Aktuálně: 4 792 inzerátů176 088 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Politika...

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 26.03.2024, 17:19:11 xxx.xxx.133.112
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.03.2024, 17:15:38

No, to musím říci, že funguje 🙂

Já odešla z velkýho města na docela velkou periferii teď v zimě. Je to očistný. Všichni tu volej Babiše a v hospodě nadávají na Fialu a na PP mně je to putna…obojí 😀 

Nad barákem mám stráň, úplně poprvý v životě k dispozici zahradu a když jedu do práce, tak jedu vlakem jedním z nejkrásnějších údolí, co v Čechách vůbec jsou 😀  A v práci koukám z okna na nádherný baráky, co vypadaj jako šlehačkový dorty a turisti za nimi lítaj až z druhého konce světa.¨

Je to ráj na zemi 😀

balu
balu (1591 příspěvků) 26.03.2024, 18:01:16 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 26.03.2024, 16:29:11

Orionko-2, myslím, že vidíte co není a nevidíte co by mohlo být. 

OK, nevěříte, že chce Rusko pod vedením Putina a jeho kliky časem, postupně, rozšířit svůj vliv na státy, které ovládal SSSR. Nevěříte, že Ukrajinou to neskončí. Věříte Rusku a já vůbec netuším, z čeho vaše víra pramení. Jako byste nežila v Československu před rokem 1989, jako byste neznala dějiny, historii. Spatřujete zlo na “západě”, v Německu a USA. Je to vaše přesvědčení, váš názor a já vám ho brát nehodlám. Je mi jedno, co si myslíte. Ale nevěřte všemu co se píše. Většinu vašich odkazů vůbec neotevírám. U odkazu, na který jsem reagovala, jsem udělala výjimku. 

Opravdu nevím, co volal jaký prezident v Terezíně.

A když už jste neopomněla zmínit Brno (některé zdejší diskutérky Brno obzvlášť dráždí) -  CO já s tím?  Co tím chtěl básník, pardon vy, říci? Ilustrace jací byli Němci? To jste si zas někde přečetla, že? To my u nás v rodině máme svoji zkušenost. 

Můj dědeček si Kounicovými kolejemi prošel, byl tam vyslýchán a mučen. Pak v Breslau, dnešní Vratislavi, a osvobození se dočkal v Zittau v Německu. Zasloužil se o to, že cca 700 politických vězňů, kteří byli vězněni v Zittau, bylo repatriováno po 13.5.1945 do vlasti. Byl tehdy jedním z hlavních vyjednavačů s americkým velitelem.   S ještě jedním  vězněm byl vyslán do republiky tuto repatriaci u našich představitelů zařídit. Jeli na motorce, jinak se nedalo, a v Praze, jakmile splnil svou misi, musel do nemocnice s vysokou horečkou v důsledku onemocnění tyfem. Málem to nepřežil a do Brna se vrátil až na konci května. 

Víte, co dělali Rusi naším občanům? Jak hned po osvobození zatýkali lidi podle předem připravených seznamů a odváželi je do SSSR kde byli bez soudu vězněni  v gulazích? Víte, co tu dělali a jak tu působili takzvaní sovětští poradci?

Má smysl si takhle poměřovat pindíky, zvlášť  když ani jedna pindíka nemáme (teda můžu mluvit jen za sebe)?

balu
balu (1591 příspěvků) 26.03.2024, 18:24:40 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.03.2024, 18:01:16

V zápalu psaní jsem se upsala - káznice byla ve Zwickau, ne v Zittau. Omlouvám se. Význam to ale nemění.

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 26.03.2024, 19:10:01 xxx.xxx.64.54

To jste si zas někde přečetla, že?

Ne, nepřečetla. Vy máte svou zkušenost - tedy dědečkovu. ( Komu čest, tomu čest. Překvapuje mě, že s těmito zkušenostmi vám nevadí příklon k Německu ) Já mám zkušenost z druhého konce republiky, ne osobní - tak stará nejsem, ale podobně zprostředkovanou. Z Pankráce a právě z Terezína.  Znala jsem rodinu z Bohušovic, která měla Terezín “u nosu”, jejich syn ( a moje profesorka z gymplu ) tam byl zavřený, když vybrali Němci Roudnické gymnazium. Znala jsem dva lékaře, kteří jako medici likvidovali tyfovou epidemii v Terezíně. Rodiče znali v Příbrami ředitele Lukeše i rodinu Stočesovu. I ostatní učitele, kteří nevěděli, jestli řádění gestapa skončí.

Ilustrace jací byli Němci? Překvapuje mě, že zmiňujete Němce. Většinou se mluví o nacistech - asi z jakého si nacistánu.

