Aktuálně: 4 978 inzerátů173 972 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Politika...

assil
assil (1491 příspěvků) 28.03.2024, 10:20:46 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.03.2024, 09:19:49

Vinohradská 12 je obvykle seriozni, tam to na nějaký clickbajt nevidím. Poslechnu si to večer, to mám v oblíbených podcastech.

assil
assil (1491 příspěvků) 28.03.2024, 14:00:03 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 28.03.2024, 13:39:00

To je teda hnusný výkřik do tmy. A komunisti a povinnou práci zpátky!

Pravda je teda, že já bych důchodovou reformu řešila nahnáním do práce mladých lidí a ne sedmesátiletých, ale ty jo, povinná robota už je fakt přes čáru.

Orionka (neregistrovaný) 28.03.2024, 18:02:27 xxx.xxx.64.54

Já bych prosila červeně podtrhnout jedinou větu o komunistech. Mám tedy pár dioptrií, ale prostě ji tam nevidím.

Orionka (neregistrovaný) 28.03.2024, 18:17:39 xxx.xxx.64.54

A ještě bych prosila se o J. L. neotírat, natož ji nařknout z komunistických výroků. Které navíc v článku nejsou. Jen bych prosila autora tisku o přesnější datování článku. Je tam sice, že článek je přejatý a datum ze 7. měsíce 23, ale tou dobou už byla J. L. po smrti.

Rapotačka (neregistrovaný) 28.03.2024, 18:47:24 xxx:xxx.9b3f:bbeb
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.03.2024, 18:17:39

Mám dojem, že to je z roku 2013.

N (neregistrovaný) 28.03.2024, 19:27:33 xxx.xxx.242.38
Orionka:

Jak se takhle můžete ptát. Dáme Rusákovi na budku. Pravil Lipánek - doslova. Kdyby to byl klaun, bylo by to fajn. Bohužel, je to ministr zahraničí.


Jsou jen dva soupeři pro Rusko a to USA a Čína.😐 Když se tak člověk začte do historie válečnictví, tak Žukov jen na svém úseku fronty dokázal shromáždit na každých deset metrů dělostřeleckou hlaveň a šest tisíc tanků a samohybných děl když se připravoval na závěrečný útok na Berlín. 😐 K tomu šest milionů tun munice. Podobné množství bylo na dalších úsecích fronty.😐 Já nejvíc viděl asi stopadesát tun dělostřeleckých granátů.Dovedete si to představit? Šest milionů tun. Kolik jich viděl Lipánek? 🙂 

A už se byl Lipavský zeptat Putina jestli vůbec chce válčit? Jako to je fakt moc důležité zeptat se dřív než panikařit.😄 On tam v listopadu pojede totiž Trump a tak aby pak nebyl pan Lipavský překvapen, jak se velcí hoši dohodli bez něho i bez Ukrajiny.😄 

Jinak jak zde někdo zmiňoval taktiku operace “kobercového bombardování” tak to fakt nejde uplatnit na postupující frontu a už vůbec ne bez vzdušné převahy.🙂 Rusko je maličko vyspělejší soupeř než bezbranný Irák či zdecimované Německo za druhé války v Evropě. Možná to málo lidí ví, ale ucelenou armádu má jen RF a USA. Ostatní členi NATO ne. Dnes už má Rusko i mezikontinentální rakety schopné USA napadnout z jihu a jaderné zbraně ve vesmíru. Čína by určitě moc nerada viděla destabilizaci regionu a jistě by svým “troškem” přispěla také do mlýna. Putin zkrátka neprohraje a jen ukázal zoubky tam kde varování nemělo účinek. 

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 29.03.2024, 09:55:05 xxx.xxx.62.247
Orionka:

A ještě bych prosila se o J. L. neotírat, natož ji nařknout z komunistických výroků. Které navíc v článku nejsou. Jen bych prosila autora tisku o přesnější datování článku. Je tam sice, že článek je přejatý a datum ze 7. měsíce 23, ale tou dobou už byla J. L. po smrti.


Přiznávám bez mučení, že jsem si musela něco o paní Janě Lorencové nastudovat a ta si fakt nezaslouží jakékoli zostouzení.

Ale proti povinné práci jsem, i když je jasné, že jsou lidé, kteří nepracují a nutnost práce by jim svědčila jak praseti drbání! 

