Aktuálně: 4 702 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Čeština je krásný jazyk

Bobca
Bobca (978 příspěvků) 13.12.2023, 07:47:54 xxx.xxx.20.192

Narazila jsem dnes na tenhle článek,teď nevím,jestli na “novinkách”..prostě nalevo na seznamu.neumím to přenést-odkaz sem..na mejl ano..Je dlouhý sice,ale stojí to za to👍

"Nejen manža a mimísek. Na perly z maminkovských webů potřebujete překladový slovník"

Kam až dokáže dojít diskuse na maminkovských vebech🤭to je “čeština”👌

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 08:36:02 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Jako firemní úklid nebo u vozíčkáře to chápu, ale u běžné rodiny to není obvyklé. Spíš mají paní na úklid podnikatelé.


Ještě se k tomu vrátím : nejen podnikatelské manželky musí mít “paní na úklid”. Asi byste se divila. Svého času - a už je to pár let - chodívala venčit, známá. A ejhle najednou na procházce 2 psy. “Mladá šla do fitka”, podivila jsem se, tak dodala “ psa dala mě, domů jí přišla uklízečka”. V jiné domácnosti : na hrazdě v pokojíčku visela 14. letá hlavou dolů a pod ní luxovala “paní na úklid”. Další je rodina s tou 4letou, kde uklízí “paní” i hračky. Žadní podnikatelé. Normální rodiny (příjmově, jinak na tom nic normálního nevidím), zdůvodňují to i charitou - ty babky si rády přivydělají. A dodám - možná, aby měly na dárky pro svá zpovykaná vnoučata.

Sarah01 - co vy víte, jak to bude u vašich.

Bobca
Bobca (978 příspěvků) 13.12.2023, 08:41:51 xxx.xxx.20.192

Já kdysi spolužačce umývala okna na obrovském baráku..chodila do práce,nestíhala,a já byla už doma Dostala jsem oběd,vzala jsem si 200(vnucovala mi 1000-by mě hanba liskala)tak aspoň to..Sousedka kdysi chodila k doktorce žehlit,umývat okna,atd..Aby stíhala ordinaci…60.-za okno.a žehlení od hodiny-ona ráda žehlila..

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 13.12.2023, 09:44:45 xxx.xxx.198.226

Já toužím po hospodyni! Zatím teda prachy strkám do chřtánu nějakým chlupatým zubatým bestiím, ale jednou se z jejich područí vymaním, a pak si pořídím hospodyni, do toho svého kutlochu 1/1, ta bude čučát, co všechno dokáže jedna dáma zaprasit a zanedbat v malém kutloušku 🙂 A ta teda optimálně bude chodit i po pochůzkách (pošta, nákupy potravin, švadlena, opravna obuvi atd.) a já nebudu dělat NIC. Pak si teda pořídím nějaký ten domácí běžící pás, abych mohla chodit aspoň doma a vešla se aspoň do dveří, no.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 13.12.2023, 09:52:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 13.12.2023, 07:47:54

No fuj, to je nechutný, jsem to ani nedočetla. Těm dámám se vrazilo mlíko do hlavy? Ble.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.12.2023, 10:06:49 xxx.xxx.119.6

Počkejte, až někdo sepíše článek o řeči pejskařů - teda spíš pejskařek…🙈

Úklid, v noci jsem se probírala fotkama, nechápu v čem jsme dokázali žít. Předělávat znovu, tak bych si firmu, nějaký ženský na brigádu vzala, vybavily se mi všechny ty negativní emoce. 

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 13.12.2023, 10:09:47 xxx.xxx.226.6

Mně by paní na úklid - velký - nevadila. Nechtěla bych toho mnoho - okénka a skříně a sklep. Ostatní si pidlám sama, ale tohle by mi ušetřilo čas a to je pro mě větší veličina než peníze. U mě je to o tom času, že bych ho měla víc.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 13.12.2023, 10:10:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 13.12.2023, 10:06:49

Když si vezmu, kolikrát jsem třeba uklízela schodiště a vždycky už myslela, že poslední velkej bordel a pak se zase vzala sbíječka a drrrrrrrrrrrrrrtatatatata - suť, prach……….. a to mě toho ještě čeká. Zlatý luxování 🙂

balu
balu (1621 příspěvků) 13.12.2023, 10:17:54 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 13.12.2023, 10:06:49

Počkejte, až někdo sepíše článek o řeči pejskařů - teda spíš pejskařek…

No to je pravda, vždyť i tady… šišlání, titulování sebe sama směrem ke psu maminkou… komolení názvů plemen… To by si pisatel zgustl.

