Aktuálně: 4 857 inzerátů175 033 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Předadopční kontrola

impact
impact (411 příspěvků) 06.09.2023, 07:07:41 xxx:xxx.1019:8e72
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.09.2023, 20:36:14

Tak já myslím, že jen tak ho pustit ofiko nemůžou. Ale tak známe to - uteče cokoliv. 🤦🏼‍♀️

O psa tam údajně opravdu přišli. V tomhle je to prostě naprd. Jakmile v takovým množství psů vytvoříte atmosféru plnou stresu, okamžitě se to na ty psy přenese a průšvih je hned. Mě třeba citlivější psi odskákali návštěvu KVS hrozným průjmem. A to to nebylo nic velice dramatického..

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 06.09.2023, 07:15:35 xxx.xxx.173.58
Fikovnice:

Paní Drvodělková, postněte sem zas něco s Gustíkem a Kačákem. Prosím.🙏


Jasně, pustím. Já mám jen teď trochu zdravotní problémy, tak nebyl čas a vlasně ani nálada. Ale poleším se😀

impact
impact (411 příspěvků) 06.09.2023, 07:17:08 xxx:xxx.1019:8e72
drvodelkafialova:

Já mám fenu kastrovanou, nejsem obecně proti kastracím. Ale nenechám řezat zdravé zvíře, když mám možnost psy oddělit. Každá operace má rizika a já jsem majitel, tudíž ten, kdo bude mít případné problémy na triku. Je tedy na mě zvážit pro a proti. Pokud s tím má spolek nebo kdokoli jiný problém, prostě si vyberu psa jinde. 


Tohle je ale přece úplně v pořádku. 

Možná Vás to udiví, ale z mojí zkušenosti a praxe je ta skupina zájemců, kteří s kastrací souhlasí a sami by kastrovali, vážně obrovská. Možná bych řekla i čím dál větší, protože spousta těch lidí se v životě setkala se situací, kdy by jim včasná kastrace ušetřila spoustu problémů, ne-li smrt milovaného psa. Resp. tedy spíš feny. 

Za mě je naprosto legitimní nejít si pro psa do organizace, kde mají podmínku kastrace. 

Ale za velkej problém považuji lidi, kteří si psa s takovou podmínkou vezmou a pak se diví, že na jejím splnění organizace trvá.

balu
balu (1564 příspěvků) 06.09.2023, 07:29:38 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.09.2023, 07:01:57

Impact, já si ty videa nepouštím, ani nešmíruji Denisu, ani nikoho jiného. Na to čas fakt nemám a ani na to nechci plýtvat energií. Pro mě to není program dne ani života. Proto nevím, kdy a kde ty psy bere. A snad to ani vědět nechci. Ale snad nepopřete, že se sem tahají psi ze Slovenska a z Balkánu. Nevím, v jakém absolutním objemu, ale podle toho, co se mi zobrazuje na fb toho nebude málo. Jako by u nás nebylo potřebných psů dost. Svým způsobem mi to může být jedno, protože já péči o tyto psy neplatím. Neberou mě srdceryvné příběhy vyfabulované jen proto, aby se spolku sypaly penízky od důvěřivých soucitných lidí. Co mi vadí, obecně, je militantnost a neprůhlednost některých spolků, což potvrzujete zde všichni, co si o Denise čtete. 

Nemám problém pomoct tam, kde si myslím, že to má smysl a kde vím, že budou mé peníze použity na ty opravdu potřebné, ať už jsou to děti nebo psi. 

impact
impact (411 příspěvků) 06.09.2023, 07:52:38 xxx.xxx.0.56
balu:

Impact, já si ty videa nepouštím, ani nešmíruji Denisu, ani nikoho jiného. Na to čas fakt nemám a ani na to nechci plýtvat energií. Pro mě to není program dne ani života. Proto nevím, kdy a kde ty psy bere. A snad to ani vědět nechci. Ale snad nepopřete, že se sem tahají psi ze Slovenska a z Balkánu. Nevím, v jakém absolutním objemu, ale podle toho, co se mi zobrazuje na fb toho nebude málo. Jako by u nás nebylo potřebných psů dost. Svým způsobem mi to může být jedno, protože já péči o tyto psy neplatím. Neberou mě srdceryvné příběhy vyfabulované jen proto, aby se spolku sypaly penízky od důvěřivých soucitných lidí. Co mi vadí, obecně, je militantnost a neprůhlednost některých spolků, což potvrzujete zde všichni, co si o Denise čtete. 

Nemám problém pomoct tam, kde si myslím, že to má smysl a kde vím, že budou mé peníze použity na ty opravdu potřebné, ať už jsou to děti nebo psi. 


