Aktuálně: 4 799 inzerátů176 165 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 26.03.2024, 22:44:25 xxx.xxx.242.38

A já jsem proruský američan a ještě k tomu vegetarián. Teda skoro,no.😄😄

Orionka (neregistrovaný) 27.03.2024, 03:57:23 xxx.xxx.175.96

Pusťte si Fialu u Čestmíra (hezké jméno Čestmír). Vypněte zvuk a sledujte řeč těla ( se tomu odborně říká - chytrá sousedka by řekla “jak čumí ”). Pak to udělejte opačně. Nebudete věřit svým uším. 

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 27.03.2024, 07:06:36 xxx.xxx.198.226

Nemůžete pořád koukat na minulost. To bychom přeci museli i to Německo stále nenávidět za ty hrůzy co udělali.

Můžeme pořád koukat na minulost, podívejte, jak to svědčí Orionce s německýma paničkama a křížem 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2258 příspěvků) 27.03.2024, 07:54:14 xxx.xxx.124.255

Kdybyste se dívali do minulosti, nikdy jste nemohli zvolit ODS a spol. Jako by to nestačilo po revoluci, nakonec jste zloděje dosadili i na Hrad, pak jste tam dali sprosťáka a teď zas tohle… nemůžu říct, že se převléká, jak doba zrovna velí, to by mě zavřeli, ti, co už tu v ne jedné vládě byli.
Esi nějaké volby budou, pudu tam. Nebo mi bude stačit poslat pár dopisů a volit za spoluobčany? Nikdo neví, kolik Čechů žije v zahraničí. Buď těch 200 tisíc, kteří se přihlásili u sčítání, nebo 2 miliony. 
Je to legrace. Moc dobře si pamatuji, jak se to na if zhádalo, že konečně je Bobeš pryč, tahle vláda vše napraví, jsou to slušní lidé.
Jak blbí jsou mí spoluobčané, jsem do té doby nevěděla. K neuvěření. Po pár měsících zas - vládnou teprve pár měsíců, jsou noví, musíte jim dát čas… ježiši, ti ministři už tady byli v jiných vládách, pokaždé vše ukradli a podělali, co mohli.
A dost mě zklamala spousta slavných lidí, stejné kecy jako na if, oslavy, tanečky, sráči prostě, milujeme Brusel, USA, grýn dýl. 
Slepí.
A proto se teď tolik lidí zlobí a vypadají jako proruský. Protože zbytek lidí nechápe, že není jenom “buď RF, nebo USA”. 
Někteří lidé chcou jenom normálně žít. Říkali to stejné, než hranici UA překročilo víc vojáků. RF je vlastně vůbec nezajímá. Neuvěřitelné, co?
 

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 27.03.2024, 08:08:26 xxx.xxx.63.170
Orionka:

Pusťte si Fialu u Čestmíra (hezké jméno Čestmír). Vypněte zvuk a sledujte řeč těla ( se tomu odborně říká - chytrá sousedka by řekla “jak čumí ”). Pak to udělejte opačně. Nebudete věřit svým uším. 


Orionko, přesně toto se objevuje v diskuzích o Bendigovi u Čestmíra a jeho kauze “Mouka”. Ten člověk lže a prozrazuje jej právě jeho tělo, je v rozhovoru nervózní, kroutí se, třese se mu hlas... To je taky případ!👎

Sarah01
Sarah01 (1634 příspěvků) 27.03.2024, 08:40:09 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Nemůžete pořád koukat na minulost. To bychom přeci museli i to Německo stále nenávidět za ty hrůzy co udělali.

Můžeme pořád koukat na minulost, podívejte, jak to svědčí Orionce s německýma paničkama a křížem 🙂


No to bychom mohli koukat ale na všechno takhle, že jo.  Češi se po válce taky nechovali zrovna ukázkově, takzvaný divoký odsun je velká skvrna na naší historii, zahynulo údajně až 30 tisíc lidí.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 27.03.2024, 08:44:16 xxx.xxx.63.170
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 08:40:09

Ono je to těžké…

Přesně toto se teď vyčítá Izraelcům. Že vraždí Palestince v Gaze, včetně nemluvňat. Jako odplata. Když jsme nezažili válku/útok v říjnu na Izrael, asi si neumíme ani představit, jaká zloba v těch napadených je. Tím neobhajuji vraždění dětí, spíše chci napsat, že si lze to příkoří asi fakt těžko představit bez osobního prožitku a třeba ztráty někoho milovaného.

Sarah01
Sarah01 (1634 příspěvků) 27.03.2024, 08:57:21 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Ono je to těžké…

Přesně toto se teď vyčítá Izraelcům. Že vraždí Palestince v Gaze, včetně nemluvňat. Jako odplata. Když jsme nezažili válku/útok v říjnu na Izrael, asi si neumíme ani představit, jaká zloba v těch napadených je. Tím neobhajuji vraždění dětí, spíše chci napsat, že si lze to příkoří asi fakt těžko představit bez osobního prožitku a třeba ztráty někoho milovaného.


