Aktuálně: 4 590 inzerátů178 051 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Vrozená deformita nohou hříbat

drvodelkafialova
drvodelkafialova (648 příspěvků) 22.09.2023, 09:16:47 xxx.xxx.171.14

Já koním nerozumím, ale dcera je miluje a několik jich má. Vždycky mě překvapí naivita lidí, kteří za jejich vlastnictvím nevidí tu kupu práce a peněz. Dcera se takhle vlastně ujala koně, kterého si u ní jedna taková slečna ustájila. Ta jí vykládala historky o tom, jak valáška zachránila. Koník měl nějakou plíseň, slečně se nechtělo platit veterináře. Dcera to chvilku sledovala, pak kontaktovala majitele koně, což jak se ukázalo nebyla ona slečna. Koník je plnokrevník, natáhl si šlachy při závodu a majiteli ho bylo líto, tak  ho dal slečně zdarma do péče, naštěstí ho nepřepsal. Dcera ho vyléčila a má ho pořád, ale původní majitel konstatoval, když viděl stav valacha, že ho měl dát radši utratit.

Je spousta koní, hodných obsedlaných, třeba s drobným handikepem, které utratí, protože není nikdo, kdo by je u sebe nechal. Nějak nechápu zachraňování novorozence, který bude mít stálé problémy a stojí to moře peněz, které majitel nemá.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 22.09.2023, 09:27:38 xxx.xxx.198.226

Ono s tou “spoustou” koní, které někdo utratí, přestože jsou použitelní, to není zrovna v CZ zase tak horké… Bohužel, často se neutratí ani koně, kteří už by si to zasloužili.

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 22.09.2023, 09:56:26 xxx.xxx.235.117

Nějak nechápu zachraňování novorozence, který bude mít stálé problémy a stojí to moře peněz, které majitel nemá.

Odmyslime si tú finančnú časť, pretože v tomto prípade to bude asi úplne ináč.

Equitom je snáď najlepšie vybavená klinika v Európe a istotne sa radí aj medzi svetovú špičku - nie raz sa u nich ocitajú aj pacienti z USA.  Verím tomu, že ak operujú, robia to preto, že sú schopní operovať koňa tak, aby viedol minimálne bezbolestný život. A že si niekto dá radšej operovať vlastné žriebä, než by opatroval koňa po niekom, kto sa ho zbavil, to už je snád každého vlastná voľba. 

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 10:00:18 xxx.xxx.220.12

Tak jste si zase chytli jednu čarodějnici, nic o nikom sice nevíte, ale hon se povedl, že. 

Co když jste spíše uškodili? než zamezili nějakému podvodu. ? ví to někdo na 100% jaká slečna/paní je a co má za lubem. Jen domněnky a psaný text, kdo co vyšťáral na internetu.

Nikoho se v tomto případě nezastávám, ale  není to spíš někdy tak trochu závist než hrdinství? 

O přímé ohrožení  života nebo týrání se nejedná,tak co kdyby raději každý zametal svůj práh. 

Jen otázka (neregistrovaný) 22.09.2023, 11:14:19 xxx:xxx.75b8:9939
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.09.2023, 10:00:18

Ona to tam ale přiznává, že možnost toho prodeje má, ty inzeráty jsou na 100% její.

Jinak  věděl by někdo přesně, o jaký ten zdravotní stav jde, že se to musí řešit tak akutně do 8 týdnů?

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 22.09.2023, 13:33:49 xxx.xxx.198.226

No nevěděl, když tam není přesná diagnoza. To může být mnoho konkrétních diagnoz, které mají velmi podobné projevy, a i více příčin. 

Nicméně u rostoucího organismu je samozřejmě potřeba řešit všechny vývojové vady co nejdříve, vezměte si, že těch 8 týdnů jsou dva měsíce, což je mnohdy celá třetina života hříběte pod matkou, a za těch 8 týdnů nabere hříbě násobek vlastní hmotnosti, takže pokud by se mělo čekat nějak déle, malformace se nemusejí dát opravit, zřejmě na tento typ poškození má klinika nějakou deadline pro určité procento úspěšnosti, po překročení toho termínu mají již zřejmě zkušenosti s reakcí na léčbu špatné.

