Aktuálně: 5 052 inzerátů173 419 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů

Terarijní zvířata ze ZOO

Bosak (neregistrovaný) 04.06.2023, 09:32:51 xxx.xxx.65.203

Vkládejte prosím fotky terarijních zvířat z vašich návštěv zoologických zahrad. Která ZOO je podle vás nejlepší co se týče teraristiky?

J5
J5 (250 příspěvků) 04.06.2023, 13:55:20 xxx.xxx.0.1

Nabídnu svůj, možná trochu neobjektiní, názor včetně zdůvodnění.

1/ Zoo Praha - Moje první Zoo kam jsem se kdy podíval, což je již tak dlouho že pamatuji všechny původní pavilony, lépe řečeno pokusy o pavilony a tudíž vím jak mnoho se pro welfare chovanců za tu dobu udělalo. V neposlední řadě je tam p. Velenský.

znovu za 1/ Zoo Pzeň - p. Trávníček, fajn chlap. Také jsem tam viděl policejní hlídku na koních která se skládala ze dvou nádherných děvčat. Koně byli pěkní také, asi. Děvčatům to ale slušelo tak moc že mě v tu ránu přestala zvířátka zajímat.

a ještě jednou za 1/ Zoo Dvůr Králové. Je mě blízký celkový koncept zahrady. Navíc pana Vagnera uznávám za houževnatost se kterou prosadil své představy přes neustálý odpor zelených klik. Ti se mimo jiné v současné době ani nestydí připisovat si jako svoji zásluhu to proti čemu dříve brojili. Jaksi by jim bez Vágnera chybělo téma, viz. třeba nosorožci.

Tak už přestanu plevelit vlákno ale napsat jsem to musel, protože jsem chtěl.

Hadak (neregistrovaný) 06.06.2023, 05:50:03 xxx.xxx.9.107

Co se týče hadů je dobrá ZOO Dvorce u ČB. Ojedinělá kolekce kober, asi největší v Evropě, ale jinak celkově zoo nic moc, výběhy zastaralé, pletivo rezavé. Koho zajímají želvy tak na ty je jednička zase zoo Plzeň. turtle

Skeeve
Skeeve (115 příspěvků) 06.06.2023, 19:24:39 xxx.xxx.0.1

Koncept moc nemají, chtějí striktně Afriku a uhlířky a tomistomy byly odeslány jinam a v prvním, velkém teráriu krajta tmavá? Furcifer s nilským varanem v jedné nádrži? Samci tlamovců coby sexy skupina afrických ryb? Kde jsou bichiři, motýlkovec, rypouni Petersovi? 

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 07.06.2023, 14:04:23 xxx.xxx.36.68
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 04.06.2023, 13:55:20

Ještě bych do výčtu přidal u nás Jihlavu, například různí hroznýšovci, varani, největší krokodýl čelnatý na světě a spousta dalšího.

A nádherné terárium pro plazy Evropy má zoo Hluboká nad Vltavou (dříve Ohrada).

raduz
raduz (128 příspěvků) 07.06.2023, 21:17:08 xxx.xxx.123.98

Tak u nás jednoznačně Huboká  - pro plazy Evropy. Ta expozice je nádherná. A v blízkosti našich hranic, pak polská Wroclav - tera je tam úžasná, sice starý pavilon i terárka, ale kolekce zvířat nemá konkurenci, obsáhlé sbírky varanů a želv, mnohdy raritní kousky a je zde k vidění i velice pěkná sekce akva.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 07.06.2023, 21:18:58 xxx.xxx.123.98
Odpověď na příspěvek uživatele Skeeve z 06.06.2023, 19:24:39

skeeve - Dvora se musím zastat, koncept tam je, ale nic není hned, vše je o lidech a financích.

Skeeve
Skeeve (115 příspěvků) 08.06.2023, 17:45:39 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele raduz z 07.06.2023, 21:18:58

Jsou k dispozici oficiální výroční zprávy, kde je jasně patrno, s jakým rozpočtem zoo disponuje, nákup i atraktivních zvířat ze skupiny terarijních zvířat z českých chovů by představoval doslova drobečky nákladů.. Je mi jasné, že nejde vše  hned a hlavně u jedáků nebude nijak obrovská nabidka;  ale věřte, že i změny v obsazení výběhu i pro ptactvo  a kopytníky sleduju dost pečlivě - mám to do zoo dvacet minut, a zatím přibývají hlavně občerstvení a zvířata mizí.. 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 08.06.2023, 17:52:47 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

Jsou k dispozici oficiální výroční zprávy, kde je jasně patrno, s jakým rozpočtem zoo disponuje, nákup i atraktivních zvířat ze skupiny terarijních zvířat z českých chovů by představoval doslova drobečky nákladů.. Je ni jasné, že nejde vše  hned a hlavně u jedáků nebude nijak obrovská nabidka;  ale věřte, že i změny v obsazení výběhu i pro ptactvo  a kopytníky sleduju dost pečlivě - mám to do zoo dvacet minut, a zatím přibývají hlavně občerstvení a zvířata mizí.. 


