Aktuálně: 4 534 inzerátů178 233 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Nejmenší ovečka-kozička

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 24.06.2023, 09:51:20 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 24.06.2023, 07:54:38

Ne babička papouskovi fakt plnohodnotnyho kámoše neudělá ani kdyby se počtverečkovala a i pitomá andulka může dožít 15 let. Když zvířatko pro děti na mazlení přijde mi paradoxne nejschudnejsi kralicek. Při troše snahy ani moc nesmrdi, pomazlit se taky dá a může být sám. 

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 24.06.2023, 09:52:19 xxx.xxx.98.114

Nebo pokud máte možnosti a prostor na zahradě udelejte volieru s kurnikem pro 4 zdrobnělé slepičky. I ty se daji sehnat vymazlene a zvykle na hlazeni a tak. A nebudou trpět když na ně některý den nebudete mít moc času. 

Doron
Doron (1917 příspěvků) 24.06.2023, 10:41:39 xxx.xxx.162.50
Leithian:

Nebo pokud máte možnosti a prostor na zahradě udelejte volieru s kurnikem pro 4 zdrobnělé slepičky. I ty se daji sehnat vymazlene a zvykle na hlazeni a tak. A nebudou trpět když na ně některý den nebudete mít moc času. 


Jj, to jsou výborné nápady :)!

Zvlášť slepice můžou být výborné společnice,  jsou chytré a mají úžasný společenský život :).

Ona většina lidí říkat, že děti chtějí živou hračku, ale myslím, že to tak být nemusí. Některé děti prostě mají je zvířatům takový vrozený vztah a bez nich jim něco v životě schází. Aspoň já jsem to tak měla.

Nejšťastnější jsem byla na prázdninách u pratety, která měla statek, kde jsem pomáhala od takových pěti let dost účinně, dokonce jsem vstávala na pátou. Taky mě tam kvůli tomu vždycky dost chtěli :))). Ve městě jsem byla nešťastná , aspoň jsem chodila krmit holuby a pořád jsem oblejzala sousedy, jestli nepotřebujou vyvenčit psa :).

Takže já si myslím, že když děti tolik touží po zvířeti, mohli by se rodiče s nějakým menším smradem smířit :). Ona se z něj časem stane vůně..:).

A mimochodem Leithian, jak se má Arnold? Ukázal se nakonec kohoutem nebo slepicí :)?

 

Kilian
Kilian (1046 příspěvků) 24.06.2023, 11:38:50 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.06.2023, 10:41:39

....vnuk se teď u dědy zamiloval do vylihlých kuřat, stará se o ně, bere si je do postele.....tak uvidíme...doma má slepice už dospělé, které za ním běhají, když jde okolo, ale nakrmi je, donese jim pití a sbírá vajíčka....to bude křiku až pojede bez kuřete domů....

Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (1917 příspěvků) 24.06.2023, 12:49:35 xxx.xxx.162.50
Kilian:

....vnuk se teď u dědy zamiloval do vylihlých kuřat, stará se o ně, bere si je do postele.....tak uvidíme...doma má slepice už dospělé, které za ním běhají, když jde okolo, ale nakrmi je, donese jim pití a sbírá vajíčka....to bude křiku až pojede bez kuřete domů....

    Obrázek Obrázek Obrázek

Jede, ten je úplně po mně :))) !

Doron
Doron (1917 příspěvků) 24.06.2023, 12:51:23 xxx.xxx.162.50

Chtěla jsem napsat jééé :). 

Slepice jsou super, taky jsem měla slepičí kámošku a stále mám se skepicema velmi nadstandardní vztahy :)!

