individualni. Jsme lidi, kazdy jiny.

Setkat? No podle toho s cim. Zatim nikoho neznasilnuji, tak z tohodle pohledu ne. Jinak velka cast zen ma nejake zkusenosti se sex. nasilim. To vyplyva asi tak nejak uz z prirody. Nektera to vyresi utekem, jina obranou ci utokem, jina treba podlehne. Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot. Jsme holt jen ti lidi, kazdy jiny.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.06.2023, 14:45:54 xxx.xxx.82.160

@Fíkovnice : Proč si myslím, že bude hůř? Právě proto, že Romská komunita taky nemá k násilí daleko. A tak se tam ty dvě ( mentálně podobné ? ) komunity budou bít. A vy dávejte pozor

( vy Brňáci ), abyste se k něčemu nepřimotali !

Jen dovětek : Zdá se vám normální, jít se dívat na ohňostroj s nožem, kterým lze vraždit ?

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 13.06.2023, 14:52:07 xxx.xxx.11.197
chvd:

Ja to myslel tak, ze je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy". A pro celou takovou skalu pripadů navic se zohlednenim dalsich faktoru je treba proste najit misto v rozsahu trestni sazby.

Jak to je ci neni jedno te ci one holce je vec velmi individualni. Jsme lidi, kazdy jiny.

Setkat? No podle toho s cim. Zatim nikoho neznasilnuji, tak z tohodle pohledu ne. Jinak velka cast zen ma nejake zkusenosti se sex. nasilim. To vyplyva asi tak nejak uz z prirody. Nektera to vyresi utekem, jina obranou ci utokem, jina treba podlehne. Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot. Jsme holt jen ti lidi, kazdy jiny.


Nemyslela jsem, že byste snad měl znásilňovat vy, ale třeba se to stalo nějaké vaší kamarádce, známé, nedejbože příbuzné.

Jinak pro mě opilost není nikdy polehčující okolnost. Nemá dotyčnej chlastat, když se pak neumí ovládat.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 14:54:27 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 13.06.2023, 14:45:54

To bych vzhledem k tomu, kde zijeme, byl asi opatrnejsi s temi tezemi. Bo semka vleti nejaci aktivisti a bude nutno mazat ..v tom lepsim pripade. :) Mam na mysli to zobecneni te rom.komunity. Ac vim, jaci mnozi byvaji, na druhou stranu dnes jich je spousta jinde. Urcite i kvuli tomu, ze se cim dal vice krizi s nami. Prichazim s nimi pomerne hodne do styku a musim rici, ze u tech mladych mnohdy ziram.

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 13.06.2023, 14:54:32 xxx.xxx.11.197
orionka:

@Fíkovnice : Proč si myslím, že bude hůř? Právě proto, že Romská komunita taky nemá k násilí daleko. A tak se tam ty dvě ( mentálně podobné ? ) komunity budou bít. A vy dávejte pozor

( vy Brňáci ), abyste se k něčemu nepřimotali !

Jen dovětek : Zdá se vám normální, jít se dívat na ohňostroj s nožem, kterým lze vraždit ?


O lidech, kteří mají ZP a nosí zbraň skrytě, ani nevíte, že ji mají a přesto ji nosí. Já si taky nosím na túry v batohu nůž, do práce teda ne. Zabít člověka můžete různě, nejen nožem. Takže mně třeba to nepřijde divný.

balu
balu (1658 příspěvků) 13.06.2023, 14:56:52 xxx.xxx.72.176
orionka:

@Fíkovnice : Proč si myslím, že bude hůř? Právě proto, že Romská komunita taky nemá k násilí daleko. A tak se tam ty dvě ( mentálně podobné ? ) komunity budou bít. A vy dávejte pozor

( vy Brňáci ), abyste se k něčemu nepřimotali !

Jen dovětek : Zdá se vám normální, jít se dívat na ohňostroj s nožem, kterým lze vraždit ?


S každým nožem lze vraždit, i s rybičkou. Já třeba  nosím v kabelce nůž vždycky. Většinou zavírací. Ne prvoplánově na obranu, ale kdyby bylo potřeba, tak ho (velice doufám, že to zvládnu) použiji. 

Takže ano, zdá se mi normální jít na ohňostroj s nožem. Šla bych taky, měla bych ho v kabelce. Naopak mi nepřijde normální obtěžovat spolucestující v šalině hlasitou hudbou, ani hlasitým hovorem a vůbec svým chováním.

Abychom se k něčemu nepřimotali - bohužel i to je možné, budeme se snažit být opatrní.

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 15:02:34 xxx.xxx.60.215
orionka:

My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, 

Jak to tam tedy vypadá? Je Bystrc Romská čtvrť, jak zmiňovala S.


Ne, zatím není.

Ale jestli myslíte Sarah, tak Vám to vysvětlovala. Ona Brno zná a ví, které čtvrti jsou v tomto směru profláknuté.

