Aktuálně: 4 703 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Čeština je krásný jazyk

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 13.12.2023, 14:33:46 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak ja znám teda jen jedny lidi co mají uklízečku, podnikatelé, nemají čas, ale mají obr barák.

Já bych uklízečku brala, ale kdybych měla někomu platit dojíždění na vesnici, tak se nedoplatím.


Já taky jedny znám, širší rodina, bydlí na Valašsku, podnikají oba dva a baráky mají tři, což je pochopitelně na úklid masakr.

balu
balu (1621 příspěvků) 13.12.2023, 16:01:12 xxx.xxx.152.98

Já bych asi nechtěla do svého soukromí, intimna, pouštět někoho, aby po mně uklízel. Jako myšlenka dobrá, být bez práce, ale když se nad tím takhle zamýšlím…

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 16:44:26 xxx.xxx.64.54
assil:

Možná některé úlevy spíš ublíží. Bude jim je někdo poskytovat celý život?

No ale o tom to je, ty děti jsou odmalička středobodem světa a hlavně matka je obskakuje, nezažijou žádný neúspěch ani povinnosti a pak najednou přijdou do školy, kde je všechno jinak a ještě se tam střetnou se sobě podobnými. A končí to diagnozami.

Dříve to tak nebylo, v každé třídě byl možná tak jeden dva sígři a jeden dva pětkaři, ti by možná byli na diagnozu, ale zbytek byl “normální”, dneska ti normální jsou spíš výjimkou.

Já ty děti lituju, ony za to nemůžou a nejspíš to s sebou potáhnout celý život.


Citaci jsem vybrala náhodně. Nejdřív jsem myslela na Veselé okénko, pak mi přišlo, že to k dětem bude pasovat víc !

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 13.12.2023, 17:10:05 xxx.xxx.162.253
balu:

Já bych asi nechtěla do svého soukromí, intimna, pouštět někoho, aby po mně uklízel. Jako myšlenka dobrá, být bez práce, ale když se nad tím takhle zamýšlím…


Přesně tak, máme to právě doma všichni podobně a jsme zvyklí spoléhat se sami na sebe. 

Jinak nechápu, proč se orionka naváží zrovna do mě, cituju její příspěvek, který reagoval na mě: “Ha,ha. Jen, co vám řeknou “ to jsou taky lidi, jen malý, taky mají nárok na svůj názor ” A čtyřletá vám řekne “hračky? uklidit?, já ne, to paní” - myšlena paní na úklid. Naštěstí to není moje rodina, já mám vnoučata velká a vychovaná téměř normálně.”

Osobně se neznáme a já bych si taky netroufla hodnotit, jak má tady kdo vychované děti nebo vnoučata. Sama se domnívám, že svoje děti jsem taky vychovala slušně a že ve stejném duchu budou oni vychovávat i ty svoje.

orionka
orionka (531 příspěvků) 13.12.2023, 18:15:36 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Přesně tak, máme to právě doma všichni podobně a jsme zvyklí spoléhat se sami na sebe. 

Jinak nechápu, proč se orionka naváží zrovna do mě, cituju její příspěvek, který reagoval na mě: “Ha,ha. Jen, co vám řeknou “ to jsou taky lidi, jen malý, taky mají nárok na svůj názor ” A čtyřletá vám řekne “hračky? uklidit?, já ne, to paní” - myšlena paní na úklid. Naštěstí to není moje rodina, já mám vnoučata velká a vychovaná téměř normálně.”

Osobně se neznáme a já bych si taky netroufla hodnotit, jak má tady kdo vychované děti nebo vnoučata. Sama se domnívám, že svoje děti jsem taky vychovala slušně a že ve stejném duchu budou oni vychovávat i ty svoje.


Pardon, to jste špatně pochopila, to nebylo navážení. To bylo jen lehké pošťouchnutí, jak to taky dneska mladí vedou. Vůbec si to neberte osobně.  Věřím, že máte děti dobře vychované. Jen někdy platí “člověk míní, pánbůh mění”. 

Bobca
Bobca (978 příspěvků) 13.12.2023, 23:31:56 xxx.xxx.20.192

Mě,jako “hlídačku”,pustili vlastně do svého soukromí taky..Já nejsem “šňupavá”..skříně a soukromé věci jsou pro mě TABU!!..mám k dispozici ledničku,špajz,koupelnu a pokoj,kde spím..a kuchyň…u známých hlídám za jídlo..do ložnice je vstup zakázán-pro mě-moje volba…ale venku,pergola,atd…užívám všechno..s respektem👌po “hlídání” vytřu,dám všechno do původního stavu..jak jsem převzala,tak předávám😎Starám se o květiny,zahrádku mám k dispozici..

