Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak vybavit kurník

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 09.02.2024, 09:01:26 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.02.2024, 08:56:39

Můžeš je tam zkusit dát, ale obávám se následně životnosti žužlobalonků a posléze hlavně slepic 😀

ale! bacha, můžeš zkusit ty pevné plnící balonky! Pro malý čoklidy, nebo kočičóny, dej jim do toho zrní a ať makaj holky. Tooo je nápad, to pořidim.!!!

anonymní (neregistrovaný) 09.02.2024, 09:08:45 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.02.2024, 08:55:46

Vy mi připomínáte mě, když jsem začínala se slepicema. Taky jsem vymýšlela různé vychytávky, zábavy … Ale slepice všechno vcukuslepičíholetu zničeji, takže vám garantuju, že vás brzy všechny  nápady přejdou a zůstanete u zdravého základu. Ale na to si přijdete sama.

Taky jsem jim chtěla něco někam připevňovat. Ale hodím to na zem a je.  Někdy jim teda do výběhu vysypu haldu listí, ať se realizují. Nebo kost se zbytky masa. Nebo si popovídáme. A sex, sex jim teda dopřávám (podrbu záda a záhlaví).

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 09.02.2024, 09:24:01 xxx.xxx.226.6

Vy mi připomínáte mě, když jsem začínala se slepicema.

No já vim. Jako ve všední den, kdy mastim do prasé a pak s ohaříma a domácnost a ……..tak jako to na nějaký blbiny moc nebude /zas ale můžu tam mít napevno přidělanej háček, o víkendu si navážu kuřici a připravenou ji tam pak jen pověsím. Ten peking asi tak často ne, to by mě šlehlo, protože je mi jasný, že se to hned protrhne, ale řepu, nebo plnící balonky……. to by nemuselo být neproveditelný. Hlavně v zimě, že jo, když venku není tolik zabávy. V létě na ně budu kašlat na dorory kdákavý 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 09.02.2024, 09:59:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.02.2024, 09:56:28

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooct

vy jste tak praštěná, až to tříská dveřma vod kurniku 😀 😀 😀 😀 😀 pomoooooooooooooct, to je boží!!! pláču, pláču zde! 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 15.02.2024, 20:52:32 xxx.xxx.116.3

Pozor pozor! Právě byl učiněn první a závažný krok v akci Český slavík! A já s údivem zjistila, jak po dokonalém vyklizení a vyčištění velký ten výběh bude. Můj odhad prostoru upravil pan Stavitel na 20!! metrůch čtverečních. Dámy budou žít v luxusu. Hodlám s předstihem zasadit spoustu vojtěšky, ostřici, už vím, kde seženu štěpku a v sobotu začínám bourat starej kurnik! 

assil
assil (1491 příspěvků) 16.02.2024, 10:16:20 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.02.2024, 20:52:32

Tak už se to blíží!! Když tak k těm zachráněným můžeš pak k nim pořídit pár zakrslých, jsou krásný na pohled a nenadělají tolik škody. A snáší minivajíčka.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 16.02.2024, 12:54:13 xxx.xxx.226.6

Blíží, ale pomaloučku, protože to nebude hrcprc akce, to se musí vymakat.  Budu teď otloukat starou vomítku a rozebírt kurnika,  kopat díru- až počasí dovolí betonování, nemá smysl dřív, splavil by mi to déšť. A zkusím pak betonovat i třeba stavět. je toho mnoho přede mnou a mýma slepičkama. 