Musí se vzít v potaz také další zásah ve chvíli, kdy se vytahují šrouby, a následně čas na rekonvalescenci, pokud se to týká opravdu spěnek v tomhle případě, tak jsem teď koukala na postup osifikace částí koster a ty spěnkové kosti svůj vývoj končí na půl roce života hříběte, no tam se s tím pak už nedá nic dělat, vše včetně rekonvalescence by se mělo stihnout do té doby, aby to mohlo být potenciálně bez následků - čehož se hádám všichni snaží dosáhnout.

Samozřejmě jako vždy jsou to moje domněnky laika.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 22.09.2023, 15:12:54 xxx.xxx.16.116

Odpoved zadavatelky sbirky. Ze auta ji nerikaj pane. Pak to zmenila na to ze je prece neprodaji hned a penize potrebuje hned. A zazdila to vetou ze rodine na materske nikdo nepujci nebo je to slozite. Haha. Ma rodice, partnera.. majetek a dva dalsi kone. 16letou kobylu co umi polo. Ale proste zebrat bude. A hafo lidi ji to zere

kometa
kometa (4408 příspěvků) 22.09.2023, 16:41:26 xxx.xxx.147.163
Verun:

Tak jste si zase chytli jednu čarodějnici, nic o nikom sice nevíte, ale hon se povedl, že. 

Co když jste spíše uškodili? než zamezili nějakému podvodu. ? ví to někdo na 100% jaká slečna/paní je a co má za lubem. Jen domněnky a psaný text, kdo co vyšťáral na internetu.

Nikoho se v tomto případě nezastávám, ale  není to spíš někdy tak trochu závist než hrdinství? 

O přímé ohrožení  života nebo týrání se nejedná,tak co kdyby raději každý zametal svůj práh. 


Povedl, nepovedl. Kamarádka do kobyly nasypala 100 000 (kolika). Já bych je neměla. NIKDY bych nezakládala sbírku. Když už, půjčila bych si v rodině.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.09.2023, 18:12:59 xxx.xxx.38.220
Verun:

Tak jste si zase chytli jednu čarodějnici, nic o nikom sice nevíte, ale hon se povedl, že. 

Co když jste spíše uškodili? než zamezili nějakému podvodu. ? ví to někdo na 100% jaká slečna/paní je a co má za lubem. Jen domněnky a psaný text, kdo co vyšťáral na internetu.

Nikoho se v tomto případě nezastávám, ale  není to spíš někdy tak trochu závist než hrdinství? 

O přímé ohrožení  života nebo týrání se nejedná,tak co kdyby raději každý zametal svůj práh. 


Jojo, našli jsme si čarodějnici, kterou stavíme na hranici…

Ať si z toho zadavatelka sbírky vezme co chce, ale drobné morální zrcadlo zde není na škodu. Napadaji mě slova Augustina - zlo je absencí dobra.  Ale neříkám, že vy v tom vidíte jiné aspekty.

sbírky považuji za vhodný zdroj - kdy se život několikrát podělal od základů a není kde opravdu brát; učastníci nezavinenych nehod nebo pacienti náročných chronických či genetických chorob, kterým není dostupná vhodná péče (=neuplati ZP), konakum kterým se opravdu převrátil xkrat život vzhůru nohama, navzdory velkému úsilí, důsledky živelných pohrom….ale opravdu ne, mladá holka, kterma má evidentně velké zázemí (nejen z fb ustřižků) a hází to do emocionální roviny, zachraňte mi hříbě.

Každý kdo chová koně zdpovědně  nebo se rozhodl pro reprodukci, musí mít (a nebo musí cítit, že existuje) hranici, co je morálně, finančně nebo energeticky schopny zajistit. A to zde není. Vlastně je to výsměch všem slušným, šikovným a zodpovědným chovatelům.