Videa si nepouštíte, nikoho nešmírujete a nesledujete, ale přesně víte, že by se takový věci neděly, kdyby bylo zakázaný vozit psy ze zahraničí. Sorry, ale to je snad ještě horší.

balu
balu (1564 příspěvků) 06.09.2023, 08:06:34 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.09.2023, 07:52:38

Na to, abych věděla, že se sem tahají psi ze zahraničí, na to nemusím vidět jakákoliv videa. A čím víc bezprizorných psů, tím víc lidí potažmo spolků se na nich živí. Bohužel krom těch, co fakt psům pomáhají, jsou to i takové, řekněmě diskutabilní. Takže ano, kdyby se sem netahali psi ze zahraničí, bude potřebných psů méně, bude třeba také méně zařízení, které se o bezprizorní psy starají, a méně lidí, kteří se na tom živí. A také by se možná menší počet spolků a útulků lépe kontroloval.

impact
impact (411 příspěvků) 06.09.2023, 08:58:12 xxx:xxx.1019:8e72
balu:

Na to, abych věděla, že se sem tahají psi ze zahraničí, na to nemusím vidět jakákoliv videa. A čím víc bezprizorných psů, tím víc lidí potažmo spolků se na nich živí. Bohužel krom těch, co fakt psům pomáhají, jsou to i takové, řekněmě diskutabilní. Takže ano, kdyby se sem netahali psi ze zahraničí, bude potřebných psů méně, bude třeba také méně zařízení, které se o bezprizorní psy starají, a méně lidí, kteří se na tom živí. A také by se možná menší počet spolků a útulků lépe kontroloval.


To je bohužel právě ten laickej pohled na věc, tvořenej na základě nedostatku informací, kterej je ale úplně odtrženej od reality.

balu
balu (1564 příspěvků) 06.09.2023, 09:10:23 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.09.2023, 08:58:12

Co je odtržené od reality?

Není pravda, že kdyby se sem netahali psi ze zahraničí, nebude tu tolik bezprizorních psů a tedy nebude tolik spolků a lidí, které to živí? 

Není pravda, že když bude méně útulků a spolků bude možnost tyto lépe kontrolovat? 

Lily
Lily (163 příspěvků) 06.09.2023, 11:21:32 xxx:xxx.62ed:2d79

Tak zase je pravda, že když se sem tahá obrovské množství neudatelných psů, u kterých hrozí, že prožijí život v útulku, tak jsem taky proti. Vždy by si měl brát spolek jen tolik psů, kolik je schopný jich udat. Třeba mi dává větší smysl záchrana psů ze Slovenska než z Rumunska. Ale samozřejmě s tím, že se vše podchytí a dodrží se někdy až šíleně dlouhé karantény. A u psů ze zahraničí bych byla i za titrační vzorky na vzteklinu i z míst, která nejsou červená (možná se to už dělá? Ale mám dojem, že je povinná, jen pokud tam je riziko a sačí, když je naočkovaný, ale pokud pes je v inkubační době a naočkuje se, tak nevím, jak konkrétně potom přenáší vzteklinu). Protože bych za nikoho nedala ruku do ohně. Prostě ještě přísnější podmínky na dovoz ze zahraničí a velké pokuty za lidi, co na to kašlou a dělají hurá akce, kdy nahází psa z ulice do auta, a pak je rozdají random lidem. 
Řekla bych, že spousta lidí vše dodržuje a dělá správně. 

impact
impact (411 příspěvků) 06.09.2023, 13:52:27 xxx.xxx.195.92
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 06.09.2023, 11:21:32

Hele já teda jako mnohem větší problém vnímám domácí šíření parvy, jak přeshraniční riziko vztekliny.. 😞 O tom, kolik organizací u nás a u našich nalezených/přijatých neočkovaných psů absolutně nedodržuje byť minimální karanténu, ani nemluvě.

Lily
Lily (163 příspěvků) 06.09.2023, 14:21:44 xxx:xxx.71d9:a8fa
impact:

Hele já teda jako mnohem větší problém vnímám domácí šíření parvy, jak přeshraniční riziko vztekliny.. 😞 O tom, kolik organizací u nás a u našich nalezených/přijatých neočkovaných psů absolutně nedodržuje byť minimální karanténu, ani nemluvě.


I ty domácí problémy je třeba řešit, ale zase to neznamená, že není třeba řešit ty obrovské převozy ze zahraničí, které někteří dělají, že jo. Tam je ta karanténa nutná taky, protože taky hrozí vzteklina a navíc třeba parva a kdo ví co… 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.