Aktuálně: 4 634 inzerátů177 956 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Lovecké plemeno

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 27.08.2023, 19:30:22 xxx.xxx.15.85

Já jsem znala jeden pár, moc se jim líbil Výmarský ohař,tak ho měli. Pes byl nezvladatelný a hlavně  nevybitý, ale byl to pěkný doplněk. Pak se jim narodilo dítě a pes musel o dům dál, bylo mi ho líto 

balu
balu (1656 příspěvků) 27.08.2023, 19:36:33 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 27.08.2023, 19:30:22

Možná to pro psa bylo štěstí. V sousedním domě mají výmara, psa. A mají, bohužel, malé dítě. Pes nejde ven jinak než u kočárku na vodítku, pomalu, na halti ohlávce. Teď děcko začíná chodit, tak psa tahají tam, kde jde děcko, pomaličku, zastávky, z toho psa nenechají ani čuchat, protože se děcko zrovna rozběhlo. Člověk by brečel. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 27.08.2023, 19:55:08 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 27.08.2023, 19:36:33

Je to smutný, já měla starocha, když jsem měla první dceru, ale většinu procházel jsem absolvovala v lese.

Mě se strašně líbí ČSV, pastevci,velkohubky a asiati, ale vim, že na ne nemám 

balu
balu (1656 příspěvků) 27.08.2023, 20:19:51 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 27.08.2023, 19:55:08

Je to smutné. Štve mě to, ale to je tak všechno, co můžu…

Co je to velkohubka? 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 27.08.2023, 20:32:08 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 27.08.2023, 20:22:28

Tak nějak z obojího, co psala kometa, prostě psi s velkou, širokou hubou, Cane Corso, Mastifové, Brazilská fila, Pitbull, …. Mám pro ně slabost už od mala, když jsem si stále prohlížela psi atlas. Navíc soused na chalupě měl Pitbulla, jmenoval se Ben, Beneček. Byl pro něj v Praze a stavovské se s ním u nás, já ho viděla skoro jako první, takové malé mini štěňátko, viděla jsme ho vyrůstat. Nevím, jestli si mě pamatoval, že byl u nás na první návštěvě, ale měla jsem pocit, že až do smrti měl pro mě slabost.Byl to úžasný pes 

Taky se mi strašně líbí silné motorky, ale domu nikdy

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 28.08.2023, 07:43:35 xxx.xxx.226.6
h:

Chceme si koupit psa. Dřív jsme mívali křížence, teď pár let jsme byli bez psa ale brzy si chceme zase jednoho pořídit. S manželem se shodujeme že se nám líbí zrovna lovecká plemena. Ohaři nebo retrívři. Je to problém ? Nebudou při procházce zdrhat za srnou a problematicky se vracet? Jsou lovecká plemena v něčem problematická? Děkuji.


Já jsem  Vám začala psát nějaký informace a pak jsem to smazala, protože to nedává smysl. Uděláme takhle.

Vy my napíšete, co jako myslíte, že dělají lovecká plemena a  proč se jim říká lovecká, jo? Ale opravdu. 

A já Vám pak, jako majitelka několika ohařů a to ať vychovaných od štěněte, nebo útulkových, nebo od myslivce, ohařů maďarských a německého ohaře, ráda popíšu, co takový život s loveckým plemenem obnáší.  Ať tedy nemusíte studovat ty knížky, když se Vám asi do toho nechce. Slibuju na holej pupek.

Je to smutné, jak k tomu přistupujete, opravdu. Nemyslím to zle, ale značí to značnou povrchnost přístupu. A to při pořizování jakéhokoliv zvířete není dobrý. Pro zvíře a potažmo i často - zvláště v případě psů, koček, koní, papoušků - následně i pro jeho nového majitele, který se nepostačí divit, co mu zvíře chované ve špatných podmínkách dokáže v životě připravit za komplikace. A on takový lovečák, když nemá vhodné podmínky - on dokáže krásně překvapit.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 28.08.2023, 07:44:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 27.08.2023, 19:36:33

Nejen brečel, ale rovnou střílel. A to ještě není vidět pozadí toho, jak se ten pes chová, díky tomuhle stylu života.

balu
balu (1656 příspěvků) 28.08.2023, 07:49:12 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 27.08.2023, 20:32:08

Díky za odpověď. Mně se třeba pitbul, amstaf, stafbul, nelíbí. 

Ale anglický bulteriér ano. Z těch větších anglický mastif, ale uplně nejvíc bulmastif. Nebydlet ve čtvrtém patře bez výtahu, tak o něm vážně uvažuji. Jeden čas měli bulmastifku jedni lidé z naší čtvrti, a to byla úžasná psí dáma. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (796 příspěvků) 28.08.2023, 08:29:12 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 28.08.2023, 07:43:35

Jsou výjimky potvrzující pravidlo a když už si jako nezkušení takhle naloží, tak to vezmou jako výzvu a zamakají….především na sobě, a pak na vztahu se psem.

