Aktuálně: 4 601 inzerátů178 092 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

iFauna nová tvář

Lily
Lily (163 příspěvků) 05.07.2023, 21:25:45 xxx.xxx.168.175

Je mi celkem jedno, co iFauna. Ale, že je nereálné se zbavit množíren jsem říkala od začátku a vidím, že jsem měla pravdu. Nechápu, proč inzerovali něco, co nejsou schopni dodržet. Fakt ať si s koupeným webem dělají, co uznají za vhodné, ale to, že hlásali něco, co ve skutečnosti není pravda… To už mi přijde jako klamavá reklama. Jako zákazník si přes portál koupím psa s tím, že to určitě nebude od množky a ve výsledku zjistím, že to množírna byla… Za mě to zavání klamáním spotřebitele. ☹️ 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.07.2023, 21:46:08 xxx.xxx.0.1
Lily:

Je mi celkem jedno, co iFauna. Ale, že je nereálné se zbavit množíren jsem říkala od začátku a vidím, že jsem měla pravdu. Nechápu, proč inzerovali něco, co nejsou schopni dodržet. Fakt ať si s koupeným webem dělají, co uznají za vhodné, ale to, že hlásali něco, co ve skutečnosti není pravda… To už mi přijde jako klamavá reklama. Jako zákazník si přes portál koupím psa s tím, že to určitě nebude od množky a ve výsledku zjistím, že to množírna byla… Za mě to zavání klamáním spotřebitele. ☹️ 


Stal se z toho web pro děti. Pořád jste to nepochopili? Nechápu, kolik energie věnujete hlouposti a nedokonalosti jiných. Šárka se svým nízkým IQ přesně zapadá do nového dětského konceptu. 

impact
impact (450 příspěvků) 08.07.2023, 05:31:41 xxx.xxx.97.42
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 05.07.2023, 23:31:51

Čistokrevných rádoby raslů je tam pořád dost. I přes mé škodolibé nahlašování jsou asi šťastní, že jim tam inzeruje aspoň někdo. 😂

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 09.07.2023, 11:34:39 xxx.xxx.162.253

Mně v odpovědi na hodnocení na googlu i seznamu napsali, že máme vyčkat, až se vychytají mouchy. Nevím teda, kolik jich tam na to je, ale nějak se jim to pořád nedaří. A mám pocit, že ani nepodaří. Netuším teda, jakým způsobem to kdo kontroluje, ale dělá to evidentně blbě a nebo to nedělá vůbec.

Anonymní (neregistrovaný) 09.07.2023, 12:34:15 xxx.xxx.0.1
Lily:

Je mi celkem jedno, co iFauna. Ale, že je nereálné se zbavit množíren jsem říkala od začátku a vidím, že jsem měla pravdu. Nechápu, proč inzerovali něco, co nejsou schopni dodržet. Fakt ať si s koupeným webem dělají, co uznají za vhodné, ale to, že hlásali něco, co ve skutečnosti není pravda… To už mi přijde jako klamavá reklama. Jako zákazník si přes portál koupím psa s tím, že to určitě nebude od množky a ve výsledku zjistím, že to množírna byla… Za mě to zavání klamáním spotřebitele. ☹️ 


Dokud bude fungovat FCI apod v soucasnem stylu, radu a spolecnosti, neni mozne se jich zbavit. 

Anonymní (neregistrovaný) 09.07.2023, 12:56:44 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 08.07.2023, 06:35:16

kdyby zakazali prodej kotat bez PP, neustali by to uz vubec. Ja bych zrusil PP naopak. A hned by se zviratkum ulevilo.

Sardullah
Sardullah (1036 příspěvků) 09.07.2023, 13:18:46 xxx.xxx.189.104

Ad množírny….dokud lidi nebudou kupovat štěňata s rozmyslem. Dokud si nezačnou zjišťavat, jaká rizika přináší nákup štěňat bez PP (určitě se asi najdou i množky s PP, ale těch bude dle mého minimum) a nezačnou o tom přemýšlet, tak se to dle mého nezlepší. Množírna je prostě byznys….a dokud na taková štěňata budou kupci, tak budou i množírny.

Takže za mě prostě to chce rapidně přitlačit na osvětu. A taky změnit v podvědomí lidí dogma, že PP je dobrý jen v případě, že chci se psem chodit na výstavu, pokud ne, tak mi stačí štěně bez PP…je to přeci to samé, jen levnější a když ty “papíry” vlastně nepotřebuju.