Tuhle se se mnou dal venku do řeči kamarád, je asi o 2 nebo o 3 roky starší než já. A hned na mě:"Ty ještě děláš?? Tam, kde Tě šikanují? Proč se jim na to nevyprdneš? To já už nejmíň rok nepracuji a jak jsem spokojenej!" Tak jsem se podivila, z čeho tedy žije… A jeho odpověď:"No, z úspor přece!" Je pravda, že on by si dal kvůli desetníku vrtat koleno, a to doopravdy.😄 A musel si teda na dnešní drahotu naspořit sakra hodně! Nevíte, jak to je? Když takto více než 10 let před důchodem normálně přestal chodit do práce, tak bude mít později vůbec nárok na starobní důchod (pokud se jej dožije)?

balu
balu (1531 příspěvků) 29.03.2024, 10:47:38 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.03.2024, 09:55:05

Záleží na tom, jestli má nebo bude mít odpracováno 35 let. Pokud ne, nárok na starobní důchod mu nevznikne. Zřejmě je na pracáku, stát za něj platí zdravotní pojištění, sociální se při registraci na ÚP neplatí. Doba registrace na ÚP se také započítává do odpracované doby pro nárok na důchod, ale jen část. 

Třeba vyhrál ve sportce a je zajištěn i na stáří. Nebo nemá invalidní důchod? I částečný?

orionka-2
orionka-2 (468 příspěvků) 29.03.2024, 11:02:14 xxx.xxx.64.54

Ale proti povinné práci jsem, i když je jasné, že jsou lidé, kteří nepracují a nutnost práce by jim svědčila jak praseti drbání! ( Není to oxymoron ?)

Na jednu stranu tady všichni ( skoro ) kříčíme “ Nedělaj, jen si chodí pro dávky” a říkáme jim nepřizpůsobiví.  Cha, chá. Oni se přece přizpůsobili situaci, která u nás panuje. Nejlíp ! 

Nikdo tady přece nemluví o pracovních táborech, jen o povinnosti pracovat - nebo prokázat příjmy, ze kterých žiju ! Mám-li rentu nebo výhru, nebo úspory……(nebo bohatého partnera), pak žiju z nich. Nemám-li - pak drbu stát, nebo kradu. A to se nám přece nelíbí. 

Že heslo komunistů “ Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb” neplatí, na to už jsme přišli dávno. (Sytá šelma neloví !) Někdo si z toho vybral jen druhou půlku. A dobrovolně pracovat? Jen někteří a ti pak živí ty “chytřejší” ?

Třeba si vašeho známého vydržuje bohatá vdova ! 🤣

N (neregistrovaný) 29.03.2024, 11:26:48 xxx.xxx.231.71

Já práci miluju, vydržím se na ní koukat i několik hodin.😀

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 29.03.2024, 11:40:13 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 29.03.2024, 10:47:38

Ptal se mě, jak ID získat… Ale tak nějak jsem prokoukla, že chce nějak fingovaně. Tvrdil cosi o borelce. Nevím, zda by se po borelce dával ID. Tedy, jak jej znám já. Normálně chodící a myslící člověk. Takže spíš si myslím, že ID nepobírá. A 35 let odpracovaných by už teda mít mohl, no…

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 29.03.2024, 11:43:15 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.03.2024, 11:02:14

Trochu oxymoron to je…😄

Ale zase já to myslela, že NĚKTEŘÍ lidi nepracují a pracovat by měli. Pokud je někdo, kdo třeba - co já vím - zdědil obrovský majetek, vyhrál ve SPORTCE, no anebo si našetřil (jako třeba ten můj známý) během desítek let práce…na nikom se dotyční nepřiživují, nevysávají stát, tak jim přeju tu možnost nechodit do práce a žít slušným, mnohdy možná až luxusním životem.

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 29.03.2024, 11:44:29 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.03.2024, 11:02:14

Nee, nevydržuje. Žije v sousedním paneláku se starou maminkou…což také moc nechápu. Ale nemyslím, že by ji jakkoli finančně nebo jinak vykořisťoval.

orionka-2
orionka-2 (468 příspěvků) 29.03.2024, 22:47:26 xxx.xxx.64.54
orionka-2:

A kdepak se nám toulá prezident ?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyroci-okupace-Pavel-v-Nemecku-Macinka-zuri-Jednoduchy-clovek-15-brezna-se-tam-nejezdi-752304


Ještě ke Kříži :

https://www.youtube.com/watch?v=wQDQcNvGQHE

To jen abychom věděli, co se nám toulá v Německu. Podle zvěstí tento Kříž nikdy neopustil Čechy, možná Prahu !

