Aktuálně: 4 563 inzerátů178 385 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Lovecké plemeno

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 28.08.2023, 11:06:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 28.08.2023, 11:02:05

Ano - dobře vychovaný ohař je nádhera, ale stojí to spoustu práce, musí to člověka bavit a musí si s tím opravdu pohrát, ne psa zlomit, ale naučit ho, co to pravý ohař je. 

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 28.08.2023, 12:02:21 xxx.xxx.130.20

Tak ja asi muzu mluvit jen za ty retrievery, kam teda mimochodem patri i labrador. 

Podobne jako Zrzavci mam doma celou smecku goldenu - mych od stenete a tu a atm nejakej ten nechtenej, tyranej, vyhozenej, zanedbanej staroch na doziti. Budu tedy ale resit jen ty co mam od stenete …

Co je asi u oharu i retrieveru stejne, alespon z meho pohledu - jsou to lovecka plemena a chce to pohyb. Ne obcas prochazky do prirody, ale kazdy den. Rano, odpoledne, vecer. A zamestant hlavu. Jinak maji tendence vymyslet kraviny a hrat si napriklad na zahradniho architekta nebo bytoveho designera. 

Co vnimam jinak - ohar je pes pracujici pred ranou, retriever po rane. Tedy v praxi idealne ohar beha po poli (nekdy i pomerne daleko) pred panickem, vystavuje a vyhaji zver. Panicek by ji pak idelane mel ulovit. Oproti tomu retreiever jde hezky vedle panicka, cuci kam padne to co pan strelil a masti pro to aby to prinesl. Obecne jde lepe naucit klidy pred zveri retrievera nez ohare, ale samozrejme - musi to mit v hlave srovnane vycvikem a mit nachozeno. 

Co opet vnimam u obou stejne - asi hodne bude zalezet z jake linie si psa vemete … obecne vzit si stene po pracacich rodicich znamena, ze nejspis bude akcnejsi a bude mit te energie proste tak nejak vic. U vystavnich kousku (alespon u GR to tak na zkouskach i v praxi vidim pomerne casto) jsou ti psi takovi mene drajvovi, rychleji se unavi a maji obecne mene zajem o praci … ale zase je to kus od kusu a kdyz si akcni majitel veme knedlika psa, asi z nej tu raketu neudela uplne, ale castecne preci jen ano. 

A jen pro pobaveni a trochu uvedeni do obrazu … vikend jsme stravila s mladochem na dvoudennich zkouskach. V sobotu PZ, v nedeli VP … ja padam na hubu a mlady pan si odpocinul cestou domu v aute 😀

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 28.08.2023, 12:56:04 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 28.08.2023, 12:02:21

Jooo cesta domů autem - to je relax. Pes vytuhne, vypne se a z auta vyskakuje s výrazem: "CO budeme dělat?"😀

Já pořád sním o tom, že jednou přijde jiný dotaz, dotaz člověka, který si chce pořídit toho ohaře, proto, že mu učarovala jeho povaha, jeho schopnosti a bude se ptát, co obnáší, vychovat z něj dobrého psa a jak by tak nejlépe měl vypadat režim toho psa i když nebude dělat lovečinu. Člověk, který bude srozuměn s tím, že prostě je to lovečák a že i když tu lovečinu dělat nebude chtít, tak že určitou fází výcviku prostě bude muset projít, aby ten pes mohl svobodně žít a dýchat bez toho, že by ohrožoval na životě sebe, okolí, zvěř.  A ne, že se bude ptát, jak  moc hrozí, že lovecký pes bude mít zájem o zvěř.

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 28.08.2023, 13:01:40 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 28.08.2023, 12:56:04

A to bude den, kdy se na svete opet zjevi duhovi jednorozci a lidstvo postoupi na vyssi uroven byti.

Pardon, ja musela 😀

Mimochodem mladoch je level up - odpocinul si uz v hospode u obeda. Pote co mi sezral srnci se zeleninou si dal celych patnact minut spanku a na nastupu o hodinu pozdeji uz zas poskakoval jak jojo. Jako fakt potesi pochvala rozhodcich za energickou a chutovou praci, ale kurna kde mam tu energii porad brat ja? 😀

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 28.08.2023, 13:12:49 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 28.08.2023, 13:10:35

abych tak citovala pana doktora ze Saturnina:

"a rád bych viděl toho smělce…."…doplním - který tohle bude masochisticky dobrovolně podnikat  😀

Arosek
Arosek (266 příspěvků) 28.08.2023, 13:32:01 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 28.08.2023, 13:12:49

AMEN 😀

V sobotu jsem na pokraji vycerpani (jo, hral v tom roli i upal) pronesla pred zavodcim cca o pet let starsim nez ja, ze uz jsem na takovehle aktivity ponekud stara a nemohouci.
Pozdvihl oboci a optal se, kolik mi je. 
Odpovedela jsem"Sedm psu" a on rekl jen chapave “Tak to jo” 😀

Lily
Lily (163 příspěvků) 29.08.2023, 15:25:14 xxx.xxx.133.234
Zrzavci:

Bohužel, opravdu každý, každý hovado!!