Taky je potřeba, aby si lidi uvědomili, že to není tak, že si přijedou pro štěně a “chovatel” je zavede přímo do té strašlivé množírny. Oni přeci nekupují štěně z množky, oni si ho koupili od té příjemné paní v načančaném obýváku…akorát teda neviděli maminku, protože umřela..je zrovna na veterině…nemůžou jí ukázat, protože nemá ráda cizí lidi….

Prostě myslím, že by se to mělo masivněji medializovat a nejen ty hrozné záběry, kdy se odebírají psy z množky, ale i prosté výpovědi lidí, kteří z neznalosti nalítli, přestože si mysleli, že jim by se to NIKDY nestalo a přestože oni by přeci štěndo z množky nekoupili….

Nejsmutnější na tom je, že pak takovýhle nový páníček s křížkem po funuse začne gůglit, když už je problém a štěně doma….škoda…kdyby to udělal předtím nákupem.

Myslím, že inzertní portál se může pokusit podezřelé inzeráty omezovat, ale zamezit tomu úplně?? To by se opravdu mohli inzerovat pouze psi s PP.

Protože ono inzerát, kde je nabízeno čistokrevné štěně bez PP, může být pravdivý. Jeho rodiče skutečně můžou mít průkaz původu a žijí v dobrých podmínkách. štěně je opravdu vymazlené atd atd. Může se jednat o neplánované nakrytí třeba v případě, že majitel vlastní psa i fenu a prostě to neuhlídal a nebo …každá fena by měla mít jednou za život štěňata…a nebo prostě se majitel fenky rozhodne, že ta štěňata chce….a můžeme takového “chovatele” nazývat množitelem, ale tak nějak cítíme, že tohle není ten hlavní problém, že ten hlavní problém jsou ty množírny, kde jsou psi jen stroje na výrobu štěňat za minimální náklady a tudíž často žijí v naprosto otřesných podmínkách.  A tady už teda nastává nějaká minimálně detektivní práce s tím oddělit zrno od plev.

Ale garantovat, že nabízená štěňata nejsou z množírny, to podle mě na 100% nejde. 

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 13:39:23 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.07.2023, 13:18:46

Nová ifauna, se prezentuje jako inzertní portál, jehož hlavním účelem je produkovat zisk. Z toho důvodu podle mého názoru odpovídá za kvalitu (tj. jako koupení bot u obuvníka, ten také ručí za prodávané zboží.) 

Způsob kontroly, který nastínila p. Šárka je neefektivní, jelikož i chovatel může ztratit kvality. Web dělá ze zvířat zboží, ale podle mého pokud někdo chce kvalitní zvíře musí předem připravit - jak podmínky, tak zjistit z jakých podmínek pochází. Není to objednání pizzy a za půl hodiny ji mít doma. 

Další věc, která je na webu chybná je, že tam mají přístup podvodné inzeráty (tj. prodej zvířat se smyslem pouze vylákat z lidí peníze - existují systémy, které podvod odhalí - to je minimální investice, kterou mohl nový majitel do svého podnikání vložit, ale místo toho se snaží vyžít ze slávy dobrého jméno staré ifauny, ale takovéto podniky do roka zkracují (protože i reklamy, které web využívá pokud nebudou mít návštěvnost přestanou.)

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 09.07.2023, 14:10:31 xxx.xxx.61.106

Tak to bacha. iF se rozhodli, že budou hodnotit chovky. Lidé budou hodnotit chovky.

Asi netuší, kde se ocitli… na tento národ nemá nikdo, co se týče pomluv a závisti.

Anebo vlastně tuší, takže to nakonec neudělají.

PS: nedělejte, museli byste si na odškodnění půjčovat od svého otce Avita

Ptala jsem se pár dní zpět na jeden inz., esi mi teda dají celé jméno psa, který je prý otcem štěkanátek bez papírů. 

Odpověď: celé jméno neznám.

Jiný inzerent (chovatel papírových psů mimochodem) mi napsal - ale ne, jsou bez PP, díky za upozornění. 

Hm, nemáš zač.

Když jim napíše 200 lidí za den, možná je to začne otravovat… 

Přemýšlím, že jim ještě poradím, ať jdou inzerovat na iF, tam mají o podvodníky zájem.

A vlastně tohle je podvod, inzerují rodiče s PP, ale jejich jména z PP neznají?

