Aktuálně: 4 977 inzerátů173 991 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Politika...

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 27.03.2024, 10:34:13 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 27.03.2024, 10:30:47

No, oni to nebyli jen Němci, ale taky nacisti. Já žádné omluvy nesleduju, takže nevím, kdo se za co omluvil a kdo ne.

Jinak co se týká těch pomníků, my jsme třeba taky stavěli Benešovi a zrovna on je hódně rozporuplnou osobností. Na tom, že se začali Rusové roztahovat až k nám, má dost velký podíl.

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 27.03.2024, 10:40:12 xxx.xxx.124.255

Češi v tomto měli také svou roli, ale neúčastnili se těch čistek. 

UA se prý omluví Polsku a nechá je pátrat po obětech. Říkali v novinách. Zel. se zatím asi neomluvil, ale řek, že do jedné vsi Poláky pustí. 

Tak dobrý, ne.

balu
balu (1531 příspěvků) 27.03.2024, 11:44:51 xxx.xxx.11.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.03.2024, 10:34:13

Pro mě není Beneš rozporuplnou osobností. Velice si ho vážím. Myslím, že to měl hodně  těžké. Mezinárodní situace, za jaké  přebíral prezidentský úřad, Mnichov, exilová vláda, stoupající moc komunistů po osvobození, nemožnost vymanit zemi ze Stalinova vlivu, jeho oslabení nemocí, únor 48,… Nemyslím, že jsme měli člověka, politika, který by to zvládl lépe.

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 27.03.2024, 12:03:14 xxx.xxx.11.197
balu:

Pro mě není Beneš rozporuplnou osobností. Velice si ho vážím. Myslím, že to měl hodně  těžké. Mezinárodní situace, za jaké  přebíral prezidentský úřad, Mnichov, exilová vláda, stoupající moc komunistů po osvobození, nemožnost vymanit zemi ze Stalinova vlivu, jeho oslabení nemocí, únor 48,… Nemyslím, že jsme měli člověka, politika, který by to zvládl lépe.


Měl to těžké, těžko říct, jestli a jak by to šlo vyřešit jinak, jen to jen můj názor, každý můžeme mít jiný.

orionka-2
orionka-2 (468 příspěvků) 27.03.2024, 12:32:55 xxx.xxx.64.54

sarah01 : Jinak co se týká těch pomníků, my jsme třeba taky stavěli Benešovi

A teď pomníky pro Beneše srovnáváte s čím ?

A že se staví pomníky a oslavují se i silně rozporuplné osobnosti, to je taky všude na světě. 

Vy snad touhle větou srovnáváte Beneše s Banderou ? Tedy jejich pomníky ?

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 27.03.2024, 13:00:00 xxx.xxx.11.197
orionka-2:

sarah01 : Jinak co se týká těch pomníků, my jsme třeba taky stavěli Benešovi

A teď pomníky pro Beneše srovnáváte s čím ?

A že se staví pomníky a oslavují se i silně rozporuplné osobnosti, to je taky všude na světě. 

Vy snad touhle větou srovnáváte Beneše s Banderou ? Tedy jejich pomníky ?


A kde je srovnávám? Nic takového jsem nenapsala. 

Jinak četli jste to? Budou se krátit důchody bývalým komunistickým funkcionářům.  

assil
assil (1491 příspěvků) 27.03.2024, 13:25:41 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 10:28:18

No není to tak dávno, co jsme tu oslavovali třeba Stalina a jaký pěkný pomníky tu měl.

Ale na to už se zapomíná, že vše je poplatné době a ono i na té Ukrajině časem dospějou někam jinam.

A na Slovensku má pomník Tiso a nikomu to nevadí, to abychom začali hučet do Slováků jako do Ukrajinců. 😀

Sarah01
Sarah01 (1511 příspěvků) 27.03.2024, 13:39:44 xxx.xxx.11.197

Pokud teda vadí zmínka o Benešovi, můžu teda zmínit jiné….pomník generála Custera v Ohiu nebo pomník plukovníka Chivingtona v Coloradu. A generál Lee už je dole. 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 27.03.2024, 13:41:55 xxx.xxx.124.255

Soudit národ je prostě kokotina.
Slováci měli nácky ve vládě nedávno, ale že by si je volila většina Slováků? 
Měli 8 a 14 místeček v Nár. radě; dvě vol. období. To je dost. Ale ne vše.
Byli lehce rozpoznatelní. Připlešlí a naprosto tupí.

Ale proč se to děje, že každému osmému Slovákovi po osm let hrabalo a zvolil tohle?
Migranti např. 
A když se najde strana, která řekne - my vám nějaké peníze seženem a migranty sem nepustíme, nebudeme poslouchat EU a jejich kvóty na uprchlíky,…, tak je to jasné. 
A proto dostane SPD v dalších volbách hrozně moc. Bude to tady fuj.