Nevěříte, že Ukrajinou to neskončí. Nevěřím narativu o Ruské cestě na západ. Ne proto, že bych Rusku věřila, jak píšete, ale Rusko nemá sílu ani na to, aby obsadilo celou Ukrajinu. Kdyby ji chtělo zničit a Ukrajinou  projít, tak by to udělalo. Ale, co by z toho mělo? Západní Ukrajina je zničitelná, ale není obsaditelná. O státech NATO dále na západ nemluvě. Jaderná síla je na obou stranách. 

Opravdu nevím, co volal jaký prezident v Terezíně. Tak prezidenta máme jen jednoho a je chyba, že mu lidi nevěnují dostatečnou pozornost. Ať už ho volili nebo ne. Je to prezident a jeho projevy by lidi měli poslouchat. 

Víte, co dělali Rusi naším občanům? Ale to je jasné uplatňování kolektivní viny. Snad byste mohla mluvit o Stalinově režimu, o stalinistech. Nebyli to náhodou Ukrajinci ? Byli to jedním slovem sověti, národnosti se nerozlišovaly.  A když jsme u těch Rusů, slyšela jsem svědectví (očité, se píše, že ) o tom, co vyváděli Ukrajinští fašisté a nacionalisti za II. sv. na Ukrajině. Bojovali proti Stalinovi tím, že vraždili polská, ruská a česká nemluvňata.

Je to pořád dokola. Za 6 let německé okupace zahynulo 400 000 našich občanů. Za 20 let okupace vojsky VS jich bylo do 1000. V Mnichově nás zradili západní spojenci, v 68. ti východní. 

balu
balu (1591 příspěvků) 26.03.2024, 19:47:58 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 26.03.2024, 19:10:01

No tak vidíte, píšete, že nás zradil západ i východ. Zatímco západ otevřením druhé fronty tu zradu svým způsobem napravil, zradu z osmašedesátého nenapravil nikdo. 

Mně vyčítáte, že uplatňuji  kolektivní vinu v případě Rusů, ale co vy v případě západu? 

K těm počtům mrtvých - jste schopná rozlišit válku a mír? Myslím, že ne, protože byste nemohla napsat to, co jste napsala.

Tak ještě jednou. Nehodlám se tu s vámi trumfovat, která z nás zná víc zabitých či perzekvovaných lidí za války i pak za komoušů. To je opravdu irelevantní. 

Všichni tu víme, že adorujete Rusko. Je celkem děsivé, že lidí s podobnými názory je dost. Rusko není velký kamarád a bratr, to jsme už hodně dobře a bolestně  poznali. Slovan nerovná se bratr.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 26.03.2024, 20:08:07 xxx.xxx.61.209
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.03.2024, 19:47:58

Balu, já s Vámi souhlasím…a nechápu, proč zde někteří brání Rusko a Putina. A nemusím to rovnou směrovat na Orionku. Ono je tu víc “provýchodních” lidí. Nejsem ani mladá, ale snad ani ne stará… Ale vím, jak těžce mí rodiče nesli třeba 68., jak těžce nesli bolševismus… Vím, že můj táta byl na stipendijním pobytu v tehdejší NSR, a že si jej jako už tehdy nadějného matematika tak považovali, že po roce 68 mu nabídli politický azyl. Jemu a mojí mámě. Táta odmítl, protože neuměl opustit rodnou zemi a širší rodinu. Do válečných let se ve svých úvahách nevracím. Ale opravdu bohatě stačí “bratrská výpomoc” v roce 1968!!! A i já si myslím, že rozpínavost Ruska Ukrajinou nekončí!!! Jen nerozumím tomu, jak to, že ji dávno nepřeválcovali…ale to jsem psala někde dřív. Je to možná rukojmí pro vyjednávání. Ono USA také nemá čisté úmysly (se domnívám já), ale mám-li si vybrat Rusko vs. USA, vždy si vyberu to druhé. Pokud tedy nebude prezidentem Trump!

Rapotačka (neregistrovaný) 26.03.2024, 20:25:12 xxx:xxx.b714:1233
orionka-2:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Premysl-Votava-Maminko-poslete-mi-chleba-737651

Jo, Parlamentní listy….a ukažte mi jedno slovo, které není pravda.


Koho pravda zajímá?! Důležitý je tzv. zdroj

a to jsou PL a i kdyby každá litera byla perla … chápete? Ještě bych něco připsala,

ale  pak bych sem už nemohla chodit, bl.. bych, né, měla bych nauzeu, nebo jak se 

“tomu” říká.