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 24.06.2023, 14:10:53 xxx.xxx.28.205
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.06.2023, 10:41:39

Arnold si vyseděla 2 kuřata 😂 je to Anežka. Jestli jsou její nebo některé z bílých hedvábniček těžko říct 😁 ale má 2 😂

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 24.06.2023, 14:13:18 xxx.xxx.28.205

Teď jsme tam bojovali se zdravotnimi problémy a už 3 tyden jsme na léčbě. Odcervovaky a sulfacox. Prej v sobě měly zoo. Bohužel jedna bílá a brahmanka to nedaly. Snad zbytek bude cajk. No bylo to asi z hrdlicek. Ty chlapi uspesne tedy zlikvidovali a litaj tam max vrabcaci. Jeste potkany co jim tam nekdy vlezou do výběhu přes den zlikvidovat a měl by snad být klid

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 07:41:16 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Tak to asi můžou, jen bych to nechtěla vysvětlovat těm dětem.... nicméně celý ten nápad mi připadá dost... no nic... 


Jo jo. Kamarádka měla u koní dvě kozy a jedna z nich povila dvě kůzlátka. Kozlíky. Byli krásní, roztomilí, jak tam různě běhali a poskakovali. Děti z koňského kroužku obdivovaly. A jednoho dne se zeptaly - kde jsou? Moje lakonická odpověď - v mrazáku. Byla moc drsná?

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 07:44:20 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Na druhou stranu spoustu lidí to takhle provozuje, na jaře si pořídí jehňata na vypásání zahrady a na podzim je normálně uklidí do mrazáku, úplně normální činnost a pokud se o ně budou během jejich života  děti dobře starat tak jenom dobře alespoň se něco naučí a uvidí že jídlo "nevzniká" v supermarketu, což dnes spoustě jedincům jaksi úplně uniká.winkingML.


Jenže to z toho dotazu nevyplývá. Takto pragmaticky uvažující člověk by se zeptal jinak. Si myslím.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 07:50:30 xxx.xxx.147.163
Vejvodová:

Děkuji za odpovědi. Zvíře si přejí děti zy vysvědčení a po prázdninách by zůstalo u babičky, která se o něj bude starat a ke které jezdíme každý víkend. Ale ještě jim zkusím navrhnout jiné méně náročné zvíře třeba papouška nebo morčátko. 


Viz výše.

Taky se přimlouvám - myslet více na potřeby zvířete. Jeden papoušek nebo jedno morče není dobré řešení.

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 25.06.2023, 09:38:44 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 25.06.2023, 07:50:30

To už bych se primluvila za zlatého křečka nebo syrskeho ale od chovatele takove ty s pp neb ti budou vymazleni a lze je chovat sanostatne. Při normalni výměně podestylky ani nesmrdi. Pokud chce paní něco na ven tak mi vybudovani zázemí pro 4 malé slepičky přijde fakt asi jako nejschudnejsi. A od chovatele budou ty zdrobnělé dost pravděpodobně už vymazlene taky (mensi takze mene prostoru o chlup a je vetsi sance narazit na mazlici zdrobnele ktere se nechovaji za účelem vajec prvoplanove) 

Doron
Doron (1917 příspěvků) 25.06.2023, 14:40:24 xxx.xxx.86.119
kometa:

Jo jo. Kamarádka měla u koní dvě kozy a jedna z nich povila dvě kůzlátka. Kozlíky. Byli krásní, roztomilí, jak tam různě běhali a poskakovali. Děti z koňského kroužku obdivovaly. A jednoho dne se zeptaly - kde jsou? Moje lakonická odpověď - v mrazáku. Byla moc drsná?


Byla :(.

Děti by na to měly být připravené ( připravované) předem.

Znám hodně příběhů lidí, kterým rodiče zabili nějaké zvíře, které měli rádi a ještě jim ho třeba předložili k obědu a oni ho nevědomky snědli :(

Vzpomínají na to i podlouhlých letech, jako na krutost a zradu.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 17:18:32 xxx.xxx.147.163
Doron:

Byla :(.

Děti by na to měly být připravené ( připravované) předem.

Znám hodně příběhů lidí, kterým rodiče zabili nějaké zvíře, které měli rádi a ještě jim ho třeba předložili k obědu a oni ho nevědomky snědli :(

Vzpomínají na to i podlouhlých letech, jako na krutost a zradu.