Orionka (neregistrovaný) 13.12.2023, 10:21:18 xxx.xxx.64.54
efe:

Co je špatného na tom, mít “paní na úklid”?


Není na tom nic špatného. 2.operatérka na ústecké gynekologii měla hospodyni už v 70. letech. (Ty buchty, co ta paní pekla, jsem doktorce záviděla). Ale když 4leté dítě ví, že hračky uklízí “paní”, když se 14letá houpá a “paní” jí zatím uklízí pokojíček - no fuj. Přece 2. povinnost pro dítě je uklidit si hračky, ta první je, naučit se čůrat do nočníku.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 13.12.2023, 10:21:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.12.2023, 10:17:54

eh, maminka tedy ohařům nejsem, a co už vůbec, vůbec nesnáším jsou věty typu:

My háráme vs. Háráte? 

To mě zvedá -sem chtěla napsat, ze židle, ale tu zpravidla při venčení člověk nemá, že jo. No když se mě takhle chlap zeptal:"Háráte!" tak si docela vyslechl. A věta My háráme z úst chlapa -ehm, teda chlapa, v případě, že tohle řekne jedinec mužského pohlaví, tak rozhodně chlap není 😀 - je úplnej bizár.

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 10:23:05 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Já toužím po hospodyni! Zatím teda prachy strkám do chřtánu nějakým chlupatým zubatým bestiím, ale jednou se z jejich područí vymaním, a pak si pořídím hospodyni, do toho svého kutlochu 1/1, ta bude čučát, co všechno dokáže jedna dáma zaprasit a zanedbat v malém kutloušku 🙂 A ta teda optimálně bude chodit i po pochůzkách (pošta, nákupy potravin, švadlena, opravna obuvi atd.) a já nebudu dělat NIC. Pak si teda pořídím nějaký ten domácí běžící pás, abych mohla chodit aspoň doma a vešla se aspoň do dveří, no.


👍

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 10:29:39 xxx.xxx.64.54
Zrzavci:

eh, maminka tedy ohařům nejsem, a co už vůbec, vůbec nesnáším jsou věty typu:

My háráme vs. Háráte? 

To mě zvedá -sem chtěla napsat, ze židle, ale tu zpravidla při venčení člověk nemá, že jo. No když se mě takhle chlap zeptal:"Háráte!" tak si docela vyslechl. A věta My háráme z úst chlapa -ehm, teda chlapa, v případě, že tohle řekne jedinec mužského pohlaví, tak rozhodně chlap není 😀 - je úplnej bizár.


Taky jsem nebyla psům maminka (i když svého psa jsem si “odkojila” na flašce a byl děsný mamánek 😇), ale měli naši psi dědu a tetu.

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 13.12.2023, 10:56:24 xxx.xxx.11.197
orionka:

Ještě se k tomu vrátím : nejen podnikatelské manželky musí mít “paní na úklid”. Asi byste se divila. Svého času - a už je to pár let - chodívala venčit, známá. A ejhle najednou na procházce 2 psy. “Mladá šla do fitka”, podivila jsem se, tak dodala “ psa dala mě, domů jí přišla uklízečka”. V jiné domácnosti : na hrazdě v pokojíčku visela 14. letá hlavou dolů a pod ní luxovala “paní na úklid”. Další je rodina s tou 4letou, kde uklízí “paní” i hračky. Žadní podnikatelé. Normální rodiny (příjmově, jinak na tom nic normálního nevidím), zdůvodňují to i charitou - ty babky si rády přivydělají. A dodám - možná, aby měly na dárky pro svá zpovykaná vnoučata.

