Aktuálně: 4 536 inzerátů178 238 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 26.03.2024, 12:17:45 xxx.xxx.61.209
Buggyra:

Orionka bývala normálně přihlášená, ale podle toho, co si pamatuju, tak nějak zapomněla heslo nebo co, a tak si založila nový profil - Orionka2. Když je nepřihlášená, dává si přezdívku Orionka, aby bylo jasno, když je přihlášená, tak už na přezdívku Orionka2, protože původní přihlášení na přezdívku Orionka už nemůže využívat.


Je to tak. A Orionka dokonce “vyhrožovala”, že postupně bude Orionka-3, Orionka-4 atd.😄

balu
balu (1656 příspěvků) 26.03.2024, 12:36:24 xxx.xxx.152.98

Když někdo zapomene heslo, nemusí se registrovat znovu pod jiným nickem. Přes funkcionalitu “zapomenuté heslo” získat heslo dočasné, tím se přihlásit do svého profilu a heslo následně změnit na nějaké svoje. Předpokládám, že to tak funguje i tady.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 26.03.2024, 12:47:16 xxx.xxx.61.209
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.03.2024, 12:36:24

Myslím, že to lze… Já teda také heslo nevím a když se výjimečně přihlašuji z práce, tak tam napíšu něco jako “Nepřihlášená Fíkovnice”. ;-)

Orionka (neregistrovaný) 26.03.2024, 12:52:12 xxx.xxx.64.54

To tedy bych chtěla vidět, to snad né. Že by pod vlivem ?

Orionka (neregistrovaný) 26.03.2024, 13:05:26 xxx.xxx.64.54
assil:

Pokud narostou ceny, budou toho lidi míň kupovat a pro ty zvířata jedině dobře, protože jsou to chudáci.


To je zkreslený pohled. A poněkud pokrytecké ze strany ochránců, ne z vaší. Jako celý greendeal. Tím, že se Evropa zničí, Zemi nezachrání.

Amerika potřebuje prodávat. A my kupujeme - plyn, stíhačky - drahé. A budeme kupovat drahé potraviny, vyprodukované bez evropských standardů a bez pohody pro zvířata. Jen to nikdo nenatočí. A když nic jiného nebude……

Viděla jsem dokument o továrně na vepřové z Austrálie. Děs.

assil
assil (1593 příspěvků) 26.03.2024, 13:22:12 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 26.03.2024, 13:05:26

No a já slyšela nějaký podcast, jak v USA pracují v masném průmyslu desetileté děti přistěhovalců a jak si ještě upravují zákony, aby jich tam mohlo pracovat víc neb bez nich by se ten průmysl zhroutil.

Ono je to pokrytecké, ale já tak nějak doufám, že jakože lidi si tady nekupují lososy, protože prostě jsou drahý, tak stejně by přestali tolik kupovat třeba i ty kuřata a nemuselo by potom tolik brojlerů trpět, a je jedno jestli tady nebo na druhém konci světa.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.03.2024, 13:27:32 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 26.03.2024, 13:22:12

Mám stejný názor.

Spotřeba masa je v západním světě naddimenzovaná. Je fajn mít chuť na kvalitní stejk a dát si ho, stejně tak pečené kuře. Ale nejet na kvantitu, ale na kvalitu. Jíst raději střídměji a pak si užít kvalitní a dobře připravené maso. 

I když se situace lepší, masa konzumujeme nad míru - a ano, i to má vliv na různé typy karcinomů. Zbytečné a nekvalitní maso se strká skoro všude, počínaje rozpečenými bulkami a pizzami v supermarketech, přes uzené v hotových jídlech…a mohli bychom jít dál a dál.

Pak není problém si dopřát kvalitnější a dražší maso z chovu, kde se ke zvířatům, chovají alespoň trochu slušně. Utrpení je horší než smrt samotná.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 26.03.2024, 14:20:15 xxx.xxx.198.226
assil:

No a já slyšela nějaký podcast, jak v USA pracují v masném průmyslu desetileté děti přistěhovalců a jak si ještě upravují zákony, aby jich tam mohlo pracovat víc neb bez nich by se ten průmysl zhroutil.

Ono je to pokrytecké, ale já tak nějak doufám, že jakože lidi si tady nekupují lososy, protože prostě jsou drahý, tak stejně by přestali tolik kupovat třeba i ty kuřata a nemuselo by potom tolik brojlerů trpět, a je jedno jestli tady nebo na druhém konci světa.


Český lidi jsou držgrešle, než by ty kuřata kupovali, tak si je radši na dvorku vykrmí sami 🙂 Já jsem držgrešle první třídy, držím slepice, rýpu brambory, česnek, zeleninu, užírám koním řepu a jabka, je to se mnou hrozný.