Já byla už jako dítě přítomná u porážek králíků a prasat. Tak to mám holt jinak.

Doron
Doron (1917 příspěvků) 25.06.2023, 19:02:16 xxx.xxx.86.119

Nojo, ale asi jste je neměla tak ráda.., tam jde o ten vztah.

Taky byste asi nebyla nadšená, kdyby Vám někdo zabil kočku..

Prababička mých dětí jedinou přicházela na návštěvu a už od branky volala :" Děti, nesu vám králíčka!" A děti úplně nadšené, protože na mně králíčka dlouho loudily a :" Kde ho máš babičko?" Ona začala hrabat v tašce, dětem úplně svítily oči radostí a pak: " Tady, v kastrůlku !"

Nemyslela to špatně, pro ni byl prostě kralík, králík na smetaně...

 

kometa
kometa (4422 příspěvků) 25.06.2023, 19:54:20 xxx.xxx.147.163
Doron:

Nojo, ale asi jste je neměla tak ráda.., tam jde o ten vztah.

Taky byste asi nebyla nadšená, kdyby Vám někdo zabil kočku..

Prababička mých dětí jedinou přicházela na návštěvu a už od branky volala :" Děti, nesu vám králíčka!" A děti úplně nadšené, protože na mně králíčka dlouho loudily a :" Kde ho máš babičko?" Ona začala hrabat v tašce, dětem úplně svítily oči radostí a pak: " Tady, v kastrůlku !"

Nemyslela to špatně, pro ni byl prostě kralík, králík na smetaně...

 

 

 


Nemůžete přece srovnávat kočku a králíka. První mám doma jako mazlíka, to druhé je k jídlu. Viz vaše prababička. I když ta asi měla kočky myšilovky. Ale určitě je nejedla.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 20:00:36 xxx.xxx.8.229
kometa:

Nemůžete přece srovnávat kočku a králíka. První mám doma jako mazlíka, to druhé je k jídlu. Viz vaše prababička. I když ta asi měla kočky myšilovky. Ale určitě je nejedla.


srovnávat se to může, protože

a) střešní králík

b) králík může být stejný mazlík jako kočka, může se stejně ochočit a podobně se může chovat v bytě. teda kočka nepotřebuje mít zalištovaný všechny dráty.

a to trauma z dětství je teda opravdová věc, moje maminka takhle nemůže jíst právě králíka, protože dostala k nedělnímu obědu nějakou Hvězničku a někteří jsou tímhle dohnáni až k přísnému veganství.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 25.06.2023, 22:20:41 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

srovnávat se to může, protože

a) střešní králík

b) králík může být stejný mazlík jako kočka, může se stejně ochočit a podobně se může chovat v bytě. teda kočka nepotřebuje mít zalištovaný všechny dráty.

a to trauma z dětství je teda opravdová věc, moje maminka takhle nemůže jíst právě králíka, protože dostala k nedělnímu obědu nějakou Hvězničku a někteří jsou tímhle dohnáni až k přísnému veganství.


Je fakt že každý jsme originál a každý snáši různé věci různě , známí měli zase synka který prý když přišel k dědovi na oběd tak se při jídle zajímal "dědo a to máme k obědu frantíka mebo pepíka? " to byla jména králíků bez nějakého trauma a když byl menší a měli na vánoce ve vaně kapříka tak když ho uviděl začal si hladit bříško a říkal jen "mňam mňam" , někdo jiný je zase třeba citlivější a hůř to nese, jen mi poslední dobou připadá že těch přecitlivělých je dnes daleko víc než když jsme byli malí, možná to je taky tím že dnes se lidi mají daleko líp než dřív a nemusí dvakrát obracet každou kačku na jídlo jako tenkrát a taky že se domácí zvířectvo chová daleko míň než dřív kdy třeba králíci byli prakticky v každým baráku.🙂ML.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.