Tak jasně, že v tom hraje velkou roli odplata. My jsme v té době nežili a nežijeme ani teď v Izraeli nebo v Gaze, abychom to úplně mohli pochopit. Proto si myslím, že se v tom furt šťourat nemá smysl. A dost mě zaráží, že někdy je kolektivní vina ok, jindy je nepřijatelná. Jak se to komu zrovna hodí.

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 27.03.2024, 09:15:25 xxx.xxx.198.226
Sarah01:

No to bychom mohli koukat ale na všechno takhle, že jo.  Češi se po válce taky nechovali zrovna ukázkově, takzvaný divoký odsun je velká skvrna na naší historii, zahynulo údajně až 30 tisíc lidí.


Přesně, kdejaká generace kdejakého národa má nějaký škraloup, a stavět na tom hodnocení generací současných je dle mého zavádějící.

assil
assil (1541 příspěvků) 27.03.2024, 09:26:14 xxx.xxx.121.3

Mě teda dost překvapuje, že si někdo, tady tedy Orionka, myslí a ještě tím argumentuje, že obsazení Ukrajiny by probíhalo tak, že by prostě s armádou prošli celou Ukrajinu a obsadili jí vojskem, asi tak jak se to dělalo před 100 lety a vůbec je nenapadne, i s tím co se na Ukrajině na začátku stalo, že dneska už je všechno jinak.

A taky by mě zajímalo, proč se tihle lidi ohání jen druhou světovou a tím osvětlují svojí averzi k Němcům, jako by jiné války a důvody k nenávisti nebyly. Nebo jakože to co se stalo předtím jakoby nebylo? Takže za jak dlouho budete s Němcema OK, za dalších 200 let? 

Děsivá spoušť zůstala po Švédech v českých zemích. V Čechách bylo vypáleno a zničeno 215 zámků, 80 měst a 813 vesnic, na Moravě 63 zámky, 22 měst a 332 vesnic. Výše citovaný Klíma uvádí, že Čechy měly před válkou asi 1,7 miliónu obyvatel, po ní jen 934 000, takže České království přišlo o 40 % populace. Morava čítala před válkou 800 000 obyvatel a po jejím skončení půl miliónu. Přesto u nás dnes absolutně žádná averze vůči Švédům neexistuje, což se nedá říci o Němcích a Rusech. Inu, hojivá moc času, ale také propaganda a manipulování veřejným míněním vykonaly své.

megi-the-pes
megi-the-pes (2258 příspěvků) 27.03.2024, 09:30:20 xxx.xxx.124.255

No protože Švédi teď zrovna nikoho nenapadli. Teda nezaútočili na nikoho, že jo. 
Nepamatuji si ani, že by se takto lidé hádali v 2014, když to začalo. 
Asi že teď je to blíž. 

balu
balu (1593 příspěvků) 27.03.2024, 09:39:27 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 08:40:09

Odsun, i ten divoký, byl jen důsledek těch šesti válečných let, toho, jak české obyvatele hnali Němci po Mnichově ze Sudet. Ten můj dědeček, o kterém jsem psala, zrovna v Sudetech sloužil, byl četník. Nebudu vypisovat, co se tam dělo, jak se Němci k Čechům chovali, jaké to tam bylo zlé. Po Mnichovu od tam musel uprchnout i s mojí babičkou, která byla v té době ve vysokém stupni těhotenství. Vím, že se s Němci nejednalo při odsunu v rukavičkách, ale to oni s námi taky ne.

Člověk se na to musí podívat očima té doby, ne dnešní doby. Jak bychom se asi zachovali my, vy, kdybychom měli to štěstí a válku přežili? 

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 27.03.2024, 09:51:46 xxx.xxx.198.226

A Němci nám zase leží v žaludku, protože EU a německé pojišťovny a banky a fabriky, které si sem v devadesátkách dojely pro levnou práci. Tak Němci jsou zlo, i když fyzicky nikam s tankem v poslední době nevyjeli. A taky jsou roztahovační, to dá rozum, když si z nás udělali “kolonie”.

balu
balu (1593 příspěvků) 27.03.2024, 09:55:58 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.03.2024, 09:26:14

Mně teda vadí, že Švédi nevrátili ty ukradené umělecké předměty z rudolfinských sbírek a i ty další, které nakradli jinde. Ale co s tím nadělám? 

Myslím, že se dost potrestali tím, jak si do země natahali migranty. 

Sarah01
Sarah01 (1634 příspěvků) 27.03.2024, 09:56:09 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 27.03.2024, 09:39:27

Právě proto to píšu, viz výše, že se na to nelze dívat dnešníma očima. 

Jinak moje babička, která zažila konec války na vesnici na jižní Moravě, nemohla přijít na jméno Rusům (byly to spíš nějaké ty trestné jednotky složené z různých národností, které rabovaly a znásilňovaly).

assil
assil (1541 příspěvků) 27.03.2024, 09:57:24 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 27.03.2024, 09:51:46

Němci nám leží v žaludku, protože jsou za humny a mají se líp než my, to je celý. Ovšem to, že za to nemůžou Němci, ale Rusové, to už je asi pro mnohé moc velký veletoč.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.