Ale takových je bohužel málo. Pak vidíte ohaře na metrovém vodítku, věčně peskované, s nemožností si čuchnout ani k cizímu psovi…ba co víc, nevyběhané a nezaměstnané, a to je pro toho psa daleko horší.

Jediná výhoda toho všeho je, že pes i přes tohle všechno svého pána miluje a maximálně vám zdemoluje byt…kůň například odpoví silou, která vás může stát i zdraví.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 28.08.2023, 09:29:23 xxx.xxx.226.6
JanaJanaJanaJana:

Jsou výjimky potvrzující pravidlo a když už si jako nezkušení takhle naloží, tak to vezmou jako výzvu a zamakají….především na sobě, a pak na vztahu se psem.

Ale takových je bohužel málo. Pak vidíte ohaře na metrovém vodítku, věčně peskované, s nemožností si čuchnout ani k cizímu psovi…ba co víc, nevyběhané a nezaměstnané, a to je pro toho psa daleko horší.

Jediná výhoda toho všeho je, že pes i přes tohle všechno svého pána miluje a maximálně vám zdemoluje byt…kůň například odpoví silou, která vás může stát i zdraví.


No právě, a protože je to moje srdcovka, tak za ně neustále bojuju, aby se lidi nejdřív probrali informacema, aby si zjistili. Ohař je úžasný pes, ale potřebuje dostat to, co potřebuje. A když si člověk sáhne třeba pro toho němce a pak se nestačí divit, protože tam je ten tah na branku opravdu vysoký, přeci jen jsou pořád víc v rukou myslivců, než výmar, nebo pižla. Ale prostě pohled na ohaře na vodítku, nebo ještě hůř na těch kšírách protitahacích, bez možnosti upustit tu šílenou hromadu energie, kterou disponují, aby dokázali pracovat hodiny na velkou vzdálenost. Vždyť i naše min. dvanáctiletá útulková vižla jede jako  namydlenej blesk, zvládne dvě hodiny v lese ráno, další hodinu a půl odpoledne, dá si plovací siestu, kdy ji nejde dostat z vody, protože má tu výsadu stáří a smí předstírat, že sluch už definitivně ztrácí 😀….. Mladý ohař, to je dělo, je to Porsche co má nadupanej motor, k tomu vysoce inteligentní mozek, chuť do práce, vynikající čuch, a vlohy pracovat. A tohle skončí na vodítku? ☹️ Je mi líto i toho baseta ve vedlejším vlákně.

kometa
kometa (4403 příspěvků) 28.08.2023, 10:13:55 xxx.xxx.147.163
Lily:

Viděla jsem nedávno ohaře, elektrika na krku a dostal ránu, kdykoliv se oddálil dál jak na jeden krok od majitele (jakože fakt, kdykoliv nešel u nohy). Pán šel velmi pomalým tempem a pořád na psa ještě k tomu řval. 
Bylo mi toho psa hrozně líto. ☹️ 


Jenom nápad. Možná blbý. Zavolat MP kvůli podezření z týrání?

balu
balu (1656 příspěvků) 28.08.2023, 10:30:40 xxx.xxx.51.40
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 28.08.2023, 10:13:55

Tím se přece nikdo nebude zabývat. Pes neřekne, že pokaždé dostane ránu a jeho pán bude tvrdit, že má eo jen na krku jako obyčejný obojek. 

kometa
kometa (4403 příspěvků) 28.08.2023, 10:33:51 xxx.xxx.147.163
balu:

Tím se přece nikdo nebude zabývat. Pes neřekne, že pokaždé dostane ránu a jeho pán bude tvrdit, že má eo jen na krku jako obyčejný obojek. 


Jako, že by to viděli na místě. EO od obyčejného obojku by snad poznali.

Tak asi blbý nápad.

assil
assil (1593 příspěvků) 28.08.2023, 10:44:22 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 28.08.2023, 10:30:40

Však i kdyby přiznal ty rány, tak je to jedno, EO není nijak zakázaný a používat je může každý.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (796 příspěvků) 28.08.2023, 11:02:05 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 28.08.2023, 09:29:23

U nás jedou zase ve velkém čeští fousci. Takže vím, o čem mluvíte.

A okrajově se v té myslivecké společnosti pohybuji, naštěstí ta moje bublina jsou rozumní psovodi a ti psi jsou vyrovnaní. Ale chce to buď hromadu hromadu práce vedle civilního života anebo tomu prostě celkově přizpůsobit život.

Mně se třeba ohaři děsně líbí, ale nechtěla bych to, právě z výše uvedených důvodů….potřebuji zvíře s nadhledem, které se mi dokáže přizpůsobit, když prostě nemůžu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.