Aktuálně: 4 854 inzerátů175 025 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Předadopční kontrola

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 01.09.2023, 08:44:37 xxx.xxx.207.140

Já pořád nějak nechápu, k čemu by tyhle šmírácké kontroly budoucích domovů měly být. Jako že někdo vídí, že Tonda má teda barák se zahradou, a to má zaručit, že psa nešoupne do sklepa nebo nonstop do kotce? 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 01.09.2023, 08:55:21 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 01.09.2023, 08:44:37

Tak jasně, že to není stopro záruka. Ale já třeba kdybych měla na miskách vah kontrolu vs. kastraci, tak ta kontrola mi bude vadit výrazně míň a i ji chápu, než ta kastrace.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 01.09.2023, 09:00:44 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 01.09.2023, 08:41:48

Nevím, soudím podle toho, jak to bylo v začátcích, podle toho, že jsou spolky, které i z útulků berou, soudím i podle toho, že třeba zrovna útulek, kde byla Bubrdle by býval byl klidně rád za to, aby se o ní  někdo takhle přihlásil. 

Doron
Doron (1838 příspěvků) 01.09.2023, 09:44:55 xxx.xxx.162.126

Vidíte, já vlastně nerozlišovala útulky a ty spolky.

Říká se, že útulky jsou plný, ale mně se to nějak nezdá.. Tuhle jsem koukala, že třeba i v trojském útulku je mnohem míň psů než před lety.

Kamarádka teď sháněla obyčejnýho malýho pejska, oslovila různé organizace, nesehnala nic.

Úplně mi přišlo, že si ty psy snad chtějí nechat pro sebe 😅.

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 01.09.2023, 09:53:16 xxx.xxx.207.140
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 01.09.2023, 08:55:21

Jenže já ji fakt nechápu, to je ten probém. Znovu - ukážu někomu, jak bydlím a to má zaručit, že se pes bude mít dobře? To je přece nesmysl. Za týden se můžu přestěhovat a k čemu pak ta prohlídka budoucího domova? Co vůbec budoucí domov (fyzicky) napovídá o tom, jak se bude pes mít? A teď opravdu mluvím o běžně udatelném psu, ne např. o špatně chodícím důchodci, kterému by čtvrté patro bez výtahu asi nepřineslo nic dobrého. Prostě nevidím jediný důvod pro lustraci obydlí budoucího majitele psa. 

Abych byla fér, je potřeba říct, že já jsem na soukromí cimprlína a opravdu bych cizího člověka na exkurzi mým domovem nevpustila. 

kometa
kometa (4226 příspěvků) 01.09.2023, 11:26:56 xxx.xxx.224.101
Doron:

Vidíte, já vlastně nerozlišovala útulky a ty spolky.

Říká se, že útulky jsou plný, ale mně se to nějak nezdá.. Tuhle jsem koukala, že třeba i v trojském útulku je mnohem míň psů než před lety.

Kamarádka teď sháněla obyčejnýho malýho pejska, oslovila různé organizace, nesehnala nic.

Úplně mi přišlo, že si ty psy snad chtějí nechat pro sebe 😅.


Přesně tohle mi před nedávnem říkala kamarádka. Že pár jejich kamarádek chtělo psa z útulku a nezadařilo se.

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 01.09.2023, 11:42:42 xxx.xxx.207.140
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 01.09.2023, 09:44:55

Tak ono není nějak těžké přijít na motivaci útulků (některých, abych nekřivdila). Jsou-li obecní, lifrují psy co nejdříve. Ale jsou-li soukromé a mají s obcemi smlouvy na umísťování odchycených psů, pak se jim sakra dobře rentuje tam ty psy držet co nejdéle. 

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 01.09.2023, 11:46:26 xxx.xxx.201.243

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 01.09.2023, 12:13:18 xxx.xxx.205.210

Já mám fenu z útulku, jezdila jsem za ní měsíc, než mi ji vydali a považovala jsem to za ok. I když je pravda, že nejdřív jsem se trochu divila, že mi ji nedají hned. Útulek měl možnost vidět, že to myslím vážně, když jezdím kvůli psici dvakrát týdně 50 km tam a zpět, já poznala (aspoň trochu) psici. Ve smlouvě jsem si vymínila, že kastrace tam nebude, kontrolní návštěva u mě doma tam zůstala ale jasně jsem deklarovala, že na ohlášenou kávu u sebe doma přijmu macimálně vedoucí útulku, s kterou jsem jednala, žádnou anonymní pro mě neznámou paní. Taky jsem jasně řekla, že nemám FB, fotky neposílám. Poprosili mě, ať pošlu alespoň nějaké info emailem. Museli mě urgovat, vážně nejsem zvyklá podávat reporty, zcěřejnili pak mé fotky na jejich FB včetně mého ksichtu 😀 což mě trochu naštvalo, ale dostali jsme s Boe asi 30 lajků a srdíček, tak jsem jim to odpustila 🙂

Doron
Doron (1838 příspěvků) 01.09.2023, 13:58:33 xxx.xxx.162.126
Arziska:

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…


Jj, Tlapky vozí psy hlavně z Rumunska, koukám.., já mám pouliční psy ráda, on ten život na ulici s sebou nese takovou přirozenou selekci, jsou to často povahově dobří psi, inteligentní a přizpůsobiví, s přirozenými instinkty.

Ale opravdu se mi nezdá, že by byl útulcích nějaký přetlak českých psů.