Jak není to marný nápad s těma zakrslýma, jsi mě i navnadila, ale ………já tam radši asi prdnu třeba jednu dvě navíc z tý klece. když to půjde, ale ……..to je fakt hodně daleko. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 11:40:08 xxx.xxx.226.6

Jsem tu zas! Kurnik rozebrán, díra  vykopaná a mám první vrstvu betóna, kterou jsem si tam nakydala z velké části sama, pak jen přišel finišér - viz níže, měla jsem to i se stavebním dozorem. Rovnou jsem tam prdla i vojtěšku, ať se tam s velkým předstihem zkusí holka zabydlet, ať má dostatečný kořeny a je odolná. Ale! Ale! Do mých plánů vstoupila obava z potkanůch, neb Mr. Mouses tuhle předložil na obětiště v záhonu 3 kousky. Kde je vzal netuším, ale začínám se bát! a proto prosíravě zabetonuju do druhý vrstvy betóna ešče taky plech! Aby se ty mrchy nemohly prohrabat. 

A tím pádem - můj dotaz. Odvrhla jsem svoje plány na závěsný krmítko z trubky a pokorně sáhnu po tom nášlapným, které jste mi tu někdo doporučoval a budu doufat, že se to holky nějak naučí - třebas to ostatně budou umět už z haly????. Už s velkopředstihem koukám, které pořídit. Tohle mi přišlo s tím roštem praktický 

https://www.granofyt.cz/feed-o-matic-automaticke-naslapne-krmitko-pro-drubez_z11014/#1905

otázka je, zda to není krám? Máte někdo nějaké osvědčené? Mám asi koupit radši dvě, aby se holky nepraly, že jo? A taky jedno domů - resp. teda do kurnika?

A otázka další - když by se na to nějakým způsobem dostal ten potkan - ráda bych tomu teda zamezila, ale vim já co všechno vymyslejí? - šlápne na to a otevře si to?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
assil
assil (1491 příspěvků) 19.04.2024, 11:45:37 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.04.2024, 11:40:08

S krmítkem neporadím, já měla podobná akorát s plechovou nášlapnou plochou a slepice se na to nikdy nenaučily. 

Akorát k těm potkanům, ono jako nejen potkani, ale i myši, se ti normálka prokoušou zdí, i ve zdech mívají hnízda, takže nějaký plech v podlaze mi připadá úplně zbytečný.

Jako lepší se mi zdá prostě kontrolovat kurník a jak se někde objeví díra, tak to hned zabetonovat.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 11:52:14 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 11:45:37

Sem asi nechtěla slyšet tohleto ☹️ S myšma jsem počítala, s potkanem ne teda. Ten plech tam stejně dám do tý podlahy, ušetří to následně nutnost zabetonovávání podlahy. a možná dám pořádný pletivo i na stěny, než tam přijde stěrka. Mám tam dát perlinku, nebo pletivo. Ach jo, kruciš.

jasně, že kurnik se bude kontrolovat, ale i tak tohle mě teda zaskočilo. 

Tak tos byla Ty, kdo to tehdy psal, když mi tu někdo radil tohle krmítko, že slípky to nedaly. No ale ty moje třebas takhle jsou zvyknutý z tý haly? Tam určitě se budou snažit minimalizovat ztráty? 

Bodlinka by mohla vědět, že jo, jestli se tohle ve velkochovech používá?

JÁÁÁ NECHCI POTKANA NA POZEMKU!!!

assil
assil (1491 příspěvků) 19.04.2024, 13:44:33 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.04.2024, 11:52:14

Já teda nevím jak se krmí slepice v halách.

Ale můžeš vyzkoušet a holt když tak to nedopadne. 😀

A nepřitáhl Mouses toho potkana odněkad od sousedů třeba? Mě se zdá divný, že by potkani byli na pozemku, kde jsou  3 psi a ještě kočka.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 13:54:38 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 13:44:33

No ne, od nás to není, nevím zda od sousedů, kde mají slepice a nebo o kus dál z bývalýho vepřína. Ale jasně to indikuje, že se třeba budou chtít natáhnout k nám :o. Sem preventista! Zaklecuju pozemek! 😀

assil
assil (1491 příspěvků) 19.04.2024, 14:23:38 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.04.2024, 13:54:38