Sarah01 - co vy víte, jak to bude u vašich.


Tak to bych se asi fakt divila, z mého okolí nikoho takového neznám. Ale tady v pohraničí bych řekla, že je skoro všechno jinak, než ve velkých městech. A v naší rodině to opravdu není zvykem, paní na úklid nemá ani neteř, která má 5 dětí. U svých dětí jsem si jistá, protože u nich je výchova prvního dítěte zatím prioritou tak, jak to bývalo i u nás doma.

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 13.12.2023, 11:30:41 xxx.xxx.11.197
efe:

Co je špatného na tom, mít “paní na úklid”?


Já myslím, že nic. Já bych ji třeba na můj domek taky brala, nestíhám, hlavně bych uvítala někoho na štípání dřeva nebo na odhazování sněhu. Ale u nás to fakt nikdo nedělá. Sousedka měla problém sehnat někoho na hlídání psa v době, kdy byla se synem v lázních. Jenže je rozdíl uklízet domek a byt 2+1, na to je podle mě paní na úklid naprosto zbytečná. A hlavně pokud je na úklid, nemá se co starat o děti. Pokud teda není i placená jako au-pair. A já bych třeba svoje psy nikomu jinýmu na venčení nesvěřila. Ani kamarádce ne.

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 13.12.2023, 11:39:18 xxx.xxx.11.197
Ronja s motejlem:

https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-nejen-manza-a-mimisek-na-perly-z-maminkovskych-webu-potrebujete-prekladovy-slovnik-34499

🙂


Nevidím nikde, z kterýho je to roku, ale jestli ta autorka myslí mimibazar, tak tam už diskuze dobrý 3 roky nefungují. Já jsem tam byla registrovaná kvůli prodeji a nákupu víc než 10 let a teda tento slovník si nepamatuju. Možná šlo o jiný web.

Bobca
Bobca (978 příspěvků) 13.12.2023, 12:43:51 xxx.xxx.20.192

 já bych třeba svoje psy nikomu jinýmu na venčení nesvěřila. Ani kamarádce ne.

já poprvé přijala nabídku,jestli bych na 14 dní nepřijela hlídat domácí zvířátka v Olomouci na periferii kamarádce od mé kamarádky..Jela jsem se tam předem podívat..Bílá čuvačka se hned začla mazlit-lísat..Tak samo bílá angoračka,nahatý kocour byl trochu odtažitý,a 2 pekinézky že bude hlídat dcera..Jo a 3 slepice🐔Nakonec jedna pekinézka zůstala,po pár dnech přibyla i ta druhá..Ze 14 dnů bylo 18,zrovna v období bouřek a slavení Cyrila a Metúda,a Jana Husa..Takže rachot,Lejdy roztrhala síťované dveře,spávala se mnou v obýváku,naháč u hlavy,a stará Lulu na zemi kusek ode mně..Jen dámička Hepy spala jinde..Ale na prsou jsem ji měla co chvíli,a móóc jsem si jí užívala..Měli zahradu,měla jsem k dispozici pokoj po otci,i s kuchyňkou.hned uvedle přístřešek,kde jsem vegetovala celou dobu..

Pak jezdím dost často do Kamenné hlídat Čendu-některé holky ví..borderkolii-první fotka...Užívám si to maximálně,mám to jako dovolenou,chodím s ním 2krát za den do lesa…Dál je Tomášek,Lejdy,Lulu a Hepy…Slepice byly Marcela,Růžena a Blažena😎…Zamilovala jsem si ty pesany na “stará kolena”..hledím na ulici víc po psech,než po chlapech🤭.a proto vás tady tak bedlivě sleduji…Potkala jsem na houbách lidi s čuvačem,dali jsme se do řeči a mají mé tel.číslo…uvidíme…🐶

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
assil
assil (1541 příspěvků) 13.12.2023, 13:10:43 xxx.xxx.206.172

Tak ja znám teda jen jedny lidi co mají uklízečku, podnikatelé, nemají čas, ale mají obr barák.

Já bych uklízečku brala, ale kdybych měla někomu platit dojíždění na vesnici, tak se nedoplatím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.