Aktuálně: 4 801 inzerátů176 171 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 02.04.2024, 13:18:46 xxx.xxx.198.226

Po manuálních pracovnících je mezi zaměstnavateli poptávka.

Jo, ale po takových, co skutečně něco dělají a nemusí nad nimi stát další člověk celou směnu jako dráb (to pak dám radši peníze tomu drábovi a ušetřím za neužitečného nemakačenka). Taky je šikovné mít lidi, co vám nekradou materiál a zařízení. Lidi, co se nehodí “marod” každou chvíli, kdy potřebují oraz nebo se jim prostě nechce.

Takoví lidé se mezi tím dlouhodobým inventářem ÚP celkem těžko hledají.

Dlouhodobý inventář ÚP by měl k práci pohnat stát, ten má na to kapacity, platit ty dráby, co jim budou stát za zadkem. A dávky podmínit odpracovanými hodinami nebo úkoly, pokud neexistuje lékařské potvrzení, které je v rozporu (jenže to pak takový čék není v registru žadatelů, že).

Anonymní (neregistrovaný) 02.04.2024, 19:33:34 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Hlavně si moc dobře pamatuju, jak ta povinná práce vypadala…..lidi se základním vzděláním si přes známosti uměli sehnat vedoucí místo a pak šikanovali podřízené, kteří měli VŠ. A některá místa byla jen naoko, ten člověk sice byl zaměstnaný, ale nedělal nic.

A jinak, jak tu kdosi píše, že by se mělo pracovat víc a častěji, tak to je totální blbost. Všude se pracovní týden zkracuje a lidi zastanou stejný množství práce, u nás taky a kupodivu všechno se stihne. 


Obdivuji vaši paměť a také vaše zvláštní dětské zájmy. Říkávám, že jsem “holka od zedníků” a nevšimla jsem si, že by v panelárnách plácali panely inženýři, nad kterými postávali nevzdělanci a šikanovali je, stejně tak, když vyjel domíchávač z betonárky, nemohl řidič zaparkovat “za bukem” a dát si šlofíka. A protože stavebnictví mělo spoustu pracovních pozic pro přizpůsobivé občany, pracovali taky. A světe div se, pracovali i potrestaní. Makali v panelárně i na stavbách a nemuseli hopsat v posilovnách.

N (neregistrovaný) 02.04.2024, 20:56:00 xxx.xxx.242.38
assil:

Musí zavřít živnost, pak může do předčasného důchodu.

Prostě pro tyhle případy je lepší předdůchod, ale zas pochybuju, že živnostníci si na to běžně spoří.


Díky Assil,už jsem zjistil jak to je..👍 Je to ještě malinko složitější a do předčasného s paušálem se rovná trvalé postižení chudobou.😄 No mě se to netýká a jen mě to zaujalo.

Sarah01
Sarah01 (1635 příspěvků) 02.04.2024, 22:07:36 xxx.xxx.217.40
Anonymní:

Obdivuji vaši paměť a také vaše zvláštní dětské zájmy. Říkávám, že jsem “holka od zedníků” a nevšimla jsem si, že by v panelárnách plácali panely inženýři, nad kterými postávali nevzdělanci a šikanovali je, stejně tak, když vyjel domíchávač z betonárky, nemohl řidič zaparkovat “za bukem” a dát si šlofíka. A protože stavebnictví mělo spoustu pracovních pozic pro přizpůsobivé občany, pracovali taky. A světe div se, pracovali i potrestaní. Makali v panelárně i na stavbách a nemuseli hopsat v posilovnách.


Dětské zájmy? A to jsou které? Píšu o tom, co jsem na vlastní kůži zažila v Brně v národním podniku KNIHA. A nejen já a nejen tam. Kdo byl v KSČ, mohl být úplně blbej, jen s výučním listem, ale mohl šéfovat a i šikanovat podřízené. Stavebnictví a paneláky bych vůbec nezmiňovala, tu kvalitu moc dobře znám, rovného tam nebylo vůbec nic, spoustu věcí si člověk po nastěhování musel sám opravit. Ano, paměť mám velmi dobrou. A klidně jste se mohla podepsat, orionko. 