N (neregistrovaný) 30.03.2024, 01:37:25 xxx.xxx.242.38

Já se ještě vrátím k údajným choutkám Putina na válku v Evropě a malinko se musím opravit, protože invaze do východní Evropy bude, ale jinak než si to představují běžní smrtelníci. Putin bude volit stejnou ověřenou taktiku jako USA. Čili v blízkých letech bych očekával podporu opozice s pozitivním vztahem k RF s vyústěním hlavně ve východních zemích až v politickou nestabilitu a možná i odklon od západního sektoru. Vojensky bude akorát podporovat země kde se převrat povede. 

Čekají “nás-vás” perné roky plné neklidu a nestability. Východ budou samozřejmě brzdit oproti Rusku drahé suroviny a nebo stálá zavislost na dovozu z Ruska. Jak vidíte, té závislosti se nedá zbavit a vesele se musí mnoho z nich dovážet právě z Ruska i nyní. Takže já chápu tu paniku z Ruska a jeho expanzi, ale zasvěcení musí vědět, že nás nečeká střet armád, ale ekonomiky, její udržitelnosti, tajných služeb a mmoha dalších aspektů k ovlivňování vnitřních struktur států buď neutrálních či členských NATO. O EU podle mého již nepůjde, protože ta se oslabí sama a tou dobou možná už ani nebude. Tak to je moje vize budoucnosti založené na určitých faktech a imformacích. Teď už jen můžete sledovat jak se bude postupně naplňovat. Války jako vojenské invaze se nebojte. Útok přijde zevnitř.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 30.03.2024, 07:07:29 xxx:xxx.72:dd
orionka-2:

Za divoký odsun už se omluvili naši představitelé několikrát. Začal to Havel a pak to opakuje každý, kdo do úřadu nastoupí. Omluvili se Němci nám za Lidice, za Ležáky, za mrtvé v protektorátu? Ve většině míst probíhal odsun spořádaně. Dokonce i někde dobrovolně. Část spřízněné rodiny ( původem smíšené manželství ) odcházela dobrovolně. Jeden strýc, Čech, šel do odsunu, protože doufal, že jeden syn se od Stalingradu vrátí, druhý tam padl. Jeho sestra hrdě prohlásila, že je Němka a šla taky. Z mnoha vlaků Němci radostně mávali, konečně jeli tam kam chtěli a mnozí měli takové “škraloupy”, že byli rádi za odsun. Takže ona ta skvrna není zase tak veliká, jako je zveličovaná. Nemělo se to dít, ale ještě na samém konci války hnali Němci zbídačelé vězně přes naše území v pochodech smrti. A třeba v severním pohraničí zůstalo neodsunuto hodně vdov po německých vojácích.

Už mě to nebaví !!!!!


Take keci. Na rozdiel od vas, sme rodina, kde cast odsunuli. A nebolo to tak, ako to vy opisujete. Ani zdaleka. A urcite radostne nemavali, najma nie z dobytcaku a najma nie, ked prisli o vsetko a v Nemecku ich tiez necakalo nic dobre. Moje prababicka a pradedecek, tam zacinali od nuly, v 50. tvrdou manulanou pracou, aby sa uzivili. Synovia im museli povinne narukovat do nemeckej armady a to jeden nemal ani 18. A ti co ostali tu zili roky v strachu, ano bolo to zmiesane manzelstvo, ale k nemecky korenom sa nehlasili. Kazda vojna je zla a umiera sa a trpia ludia na kazdej strane. Mysliet si, ze Putin, je nejaky zachranca, lebo nahnal Rusko do vojny je idealisticka naivita a hlupost. Alebo vy by ste nechala s usmevom umriet svojho syna, ci manzela, lebo padne za napr. Putina? Ci vy vazne verite, ze Rusi na Ukrajine neumieraju?  A tie narusene vztahy, to bude zas na generacie. A uprimne naco to vsetko? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.