Buggyra
Buggyra (3343 příspěvků) 13.06.2023, 15:04:08 xxx.xxx.198.226

Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot.

To, že tím některá nemusí trpět, a nebo že se s tím setkává více žen, než je ve statistikách, není argument pro to, tento problém (částečně?) přehlížet. Stejně jako některá zase tolik nemusí trpět tím, že podlehla nátlaku, tak některá bude zase násobně více trpět tím, že ji osahával ožralej děda. Právě proto, že těch variant je tolik, musíme jako společnost zabránit i té nejlehčí z nich. Tam musí být jasná hranice, a cokoli za tou hranicí musí být trestáno.

...je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy"...

To je jak když řeknete, že je rozdíl, jestli vám manželku na přechodu sejmul střízlivej nebo zhulenej řidič, protože ten zhulenej byl mimo sebe.

chvd
chvd (389 příspěvků) 13.06.2023, 15:04:21 xxx.xxx.0.1
Sarah01:

Nemyslela jsem, že byste snad měl znásilňovat vy, ale třeba se to stalo nějaké vaší kamarádce, známé, nedejbože příbuzné.

Jinak pro mě opilost není nikdy polehčující okolnost. Nemá dotyčnej chlastat, když se pak neumí ovládat.


Podobne veci se staly spouste zen/divek. Jenze ono nikdy nevite, jak to doopravdy bylo. Je tezko plne verit nejake jedne verzi, treba uz proto, ze je to proste ciste individualni pohled a nikdy nemate jistotu, ze si vypravec neupravil vedomi tak, aby bylo slucitelne s tim, co od sebe ocekava. Ale to delame preci vsichni, to nema byt ode mne utok vuci obetem. Nicmene i kdyz budu verit, tak plati, co jsem psal...kazda to bere trochu nebo vice jinak, jinak ji to ovlivni atd atd.

Opilost neni polehcujici okolnost, samozrejme. Kdyz budu poskozeny, taky me neuklidni, ze dotycny byl zrovna uplne mimo sebe. Ale o necem to svedci. Skoro kazdy z nas udelal uz v opilosti nejakou pitomost, ne? A je to myslim trochu dost jiny nez kdyz si to nekdo naplanuje, pri plnem vedomi udela a treba i pravidelne. Chapu, ze pro poskozenou to muze byt podobne ci stejne, ale o tom cloveku to svedci o ponekud necem jinem.

---------

Vsechno je to o pohledu a ovlivnujicich faktorech ...ostatne jako ve vsem.

 

balu
balu (1658 příspěvků) 13.06.2023, 15:05:06 xxx.xxx.72.176
orionka:

My přece víme, kde se to stalo, jak to tam vypadá a taky víme, 

Jak to tam tedy vypadá? Je Bystrc Romská čtvrť, jak zmiňovala S.


Není to cikánská čtvrť. Ale Sarah nepsala o Bystrci, ale o oblasti ulic Cejl, Bratislavská a spol. 

V tomto případě je to fuk. Stalo se to cestou na ohňostroj, kam se sjížděli lidé z celého Brna a okolí. 

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 13.06.2023, 15:06:28 xxx.xxx.60.215
Buggyra:

Nektera tim netrpi vubec, jina cely zivot.

To, že tím některá nemusí trpět, a nebo že se s tím setkává více žen, než je ve statistikách, není argument pro to, tento problém (částečně?) přehlížet. Stejně jako některá zase tolik nemusí trpět tím, že podlehla nátlaku, tak některá bude zase násobně více trpět tím, že ji osahával ožralej děda. Právě proto, že těch variant je tolik, musíme jako společnost zabránit i té nejlehčí z nich. Tam musí být jasná hranice, a cokoli za tou hranicí musí být trestáno.

...je rozdil, jestli se nekdo ozere  a sahne holce mezi nohy, treba taky proto, ze byl uplne mimo sebe, a nebo jestli nekdo holku znasilni treba za strizliva "se vsim vsudy"...

To je jak když řeknete, že je rozdíl, jestli vám manželku na přechodu sejmul střízlivej nebo zhulenej řidič, protože ten zhulenej byl mimo sebe.


Třeba já: Pokus o znásilnění jsem zažila, netrpím žádnou fobií ex post, ale OPRAVDU bych to už nikdy zažít nechtěla!!!

Buggyra
Buggyra (3343 příspěvků) 13.06.2023, 15:10:51 xxx.xxx.198.226

To je právě to, že i ten nedokonaný pokus o znásilnění může být tak traumatizující, že je úplně jedno, že to nebylo "se vším všudy". To si spousta lidí neuvědomuje. Pro toho, kdo zažil, je pak naprosto nepochopitelné a surrealistické, že to někdo zlehčuje a nepřikládá tomu zážitku důležitost.

Druhá věc je, že když to někdo zkusí, nepovede se mu to, ale není už za ten pokus citelně klepnut přes prsty, tak to příště přeci zkusí znovu a lépe, protože podvědomě nemá zábranu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.