Takže buď mě berte za krávu a nebo ne, ale já tomuhle morálně nefandim. Napadá mě dost cest jak to vyřešit mez emocionálního blití (nebo možná i vychcankovstvi ad bazos-ale zde uznávám že je to moje čistá spekulace)

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.09.2023, 18:14:35 xxx.xxx.160.254
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 22.09.2023, 15:12:54

Jsem netušila že když trošku hodí některá auta pod cenou, že nebude mít razdva na kliniku. Naivka krapet, nebo fakt věří že jí to všichni sežerou i s navijákem?!

Všem ne, čočku i s párkem dostala už na fb “máme koně doma” 😀

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 18:18:35 xxx.xxx.220.12
kometa:

Povedl, nepovedl. Kamarádka do kobyly nasypala 100 000 (kolika). Já bych je neměla. NIKDY bych nezakládala sbírku. Když už, půjčila bych si v rodině.


nikdy neříkám nikdy, jsou situace, na které  připravená být prostě nemusím a sama nevím, jak bych reagovala., ono by to konkrétně v dané situaci vypadlo jinak, než když si to jen představuju. ..prostě emoce, stres, obava, čas, do toho musíte normálně fungovat- práce, rodina, já nevím , jak by to moje předsevzetí , že nikdy změnilo. Pokud si někdo nechce lámat hlavu jak to udělá a jde cestou nejlehčího odporu, nebo je to jeho poslední možnost, založí si sbírku. ….a mám ho za to soudit ? Nechodím v jeho botách  a víte co, ty mlýny a karma….ono to nějak dopadne. 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 22.09.2023, 18:35:47 xxx.xxx.147.163
Verun:

nikdy neříkám nikdy, jsou situace, na které  připravená být prostě nemusím a sama nevím, jak bych reagovala., ono by to konkrétně v dané situaci vypadlo jinak, než když si to jen představuju. ..prostě emoce, stres, obava, čas, do toho musíte normálně fungovat- práce, rodina, já nevím , jak by to moje předsevzetí , že nikdy změnilo. Pokud si někdo nechce lámat hlavu jak to udělá a jde cestou nejlehčího odporu, nebo je to jeho poslední možnost, založí si sbírku. ….a mám ho za to soudit ? Nechodím v jeho botách  a víte co, ty mlýny a karma….ono to nějak dopadne. 


Ano, soudím, podle fotek se zanedbanými kopyty matky.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.09.2023, 18:58:45 xxx.xxx.38.220
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.09.2023, 18:18:35

Když s má koule to zveřejnit na veřejnosti (donio), může čekat komentování rozporuplných faktů, které mohou být v různých škálách hodnoceny. Proč by na komentování (souzeni) nemělo být právo - jen to ukazuje morální kompas jedince.

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 21:07:54 xxx.xxx.220.12
evcusik:

Když s má koule to zveřejnit na veřejnosti (donio), může čekat komentování rozporuplných faktů, které mohou být v různých škálách hodnoceny. Proč by na komentování (souzeni) nemělo být právo - jen to ukazuje morální kompas jedince.


Ale jo, každý se může vyjádřit, jen víme to na 100% že je to tak, jak je zde od ostatních  prezentováno?    nemůžou to být jen domněnky a ve finále to stejně odnese to zvíře, když se nezaplatí. 

Vždyť “Jen otázka” diskutující zde na foru také využila, aby za ní udělali špinavou práci, že by nějaká pomstička? Nebo se přišla poradit jen tak? 

Hodnocení sbírek mě nechává naprosto chladnou, buď přispěju nebo ne jestli naletím podvodníkovi, dobře mi tak, pokud pomohu, jen dobře. Nehodnotím pohnutky zadavatele ale možnost pomoci.

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 21:12:21 xxx.xxx.220.12
kometa:

Povedl, nepovedl. Kamarádka do kobyly nasypala 100 000 (kolika). Já bych je neměla. NIKDY bych nezakládala sbírku. Když už, půjčila bych si v rodině.


OT: já je taky nemám, proto jsme letos nejeli na dovolenou😂(4dospělí + 1 dítě , Bulharsko, 80tisc. ultra all inc.)