Jseš na vesnici, budeš tam mít zvířátka. Pořád. Vždycky. 😀

K vám se nenatáhnou, neboj, musíš jen udržovat psí a kočičí stav. 😀

Potkan je chytrej, to akorát myši jsou blbý a lezou  i psům a kočkám pod nos. 😀

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.04.2024, 14:29:52 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.04.2024, 14:23:38

Já proti zvířátkům nic nemám, proto taky na vesnici jsem,  ale potkala nechcu! 🙂 má plno nemocí, to je jedinej důvod

Nu tak uvidíme, no, snad máš pravdu. Budu tam dodržovat přísnej pořádek, žádnej bordel, aby je to nelákalo. S myšma se počítá.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 19.04.2024, 14:40:50 xxx.xxx.124.255

Plech do kurníka a výběh co? Proč by se někdo prokousával zdí a betónem, dyž vedle je trávníček…
Potkan si nejde pro zrní, ale pro slépku.
Krmítka mají ve velkochovech taková ta samozásobovací, jak otočený kyblík, otevřená. Ty v klecích mají žlab, po celé délce.

Nepísat, makat! Tady Kosičky prý končí s klecovým chovem, tak aby bylo co kupovat.

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 23.04.2024, 08:42:02 xxx.xxx.37.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.04.2024, 11:40:08

Ten feedomatic mám, dvakrát to nejmenší provedení.. Krám to určitě není, jen je potřeba počítat s tím, že i z toho dokážou rozsypat zbytky okolo/pod krmítko.. Vevnitř je ještě štelovací přepážka, čím víc dolů, tím mín rozházej okolo.. Já mám pod krmítkama takovej rámeček s tvrdým pletivem navrchu a propadává to dovnitř a jednou za čas to vysypu.. Pro naučení je potřeba jim to zatížit třeba cihlou bokem, nechat je pár dní(5-10) na noc ručně zavřít, ráno zas zatížit, aby se tam naučit chodit.. Se slepicema sem problém neměl, ale kuřata loni se mi na to po sundání cihly pořád bály(oni taky byly ještě dost mladý), jak to pod nohama spadlo, hned zrdhaly.. Dával sem jim krmení ještě bokem v klasickým krmítku a to je chyba.. Nechat je chvíli bez jiný možnosti a hlad je donutí(ale musej bejt naučený, že to žrádlo tam opravdu je).. Stačí jedna když překoná strach, pak už to jede.. Jen bych si pohlídal, aby to byla ta verze s klapkou do pravýho úhle, ta "předchozí verze" měla mouchy..

Jinak pro 5-6 slepic mi bohatě stačí jedno, díky tomu, že je to permanentně k dispozici, nažerou se všechny úplně v pohodě, jen ráno je občas trošku fronta..

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 23.04.2024, 09:06:50 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 23.04.2024, 08:42:02

Supr, díky za důkladný info , tak to asi taky pořídím potom. až se to dobuduje. Teď , už mi vyzrála první vrstva betóna, tak až bude čas musím postavit tři řady cihel, další vrstvu betóna a pak pudu do vejšky. jsem na sebe zvědavá. Vojtěška se zdá uchytila, tak musím vykopat další a narvat jí tam  co nejdřív, aby stihla pořádně zakořenit. Už jsem vymyslela, kde je budu chodit pást - máme za zahradou pruh pozemku obecního kvůli vodovodu, tam to nikdo sekat nebude, tak to tam můžou holky udržovat. Už vím, kde roste nejvíc ptačince, budu připravena! 😀

Ještě jednou díky.

assil
assil (1491 příspěvků) 23.04.2024, 09:11:59 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 09:06:50

Jsem si na tebe vzpomněla teď nedávno, jsem viděla fotku kde byly slepice každá v takovém velkém drátěném míči, evidentně s tom mohly chodit po zahradě a zobat a hrabat, ale ne zdrhat. 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.