Kde to můžu nahlásit? To je přece v rozporu s pravidly inzerce i naším zákonem.

biaca
biaca (588 příspěvků) 09.07.2023, 14:17:17 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.07.2023, 14:10:31

No to mi také Šárka psala, že chtějí dělat hodnocení - ale ono jedno hodnocení nic neřekne. Bude to mít smysl pouze pokud budou mít návštěvnost a užitečnost. Navíc pokud se bude hodnotit průměrem je to jaksi zbytečné muselo by to být dle četnosti. Hodnocení v praxi je zcela jasně vidět na hodnocení ifauny na googlu. 

assil
assil (1593 příspěvků) 09.07.2023, 21:17:04 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.07.2023, 13:18:46

Osvěta jede docela dost minimálně posledních 10 let a je to k ničemu, protože jak jde o prachy, většina lidí nezná bratra. A faktem je, že většina lidí fakt ten PP nepotřebuje a jak ten pes vypadá je jim ve výsledku celkem jedno.

Jediný, co by pomohlo, by bylo významně ztížit držení psa, aby si ho nepořizoval kdejaký jouda, jenže na to nikdy nedojde.

balu
balu (1656 příspěvků) 10.07.2023, 07:25:27 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 09.07.2023, 21:17:04

…a s vaničkou vylijeme i dítě.  Už jsme o tom obsáhle podiskutovali na ifauně, takže není co nového říct. Kdyby bylo řešení jednoduché, tak už funguje. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.07.2023, 07:43:01 xxx.xxx.43.113

“Osvěta jede docela dost minimálně posledních 10 let”

já na té osvětě vidím jeden problém - nevysvětluje pojem PLEMENO a smysl organizovaného chovu. Co dělá psa příslušníkem plemene, že to nejsou jenom chlupy, že to není jen to, co člověk vidí, ale i to, co nevidí, neboli genotyp, a co je schováno v tom PP, které je založeno na oné, více či méně (bohužel), organizovanosti (sběr dat, proces uchovnění, nějaké ty požadavky na rodičovský pár). 

A může si za to i ten organizovaný chov, páč ne každý klub se stará jak by bylo záhodno

chvd
chvd (389 příspěvků) 10.07.2023, 07:55:36 xxx.xxx.0.1
Sardullah:

Ad množírny….dokud lidi nebudou kupovat štěňata s rozmyslem. Dokud si nezačnou zjišťavat, jaká rizika přináší nákup štěňat bez PP (určitě se asi najdou i množky s PP, ale těch bude dle mého minimum) a nezačnou o tom přemýšlet, tak se to dle mého nezlepší. Množírna je prostě byznys….a dokud na taková štěňata budou kupci, tak budou i množírny.

Takže za mě prostě to chce rapidně přitlačit na osvětu. A taky změnit v podvědomí lidí dogma, že PP je dobrý jen v případě, že chci se psem chodit na výstavu, pokud ne, tak mi stačí štěně bez PP…je to přeci to samé, jen levnější a když ty “papíry” vlastně nepotřebuju.

Taky je potřeba, aby si lidi uvědomili, že to není tak, že si přijedou pro štěně a “chovatel” je zavede přímo do té strašlivé množírny. Oni přeci nekupují štěně z množky, oni si ho koupili od té příjemné paní v načančaném obýváku…akorát teda neviděli maminku, protože umřela..je zrovna na veterině…nemůžou jí ukázat, protože nemá ráda cizí lidi….

Prostě myslím, že by se to mělo masivněji medializovat a nejen ty hrozné záběry, kdy se odebírají psy z množky, ale i prosté výpovědi lidí, kteří z neznalosti nalítli, přestože si mysleli, že jim by se to NIKDY nestalo a přestože oni by přeci štěndo z množky nekoupili….

Nejsmutnější na tom je, že pak takovýhle nový páníček s křížkem po funuse začne gůglit, když už je problém a štěně doma….škoda…kdyby to udělal předtím nákupem.

Myslím, že inzertní portál se může pokusit podezřelé inzeráty omezovat, ale zamezit tomu úplně?? To by se opravdu mohli inzerovat pouze psi s PP.