N (neregistrovaný) 02.04.2024, 22:17:50 xxx.xxx.242.38

Je krásně, všichni se mají úžasně a každý rád dá za byt kde nic nemusí dodělávat a je to vše rovné klidně i šest milionů.😄👍 Úžasné a myslím, třeba se mýlím, ale že by dnes bylo vše tak dokonalé? 😄 No tak pár věcí jsme byli opravovat na nových domech a dokonce i balkón se musel zrušit, praskal a nejlevnější bylo ho zrušit. Dům stáří dva roky a něco za osum mega.😄 Jo, můžou se soudit.😄 Majitel firmy odpovídá v Azbuce a možná už padl na Ukrajině.😄

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 03.04.2024, 00:22:35 xxx.xxx.177.249
Sarah01:

Dětské zájmy? A to jsou které? Píšu o tom, co jsem na vlastní kůži zažila v Brně v národním podniku KNIHA. A nejen já a nejen tam. Kdo byl v KSČ, mohl být úplně blbej, jen s výučním listem, ale mohl šéfovat a i šikanovat podřízené. Stavebnictví a paneláky bych vůbec nezmiňovala, tu kvalitu moc dobře znám, rovného tam nebylo vůbec nic, spoustu věcí si člověk po nastěhování musel sám opravit. Ano, paměť mám velmi dobrou. A klidně jste se mohla podepsat, orionko. 


Musím napsat, že můj byt je toho důkazem. To, že je z něj squat, je moje vina.

Ale to, že jsou tam neskutečně křivé stěny, je otřes až ostuda a za to logicky nemůžu! Prostě třeba příčka, která není hranolem, nýbrž jakýmsi mnohostěnem…mám-li to popsat matematicky nebo spíš geometricky. Nelze na to nic pověsit, nelze to samozřejmě nijak opravit. Ta křivost je i na nosných stěnách…samozřejmě ve všech bytech paneláku.

balu
balu (1593 příspěvků) 03.04.2024, 06:57:48 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.04.2024, 19:33:34

To je ale známá věc, že řediteli podniků, vedoucími oddělení, prostě šéfy, se za socáče také stávali sotva vyučení, ovšem členové KSČ s výborným kádrovým posudkem a nejlíp s vystudovaným VUMLem, kteří leckdy neměli ani patřičné odborné znalosti.

Bohužel se něco podobného děje i dnes. Akorát že to nejsou sotva vyučení a VUML nahradil manažerský kurz nebo studium MBA. Ale odborné znalosti chybí též.

Jestli si někdo myslí, že dnes se staví kvalitněji než za socáče, tak je na omylu. Stačí sledovat pořad Černé ovce a člověk žasne, co a jak dokáží stavební firmy zprasit. A to je tam jen zlomeček toho šlendriánu.

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 03.04.2024, 07:27:54 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

“dávky podmínit odpracovanými hodinami” už dávno funguje


Já to tady nenašla https://www.penize.cz/podpora-v-nezamestnanosti/439171-podpora-v-nezamestnanosti-2023-podminky-kdo-ma-narok-podrobny-prehled - schovává se to pod “nedostatečně aktivní”? To může klidně být, že neobchází dotyčný doporučené nabídky zaměstnání a nehlásí se pravidelně na pracáku - to je tady https://www.ochrance.cz/letaky/vyrazeni-z-evidence-up/vyrazeni-z-evidence-up.pdf . O tom, že by dávky v hmotné nouzi pod skončení podpůrčí doby byly podmíněné odpracovaným časem, tedy nevím (nenacházím).

Obávám se, že kdyby to fungovalo, nebyli by ti lidé tak nepoužitelní. Já mám trochu představu, neb jsme nuceni díky výši nabízené mzdy vybírat z takových vod. A to jsou panečku kousky.

Sarah01
Sarah01 (1635 příspěvků) 03.04.2024, 08:09:41 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 03.04.2024, 06:57:48

Jj, musí být nekompromisní stavební dozor, nejlíp někdo příbuzný, komu může člověk věřit. Taky jsme to tak měli při rekonstrukci domku, pořád hlídat, kontrolovat a v případě špatně odvedené práce hned zasáhnout a požadovat opravu. A neplatit předem, ale až po práci. Jen si myslím, že za min. režimu v případě paneláků žádný dozor nebyl.

Rapotačka (neregistrovaný) 03.04.2024, 08:31:47 xxx.xxx.168.107

U nás se stavěly celé čtvrtě svépomocí = lidi si stavěli byty sami.

Vymakali si je, stálo je to 2 roky života, nešéfoval jim tam úplně

blbej komouš. Stavěli si s dělníky  i inženýři a ti  si  technickou stránku  pohlídali.