Druhá věc je, jestli moje brambory a slepice náhodou netrpí nakonec víc než ty v těch kombinátech.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 26.03.2024, 14:30:52 xxx.xxx.124.255

Maso je nejlevnější jídlo a zdroj živin (chleba ne, že jo a zelenina je za cenu zlata).
Dáte mi zeleninu za málo, nebudu jíst tolik masa.
Co uvaříte z 1 kuřete? Co z kila rajčat?

assil
assil (1593 příspěvků) 26.03.2024, 14:32:53 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 14:30:52

Ono je to o tom, že lidi obecně jedí zbytečně hodně a samozřejmě, zelenina je drahá, ale ovesná nebo pohanková kaše zas tak draho nevyjde. 😉

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.03.2024, 14:35:25 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 14:30:52

Megi, jsem vegetarián 10 let, nic mi nechybí, jen si musím hlídat železo. Vlastní stravování mě vyjde levněji než stravování masožravců. Od té doby, co nejím maso, skoro neznám pocit přejedení a pocit, že mě honí mlsná. Má to pak finálně i tu výhodu, že i když jsem trochu mohutnější konstituce, mám pár kilo navíc, nemusím jinak vůbec hlídat váhu. Jakože vůbec. Přestala jsem být unavená, ospalá.

Tím nekopu za čisté vegetariánství. Ale za to jíst toho méně a s rozmyslem. Jenže tohle je problém Čechů, jim prostě na kvalitě nezáleží. Když je prostě rajče drahý a nemá ani tu kvalitu, tak  ho prostě nekoupím. Koupím jablka, mrkev, brambory a salátovku v akci a už i s tím se dá čarovat. Luštěniny také stojí celkem málo a jsou dost výživné a chutné.

Bez sýra se nenajím, připouštím.

assil
assil (1593 příspěvků) 26.03.2024, 14:39:18 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 26.03.2024, 14:33:03

Jako může, protože ten kříž není součástí korunovačních klenotů, ale patří normálně do sbírky svatovítského pokladu a věci z takovýchto sbírek se zapůjčují běžně, však jsme tu měli třeba výstavy z Egypta s věcmi faraonů a nikomu to divné nepřišlo.

Zas fakt nenalítnout na kdejaký hnusný hejt.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 26.03.2024, 15:22:10 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 26.03.2024, 14:35:25

Maso nepotřebuji, jen říkám, sníst slepičí polívku je úplně něco jiného jak zeleninovou.
Pohanka, luštěniny, hodně antinutrientů, na tom bych opravdu nefungovala, nejsem na to nastavená, jsem unavená, ospalá, nemyslí mi to ani. Jako kdyby s masem jo, že jo. 😀
Ten sýr, vejce, to znamená, že prodávat se to bude, zas velkochov, 
ono lidí je prý 8 miliard nebo co, to jsem dlouho nevěděla. 😀
Teď mám velký odběr vajec, totiž dva, co se rozhodli býti vegany, nejsou schopní pracovat, vypadají… no prostě začali jíst vajíčka. Ale říkali, že z obchodu by si je nekoupili. 
Trápení zvířat se dá omezit, b12 v lahvičce, no. 
Mně třeba stačí ryby. Akorát teda by to chtělo rybník, řeku, že jo. Utěšuju se tím, že prodejci říkají, jak ryby netrápí, nějakou tu samolepku tam daj, kdo ví, co to je.

Máme velký problém - tolik hospodářů už nemáme, abychom chovali šťastné maso. Asi nikde na světě. Zastavěli jsem to betonem a každý chce být manažer.

Vadí mi na tom to - já nebudu jíst maso často, ale USA a Austrálie mají tolik farem načerno (ani se tomu právě nedá říkat farma, je to koncentrák, jaký si běžný člověk neumí ani představit)… je dokument, který to snímá dronem, neuvěřitelné to je celé, ale skutečné. Odtamtud přišlo, že zakážeme krávy. Ale my jsme v tomto naprostí amatéři. 

Spotřeba masa roste, i když veganů a vegetariánů přibývá. Obyvatel USA spotřebuje o třetinu víc masa než obyvatel Evropy. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.03.2024, 15:50:38 xxx.xxx.27.14
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 15:22:10

Megi, říká se: mysli globálně , jednej lokálně.

Řada z nás tu nadává na poměry….já někdy taky. Řada věcí, které píšete, jsou pravda. Ale my stejně jediné, co ve výsledku můžeme, je již volit,a následně si vytvořit vlastní realitu založenou na budování vlastních vztahů a ideálně spolupráce lokální komunity.

Změna jde stejně většinou zespoda,a nemusí hned být systémová. 

orionka-2
orionka-2 (576 příspěvků) 26.03.2024, 16:29:11 xxx.xxx.64.54
balu:

Pozor! Nejhorší smrt je z vyděšení.


To není smrt z vyděšení. Děsit nás chtějí jiní. “Putin bude pochodovat po Václaváku a bude mít projev u Husa” tím děsí aspoň polovinu.

To je jenom zhnusení. 15.3. zahajovat výstavu Svatovítského pokladu v Německu, to není náhoda, to je hnusná symbolika. Jste šťastný člověk, že to tak nevnímáte a je vám to jedno.

Asi vám bylo jedno, když v Terezíně volal tentýž prezident po zodpovědnosti našich předků.

A když jste z toho Brna…Víte, že německé paničky se tam chodily dívat na popravy Čechů v Kounicových kolejích ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.