U kamarádky v FM mám k dispozici celý dům,dvůr se slepicemi,králíkama,kočky s koťatama…tam bývám i 14 dní…🐈🐔

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 14.12.2023, 00:12:48 xxx.xxx.62.63
Ronja s motejlem:

https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-nejen-manza-a-mimisek-na-perly-z-maminkovskych-webu-potrebujete-prekladovy-slovnik-34499

🙂


Jo tohle je masakr. Já osobně docela hůř snáším kakáme, papáme a podobně. Můj táta si z toho dělal legraci a když šel se psem, tak nám pak doma hlásil “3x jsme kakali” a podobně. Ovšem zmíněné zdrobněliny v článku v drtivé většině neznám a to jsem taky, co by čerstá těhotná a pak matka, měla potřebu si vyměňovat zkušenosti s jinými matkami a většina slov se teda před cca 5 lety nepoužívala.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 14.12.2023, 08:08:38 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 14.12.2023, 00:12:48

S faunou jsem objevila kokýno, neznala jsem.

  Dřív jsem si nemyslela, že bych řešila třeba psí bobky, a jak jsme je doma rozebírali. Kamarádce klidně napíšu “vyhodím bobek a dodělám to" = musím vyvenčit psa. Ona ví, že jsem magor. Taky mi napsala “ ty máš v hlavě fakt hovno.”   

Byla jsem s těhotnýma kamarádkama v restauraci a poslouchala jejich řeči o masírování hráze.   

A už nevím, proč jsem to začala psát. Asi že někdo snadno sklouzne  do “kmenový” mluvy, ale že je to možná jako se závislostí? Dokud to neovlivňuje osobní, pracovní život… Ten pejskařskej slovník jednou určitě někdo sepíše.    Pardon za rušení.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.12.2023, 11:00:52 xxx.xxx.64.54
Trickyvoo:

Jo tohle je masakr. Já osobně docela hůř snáším kakáme, papáme a podobně. Můj táta si z toho dělal legraci a když šel se psem, tak nám pak doma hlásil “3x jsme kakali” a podobně. Ovšem zmíněné zdrobněliny v článku v drtivé většině neznám a to jsem taky, co by čerstá těhotná a pak matka, měla potřebu si vyměňovat zkušenosti s jinými matkami a většina slov se teda před cca 5 lety nepoužívala.


Reaguji na ten odkaz, který jsem v rámci prokrastinace přečetla. Je to v podstatě kecáníčko o hovínečku.

Jinak já jsem ta šťastná generace, která neměla internet a v tv byl dopoledne Hospodářský magazín. Takže když jsme ráno vyvařily, vymáchaly a pověsily plíny, vyrazily jsme do parku k pískovišti a zatímco se děti mydlily lopatkama, všechno jsme probraly z oka do oka a intimnosti jsme vynechávaly. Také jsme neměly žádné testy s čárkama a inkriminované dny jsme očekávaly s úskostí zcela opačnou. A chlap doma očekával normální stravu, aspoň rajskou nebo karbanátky.

Jak píšu - šťastná generace.

Bobca
Bobca (978 příspěvků) 16.12.2023, 10:58:48 xxx.xxx.20.192

Jak píšu - šťastná generace.

přesně tak..👍a na dědině se dělalo na zahradě,na poli..a pokud se děcko pokadilo,tak se “pokadilo” a mělo maximálně “hovišo”..Ta mluva se mi jeví teda úplně hrozná..a takhle se učí děti po matkách..😲..pokud takhle mluví i na sedánkách na zahrádce u hospůdek v létě,a kolem pobíhají i jejich větší děti..

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 20.12.2023, 11:39:51 xxx.xxx.162.253

Dnes na FB inzerát ve skupině k seznámení: Ahojky najdu tu muže nejlépe na celí zbytek života?sympatie napoví já 42 ty 40-44 Praha a okolí pokud budeš chtít vědět více napis

🤦‍♀️ Ve třech větách, které nejméně by z toho správně měly být, tolik chyb. Nechápu, že si aspoň s inzerátem někdo nedá trochu víc práce. Lidi fakt hloupnou.

balu
balu (1621 příspěvků) 20.12.2023, 11:51:50 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 20.12.2023, 11:39:51

To jsou ti, co  na výtku řeknou - no a co, copak jsem ve škole? Nebo - tohle je inzerát, ne písemka z češtiny. A tak podobně.  FB je plný takových chyb a někteří pisatelé se tváří, jako by na to byli pyšní.  

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 20.12.2023, 12:02:34 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 20.12.2023, 11:51:50

Jo, přesně tak, paní sebevědomí až na půdu, ne-li přímo do nebe, podle diskuze pod příspěvkem. No, popravdě, já bych tam inzerát nedala ani za nic, vlezla jsem tam ze zvědavosti a to je fakt přehlídka. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.