Aktuálně: 4 804 inzerátů176 220 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Politika...

balu
balu (1596 příspěvků) 03.04.2024, 09:58:45 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.04.2024, 08:59:47

Orionko, do těch paneláků se nestěhovali jen lidi, kteří tam chtěli, ale i nezanedbatelné množství těch, kteří tam nechtěli ale museli. Protože je bolševik vysídlil z jejich domů a domků, které se rozhodl zbourat. Ne kvůli všeobecně prospěšné stavbě třeba dálnice, ale proto, že likvidoval centra obcí. Například v Brně centrum Židenic kolem Staré osady, z bývalých vsí Bohunice, Starý Lískovec a dalších zbyly jen torza, pár domů, pár ulic. Bouraly se domečky i statky. Na jejich místě vznikla sídliště… A lidi z těchto bouraných nemovitostí nechtěli do paneláků, kdo by chtěl do králíkárny když je zvyklý na výběh, abych to přiblížila tematicky tomuto webu. Lidi měli u domu hospodářství, králíky, slepice a další, zahrádky a o to vše je bolševik připravil. Část naší rodiny to postihlo, prababička změnu neunesla a brzy po tomto nuceném přesídlení zemřela. 

Buggyra
Buggyra (3266 příspěvků) 03.04.2024, 10:00:20 xxx.xxx.198.226

Hm. nouze: Dostanete max dva litry, když neodpracujete ty hodiny.

Já to tak ale nikde neviděla napsáno, že by na tu hmotnou museli pracovat. Vidím, že se musejí hlásit na úřadě ve smluvené časy a musejí obcházet nabídky práce a tvářit se, že mají o práci zájem, příp. přijmout rekvalifikaci a docházet na ni. Ale nějaké veřejně prospěšné práce nevidím, nevím o nich. Vím, že naše obec zaměstnávala nějak na částečný uchazeče o zaměstnání, ale kvůli problémům s těmi lidmi od toho ustoupila (nemá na toho drába, co by nad nimi stál, jsme malá vesnice). Jen chodí jednou za týden nebo jak ukázat se na ÚP? Chudáci ještě kolikrát musejí dojíždět, protože tady třeba máme na 20 x 20 km jeden.

V jednom z těch odkazů píšou “A když podle úřadu nebudete dostatečně aktivní, dají vám jenom existenční minimum 3130 Kč.” Tak to už nějakou chvíli asi dva tisíce nejsou.

jakou máte motivaci jít makat? Normální je pracovat, neb duch pak trpí…

Můžu pracovat na svém, na zahrádce, kde si užitečně vypěstím a duch netrpí. Proč bych tahala za minimum, ze kterého mi ještě ukňafnou, když mám doma tři haranty, kteří mi vydělají. Ono kolem tří harantů je taky běhání, kdo by k tomu chtěl ještě tahat, že. Taky můžu tahat načerno, čistá ruka, všichni spoko a nikdo na nikoho nemůže.

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 03.04.2024, 11:12:03 xxx.xxx.64.54
balu:

Orionko, do těch paneláků se nestěhovali jen lidi, kteří tam chtěli, ale i nezanedbatelné množství těch, kteří tam nechtěli ale museli. Protože je bolševik vysídlil z jejich domů a domků, které se rozhodl zbourat. Ne kvůli všeobecně prospěšné stavbě třeba dálnice, ale proto, že likvidoval centra obcí. Například v Brně centrum Židenic kolem Staré osady, z bývalých vsí Bohunice, Starý Lískovec a dalších zbyly jen torza, pár domů, pár ulic. Bouraly se domečky i statky. Na jejich místě vznikla sídliště… A lidi z těchto bouraných nemovitostí nechtěli do paneláků, kdo by chtěl do králíkárny když je zvyklý na výběh, abych to přiblížila tematicky tomuto webu. Lidi měli u domu hospodářství, králíky, slepice a další, zahrádky a o to vše je bolševik připravil. Část naší rodiny to postihlo, prababička změnu neunesla a brzy po tomto nuceném přesídlení zemřela. 


Jasně, může mi být vaší babičky líto - a je. Jenže každá mince má dvě strany. Na místě dvou domečků pro dvě rodiny postavili dva paneláky pro rodin 33, 99……Nemáme nekonečné prostory a těch lidí chtělo bydlet moc. 

P.S. Nevím, kdo zná to proklínané Jižní město. Byla jsem se tam podívat. Docela v zeleni, některé ty proutky vysazené tenkrát, vyrostly ve statné stromy…….

A mimochodem, k Havlovi necítím žádnou zášť, ale s těmi králíkárnami moc ujel. Velkopansky. Kam by se natáhla Praha, kdyby každý chtěl bydlet na nábřeží, nejlépe Rašínově? To, že tam bydlel on, nebyla žádná jeho zásluha. 

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:05:01 xxx.xxx.177.249
assil:

U nás stavěli panelákovou čtvrť vězni, prostě se to oplotilo a oni tam pod dozorem stavěli. Pamatuju si jak jsme tam jako děti chodili očumovat ty strážný se zbraněma. 😀


Ten náš křivej panelák také stavěli vězni. Možná proto má takové stěny, jak jsem popisovala dřív.

megi-the-pes
megi-the-pes (2259 příspěvků) 03.04.2024, 12:20:16 xxx.xxx.124.255

s panelákama máte problém jinde… už dávno je měli srovnat se zemí… říkali snad 40 let max? vím o jednom, co se kymácí 😀 no a vemte ty lidi a dejte je někam bydlet 🙂
postavili to za málo korun, jak dlouho je lidi spláceli? a dnes se zbourá umakart, hodí sádroš a cena 5 mega a prodává se dobře, prodává

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:29:36 xxx.xxx.177.249

Tak náš panelák patří k těm úplně nejstarším. Naši se tam tuším nastěhovali nějak po roce 1960. Takže asi už má svoji životnost dávno za sebou. A popravdě projektoval jej fakt pitomec, ptž já mám všechny pokoje na západ a balkón na jih, tudíž v létě je v bytě klidně přes 30 stupňů. No a ti na druhé straně zas mají opačný problém, třeba na podzim, než se začne topit.