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 21:20:47 xxx.xxx.220.12
kometa:

Ano, soudím, podle fotek se zanedbanými kopyty matky.


Jo lyže má, kobyla může mít pravidelné strouhání ,  kdejaký podkovář vám todle vyrobí a tváří se, že to je normál…takže soudím co? vím zase prd. 

Doron
Doron (1907 příspěvků) 22.09.2023, 21:25:00 xxx.xxx.24.46

A když se podíváte na tu fotku hříběte, poznáte, že má špatný postoj? 

Já, úplný laik, nepoznám nic..

Má to na předních nebo na zadních?

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 21:41:39 xxx.xxx.220.12
Doron:

A když se podíváte na tu fotku hříběte, poznáte, že má špatný postoj? 

Já, úplný laik, nepoznám nic..

Má to na předních nebo na zadních?


hříbě má osu prstu na zadních “prolomenou ” vzad.

Přední stěna kopytka  není v ose s kostí spěnkovou… takový medvědí postoj

Jen otazka (neregistrovaný) 22.09.2023, 21:47:27 xxx.xxx.8.98
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.09.2023, 21:07:54

Míříte vedle, Verun. Dotyčnou vůbec neznám,  jen mě ve skupině zaujala zmínka o raritní a urgentní operaci, pro kterou je nutno jet akutně do Belgie. Snažila jsem se sama si vyhledat nějaké informace, ale jako laik v tom naprosto plavu. Našla jsem jenom nějaké obecné info, rentgen číst neumím a posoudit postoj hříběte taky ne - třeba na tom obrázku ty křivé nohy nevidím. Myslela jsem, že tady se s tím třeba nějaký chovatel setkal, případně by věděl, o co konkrétně jde, jaké stavy se takto akutně a rychle řeší. Dotyčná tam totiž diagnózu i na cílené dotazy neuvedla. 

To, že slečna nakonec v takové finanční tísni není, se můžete přesvědčit na Bazoši sama. Proč máte potřebu hájit podvodnici, je vaše věc, ale vyčítat jiným,  že se nejdříve kriticky zamyslí, než někomu pošlou finance, to si myslím, že není na místě. 

Verun
Verun (748 příspěvků) 22.09.2023, 22:05:43 xxx.xxx.220.12
Jen otazka:

Míříte vedle, Verun. Dotyčnou vůbec neznám,  jen mě ve skupině zaujala zmínka o raritní a urgentní operaci, pro kterou je nutno jet akutně do Belgie. Snažila jsem se sama si vyhledat nějaké informace, ale jako laik v tom naprosto plavu. Našla jsem jenom nějaké obecné info, rentgen číst neumím a posoudit postoj hříběte taky ne - třeba na tom obrázku ty křivé nohy nevidím. Myslela jsem, že tady se s tím třeba nějaký chovatel setkal, případně by věděl, o co konkrétně jde, jaké stavy se takto akutně a rychle řeší. Dotyčná tam totiž diagnózu i na cílené dotazy neuvedla. 

To, že slečna nakonec v takové finanční tísni není, se můžete přesvědčit na Bazoši sama. Proč máte potřebu hájit podvodnici, je vaše věc, ale vyčítat jiným,  že se nejdříve kriticky zamyslí, než někomu pošlou finance, to si myslím, že není na místě. 


nikoho nehájím nikomu advokáta nedělá, jen poukazuju, že soudit někoho na základě domněnek ( když má zrovna něco v prodeji, peníze za to doma ještě nemá)  je také nefér..hříbě má i přední nožky přikleklé, zda je tak vážně nemocné, stejně nevíme nikdo. 

Jsem taky finančně zajištěná, mám movité i nemovité majetky, leckdo by si řekl, ona to nepotřebuje a co myslíte, prachy na dřevo na hned v tomto rozsahu bych taky neměla. Asi tak. 

Vyžádejte si kopii faktury za dosavadní ošetření a máte hned jasno…pak nemusíte zakládat diskusi ani se kriticky zamýšlet😉

A sbírky na doniu jsou kontrolované, než se vyplatí…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.