Mně se tam předloni nelíbila oslí kopýtka. Tehdejší ošetřovatel  a náš bývalý absolvent) mezi řečí prohodil - no jo, tady jsou holt prioritou ti hadi.

Neboli Zoo Hluboká nebo Tábor se mi líbí víc. Prostorově.

 

Takže jsme skoro sousedi?

 

kometa
kometa (4153 příspěvků) 08.06.2023, 17:57:30 xxx.xxx.147.163
Jiri24:

Ještě bych do výčtu přidal u nás Jihlavu, například různí hroznýšovci, varani, největší krokodýl čelnatý na světě a spousta dalšího.

A nádherné terárium pro plazy Evropy má zoo Hluboká nad Vltavou (dříve Ohrada).


Jo, ta je tak nádherná, že v těch expozicích vidím méně než v přírodě.🙂 Třeba ještěrky.

Myšleno samozřejmě v dobrém. Pokaždé si na praxi říkám - a co uvidím tentokrát? Jediná jistota je obojkovka a zmije (a i ta tak na 70%), ostatní je vždycky bonus.

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 08.06.2023, 18:16:23 xxx.xxx.36.68
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.06.2023, 17:57:30

To já jediné s čím v Hluboké bojuji jsou čolci, velké u mloků jsem ještě neviděl, horské u zmijí až letos, jinak třeba želvy jsem viděl zatím pokaždě. Ale uznávám že nikdy jsem tam neviděl všechno, to však k dobře udělané expozici tak nějak patří.

kometa
kometa (4153 příspěvků) 08.06.2023, 18:41:49 xxx.xxx.147.163
Jiri24:

To já jediné s čím v Hluboké bojuji jsou čolci, velké u mloků jsem ještě neviděl, horské u zmijí až letos, jinak třeba želvy jsem viděl zatím pokaždě. Ale uznávám že nikdy jsem tam neviděl všechno, to však k dobře udělané expozici tak nějak patří.


To jo, želvy a agamy a blavory a... Já měla na mysli naše plazy - užovka podplamatá a hladká - jo, asi jsem je jednou zahlédla. Ještěrky dtto. Čolky zatím nikdy.

A ano, uznávám, že expozice je přátelská ke zvířatům, k návštěvníkům méně. Jsem s tím smířená.

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 08.06.2023, 18:55:01 xxx.xxx.36.68

Jinak se také musím zastat Dvora, mimo-Africká zvířata mizí, Africká pomalu přibývají, teď naposledy terárium S Afriky, podle fotek mi to přišlo jako bývalé tmavky, ale nevím.

Sice mizí i Africké druhy, ale tam bych neřekl, že je to přímo chyba Dvora, ale tak nějak celé Evropy, jedna, dvě zoo nemají šanci udržet životaschopné populace kopytníků, na druhou stranu ty odcházející druhy mi nepřijdou nějak moc nahrazovány, či jsem neslyšel že by se plánovali, až se jejich osud spečetí, něčím nahradit.

Je také pravda že třeba v bývalém pavilonu lvů (dnes drilové) je již pěkně dlouho prázdná vytrína, kde se mohl nějaký ten plaz již dávno prohánět...

Zároveň také uznávám že v té nové části mohla být třeba místo steak house terária pro plazy, či malé savce z jihu Afriky (kruhochvosti, želvičky trpasličí, pardálky). Nemuseli se také bourat voléry u vily, zajisté by se dali poupravit či jinak využít a místo nich zahrada plná růží, no radši už vyjadřování na Dvůr ukončím...

Dvůr má zajisté své mouchy, možná i pár masařek, ale pořád bych neřek, že je to nějaká katastrofa, může být daleko hůř.

Ale když už zde kritizujeme, pro ty co viděli nový pavilon Goril v Praze, taky vás napadlo, kolik tam mohlo být terárií místo nekonečných betonových zdí, které mají imitovat cestu do pralesa...

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.