Ale je zajímavé, že přestože je tak prastarý, tak umakartová jádra nemá, a nikdy neměl.

assil
assil (1541 příspěvků) 03.04.2024, 12:31:04 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 03.04.2024, 12:20:16

Lidí je prostě moc, to je celý. Průšvih prostě v tom, že lidi mají tu možnost množit se jak králíci.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:32:53 xxx.xxx.177.249

A minulý rok rekonstrukce výtahů…

Zajímal by mě názor statika. Vybourávaly se dvě velké šachty uprostřed domu. A za mě se udělala totální hovadina. Tvrdí to i lidi z okolních paneláků, kteří toto nemají a nikdy dělat nebudou. Totiž to, že máme dva výtahy a každý staví v každém patře. Do té rekonstrukce to byl výtah tzv. sudý a lichý. A bohatě to postačovalo. Na schůzi vlastníků jsem byla umlčena! Mimo jiné stoupla samozřejmě i spotřeba energie…

Edituji: Generační obměna v paneláku je naprosto enormní - pořád nám visí parte, že někdo z původních majitelů umřel. No a aktuálně odhaduji, že tak třetina bytů je pronajímána. Bohužel mnohdy strašným individuím, a klidně napíšu, že mnozí z nich jsou cizinci. Nás původních, event. potomků původních majitelů už je fakt jen hrstka a celkem při sobě držíme. Ale ti, co jsou tam v pronájmu, těm je vše ukradené. Viz moje poničené auto na parkovišti, celkem pravidelně nazvraceno u vchodu, onehdá prý byly ohozené i vstupní dveře. Kdyby měl člověk (já 🙂) finance, dávno odtam vypadne!

Sarah01
Sarah01 (1639 příspěvků) 03.04.2024, 12:38:34 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Tak náš panelák patří k těm úplně nejstarším. Naši se tam tuším nastěhovali nějak po roce 1960. Takže asi už má svoji životnost dávno za sebou. A popravdě projektoval jej fakt pitomec, ptž já mám všechny pokoje na západ a balkón na jih, tudíž v létě je v bytě klidně přes 30 stupňů. No a ti na druhé straně zas mají opačný problém, třeba na podzim, než se začne topit.

Ale je zajímavé, že přestože je tak prastarý, tak umakartová jádra nemá, a nikdy neměl.


Myslím, že u těch prvních paneláků se umakartová jádra ještě nedělala. Pak se asi přišlo na to, že je to rychlejší a levnější. Dispozice místností byla fakt hrozná, kuchyň a obývák většinou průchozí, takže my třeba měli v obýváku troje dveře a postavit nábytek tak, aby ty dveře šly zavírat, bylo kolikrát nemožné. My nakonec museli jedny nepotřebné dveře zastavět skříní, někteří sousedi si tam udělali rovnou příčku ze sádroše. Některé byty, které neměly to jádro přímo uprostřed bytu, se upravovat moc nemusely, ale my ho měli přímo uprostřed, takže kuchyňka byla nudlička, do které se ani stůl s židlemi nevešel. 

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:40:24 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.04.2024, 12:38:34

Jj, máš pravdu. Dveře jsou fakt všude!!! Zkusím spočítat, kolik jich je v předsíni/chodbě…tak je jich 7. Nejde tam dát ani pořádnou polici, věšák atp.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:45:38 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 03.04.2024, 12:31:04

Plus migrace…

Za mého dětství a mládí jsme byli naprosto poklidná čtvrť (i když jedna hrůza se tam stala - Hojer poblíž zavraždil Ivanku Mátlovou; ale byl to ojedinělý exces, byť teda naprosto hrůzný). No a dnes se lidi bojí po setmění vyjít ven. Hřiště, které mělo sloužit právě dětem z paneláků je permanentně okupováno cizinci (poblíž je snad nějaká ubytovna), rádio na plné prdy, rozbitá drátoskla na balkónech od balónu, opilá omladina…sousedka na ně už mnohokrát volala MP. No, tak přijedou, zadokumentují, pohrozí…a zase odjedou. Pak je třeba den dva klid, a začne to nanovo. To hřiště nám byl čert dlužen!

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 03.04.2024, 12:48:39 xxx.xxx.64.54

Totiž to, že máme dva výtahy a každý staví v každém patře. Do té rekonstrukce to byl výtah tzv. sudý a lichý. A bohatě to postačovalo. Na schůzi vlastníků jsem byla umlčena! Mimo jiné stoupla samozřejmě i spotřeba energie…

A pak že všechno dřív bylo špatně…. 😄

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:53:17 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.04.2024, 12:48:39

No, to je pravda, že ta rekonstrukce výtahů (tuším stála milion) je naprostá zhovadilost… Bylo nás víc, kterým se to nelíbilo, ale byli jsme přehlasováni.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 03.04.2024, 12:54:07 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.04.2024, 12:49:47

Takto může psát snad jen dysgrafik. Jinak to podle mě není možné…

Edit: Mezitím jste obrázek (z FB) smazala…???


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.