Ale byla to hnusná doba, vím.

assil
assil (1541 příspěvků) 03.04.2024, 08:38:34 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 03.04.2024, 08:31:47

U nás stavěli panelákovou čtvrť vězni, prostě se to oplotilo a oni tam pod dozorem stavěli. Pamatuju si jak jsme tam jako děti chodili očumovat ty strážný se zbraněma. 😀

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 03.04.2024, 08:59:47 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Dětské zájmy? A to jsou které? Píšu o tom, co jsem na vlastní kůži zažila v Brně v národním podniku KNIHA. A nejen já a nejen tam. Kdo byl v KSČ, mohl být úplně blbej, jen s výučním listem, ale mohl šéfovat a i šikanovat podřízené. Stavebnictví a paneláky bych vůbec nezmiňovala, tu kvalitu moc dobře znám, rovného tam nebylo vůbec nic, spoustu věcí si člověk po nastěhování musel sám opravit. Ano, paměť mám velmi dobrou. A klidně jste se mohla podepsat, orionko. 


Dnes nemusíte chodit do provinčních podniků, stačí se podívat na vládu. Kdyby zamíchali knížky a tahali je z klobouku, nemohlo by se jim to podařit líp. Najděte jednoho ministra, jehož profese se blíží jeho postu a dám vám palec. O Bc. Lipánkovi radši nemluvím - kolik těch vzdělaných profesionálů šikanuje !

A co se stavebnictví týče - vím z jakých prostor se lidi rádi do těch paneláků stěhovali. A nakonec ceny těch bytů mluví za vše.

A jinak najděte si třeba H- systém - ten nejkřiklavější.

megi-the-pes
megi-the-pes (2258 příspěvků) 03.04.2024, 09:03:15 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.04.2024, 07:27:54

Jo a ne. Podpora v nezam. je u jednoho úřadu/ramena. D. hm. nouze je jiné rameno. Každá ta dávka má jiné podmínky. Podpora je chvíli, zrovna ti, na které se nadává, ji nemají, neb není dost odpracováno. Hm. nouze má pár levelů. Dostanete max dva litry, když neodpracujete ty hodiny. A u koho se ví, že peníze rozhazuje, dostane tu dávku napůl (i víc) ve stravenkách. Funguje to už dlouho, jenom ministr práce to neví. Vymyslel teď nový ind. akční plán, který je podmínkou pro ÚP už sto let - chodíte na semináře, kurzy, … nechodíte, letíte. Ty úřady si mezi sebou povídají a jejich úkol je té osoby se zbavit, není to tak zajímavé, jak ukazuje televize… Ale dá se to obejít - přes doktora. Jsou lidé s jednou nohou a po mrtvici, po kterých chce úřad, ať jde makat, ale jiní v tom umí chodit… je to okres od okresu, nemáme dva, co by vyhodnocovaly stejným způsobem.
A jakou máte motivaci jít makat? Normální je pracovat, neb duch pak trpí… a když jsou motivací peníze? Minimální mzda 18900? Polsko má 25400 a od července 25800. 
A mají na to firmy, dávat tolik? 
 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 03.04.2024, 09:21:04 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 03.04.2024, 08:59:47

Existuje, Orinko, třeba Válek, je to doktor. Jestli je to dobrý ministr, teď neposuzuji, ale z oboru je. Dále Blažek, právník. Bek je vysokoškolský učitel.

Já vím, že je nemáte ráda, ale člověk by se neměl tou nelibostí nechat emočně smýkat 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2258 příspěvků) 03.04.2024, 09:35:23 xxx.xxx.124.255

Je fuk, co který zlod…uch vystudoval, když ví, jak ten obor řídit v takovém měřítku. 

Např. min. financí ukázal svou odbornost přes výplaty své… ne, pardon, to je firma manželky. 

Takže se, orionko, zase uklidníme, odborníky máme. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1635 příspěvků) 03.04.2024, 09:40:16 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 03.04.2024, 09:21:04

Jj, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem. 🙂

Každopádně Válek je určitě špatný ministr, o tom žádná. Problémy ve zdravotnictví jsou už dlouhodobější a signály byly dřív, žádná vláda s tím nic nedělala a tahleta není výjimkou.  

Co se týká paneláků, tak ono lidem často nezbylo nic jinýho, než se do nich nastěhovat, někde bydlet museli a jaksi nebylo kde, nedostatek bytů byl i za socíku a řekla bych, že i větší než dnes. Dnes byty jsou, ale drahé. A ty panelákové nejsou drahé proto, že by byly snad kvalitní, ale proto, že celkově cena nemovitostí vyletěla enormně vysoko. Jen tak mezi náma, já bych si teda panelákový byt se starým nevyzděným jádrem za dnešních min. 5 mil. nekoupila.

balu
balu (1593 příspěvků) 03.04.2024, 09:44:47 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.04.2024, 08:09:41

Stavební dozor musel být tehdy jako dnes. A tehdy jako dnes byl různě kvalitní, stejně jako pracovníci, materiál, a tak dále. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.