Protože ono inzerát, kde je nabízeno čistokrevné štěně bez PP, může být pravdivý. Jeho rodiče skutečně můžou mít průkaz původu a žijí v dobrých podmínkách. štěně je opravdu vymazlené atd atd. Může se jednat o neplánované nakrytí třeba v případě, že majitel vlastní psa i fenu a prostě to neuhlídal a nebo …každá fena by měla mít jednou za život štěňata…a nebo prostě se majitel fenky rozhodne, že ta štěňata chce….a můžeme takového “chovatele” nazývat množitelem, ale tak nějak cítíme, že tohle není ten hlavní problém, že ten hlavní problém jsou ty množírny, kde jsou psi jen stroje na výrobu štěňat za minimální náklady a tudíž často žijí v naprosto otřesných podmínkách.  A tady už teda nastává nějaká minimálně detektivní práce s tím oddělit zrno od plev.

Ale garantovat, že nabízená štěňata nejsou z množírny, to podle mě na 100% nejde. 


Bohuzel nikoliv. Existence PP jakozto institutu rozdeluje psy na trabanty a bavoraky(domnele) a zpusobuje v dusledky vsechny odpovidajici nasledky.

V naproste vetsine jsou ty nasledky a dopady pro psi populaci negativni. V ramci chovu s PP jsme dokazali vyslechtit jiz mnoho odnozi mutantu, hybridu, krpatcu ci mrzaku za ucelem nasi vlastni potechy a honeni si nad tim vesmes naaadhernym exterierem.

Mnozky mohou existovat prave proto, ze existuji jako domnely ekvivalent pro ty, co nejakou tu behajici hracku/doplnek chteji, ale nechteji moc investovat. Nikdy nenaucite tuhle nasi populaci pablbu, ze to levnejsi reseni moc nebyva.

Problem je v nas, v nasi az dekadentni spolecnosti. Dokud se nezmenime my, resit mnozky je zcela "OT".

chvd
chvd (389 příspěvků) 10.07.2023, 08:01:43 xxx.xxx.0.1
hmn:

“Osvěta jede docela dost minimálně posledních 10 let”

já na té osvětě vidím jeden problém - nevysvětluje pojem PLEMENO a smysl organizovaného chovu. Co dělá psa příslušníkem plemene, že to nejsou jenom chlupy, že to není jen to, co člověk vidí, ale i to, co nevidí, neboli genotyp, a co je schováno v tom PP, které je založeno na oné, více či méně (bohužel), organizovanosti (sběr dat, proces uchovnění, nějaké ty požadavky na rodičovský pár). 

A může si za to i ten organizovaný chov, páč ne každý klub se stará jak by bylo záhodno


Jaky je smysl organizovaneho chovu?

Dokazat vyslechtit co nejvice geneticky zmrzacenych plemen?

Rict kupujicimu “mi psi jsou lepsi, protoze k nim mam bumážku?” a tim zpusobit oziveni trhu?

Dat moznost kazdemu pablbovi hrat si nanekoho, kdo se venuje “chovu” a tedy slechti plemena? 

Vygenerovat co nejvice utulku, odstrcenych psu apod?

Co jeste?

Tohle jsou totiz presne veci, ktere ten chov zpusobuje.

Vyplyva to jaksi ze zakladniho lidskeho premysleni, zakladnich zakonitosti trhu v nasi spolecnosti.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 10.07.2023, 08:42:39 xxx.xxx.61.106
chvd:

Jaky je smysl organizovaneho chovu?

Dokazat vyslechtit co nejvice geneticky zmrzacenych plemen?

Rict kupujicimu “mi psi jsou lepsi, protoze k nim mam bumážku?” a tim zpusobit oziveni trhu?

Dat moznost kazdemu pablbovi hrat si nanekoho, kdo se venuje “chovu” a tedy slechti plemena? 

Vygenerovat co nejvice utulku, odstrcenych psu apod?

Co jeste?

Tohle jsou totiz presne veci, ktere ten chov zpusobuje.

Vyplyva to jaksi ze zakladniho lidskeho premysleni, zakladnich zakonitosti trhu v nasi spolecnosti.


Přesně jste si odpověděl na výrok hmn - nevysvětluje pojem PLEMENO.

Děláte, jako kdyby neorganizovaný chov neprodukoval mrzáčky,

nešlechtil. Každá produkce je šlechtění.

Zajímavé, že téměř každá čivava z toho lepšího neorg. chovu má nafouknutou hlavu a buď má kilo, nebo 10 kg.

To je šlechtěním. Je to dědičné.

Kdyby si ten lepší chovatel, co nevede papíry, papíry zavedl, aspoň doma v obýváku napsat tužtičkou do sešitku, věděl by, že tyto rodiče má vyřadit.

Jenže takto by měl strašně velkou spotřebu, nevyplatí se mu to.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.