Ona ta moje kamarádka prostě chtěla psa, jako bonus by případně bývala chtěla mít  dobrý pocit z toho, že pomohla. Když to nešlo, prostě si psa koupila.

keriton
keriton (479 příspěvků) 01.09.2023, 14:02:06 xxx.xxx.80.134

Tak mi přijde, že ten prvotní výběr útulku, do kterýho se půjdu podívat, může být asi celkem zásadní. My psa dostali hned napoprvé, první útulek, první návštěva (samozřejmě telefonicky domluvená). 

balu
balu (1564 příspěvků) 01.09.2023, 14:10:36 xxx.xxx.51.40
Odpověď na příspěvek uživatele Arziska z 01.09.2023, 11:46:26

Od tam bych si psa tedy nevzala. To je prasárna a ne pomoc zvířeti v nouzi. 

impact
impact (411 příspěvků) 01.09.2023, 14:11:15 xxx.xxx.44.16
Zrzavci:

Nevím, soudím podle toho, jak to bylo v začátcích, podle toho, že jsou spolky, které i z útulků berou, soudím i podle toho, že třeba zrovna útulek, kde byla Bubrdle by býval byl klidně rád za to, aby se o ní  někdo takhle přihlásil. 


No jasný. Já zas soudím podle svých letitých zkušeností. 😉

impact
impact (411 příspěvků) 01.09.2023, 14:14:24 xxx.xxx.44.16
Arziska:

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…


Tak TT si zrovna tu špatnou pověst dělají sami a lidi od nich taky třeba neadoptují psy už jen z principu a raději podpoří zodpovědnou organizaci. Takže ti budou dost možná plní pořád. Poslední kauza, kdy veřejně zlynčovali zájemkyni jen proto, že chtěla psa ven, jim taky moc nepomohla. Pak se nemůžou divit, že jim zájemci nepíšou. Tohle se prostě rozkřikne a nikdo nestojí mít zveřejněný celý email a ještě s veřejným lynčem.

bambule
bambule (420 příspěvků) 01.09.2023, 14:35:07 xxx.xxx.73.246

Moje nedávná zkušenost je silně rozporuplná. Jeden spolek se ani nenamáhal odpovědět na mail ohledně nabízeného psa. Psa stále nabízejí a ohání se tím jak hledají toho nejlepšího majitele.  Útulek - velmi vztřicna paní na telefonu odpovídala na otázky( bohužel pes už byl adoptovaný). Pak jsem našla spolek v moravskoslezském kraji a stačilo povídání po telefonu, paní velice příjemná, našli jsme společnou notu😁 chtěla jsem jiného pejska, bohužel už byl den předtím adoptovaný, nabídla mi, že mi pošle fotky s popisem pejsků kteří  by mi mohli vyhovovat. Ať se v klidu rozmyslím…. No a stačil jeden pohled a Bambule byla moje. Čekali jsme na ni vic jak dva týdny a jeli pro ni den před Vánoci. Cestou jsme zabloudili, přijeli o později než  bylo domluvené. Stejně nás přivítali s otevřenou náručí.  

impact
impact (411 příspěvků) 03.09.2023, 05:14:08 xxx:xxx.f0c3:51dc
Arziska:

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…


Tohle se snad ani nedá komentovat. Ale přesně o tomhle jsem mluvila. Jít si pro psa k adopci k někomu takovýmu….?  😂

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LEMg25mJJe2qQBpSRVpcpPBUA5NZfuBSqkzoVmhyYgwpdhFEzDbTs1umzSoSd1ezl&id=100064746968805

balu
balu (1564 příspěvků) 03.09.2023, 06:34:57 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 03.09.2023, 05:14:08

Díky za odkaz. Přečetla jsem a utvrdila se, že můj názor na takové různé spolky je správný. Pokud bych někdy chtěla psa z útulku, půjdu si pro něj do opravdového útulku a ne do téhle či jiné “fabriky”. Neuvěřitelné, jak je autorka toho statusu plná zášti k lidem, na kterých z druhé strany škemrá o prachy.

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.09.2023, 11:52:11 xxx.xxx.133.234
impact:

Tohle se snad ani nedá komentovat. Ale přesně o tomhle jsem mluvila. Jít si pro psa k adopci k někomu takovýmu….?  😂

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LEMg25mJJe2qQBpSRVpcpPBUA5NZfuBSqkzoVmhyYgwpdhFEzDbTs1umzSoSd1ezl&id=100064746968805


Jo, to jsem se naštvala, když sem to četla… Jakože v ČR je to o neschopných blbých Češích, ale v tom Rumunsku asi ne. Tam se to děje samo. A protože to tu nemáme tak hrozné, jak jinde. Protože očividně jsou tedy Češi zodpovědnější než jinde, tak si sem dovezeme hromadu psů, abychom tu pak skončili stejně… 

A ještě navíc mě dostalo, že dávají do komentářů fotky mazlících se psů, že jako jsou socializovaní. ALE co auta? Tramvaje? Hluk davů? Když to jsou často psi z rumunského venkova, kde ani auto pořádně neviděli… 

Už jejich předchozí příspěvky, kde psali, že zachránili hromadu psů, ale nemají prachy, tak ať my, co děláme hovno, aspoň pošleme peníze… Celkově taková neúcta k dárcům.

 

impact
impact (411 příspěvků) 03.09.2023, 14:33:21 xxx.xxx.195.92
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 03.09.2023, 11:52:11

Jestli to píše Denisa, tak jí podle mě už na férovku mrdlo v kuli. To špatně dopadne a nebude to dlouho trvat. Stejně jako s Dvorskou před pár dny.

O pár dní zpátky tenhle šílenej status a ty komentáře, jak se obhajují.. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.