Nemůžu si pomoct, extremisti patří do doby kamenné, ne do současnosti. 
Cokoli, co má něco společného s Hitlerem, by mělo být někde uschováno, abych to neztřískala.
Teda chtěla jsem říct, aby to bylo v nějakém detenčním centru bez internetů. 

assil
assil (1491 příspěvků) 27.03.2024, 14:18:44 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.03.2024, 13:41:55

A Itálie jakbysmet, akorát tam jsou pěkný dovolený, tak to nikomu nevadí. 😀

N (neregistrovaný) 27.03.2024, 19:09:44 xxx.xxx.242.38

Dějiny lidstva jsou jedna velká morální katastrofa.😐 Jenž co bylo už je jedno a nikdy se nevrátí. Rusko dnes s Putinem nevypadá na VŘSR, když jeho hlavní opozicí jsou právě komunisti.😄 Po druhé světové válce proti sobě stály neslučitelné systémy což dnes ne. Dokonce tak přemýšlím, co by válkou s Evropou Putin sledoval? Má to pro něho nějakou výhodu? Do nešťastných událostí na Ukrajině mělo Rusko nejlepší vztahy například s Německem a celkově se západem. Tak ať na to koukám jak koukám kdyby se nic neměnilo, tak je klid a mír. Čili asi Putin opravdu bránil aby mu NATO s EU nevlezlo až do Kremlu. Což není nepochopitelné.

N (neregistrovaný) 27.03.2024, 21:17:12 xxx.xxx.242.38

Tak jsme se zase pohrabali v historii a máme klid.😄 Jestli někdo věří, že Putin napadne Evropu, tak co budete dělat? Jako rozhodně nikdo nezadrží ty miliony vojáků jak z Ruska, tak část Běloruska a možná i ze Severní Koreje. Početně by dosavadní jednotky převýšili tak 10: 1 a tak je výsledek celkem jasný v prvních dnech invaze. Jaký tedy máte plán? Jestli to není tajné samozřejmě.🙂 

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 27.03.2024, 21:23:44 xxx.xxx.62.247
balu:

Mně teda vadí, že Švédi nevrátili ty ukradené umělecké předměty z rudolfinských sbírek a i ty další, které nakradli jinde. Ale co s tím nadělám? 

Myslím, že se dost potrestali tím, jak si do země natahali migranty. 


Jo jo! Švédsko - kdysi země zaslíbená a nadmíru svobodomyslná! Ale teď bych tam nešla, ani kdyby mi za to zaplatili!😀

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 07:34:34 xxx.xxx.198.226

Můj plán jsou letadýlka. Pokud by něco z východu strčilo válečně nos na západ, tak to vykobercujeme (my NATO) a vyřízeno, těšilo mě. Hranici NATO nebudou členové NATO bránit proto, že je to NATO, ale proto, že když můžou ohrozit hranice, tak proč by neohrozili i jádrové členy. A je jedno, kdo to bude, jestli zase Turci vytáhnou na Vídeň nebo se zblázní jiný diktátor.

No a co bych dělala? Inu, sbalila bych svých pět švestek a odtáhla na západ. Máti vždycky chtěla do kraje natáčení Rozamundy Pilčrový, tak že bych rodinu taky konečně vyvezla. Nebo byste nám domluvil nějakej ranč v US. Jo, jsou tam hadi a jiný hnusný potvory, ale než bychom se upíchli v Quebecu, tak by to na přechodno stačilo…

Ale já se třesu na ten listopad, na to si počkám, to asi bude nastolen nový světový řád, takže jsem napjatá, a už to nebude mít dlouhého trvání.

assil
assil (1491 příspěvků) 28.03.2024, 08:31:15 xxx.xxx.121.3

Osobně si nemyslím, že by tady Evropou pochodovali cizí vojáci, spíš by to byl nějaký 1948, ostatně totéž chtěl udělat na Ukrajině, že jo.

A ono když to nevyjde jemu, vyjde to někomi jinému časem, ono stačí jen počkat s tím co se tady teď děje. Ale to už já tu asi nebudu, tak je mi to fuk. 😀

Orionka (neregistrovaný) 28.03.2024, 08:46:13 xxx.xxx.148.3
N:

Tak jsme se zase pohrabali v historii a máme klid.😄 Jestli někdo věří, že Putin napadne Evropu, tak co budete dělat? Jako rozhodně nikdo nezadrží ty miliony vojáků jak z Ruska, tak část Běloruska a možná i ze Severní Koreje. Početně by dosavadní jednotky převýšili tak 10: 1 a tak je výsledek celkem jasný v prvních dnech invaze. Jaký tedy máte plán? Jestli to není tajné samozřejmě.🙂 


Jak se takhle můžete ptát. Dáme Rusákovi na budku. Pravil Lipánek - doslova. Kdyby to byl klaun, bylo by to fajn. Bohužel, je to ministr zahraničí.

Orionka (neregistrovaný) 28.03.2024, 08:53:58 xxx.xxx.148.3
assil:

Osobně si nemyslím, že by tady Evropou pochodovali cizí vojáci, spíš by to byl nějaký 1948, ostatně totéž chtěl udělat na Ukrajině, že jo.

A ono když to nevyjde jemu, vyjde to někomi jinému časem, ono stačí jen počkat s tím co se tady teď děje. Ale to už já tu asi nebudu, tak je mi to fuk. 😀


Moc se na své stáří nespoléhejte. Piráti mají docela dobře nakročeno a může to být dost fofr.

Jen nás pořád straší komunisty, ale nevstoupíš…….

assil
assil (1491 příspěvků) 28.03.2024, 09:09:21 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.03.2024, 08:53:58

Mě neděsí náš českej rybníček, spíš to co leze z EU a tam už to jde spíš systémem vařené žáby, tak to na žádný fofr nevidím. No uvidíme. Každopádně žádnou invazivní armádu ani nepotřebujeme, my si to všechno zastaneme sami.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 09:11:40 xxx.xxx.198.226

Přesně, my se zrušíme zevnitř, stačí zvenčí jen nenápadně přilévat oleje do ohně a přihřívat polívčičku 🙂 A pak si sednout a počkat 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.