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 26.03.2024, 20:41:08 xxx.xxx.162.253

Už nevím, kde jsme si o tom psaly, tak to dám sem, ať to tady trochu přeruším, stejně je to o ničem. 😉 Na Voyo se na ten seriál Hojer nedá koukat, když si zaplatíte to sedmidenní předplatné zdarma, je to totiž prémiový pořad a na ty se můžou dívat jen předplatitelé. Takže smolík, musíme počkat, až to bude na Nově. 🙂

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 26.03.2024, 20:48:19 xxx.xxx.61.209
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 26.03.2024, 20:41:08

Ali, to jsem nevěděla… Je to škoda, ale časem se to objeví i na neplacených místech. Každopádně já to fakt úplně hltala. Úžasní herci, fakt super výkony!!!👍

balu
balu (1591 příspěvků) 26.03.2024, 20:52:43 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 26.03.2024, 20:08:07

Proč Rusko zatím Ukrajinu nepřeválcovalo? Třeba je to taktika. Třeba čeká až některý ze států, členů NATO, nevydrží a zasáhne proti Rusku, byť marginálně. Pak by Rusko pod záminkou své obrany mohlo rozpoutat něco mnohem většího. Vina za to by šla na vrub toho státu, potažmo NATO, i když faktickým viníkem by bylo Rusko. Něco jako přepadení  v Gliwicích, které zinscenovali a provedli Němci  a svedli to na Polsko a tím začala druhá světová valka.  Zatím Rusko jen tak v rámci testování trpělivosti sem tam pošle raketu nad území státu NATO…

N (neregistrovaný) 26.03.2024, 21:42:39 xxx.xxx.242.38

Česká republika má vůbec skvělé zkušenosti na obě strany.😄 Na vás pořád míří rakety buď ze západu a nebo teď z východu.😄 Jen mějte jednu věc na paměti, že jste v podstatě “nárazníkem ” a v případě konfliktu jste první na řadě.😐 Neptejte se kdo a co kde si myslí, ale požadujte vysvětlení situace a vždy si nechte možnost vyslechnout obě strany. Nespojujte si Ukrajinu s nějakým hypotetickým útokem na Evropu. Vzpomeňme “osu zla” a napadení Iráku na základě “máme informace”. Jestli ono to spíš nemělo být “máme záminku”. V mých očích je Ukrajina obrovská provokace ze strany západu s očekávaným vyústěním.Putin před válkou křičel seč mohl a dokonce se ptal politiků: “To chcete válku”? Jsou tedy dvě možnosti a to že ho nebrali vážně a nebo tu válku opravdu chtějí.😐 

N (neregistrovaný) 26.03.2024, 22:05:14 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Balu, já s Vámi souhlasím…a nechápu, proč zde někteří brání Rusko a Putina. A nemusím to rovnou směrovat na Orionku. Ono je tu víc “provýchodních” lidí. Nejsem ani mladá, ale snad ani ne stará… Ale vím, jak těžce mí rodiče nesli třeba 68., jak těžce nesli bolševismus… Vím, že můj táta byl na stipendijním pobytu v tehdejší NSR, a že si jej jako už tehdy nadějného matematika tak považovali, že po roce 68 mu nabídli politický azyl. Jemu a mojí mámě. Táta odmítl, protože neuměl opustit rodnou zemi a širší rodinu. Do válečných let se ve svých úvahách nevracím. Ale opravdu bohatě stačí “bratrská výpomoc” v roce 1968!!! A i já si myslím, že rozpínavost Ruska Ukrajinou nekončí!!! Jen nerozumím tomu, jak to, že ji dávno nepřeválcovali…ale to jsem psala někde dřív. Je to možná rukojmí pro vyjednávání. Ono USA také nemá čisté úmysly (se domnívám já), ale mám-li si vybrat Rusko vs. USA, vždy si vyberu to druhé. Pokud tedy nebude prezidentem Trump!


Fíkovnice a Němci, Rakušáci nám neublížili?😐 Nemůžete pořád koukat na minulost. To bychom přeci museli i to Německo stále nenávidět za ty hrůzy co udělali.😐 A co třeba Rakousko? Vždyť oni byli v mnoha ohledech vehementnější než Němci.🙂Ano, nebyl to jen režim, byli to ti obyčejní lidé, co ještě nedávno byli daleko od myšlenek tak zvrhlých jakou bylo vyhlazování “podřadných ras” v táborech smrti.Vidíte a dnes jsme docela kamarádi a dokonce jsou zase u kormidla.🙂 Dokonce už opět stojíme na prahu války a zase s Ruskem.😐 Nelíbí se mi to a nejsem si jist kdo je tím vinen.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 26.03.2024, 22:37:24 xxx.xxx.28.53

Tak, Orionko, a máte to, co naplat , že názory typu vašich a zdejších dam na opačné straně spektra jsou naprosto relevantními přístupy k věci (OBA tyto myšlenkové proudy), v zahraničních médiích běžně , u nás třeba ne Echo24,což není žádný dezinfo)  jste prostě proruská a šmytec 😀 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.