Ano, bohužel. ☹️ Bylo mi toho psa neskutečně líto. Špatný výběr plemene. Takový maltézák nebo dlouhosrstá kolie by capkali vedle jeho nohy mnohem radši. Ale nevypadal by tak frajersky no… 

Naopak jsem viděla lovecky vedeného ohaře v lese na volno. Absolutně poslušný ovladatelný. jeho majitel viděl, že tam jdu se psy a okamžitě si fenu odvolal k sobě. Pes spokojenej, vysmátej, poslušnej… 

Když vidím, jak si lidi pořizují borderky, bully lovečáky a to jen na základě vzhledu… ☹️ 

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 29.08.2023, 16:41:53 xxx.xxx.62.242
Arosek:

AMEN 😀

V sobotu jsem na pokraji vycerpani (jo, hral v tom roli i upal) pronesla pred zavodcim cca o pet let starsim nez ja, ze uz jsem na takovehle aktivity ponekud stara a nemohouci.
Pozdvihl oboci a optal se, kolik mi je. 
Odpovedela jsem"Sedm psu" a on rekl jen chapave “Tak to jo” 😀


😄🤣👍

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 29.08.2023, 18:43:50 xxx.xxx.15.144
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 28.08.2023, 12:56:04

A tak já bych vám s dovolením udělala radost.😉 Na mém seznamu psů je snad od jakživa Český fousek, to je pro mě prostě jeden z něj psů ať už jde o vzhled i povahu, ALE znám je jako tvrdé dříče s neskutečně silnými vlohami. A nějak jsem si nikdy nedovedla představit jak bych mu dokázala poskytnout náplň běžného života bez myslivosti. Jak to tedy, ženy, herdek, děláte??

Třeba se jednou fakt pochlapím a půjdu do toho. 😁

Fiona.Praha
Fiona.Praha (66 příspěvků) 29.08.2023, 20:09:07 xxx:xxx.2385:48c2
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 29.08.2023, 18:43:50

Nejste moje ségra? Ta snad od puberty obdivuje a touží po fouskovi, ale má stejnou obavu, aby mu zajistila dostatečné vyžití.  Takže ho stále nemá.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 29.08.2023, 20:56:36 xxx.xxx.15.144
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 29.08.2023, 20:09:07

Pokud naši něco nezatajili, tak vlastním pouze jednoho zástupce z čeledi sourozenců a ten spadá do rodu mužských. 😁

Ale jsem na tom podobně jako ona. Snad si ani nepamatuju dobu kdy by se mi fousek nelíbil.😍 Naštěstí mám seznam bačkorových psů dostatečně dlouhý, takže se našli jiní parťáci, ale fousek bude lákat asi vždycky.

To už je pravděpodobnější, že si pořídím tu svoji milovanou lamu😅

Mi
Mi (210 příspěvků) 29.08.2023, 21:57:47 xxx.xxx.99.99

To já celý život snila (mm.jiné…😀) O pointrovi.Ale jsem zodpovědný panelákový  člověk a neudělala bych mu to. Jediný ústupek byl kdysi kokr,kupodivu s ním vše šlo v pohodě.I do mysliveckého spolku jsem kvůli něho vlezla.Ale po zhlédnutí některých  praktik myslivců,jsem rychle vycouvala.

Doron
Doron (1921 příspěvků) 29.08.2023, 23:27:13 xxx.xxx.15.241
Mi:

To já celý život snila (mm.jiné…😀) O pointrovi.Ale jsem zodpovědný panelákový  člověk a neudělala bych mu to. Jediný ústupek byl kdysi kokr,kupodivu s ním vše šlo v pohodě.I do mysliveckého spolku jsem kvůli něho vlezla.Ale po zhlédnutí některých  praktik myslivců,jsem rychle vycouvala.


Obdivovala jsem pointra .. 

Měl ho tatínek mojí spolužačky, bydleli v Praze, na Malé straně. Tatínek měl vousy, kouřil kulku a pes ho oddaně následoval , chodil na volno a byli častými hosty řady malostranských hospod..

Možná o víkendech dělali myslivost.

Bože, jak jsem záviděla, pořád si pamatuju tu jeho ušlechtilou hlavu 😅 .

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (156 příspěvků) 30.08.2023, 00:49:00 xxx.xxx.149.167

Už jsem psala Zrzavcům, díky mému prvnímu psovi - dalmatinovi, je mojí láskou taky ohař, a když Daneček nebyl a vybíral se nový parťák, tak jsem o ohařících a pointerovi moooc uvažovala, ale stejně jak vy se bála toho, že se mnou nebude mít ten život, co si zaslouží. A proto mám chrty🙈🙈. Oni totiž, oproti vytrvalcům lovečákům sice potřebují vytryskat, ale stačí krátce a potom dělají kočičku na sedačce nebo před krbem 😁. A jako zaměstnání hlavičky je oblíbená činnost možnost hezkýho výhledu z okna.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 30.08.2023, 07:34:15 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 29.08.2023, 15:25:14

Pes už je dneska často bohužel doplněk, … rozmar, ….výsledek reklam, kde je taťka, mamka, dvě děti a pes, případně kočka, ….důsledek toho, že ho maj přece všichni, tak já taky…… Není to vždy o tom niterným pocitu s kterým se člověk narodí, že prostě má psy vrostlý do osrdí.

Zrzavci
Zrzavci (2951 příspěvků) 30.08.2023, 07:38:15 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.08.2023, 23:27:13

Tak moji ohaři taky nedělají myslivost, a to ani o víkendu, ale všichni mají částečný mnou upravený 😀 lovecký výcvik. Tedy dostanou základní ohařskou výbavu a pak provozujeme naši pseudolovečinu. Je jedno, jestli pes nosí a hledá pernatou, dummíka, nebo nějaký adekvátní aport, důležitý je, že pracuje. Je jedno, ešivá jde po stopě zvěře, barvě, nebo po stopě mojí /jo dobře, dohledání zvěře je mnohem složitější, to uznávám, ale tak to už je zase detail/. Důležitý je, že mají adekvátní práci k jaký dostali vlohy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.